In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Xiaomi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Testy i Recenzje

[Recenzja] Qingping Bluetooth Alarm Clock - zegarek/budzik

2020-08-04 06:44:05
5721 20
Witajcie. Po małej, no dobra dłuższej przerwie spowodowanej niechęcią, brakiem weny i poprostu co tu dużo mówić lenistwem staram się wrócić do dodawania kolejnych recenzji moich nowych nabytków od Xiaomi i spółki. Mimo lenistwa nie zniknęła umnie chęć kupowania nowych ciekawych rzeczy od naszej ulubionej firmy, a trochę się tego pojawiło ;)

Nie ma co się głupio rozpisywać, przejdźmy do konkretów. Jakiś czas temu w moje ręce trafił hmm…zegarek/budzik od firmy Qingping.

Zegarek zapakowany był w kartonowe pudełko, jak zwykle w wykonaniu Xiaomi i spółki w skromnym wydaniu, czyli białe tło z nadrukami najważniejszych informacji.

Co mamy w kartonie? Standard…urządzenie, papierologia…o dziwo w języku angielskim oraz 2 baterie AA.  W moim przypadku zestaw pozbawiony był baterii ze względów bezpieczeństwa w czasie transportu.

Budzik w kształcie kwadratu z zaokrąglonymi rogami, zbudowany z matowego plastiku. Na spodzie urządzenia znajduje się silikonowa stopka zapewniająca stabilność zegarka. Dodatkowo stopka stanowi przycisk do wywołania funkcji budzika.

Z przodu mamy dość duży wyświetlacz LCD z podświetleniem. Na nim widzimy podstawowe dane jak: godzinę, datę, dzień tygodnia, temperaturę, wilgotność oraz ikonki funkcyjne sygnalizujące połączenie BT, niski stan baterii i włączone alarmy.

Z tyłu mamy pokrywę baterii, zegarek zasilany dwoma paluszkami AA.

Jak to wszystko działa? Otóż po włożeniu baterii musimy sparować nasz budzik zaplikacją Xiaomi Home aby poprawnie wyświetlały się wszelkie dane o aktualnej godzinie i dacie. W tym celu musimy włączyć połączenie BT w naszym telefonie. Następnie uruchomić aplikację Xiaomi Home i wciskamy „+” tam jeśli nasze urządzenie nie zostanie automatycznie wykryte to musimy poszukać go wśród wszystkich urządzeń dostępnych w aplikacji. Najlepiej skorzystać z wyszukiwarki. Po zatwierdzeniu wyboru ukaże nam się plansza z komunikatem o wciśnięciu stopki na co najmniej 2 sekundy aż nie zacznie migać znak Bluetooth. W tym momencie rozpoczyna się proces łączenia i dodawania nowego sprzętu. Po wszystkim wybieramy pomieszczenie do którego ma zostać przypisane. Po udanym połączniu automatycznie w budziku zostanie zaktualizowana data i godzina, która ustawiona jest na telefonie.

Przy każdorazowym uruchomieniu aplikacji na starcie zobaczymy aktualną temperaturę oraz wilgotność powietrza, a także listę alarmów których może być maksymalnie 16.
Po wciśnięciu budzika na pierwszej stronie wchodzimy w ustawienia alarmu. Wybieramy tu interesującą nas godzinę, niżej możemy ustawić własną nazwę alarmu, niżej mamy opcję w który dzień ma być uruchomiony alarm. Mamy tu do wyboru codziennie albo każdy dzień tygodnia z osobna. Na końcu mamy możliwość suwakiem włączyć bądź wyłączyć opcje drzemki.
Co do drzemki to po włączeniu tej opcji jeśli w trakcie alarmu naciśniemy budzik to przejdzie w tryb drzemki i po 10min znowu zostanie uruchomiony alarm. Dopiero dwukrotne wciśniecie spowoduje wyłączenie opcji.
Jeśli będziemy chcieli całkowicie wyłączyć alarmy należy przytrzymać wciśniętą podstawę przez conajmniej 6 sekund, wtedy zostaną anulowane wszelkie ustawione alarmy. Po wciśnięciu i przytrzymaniu przycisku zostaną ponownie uruchomione. Takie ułatwienie, boli cię głowa i nie chcesz być budzonym z samego rana to wyłączasz budzik ;)

Po wciśnięciu 3 kropek w prawym górnym rogu otwiera się menu opcji. Tam mamy idąc od góry:
- dzwonki - otworzy się lista dostępnych dzwonków,
- głośność dzwonków,
- ustawienia jednostek w jakich ma być wyświetlany czas w sensie 12h czy 24h, jednostki temperatury, język wyświetlania nazw dni tygodnia (chiński, angielski),
- opcje podświetlania – czas, jasność oraz w jakich godziny ma działać.

Dodatkowo w opcjach mamy jeszcze  możliwość np. zmiany nazwy urządzenia, zarządzanie lokalizacją, udostępnianie innym użytkownikom oraz automatyzacja, czyli możemy wywoływać określone akcje w ekosystemie Xiaomi po spełnieniu ustawionych warunków np. jak spadnie temperatura to uruchomi się grzejnik, albo jak wzrośnie to odpali się klimatyzacja itp.

Garść informacji technicznych:
- rozmiar – 80,3 x 41 x 83 mm
- połączenie – Bluetooth 5,0
- zakres temperatur - -9,9 - 49,9 st.C
- zakres wilgotności – 0 – 99,9%
- zasilanie – 2 baterie AA
- waga – 99 g (bez baterii)

Podsumowując hmm…budzik jak budzik :P No dobra trochę bardziej rozbudowany o dodatkowe funkcje. Nie zmienia to faktu, że swoją podstawową funkcje dobrze spełnia, czyli pokazuje godzinę i budzi wtedy kiedy jest to konieczne :) Jedynie do czego mogę się przyczepić to to**ość serwerów w Xiaomi Home, dziś akurat śmiga szybko ale kilka dni temu jak chciałem zmienić nazwę zegarka czy też przypisać mu inną lokalizację to wyrzucało tylko błąd za błędem, a opóźnienia zaakceptowania zmian były rzędu 10min!!! Na tym polu jest jeszcze dużo do poprawy może by sięktoś w końcu nad tym pochylił bo co z tego że setki nowych produktów dodawane są do aplikacji skoro appka się dusi przy takiej ilości :P

Jeszcze jedno co zauważyłem, otóż jak na powyższych zdjęciach. Zestawiłem ze sobą 4 rożne zegarki i czujniki, wszystkie były w tych samych warunkach, nie przenoszone ani nic nie tykane przez jakiś czas.
Jak można zauważyć rozbieżności w wyświetlanych wartościach temperatury oraz wilgotności. O ile wartości temperatur są jeszcze zbliżone to wilgotność ma rozjazd dość konkretny. Tu nawet nie jest tak źle ale bywało już i ok 10% rozbieżności. Teraz pytanie, który z nich pokazuje najdokładniejsze wartości? ;)

Nie wiedziałem, że można się tak rozpisać na temat budzika :D

2020-08-04 06:44:05
Favorites4 RateRate

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

Woooow , faktycznie panie kolego imienniku zrobiłeś wypracowanie na 6+ o budziku 😉 .Powiedz mi jeszcze proszę ile zapłaciłeś za to cudo i skąd zamawiałes? Wygląda fajnie stąd moje zainteresowanie 😉 , Pozdrowionka 👋
2020-08-04 07:24:57

Mi Sports Team

gopi1 | from app

Świetna recenzja 😉 bardzo fajnie wygląda ten budzik 🙂
2020-08-04 11:57:20

Master Bunny

lukasz234 Author | from app

Łukasz 14
Woooow , faktycznie panie kolego imienniku zrobiłeś wypracowanie na 6+ o budziku 😉 .Powiedz mi jeszcze proszę ile zapłaciłeś za to cudo i skąd zamawiałes? Wygląda fajnie stąd moje zainteresowanie 😉 , Pozdrowionka 👋

Budzik zamówiony był na Ali za coś ok 50 zł.
2020-08-04 14:05:41

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

lukasz234
Budzik zamówiony był na Ali za coś ok 50 zł.

👍👍👍
2020-08-04 16:13:06

Master Bunny

1783809196 | from app

Sam posiadam, ten budzik. Wygląda i funkcjonalność rewelacyjna. Polecam.
2020-08-04 23:38:42

Semi Pro Bunny

PiOtReK_73 | from app

Nie mogę dodać budzika w Polskim regionie, działa tylko w Chińskim, chyba że ja coś źle robię. Poza tym nie znam ich języka, a wszystkie ustawienia są w tym obcym mi języku.
2020-08-18 13:10:46

Master Bunny

1594260546
Nie mogę dodać budzika w Polskim regionie, działa tylko w Chińskim, chyba że ja coś źle robię. Poza tym nie znam ich języka, a wszystkie ustawienia są w tym obcym mi języku.

Budzik działa tylko na regionie chińskim, a język w ustawieniach niestety jest tylko chiński, niewielka część opcji jest przetłumaczona bo jest to część wspólna z innymi urządzeniami. W opisie urządzenia starałem się wszystkie główne opcje pokazać na zdjęciach i opisać. W razie czego proszę pytać, coś wymyślimy 🙂
2020-08-18 13:45:00

Semi Pro Bunny

PiOtReK_73 | from app

Jakoś sobie poradziłem i jak na razie jestem zadowolony.
2020-08-23 03:38:47
Jest wersja EU?
2020-08-23 04:56:25

Aegisson (Grzesiek)

Master Bunny

1594260546
Jakoś sobie poradziłem i jak na razie jestem zadowolony.

Cieszę się że udało się jakoś ujarzmić ten zegarek :) Niech służy jak najdłużej.
2020-08-23 05:02:21
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

lukasz234

Master Bunny

• Followers

65

• Threads

49

• Replies

379

5616