In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Xiaomi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi Foto Team

[Ogólne] Mi Foto Team - ruszamy :)

2020-08-23 17:08:32
4828 136
Cześć Mi Fani,

Wczoraj Mi Sports Team świętował swój pierwszy roczek - https://c.mi.com/thread-3283120-1-0.html. Sto lat i wielu sportowych wyzwań :) A już dzisiaj nadszedł ten dzień, w którym możemy oficjalnie ruszyć z kolejną drużyną, czyli Mi Foto Team. To co nas łączy, to miłość do fotografii i marki Xiaomi. Razem chcemy wprowadzać Was w tajniki mobilnej fotografii oraz możliwości foto telefonów od Xiaomi.
Przede wszystkim liczymy również na wspólne foto wyzwania, a pomysłów nam nie brakuje :) Do pierwszego foto wyzwania możecie już teraz dołączyć. Szczegóły na końcu postu. Co zyskujecie? Może nie mamy dla Was na razie żadnych nagród ani medali, ale z biegiem czasu może i one się pojawią. Narazie możecie liczyć na wspaniałą zabawę, rozwinięcie swoich umiejętności fotograficznych oraz wieczną chwałę, gdy Wasze zdjęcia pojawią się w wyróżnionych galeriach :).

A teraz kilka słów o zespole Mi Foto Team, którego skład na dzień dzisiejszy to:

Diana - dkisiala

Cześć, jestem Diana. Tegoroczny MiExplorers w kategorii Fotografia. Na co dzień pracuję w korporacji jako Data Protection Officer, a w wolnym czasie testuję nowości technologiczne, podróżuję, szyję i pstrykam zdjęcia. Tak pstrykam, gdyż nie nazwałabym się profesjonalnym fotografem. To jest tylko moje hobby i robię to czysto amatorsko :). Moim sprzętem do fotografii jest zawsze telefon. Najczęściej ten, który aktualnie testuję. Nie od dziś wiadomo, że najlepszym aparatem jest ten, który mamy zawsze przy sobie, a ja czasami mam nie jeden :). Kocham fotografować zamki, pałace, macro przyrodę i ciekawe miejsca w mojej okolicy. Ale przede wszystkim chcę pokazać, że mając pod ręką telefon, nie zawsze z najwyższej półki, możemy uzyskać fajne kadry do naszego albumu i na media społecznościowe. Staram się, aby moje zdjęcia były jak najbardziej oryginalne - unikam mocnego retuszu. Drobny hdr czy filtr na Instagramie, to jedyna obróbka jaką stosuję :). A wszystko po to, aby przyszli użytkownicy mogli zobaczyć prawdziwe możliwości telefonu. Od niedawna towarzyszem moich podróży jest również Mitu (i to nie jeden), któremu sama szyję nowe ubranka (chociaż ten ze zdjęcia poniżej jest akurat w oryginale :P), a który ma nawet swój profil na Instagramie: mibunny_pl :)

Michał - mini21

Dzień dobry drodzy Mi Fani.
Jakoż iż nadeszła ta wiekopomna chwila i możemy oficjalnie ruszyć z foto-teamem, wypadałoby napisać kilka słów o sobie…
Nazywam się Michał i na dzień pisania tego wątku mam coś ok 33 lat :D
Z wykształcenia jestem… no właśnie, trochę głupio pisać żeby nie wyszło że się chwalę… ale dobra - jestem fotografem/fototechnikiem.
Przez kilka lat pracowałem w agencji fotograficznej jako reporter, miałem również okazję pracować w jednym z największych w polsce sklepów fotograficznych ale też w małym zakładzie gdzie głównie strzelałem “główki” do dowodu osobistego lub paszportu.
Jednak to są tylko “dodatki”.
Przez większość swojego fotograficznego żywota (a trwa to już ponad 14 lat jeśli liczyć pierwsze pstryki Zenithem) fociłem jednak… portrety i beauty.
Czasem były to sesje dla agencji modelingowej, czasem dla siebie - różnie bywało.
W chwili obecnej zdrowie nie pozwala mi już na “bieganie” z lustrzanką dlatego stary Nikoś poszedł w odstawkę a postanowiłem dać szansę fotografii mobilnej (której byłem przez wiele lat przeciwnikiem)...
I wiecie co - te maleństwa dają radę!
Dobra, starczy, bo i tak się rozpisałem… :D

Grzegorz - Grzesiek.s
Cześć, jestem Grześ Rocznik 86, Łowicz - dżemory, mleko ale i podobno dobre sosy. Chyba jedno z najbarwniejszych miejsc w Polsce podczas obchodów Bożego Ciała. W rodzinie Xiaomi dość krótko bo od dokładnie 14 lutego. Wtedy to postanowiłem zakupić telefon i padło na RN8P 6/64. Podczas zakupu sprzedawca uświadomił mnie, że całkiem niezły prezent sobie kupuję..

- Yyy ale jak to?
- No 14 dzisiaj...
- Nooo i?
- Walentynki dzisiaj

Coś w tym jest, jestem bardzo zadowolony z tego urządzenia. Na początku przede wszystkim odczułem przeskok technologiczny. Dopiero po miesiącu z małym hakiem zacząłem odkrywać możliwości jakie daje aparat(y). Paradoksalnie, gdyby nie bardzo możliwe, że jeszcze by mnie tu nie było. Zdjęcia głównie robię korzystając z GCamer, z początku fascynacja astrografią, przez (chyba każdy zalicza ten etap) macro, kwiaty, nieco mniej architektury, ale zdarza się. Cały czas szukam Moją obsesją jest księżyc, Ci którzy mnie znają doskonale o tym wiedzą Kibic Liverpoolu, nie tylko taki kanapowy, od 2015 staram się przynajmniej raz w roku być na Anfield by wspierać swoją ukochaną drużynę. Gry w kręgle również nie odmówię ;)

Wspiera nas oczywiście:
  • w foto spacerach - RuraSzczecin, którego znacie już z zespołu  Mi Sports Team
  • nasz Foto Moderator - przybort  
  • oraz nasz nowy Admin - Mati-J

Mam nadzieję, że wspólnie z Mi Foto Team oraz Mitu zabierzemy was w cudowną podróż jaką jest mobilna fotografia oraz pokażemy jak najwięcej możliwości foto smartfonów oczywiście od Xiaomi :) Liczymy również na Wasz udział w foto-wyzwaniach, a być może któregoś dnia zapukamy do Was na PRIV i prosimy o dołączenie do zespołu :)  

A przed nami pierwsze foto-wyzwanie na rozgrzewkę :) - Foto-temat tygodnia: “Wakacyjne zachody słońca”

• Zrób zdjęcie zachodu słońca i wrzuć go w komentarz do tego postu
  • Dziennie możesz dodać maksymalnie 1 najlepsze zdjęcie. Jeżeli pominiesz jakiś dzień, to następnego dnia nie dodawaj 2 zdjęć, tylko wybierz maksymalnie 1.
  • Zdjęcia powinny być wykonane z telefonu Xiaomi (należy podać jakim modelem było wykonane)
  • Zdjęcia nie powinny zawierać żadnej dodatkowej obróbki w programach graficznych
  • Zdjęcia powinny być wykonane od dzisiaj (23.082020). Nie wcześniej.
  • Ostatni dzień zbierania zdjęć to 29.08.2020 (sobota) godzina 20:00.
  • W niedzielę zespół Mi Foto Team wybierze 5 najlepszych ich zdaniem zdjęć i zostaną one pokazane w fotogalerii tygodnia wraz z tematem na kolejny tydzień.

Pamiętajcie też, że to nie telefon robi zdjęcia, a Wy, więc nie martwcie się jak macie słabszy model. Każde zdjęcie jest mile widziane i nawet te słabsze modele mogą często nas zaskoczyć :)  To jak bawicie się z nami ?

PS. Zapraszamy również na Foto Grupę na Telegramie - https://t.me/XiaomiPolandFoto . Tam możecie spotkać nas Online i na bieżąca chwalić się również swoimi zdjęciami. :)
2020-08-23 17:08:32
Favorites35 RateRate

Mi Sports Team

Amsti | from app

Super!!! Gratuluję, że w końcu się udało i zaistniejecie, jako kolejna prężna grupa ;D. Życzę samych sukcesów :D
2020-08-23 17:14:16

Mi Sports Team

Amsti | from app

2020-08-23 17:15:41
najpierw powoli jak ..... ruszyła maszyna po szynach... i dobrze. Może jeszcze znajdą się dwa zespoły... i za rok na urodziny odpalimy wspólny konkurs😁życzę Wam...jak najmniej paprochów w obiektywie...
2020-08-23 17:16:28
Są tacy którzy potrafią i tacy którzy nie potrafią. W tym cała rzecz

No to gratuluje jeszcze raz! Oby sie grupa rozrastała :))
2020-08-23 17:20:17

Instagram: hardziol

Mi Foto Team

dkisiala Author |

Amsti odpowiada, dnia 2020-08-23 11:14:16
Super!!! Gratuluję, że w końcu się udało i zaistniejecie, jako kolejna prężna grupa ;D. Życzę samych sukcesów :D

Dziękujemy :)
2020-08-23 17:31:42
Diana

Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim. Ansel Adams
Instagram: dkisiala

Mi Foto Team

dkisiala Author |

quotesize=2url=forum.php?mod=redirect&goto=findpost&pid=16836517&ptid=3285261color=#999999Amsti odpowiada, dnia 2020-08-23 11:15:41/color/url/size
/quote

jupi i pierwszy zachód słońca, tylko z lekkim falstartem :) czekamy na kolejne te właściwe :)
2020-08-23 17:32:02
Diana

Master Bunny

lukasz234 | from app

Powodzenia 😀
2020-08-23 17:32:36

Mi Foto Team

dkisiala Author |

Krzysztof5791 odpowiada, dnia 2020-08-23 11:16:28
najpierw powoli jak ..... ruszyła maszyna po szynach... i dobrze. Może jeszcze znajdą się dwa zespoły... i za rok na urodziny odpalimy wspólny konkurs😁życzę Wam...jak najmniej paprochów w obiektywie...

oj przyda się. Paprochy są be :P A tak to dziękujemy :D :D Będziemy Was doganiać :P
2020-08-23 17:32:45
Diana

Master Bunny

Sławek tbg | from app

Nareszcie, powodzenia życzę 👍
2020-08-23 17:33:15

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

Kongratulejszons :) cóż Wam życzyć .... tylu zwolenników mobilnej fotografii co Mi Sports Team ma sportowych świrów ;-)
2020-08-23 17:38:16
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

dkisiala

Mi Foto Team

• Followers

531

• Threads

289

• Replies

5132

20787