In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Porady i wskazówki

Semi Pro Bunny

Kaban_1986 Author | from app

Łukasz
Kolejna Bzdura. Wszystkie to oryginalne romy. Global to rodzina i czy masz EEA czy MI nie ma znaczenia. A mało kto kupuje wersje China obecnie. Zresztą nie da rady poznać z jakim romem jest telefon. Wgrywasz inny Global z blokowaniem bootloadera i masz takze oficjalny i oryginalny rom. mozesz tez wgrać Indie lub Indonezja.
Na Polske nie wychodza tylko EEA.. .

Ma znaczenie w przypadku serwisowania. Niech ktoś sprawdzi telefon który zakupił w Chinach i dostał z softem Global a nie EU. na 99% ccs odpisze/odpowie że nie może być serwisowany. Pewnie nawet nie przejdzie weryfikacji na stronie mi
, którą podałem wyżej. Tak jak napisałem wyżej przy kontakcie z CCS zaznaczyłem, że telefon zakupiłem w Banggood i nie mam dowodu zakupu. Po sprawdzeniu odpisali, że telefon może być serwisowany w ramach gwarancji producenta.
Proponuję żebyś sprawdził najpierw informację z serwisem, a nie pisał Twoje domysły, że gwarancji nie uznają.
Doskonale wiem jaki soft można wgrać i w jaki sposób oraz, że nie traci się gwarancji. Ja napisałem jaki powinien być po wyjęciu z zafoliowanego pudelka żeby była szansa na naprawę gwarancyjną w Polsce.
2020-08-06 21:58:14
D4r3k

Semi Pro Bunny

Łukasz
Kolejna sprawa taki komunikat z linku co podajesz nie oznacza, ze masz u nas gwarancje, tylko ze pochodzi z oficjalnego kanalu dystrybucji i tylko tyle. Nie oznacza to wcale ze masz u nas gwarancje, masz tam gdzie kupiles.Na tej stronie potwierdzasz legalnosc zakupu a nie od mirka handlarza. A dokladniej gdzie Twoj sklep ten na ali czy bg sie zapoatrzyl w telefon.

Przeczytaj mój 1 post z tematu dokładnie ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem, że sprawdzenie na stronie przesądza o gwarancji. Kontakt z serwisem bezpośredni i podanie IMEI ro była moja weryfikacja wraz z informacją gdzie zakupiłem oraz że nie mam dowodu zakupu.
2020-08-06 22:03:18
D4r3k

Semi Pro Bunny

Łukasz
Nie jestem pracownikiem ale to co serwis powie teraz nie ma znaczenia. Ma znaczenie co powie jak uszkodzny teleofn nie z polskiej dystrybucji trqfi do nich. Teraz moga Ci powiedziec ze, naprawia a potem nie. Taka prawda. A komunikat z tej strony nic o tym nie mowi i nie po to powstala ta strona. Ta strona jest po to aby wyeliminowac podrobki oraz aby sprawdzic legalnosc zakupu itp. Nie oznacza gwarancji na calym swiecie.  Mam wersje Global Mi z wgranym Miui Indonezja i mam to samo co Ty, taki sam komunikat, a nie mialem i nie mam EEA i nie bede miał.

i na 99% nie masz gwarancji w Polsce właśnie dlatego.
2020-08-06 22:04:09
D4r3k

Semi Pro Bunny

przeczytaj pierwszy post uważnie to się dowiesz, że weryfikacja z linku nie przesądza gwarancji :)
Jeżeli otrzymałeś z Globalem to na 99% nie masz gwarancji, ale zawsze dla pewności możesz zapytać CCS i rozwiejemy wątpliwości :)
2020-08-06 22:08:00
D4r3k

Mi Tech Team

Łukasz | from app

quoteurl=home.php?mod=space&uid=1702016041Kaban_1986/url
i na 99% nie masz gwarancji w Polsce właśnie dlatego./quote

Bo? Teraz sam sobie przeczysz, przytaczasz strone, ktora doslownie nic nie mowi o gwarancji u nas. Mam ten sam komunikat co Ty, mimo ze mam wgrany Global Indonezja. Wgram Global EEA tez taki bedzie i bede mial zablokowany bootloader. Wiec jak poznasz gdzie kupilem i jaki region? Dla mnie temat bez sensu bo wprowadza ludzi w blad, a Ty sam nie wiesz o czym piszesz, bo czy kupilismy z Global IN,ID,MI,EEA nie na znaczenia bo odblowujemy bootloader, wgrywamy EEA z blokowaniem bootloadera i mamy EEA, oficjalna dystrybucje ze stronki tej co podales i mamy gwarancje, a tak nie jest.attach6380061/attach
2020-08-06 22:09:24
Kaban_1986 odpowiada, dnia 2020-08-06 13:23:46
Takie, że ważne jaki był oryginalny ROM bo to Ci powie jaka dystrybucja czy Global, EU czy China

Przykro mi, ale piszesz bzdury.
TO nie Samsung, gdzie za wgranie czegokolwiek tracisz gwarancję.
Na wstępie zachęcam do lektury:
https://c.mi.com/thread-2498829-1-1.html

Po drugie - to że serwis przyjmie Ci telefon bez żadnego dowodu zakupu jest .... niepewne.
Nie twierdzę że tak nie jest, ale zazwyczaj serwis wymagał jakiegokolwiek potwierdzenia zakupu.
2020-08-06 22:24:37

Semi Pro Bunny

Łukasz
Bo? Teraz sam sobie przeczysz, przytaczasz strone, ktora doslownie nic nie mowi o gwarancji u nas. Mam ten sam komunikat co Ty, mimo ze mam wgrany Global Indonezja. Wgram Global EEA tez taki bedzie i bede mial zablokowany bootloader. Wiec jak poznasz gdzie kupilem i jaki region? Dla mnie temat bez sensu bo wprowadza ludzi w blad, a Ty sam nie wiesz o czym piszesz, bo czy kupilismy z Global IN,ID,MI,EEA nie na znaczenia bo odblowujemy bootloader, wgrywamy EEA z blokowaniem bootloadera i mamy EEA, oficjalna dystrybucje ze stronki tej co podales i mamy gwarancje, a tak nie jest.

Temat nie wprowadza ludzi w błąd.
1. sprawdzasz pochodzenie telefonu jeżeli jest ok
2. kontakt z serwisem telefoniczny albo e-mail.
3. podajesz IMEI i skąd kupiłeś tel z informacją , że nie posiadasz dowodu zakupu bo to zakup z Chin
4. CCS daje odpowiedź czy telefon może być serwisowany u nich.
Masz przykład u góry, że kolega z Mi 10 5G nie przeszedł nawet weryfikacji autentyczności.
To, że Tobie zweryfikowało nie oznacza , że na pewno masz gwarancję. Link jest po to  , że jak komuś nie przejdzie weryfikacja to wie , że nie ma sensu tracić czasu na kontakt z serwisem.
Nie wiem czy znasz Miboya ale ostatnio reklamował w CCS telefon z gearbest i mu przyjęli. Podaje sprawdzone informacje i nikogo nie wprowadzam w błąd.
Uważam , że jeżeli ktoś będzie miał problem z fonem to lepiej żeby wiedział, że jest szansa na skorzystanie z gwarancji. Do tej pory wszyscy z góry zakładali , że jest taka sytuacja jak była od lat, że żaden serwis autoryzowany nie naprawia gwarancyjnie telefonów zakupionych w Chinach.
2020-08-06 22:27:44
D4r3k

Semi Pro Bunny

mini21
Przykro mi, ale piszesz bzdury.
TO nie Samsung, gdzie za wgranie czegokolwiek tracisz gwarancję.
Na wstępie zachęcam do lektury:

Nie zrozumiałeś mojej odpowiedzi. Wiem doskonale że odblokowanie BL i zmiana ROM nie powoduje utraty gwarancji. Napisałem, że jeżeli macie EEU po wyjęciu z pudełka, a nie WGRANIU SAMEMU to jest większe prawdopodobieństwo, że telefon będzie mógł być serwisowany w ccs, ale każdy egzemplarz trzeba weryfikować indywidualne z serwisem.
Wyjaśniłem?
2020-08-06 22:37:11
D4r3k

Mi Gaming Team

mini21 | from app

Z ciekawości chyba napiszę do CCS i zapytam ich o ewentualną gwarancję.
Nie spodziewam się że go będą chcieli przyjąć ale...
I przyznaje Ci rację że słyszałem coś o tym że tel z chin mają być serwisowanie ale myślałem że to odległy temat.
2020-08-06 23:06:05

Mi Tech Team

Łukasz | from app

Kaban_1986
Nie zrozumiałeś mojej odpowiedzi. Wiem doskonale że odblokowanie BL i zmiana ROM nie powoduje utraty gwarancji. Napisałem, że jeżeli macie EEU po wyjęciu z pudełka, a nie WGRANIU SAMEMU to jest większe prawdopodobieństwo, że telefon będzie mógł być serwisowany w ccs, ale każdy egzemplarz trzeba weryfikować indywidualne z serwisem.
Wyjaśniłem?

A na jakiej podstawie sereis stwierdzi czy eea byl po wyjeciu z pudleka czy zostal wgrany przez nas?
2020-08-06 23:54:06
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Kaban_1986

Semi Pro Bunny

• Followers

6

• Threads

11

• Replies

269

1373