In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Inne

[Recenzja] Deerma VC20 Plus - Recenzja&Unboxing

2020-08-26 20:53:08
1135 8
Witajcie MiFani,

Jakiś czas temu zakupiłem odkurzacz Deerma VC20 Plus. Chciałabym bliżej przedstawić wam ten produkt  i podzielić się swoimi pierwszymi doświadczeniami z jego użytkowania.

Trochę specyfikacji:

Maksymalna moc ssania
8000pa
Moc
150W
Napięcie wejściowe
100-240V
Bateria
2200mAh / 14,4V
Pojemność pojemnika na kurz
0,6l
Głośność
maks. 80dB
Czas ładowania
4,5h
Czas pracy
do 30min/ ok.15min na maksymalnej wydajności
Waga
1950g
Wymiary
23,5 x 17,5 x 115cm

Unboxing
W pudełku możemy znaleźć
  • odkurzacz
  • aluminiową rurę
  • końcówkę z turboszczotką
  • końcówkę szczelinową 2w1
  • końcówkę rogową
  • zasilacz
  • instrukcje obsługi

Wygląd
Odkurzacz jest lekki, wykonany z białego plastiku z czerwonymi akcentami, które przekładają się na elegancki i minimalistyczny wygląd. Na odkurzaczu znajduje się przycisk zasilania, który służy do przełączania trybów mocy oraz 4 diody informujące o stanie naładowania baterii.

Praca
Deerma VC20 Plus posiada silnik o mocy 150W  co przekłada się na maksymalną moc ssania wynoszącą 8000pa. Poprzez przycisk zasilania można wybrać dwa tryby mocy, na pierwszym odkurzacz może pracować do 30min, na wyższym ok. 15min. Czas ładowania baterii wynosi 4.5h.
Odkurzacz o stosunkowo niewielkiej mocy 150W służy mi przede wszystkim do czyszczenia paneli i płytek, z dywanami o większym włosiu nie radzi sobie, a szczotka przycina się. Jeśli chodzi o “płaskie” dywany, odkurzacz na wyższym trybie i kilku powtórzeniach daje radę. Ogólnie jestem zadowolony z jego pracy, gdyż miał być przeznaczony głównie do sprzątania paneli, z czym radzi sobie dobrze (słabszy tryb mocy).

Czyszczenie
Odkurzacz czyszczę po całym tygodniu pracy, ale to sprawa indywidualna w zależności od powierzchni mieszkania i częstotliwości odkurzania.
Czyszczenie nie należy do najprzyjemniejszych, po opróżnieniu zbiorniczka trzeba zdjąć kurz z cyklonu powietrza (czerwona część) i filtra HEPA gdyż kurz strasznie osadza się w tych miejscach i tworzy płaty. Części takie jak pojemnik na kurz i cyklon można myć pod bieżącą wodą, filtr HEPA podobno można myć pod bieżącą wodą ale osobiście czyszczę go tylko szczoteczką.

Podsumowanie
Jeśli ktoś szuka dobrego odkurzacza w przystępnej cenie, który ma posłużyć głównie do odkurzania paneli i podłóg to będzie dobry wybór. Szkoda tylko że w zestawie nie ma żadnego uchwytu na odkurzacz albo usztywnienia, żeby odkurzacz mógł stać pionowo (starsza wersja VC20 taki miała)

Dzięki!

2020-08-26 20:53:08
Favorites2 RateRate

Grand Master Bunny

Febron | from app

Przepraszam, bo trochę powybrzydzam. Odkurzacz do paneli. POCO?. Je można odkurzyć klasycznym sprzętem.,którym wyczyścisz i włochaty dywan. Poza tym czas ładowania nijak nie przekłada się na czas pracy. Proszę podaj cenę.
2020-08-26 23:18:55

Mi Gaming Team

domix30 Author | from app

Febron
Przepraszam, bo trochę powybrzydzam. Odkurzacz do paneli. POCO?. Je można odkurzyć klasycznym sprzętem.,którym wyczyścisz i włochaty dywan. Poza tym czas ładowania nijak nie przekłada się na czas pracy. Proszę podaj cenę.

Akurat na wszytkie pomieszczenia jest jeden płaski dywan i dużo paneli, przydaje się też na szybkie sprzątnie czegoś. Cena to ok. 300 w Polsce.
2020-08-26 23:23:11

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

Dzięki za super wątek 👍 , widząc że naprawdę dobrze Ci to wychodzi 😉 , poprosimy o więcej jeżeli będzie okazja 😁
2020-08-27 01:40:29

Mi Gaming Team

Dzięki 😁
2020-08-27 01:42:29

Pro Bunny

KaGhost | from app

jak odkurzacz i podnosisz do góry to czy przypadkiem nie wysypuje się piasek? Nie wiem jak dokładnie wyjaśnić, ale kupiłam kiedyś odkurzacz stojący philipsa, ale miał to do siebie że ten piasek się wysypywał, ogólnie był to najgorszy zakup w życiu... Prawie tysiąc kosztował a okazał się kompletnie bezużyteczny. Aktualnie odkurza roborock, ale czasem właśnie takim było by wygodniej na szybko coś odkurzyć (zamiast miotła). ..
2020-08-27 02:03:10

Mi Gaming Team

quoteurl=home.php?mod=space&uid=1658546291KaGhost/url
jak odkurzacz i podnosisz do góry to czy przypadkiem nie wysypuje się piasek? Nie wiem jak dokładnie wyjaśnić, ale kupiłam kiedyś odkurzacz stojący philipsa, ale miał to do siebie że ten piasek się wysypywał, ogólnie był to najgorszy zakup w życiu... Prawie tysiąc kosztował a okazał się kompletnie bezużyteczny. Aktualnie odkurza roborock, ale czasem właśnie takim było by wygodniej na szybko coś odkurzyć (zamiast miotła). ../quote

Nie zdarzyło mi się jeszcze wysypać coś ze zbiorniczka, może dlatego że nigdy nie mam w zbiorniku dużo kurzu. Też może kształt zbiorniczka na to wpływa bo jest trochę zagłębiony, widać to dobrze na zdjęciu.
2020-08-27 02:08:36
Mam tą starsza wersję, daje radę. Nie nam tej trójkątnej szczotki, ale mam blokadę żeby stał pionowo jak pisałeś. Dokupiłem sobie te okrągłe filterki na Ali. Myje je pod bieżącą wodą, jeden schnie następnego używam.
2020-08-27 03:33:45

Mi Gaming Team

arturchris
Mam tą starsza wersję, daje radę. Nie nam tej trójkątnej szczotki, ale mam blokadę żeby stał pionowo jak pisałeś. Dokupiłem sobie te okrągłe filterki na Ali. Myje je pod bieżącą wodą, jeden schnie następnego używam.

Właśnie dziwię się czemu usunęli ten zatrzask do stania pionowo, dzięki za informacje o filterkach też zamówiłem na zapas z Ali ostatnio 😉
2020-08-27 03:37:07
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

domix30

Mi Gaming Team

• Followers

95

• Threads

18

• Replies

1322

5343