In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Porady i wskazówki

[Tutorial] Gwarancja telefonów z Chin w Polsce - obowiązuje dla stock ROM EEA

2020-08-06 15:09:59
1662 40
Telefony zakupione w Chinach mogą być serwisowane w Polsce Warunek telefon w wersji MIUI z EU w nazwie oryginalnego ROM czyli EEA, następnie musi być zweryfikowany na stronie https://www.mi.com/global/verify/#/en/tab/imei
Poprawna weryfikacja wygląda tak ja na załączonym screenie. To nie przesądza jeszcze o tym, że telefon może być serwisowany w CCS, ale daje to duże prawdopodobieństwo. Przy zgłoszeniu serwisowym potrzebujemy dowód zakupu. W celu potwierdzenia gwarancji należy skontaktować się przez e-mail i podać IMEI telefonu lub zrobić to samo przez infolinię.
Ja sprawdziłem dwa telefony, jeden z AliExpress Redmi Note 9s i ma gwarancję oraz Mi Note 10 z Banggood również posiada gwarancję. Z Banggood mamy możliwość pobrania Invoice czyli faktury oczywiście nie fakturę VAT, ale ten dowód zakupu wystarczy. Z Gearbest też można otrzymać dowód zakupu po kontakcie z supportem. Także zakup z Chin praktycznie niczym nie różni się od zakupu w Polsce, tylko ceną i czasem oczekiwania :)
2020-08-06 15:09:59
Favorites7 RateRate
Świetna wiadomość, jak uniknąć cła?
2020-08-06 16:09:03
Aegisson (Grzesiek)
A pewny jesteś że serwis nie wymaga dowodu zakupu?
Sprawdzałeś to w CCS lub innym autoryzowanym serwisie?

Niestety, Xiaomi jedno, a serwis drugie (o czym nie raz się przekonałem i chyba kiedyś nawet pisałem dość obszerny wątek).

Bo z tego co mi wiadomo, to takie rządanie zazwyczaj występuje.
No chyba że Xiaomi zniosło całkiwicie regionalizację (a coś takiego obiło mi się o uszy jakiś czas temu), ale uważam to trochę za strzał w kolano (od strony marki, od strony konsumenta to świetna wiadomość).
2020-08-06 16:20:22
Telefon wygrany w oficjalnym konkiursie Xiaomi:
Jak to rozumieć?
2020-08-06 16:24:24

Semi Pro Bunny

Kaban_1986 Author | from app

mini21
Telefon wygrany w oficjalnym konkiursie Xiaomi:
Jak to rozumieć?

pewnie china version. Czyli gwarancji nie będzie.
tak jak napisałem w poście sprawdzałem w ccs podając IMEI i zaznaczyłem, że nie mam dowodu zakupu ponieważ zakupiłem telefon w Banggood. Na co oni odpisali. "uprzejmie informujemy iż niżej wskazane urządzenie może być serwisowane u nas w serwisie"
2020-08-06 16:37:56
D4r3k

Semi Pro Bunny

Aegisson
Świetna wiadomość, jak uniknąć cła?

To nie jest wątek jak uniknąć cła. Poczytaj o przesyłce priority Line :)
2020-08-06 16:39:00
D4r3k

Master Bunny

MartiniPOL | from app

najlepiej zweryfikować dany telefon też w rozmowie z serwisem.. laptopa chińskiego na wymianę baterii nie chcieli mi przyjąć a chciałem zapłacić nawet za baterię 😄 odpisali mi tylko, że przyjmują sprzęt tylko z dystrybucji polskiej... nie wiem, czy coś się zmieniło
2020-08-06 17:47:58

Semi Pro Bunny

MartiniPOL
najlepiej zweryfikować dany telefon też w rozmowie z serwisem.. laptopa chińskiego na wymianę baterii nie chcieli mi przyjąć a chciałem zapłacić nawet za baterię 😄 odpisali mi tylko, że przyjmują sprzęt tylko z dystrybucji polskiej... nie wiem, czy coś się zmieniło

Tak też właśnie zrobiłem co napisałem w poście :)
2020-08-06 18:16:34
D4r3k
Kaban_1986 odpowiada, dnia 2020-08-06 10:37:56
pewnie china version. Czyli gwarancji nie będzie.
tak jak napisałem w poście sprawdzałem w ccs podając IMEI i zaznaczyłem, że nie mam dowodu zakupu ponieważ zakupiłem telefon w Banggood. Na co oni odpisali. "uprzejmie informujemy iż niżej wskazane urządzenie może być serwisowane u nas w serwisie"

To ja już trochę nie łapie :D

Mój Mi 10 Pro przyleciał z slotem na 1 kartę SIM, co świadczy raczej o tym, że to global.
Teraz dowiaduje się że to nie global bo nie ma gwarancji.

Xiaomi - WTF.
2020-08-06 18:29:13

Semi Pro Bunny

quoteurl=home.php?mod=space&uid=1743313145mini21/url
To ja już trochę nie łapie :D

Mój Mi 10 Pro przyleciał z slotem na 1 kartę SIM, co świadczy raczej o tym, że to global.
/quote

Jaka wersja softu i czy zablokowany bootloader.
Xiaomi niestety robi też telefony, które wydają się być na EU a to China z wgranym Globalem :)
Mój Mi Note 10 mam z miui 11.1.2 EU
2020-08-06 18:42:49
D4r3k
Xiaomi.eu - więc to chyba nie ma znaczenia ;)
Bootloader oczywiście odblokowany (wgranie romu) - ale jakie to ma znaczenie przy kwestii gwarancji?
2020-08-06 18:53:56
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Kaban_1986

Semi Pro Bunny

• Followers

6

• Threads

11

• Replies

269

1373