In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

POCOPHONE

[Unboxing] POCO F2 PRO - Unboxing i pierwsze wrażenie.

2020-06-01 11:28:31
2083 31
Witajcie Fani!!

Chciałbym podzielić sie z wami opinią na temat POCO F2 PRO, który dopiero miał premierę w Polsce.

Jak wiemy wcześniejszy model Pocophone F1 miał swoją premierę w sierpniu 2018 roku i natychmiast stał się bestsellerem, głównie ze względu na wysokiej klasy specyfikację w niezwykle atrakcyjnej cenie. Otrzymaliśmy smartfon klasy średniej (wyższej)?. Półtora roku później marka Poco oddzieliła się od Xiaomi, stając się niezależną firmą i właśnie ogłosiła swoje nowe modele.

POCO F2 PRO według mnie jest godnym następcą swojego poprzednika. Specyfikacja (najnowsza) mówi sama za siebie i ładne wykończenie smartfona (tył okropnie mnie się podoba ;d) daję satysfakcje z korzystania z niego w codziennym użytkowaniu.

Wracając do paczki.

Po otwarciu w środku znajduje się pełny zestaw, który zawsze otrzymujemy w każdym zakupionym smartfonie, czyli instrukcję, etui, ładowarka i oczywiście nasz smartfon.

Etui zaskoczyło mnie pozytywnie, ponieważ nie jest tak standardowe jak w innych modelach, a jego zginanie jest bardzo trudne (jest ono  twarde i dość sztywne), co, mam nadzieję zapewni lepszą ochronę przed przypadkowym pęknięciem (mam nadzieję, że tak się nie stanie!). Naprawdę ciężko jest je zgiąć, a nawet ciężko jest wyciągnąć smartfon z tego etui :D

Ogólnie rzecz biorąc, smartfon POCO F2 PRO i jego prezentacja są na wysokim poziomie. Przód wyświetlacza jest prawie bezramkowy, ponieważ aparat jest ukryty i wysuwa się z górnej ramki smartfona.
Wyświetlacz Super Amoled ma ładne i żywe kolory, a po obu stronach posiada szkło Corning Gorilla Glass 5.

Jest jeszcze jeden plus, czyli folia ochronna na wyświetlaczu, która jest stosowana od samego początku. Na początku nie spodziewałem sie, że ona będzie, ale po przyglądnięciu się bliżej jest ona widoczna :D

Tył urządzenia
POCO F2 PRO naprawdę mnie urzekł. Za każdym razem, gdy patrzę to nie moge jakoś sie nadziwić tym tyłem :D
Gdy mamy założone etui i kładziemy smartfon na równej powierzchni to nie przechyla się na boki. Jednak gdy tego etui nie ma..to wtedy jak to w kazdym nowszym smartfonie z wysepką na pleckach, telefon przechyla się lekko na bok co może skutkować porysowaniem się obiektywu.

Na dole urządzenia mamy wejście USB typu C i tacke na kartę SIM (Dual SIM). Z boku standardowo mamy przyciski głośności jak i przycisk Power.

Na górze umiejscowione jest wejście Mini-Jack na słuchawki i wysuwany aparat do selfie .

Dodam także przykładowe zdjęcie wysuwającego się aparatu.

Smartfon obsługuje ładowanie do 30W, co daje około 63 minuty do pełnego naładowania (nie zapominając bateria posiada pojemność 4700 mAh).

Specyfikacja urządzenia.

Budowa: szklany przód (Gorilla Glass 5), szklany tył (Gorilla Glass 5), aluminiowa rama.
SIM: Dual SIM (Nano-SIM, podwójny tryb gotowości).

Wyświetlacz.

Typ:  Super AMOLED (16 mln kolorów).
Rozmiar: 6,67 cala, 107,4 cm2 (~ 87,2% proporcji ekranu do obudowy)
Rozdzielczość: 1080 x 2400 pikseli, współczynnik 20:9 (gęstość ~ 395 ppi)
Ochrona: Corning Gorilla Glass 5, HDR10 +, 500 nitów typ. jasność (reklamowana)

Platforma.

System operacyjny: Android 10, MIUI 11
Chipset: Qualcomm SM8250 Snapdragon 865 (7 nm +)
Procesor: Kryo 585 1x Cortex • A77 2.84 GHz +3x Cortex • A77 2.4 GHz +4x Cortex • A55 1.8 GHz
GPU: Adreno 650

Pamięć.

Pamięć wewnętrzna: 128 GB 6 GB pamięci RAM, 256 GB 8 GB pamięci RAM (UFS 3.1)
- 6 GB pamięci RAM (LPDDR4X)
- 8 GB pamięci RAM (LPDDR5)

Główny aparat.

Sony IMX 686: 64 MP, f / 1.9, 26 mm (szeroki), 1 / 1,72
- 5 MP, f / 2.2, 50 mm (teleobiektyw makro), AF
- 13 MP, f / 2.4, 123 (ultrawide), 1,12 µm
- 2 MP, f / 2.4, (głębia)

Funkcje:

Podwójna lampa błyskowa z dwoma diodami LED, HDR, Panorama

Wideo: 8K @ 24 / 30fps, 4K @ 30 / 60fps, 1080p @ 30/60/120 / 240fps, 1080p @ 960fps, żyroskop-EIS

Przedni aparat.

Wysuwający sie aparat z napędem elektrycznym 20 MP, f / 2.2, (szeroki)
Funkcje: HDR
Wideo: 1080p przy 30 klatkach na sekundę, 720p przy 120 klatkach na sekundę

Dźwięk.

Głośnik: tak
Gniazdo Jack 3,5 mm: Tak (dźwięk 24-bit / 192 kHz)

Komunikacja.

WLAN: Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac / 6, dwuzakresowy, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth: 5.1, A2DP, LE, aptX HD, aptX Adaptive
GPS: Tak, z dwuzakresowym A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS
NFC: Tak
Port podczerwieni: tak
Radio: radio FM
USB: 2.0, odwracalne złącze Type-C 1.0, USB On-The-Go

Funkcje.

Odcisk palca: (pod wyświetlaczem, optyczny), akcelerometr, żyroskop, czujnik odległości, kompas, barometr

Bateria.

Niewymienna bateria Li-Po 4700 mAh

Ładowanie: szybkie ładowanie 30 W, 100% w 63 min (reklamowane)
- USB Power Delivery 3.0
- Szybkie ładowanie 4+

Jesli macie jakieś pytania dotyczące POCO to śmiało piszcie w komentarzach :))
Więcej informacji na temat działania będzie za kilka dni!
Miłego dnia!

Rate

Number of participants 1 Experience +10 Pack Reason

View Rating Log

2020-06-01 11:28:31
Favorites16 RateRate

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

Kozacka maszynka , trafiła w dobre ręce 😉.
2020-06-01 11:31:24

Mi Fans Team

hardziol Author |

Łukasz 14 odpowiada, dnia 2020-06-01 17:31:24
Kozacka maszynka , trafiła w dobre ręce 😉.

oj to prawda :PP naprawde cieszy oko :D
2020-06-01 11:33:41

Banned

Prasad Poco F1 | from app

Doskonałe urządzenie i specyfikacje .. Świetne funkcje są uwzględnione .. Niesamowite udostępnianie .. dzięki.👍👌
2020-06-01 12:22:08
Be Cool,Be Happy.Always Keep Smiling.Just Trust Your Mind And Follow

Prasad
Mi Community India

Master Bunny

Febron | from app

W Twoim poście czuć autentyczny powiew radości. Z tego rozumiem, że to Twój telefon, a nie egzemplarz testowy. Jeśli tak, cieszę się razem z Tobą. Jeśli nie, cieszę się trochę mniej. :-)
2020-06-01 12:26:52

Mi Fans Team

hardziol Author | from app

Prasad Poco F1
Doskonałe urządzenie i specyfikacje .. Świetne funkcje są uwzględnione .. Niesamowite udostępnianie .. dzięki.👍👌

dzięki wielkie! :))
2020-06-01 12:53:06

Mi Fans Team

hardziol Author | from app

Febron
W Twoim poście czuć autentyczny powiew radości. Z tego rozumiem, że to Twój telefon, a nie egzemplarz testowy. Jeśli tak, cieszę się razem z Tobą. Jeśli nie, cieszę się trochę mniej. :-)

oj naprawdę cieszy oko :p Dzięki Febron! !
2020-06-01 12:55:24

Mi Sports Team

gopi1 | from app

specyfikacja, i tył 😉 wyglądają fenomenalnie 🙂 miłego użytkowania tygodniu telefonu no i czekam na jakąś recenzję 😉
2020-06-01 13:28:29

Master Bunny

RuraSzczecin | from app

Fajnie masz! Miłej zabawy ze sprzętem życzę. 😊👍
2020-06-01 14:08:42

Mi Test Team

michalms | from app

No jest czego zazdrościć. Super, że globalnie zostałeś doceniony przez Xiaomi. Zdecydowanie gdybym miał zmienić telefon to jest mój typ. Która wersję dostałeś? I widzę że foty robione rn9s. Same nowości ;) Przyznaj szczerze, lepszego dnia dziecka nie miałeś ;)?
2020-06-01 14:22:58

Semi Pro Bunny

slawekjuri | from app

niezła rakieta, na banggood teraz za 2tys z hk
2020-06-01 15:39:47
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

hardziol

Mi Fans Team

Check-in 3 jours
Check-in 7 jours
Check-in 21 jours