In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Ресурси

[Додатки] Мі-додатки «з коробки»

2020-05-28 17:23:19
4213 28

Вітаємо вас, шановні Мі-фани!

Придбання нового телефону для багатьох з нас є радісною подією. Особливо, якщо це настільки очікувана новинка улюбленої компанії, про яку вже переглянуто чимало  оглядів і вивчено всі характеристики. Не менш вражаючим моментом після розпакування пристрою стає і його перше вмикання.


Ні для кого не є секретом, що операційна система Android відразу має встановлені пакети найпотрібніших додатків, що має значно спростити початок користування телефоном. При цьому чимало компаній-виробників смартфонів створюють власні оболонки на базі Android, а також свої набори додатків, які вбудовані в прошивку: деякі з них доповнюють існуючі служби і додатки пакетів GApps, а деякі є фірмовою заміною від розробників виробника. Як підсумок – своя оболонка і свої додатки є впізнаваною фішкою та своєрідним обличчям компаній.


У компанії Xiaomi цю роль виконує найвідоміша оболонка MIUI, популярність якої встановлювала рекорди ще до випуску перших власних телефонів бренду. Зрозуміло, що на одній оболонці зупинятися не було сенсу, тому розробники взялися за створення своїх фірмових додатків, виходячи при цьому з їх актуальності й потрібності для користувачів.

Сьогодні ми пропонуємо вам коротко ознайомитися з тими Mi-додатками, які йдуть в телефонах Xiaomi безпосередньо «з коробки» з оболонкою MIUI. Однак залишимо без уваги традиційні додатки «Телефон» та «Повідомлення», які в глобальних прошивках свіжих моделей апаратів замінено на додатки від Google. Нагадаємо, основним завданням розробників є створення додатків з максимальним юзабіліті, щоб користувачам було максимально зручно і інтуїтивно користуватися такими програмами. Подивимося ж, як це вийшло у розробників ПЗ смартфонів Xiaomi.
Провідник

Отже, почнемо з найбільш популярного у користувачів додатку – Провідника. Довге затискання іконки програми на робочому столі викликає контекстне меню швидких операцій: є можливість відразу запустити Очищення даних, здійснити передачу файлів по FTP, перейти в Обрані або відшукати потрібні файли через Пошук.


У самому додатку є поділ файлів по категоріях за їх типом і приналежністю, що неймовірно спрощує пошук необхідного. Погодьтеся, нікому не хочеться витрачати свій час на пошук потрібного файлу по всіх папках, коли можна відразу зайти в розділ з потрібним типом файлів – фотографії, музика, відео або ж архіви. Якщо у верхньому меню (або за свайпом ліворуч) перейти на відображення папок, то можна побачити, що там також все дуже просто. Для зручності можна перемикати відображення папок у вигляді стрічки або плиток - кожен вибирає на свій смак.


Mi Провідник має функції дистанційного перегляду файлів, синхронізації з вашим Google Диском, передачі файлів і приховування від чужих очей особистих файлів. А файли та папки, якими ви часто користуєтеся при роботі зі смартфоном, не забувайте додавати до Обраного – тоді ви швидко матимете до них доступ через панель функцій Провідника.


Також в додатку можна оцінити вільне і зайняте місце в пам'яті пристрою або на SD-картці, а за необхідності – виконати очищення для збільшення вільного місця. Обравши одну з цих дій, Провідник переадресує вас до іншого знайомого багатьом по наших попередніх темах додаток – Безпека. Тож і ми зараз перейдемо до нього.


Безпека

Додаток Безпека на телефонах Xiaomi – це своєрідний мультитул з різними інструментами, які допоможуть користувачеві оптимізувати свій пристрій. Саме тут можна очистити пам'ять смартфона від непотрібних файлів і кеша додатків, налаштувати продуктивність телефону і встановити дозволи для додатків, перевірити апарат на наявність вірусів та дозволити чи заборонити додаткам доступ до мобільного або Wi-Fi інтернет-з'єднання, включити пароль на вхід в певні додатки та багато іншого.


Іншими словами, чимало функцій, які зазвичай розкидано по різних пунктах налаштувань, зібрано в одному зручному додатку, який постійно продовжує розвиватися.


Браузер

Mi-Браузер – простий, легкий і зручний вбудований фірмовий браузер від Xiaomi.


Продумані налаштування з блокуванням реклами, зручне додавання потрібних сайтів на головну вкладку, режим «інкогніто» і наявність темної теми роблять цей браузер ідеальним рішенням для багатьох користувачів відразу після початку користування своїм новим смартфоном. Оцінивши його можливості, у багатьох просто відпадає бажання шукати йому альтернативу.


Теми

Що може змусити нас при тривалому використанні смартфона не переставати ним захоплюватися? І зараз мова – не про технічні характеристики та дизайн пристрою. Адже щодня ми дуже багато разів розблокуємо телефон, тож з часом одноманітність інтерфейсу починає набридати. Щоб мати можливість вносити розмаїття до зовнішнього вигляду оболонки, розробники створили для нас програму Теми.


По суті, це магазин тем і шпалер, в якому кожен може знайти для себе варіант зміни оформлення на свій смак. При цьому вибір в магазині дуже великий, а творці тем постійно розміщують нові роботи і вдосконалюють вже опубліковані.


Запис екрану

Для тих, хто дружить з телефонами Xiaomi досить давно, не секрет, що додаток для запису подій на екрані пристрою з'явився в прошивках MIUI лише пару років тому. До цього користувачі пробували встановлювати рішення від сторонніх розробників, тож такого додатка «з коробки» явно не вистачало.


Тож розробники з Xiaomi не залишили це осторонь і створили фірмовий додаток «Запис екрану». Знаючи всі тонкощі своєї фірмової оболонки, вони доклали зусиль для внесення до цього додатку всього необхідного для запису функціоналу: роздільну здатність і якість відео, орієнтацію та частоту кадрів, показ жестів і вибір джерела звуку при записі.


Диктофон

А це дуже давній супутник прошивок MIUI. Але, попри свій вік, Диктофон не припиняє вдосконалюватися. Зокрема, на даний момент є можливість використання розмовного динаміка для відтворення та включення індикатора повідомлень для демонстрації процесу запису при заблокованому екрані.


Крім того, є можливість вибору формату (MP3, AAC, WAV) і якості запису.


Калькулятор

Здавалося б, що особливого може бути в додатку, яких в маркеті є цілий вагон з причепом? А от не все так просто.


Вбудований Мі-Калькулятор дозволяє на смартфонах Xiaomi не тільки віднімати і множити. Якщо роздивитися трохи краще, його функціонал куди більш об'ємний: просто натисніть на середню іконку у верхній частині вікна, і ви, безперечно, будете здивовані.

Наприклад, День народження – введіть день, місяць і рік народження людини, і ви зможете дізнатися не тільки, скільки років, місяців, днів, годин або навіть хвилин прожила ця людина, а й також скільки залишилося до наступного її дня народження! Порахувати індекс маси тіла, відсотки, площу, вагу, довжину, іпотеку, конвертувати валюти – все може цей на вигляд «прохідний» додаток.


Ну й, крім цього, калькулятор можна розмістити окремим віконцем на робочому столі та відрегулювати його розмір і прозорість.


Відео

Для перегляду медіа телефони Xiaomi мають два передвстановлені додатки – Відео та Галерея. Перший – досить простий, за його допомогою можна переглядати відео різного формату з регулюванням яскравості і гучності свайпами відповідно по лівій і правій стороні екрану.


З налаштувань є лише очищення кеша і ввімкнення оповіщень. Також можна робити скріншот поточного кадру.


Галерея

Тут же все набагато складніше, якщо порівнювати з попереднім додатком. Крім розподілу ваших медіа-файлів за альбомами та розділами з можливістю їх перегляду, Галерея також має багатий функціонал для редагування відео і зображень: нарізка, фільтри, покращення, зміна неба...


Тут можна переглянути фото у вигляді слайд-шоу, а також встановити фото або слайд-шоу як шпалери на вашому пристрої. Будь-яким файлом можна поділитися, відправивши його друзям через вибрану соцмережу або на електронну пошту.


Компас

Ну тут, гадаю, все зрозуміло. Додаток допоможе не загубитися вам в лісі або іншій місцевості. Але це не зовсім все!


Якщо зробити свайп ліворуч, цей додаток порадує користувача наявністю рівня, що також може стати в нагоді, наприклад, при установці пральної машини.


Годинник

Функціонал програми включає в себе все необхідне для відстеження дня тижня та часу доби в різних часових поясах. Є зручний будильник з вибором наборів звуків, з можливістю автоматичної зміни в залежності від дня тижня або погоди.


Також додаток оснащено секундоміром (що зручно при готуванні їжі або спорті) та зворотнім відліком - таймером зі зручними налаштуваннями.


Погода

Бажаєте бути в курсі поточної погоди, а також дізнатися погоду на майбутні кілька днів? Будь ласка!


Крім цього, тут є інформація про швидкість і напрямок вітру, атмосферний тиск, індекс ультрафіолетового випромінювання і температури, яка відчувається. Безсумнівним плюсом є можливість встановлення відповідного віджета для відображення погоди на робочому столі смартфона.


Завантаження

Менеджер управління файлами, які ви завантажуєте на свій смартфон. Крім перегляду історії завантажень, є можливість запустити завантажений файл чи зупинити завантаження.


Звичайно ж, історію завантажень (повністю чи вибірково) можна очистити. Якщо завантажений файл вам більше не потрібний, можна вказати про необхідність його видалення під час очищення історії.


Календар

Звичайно ж, з ним ви будете не тільки в курсі того, яка сьогодні дата. Збережені дати в контактах, встановлені події і просто свята в країні - все можна знайти саме в цьому додатку.


Перегляд дуже гнучкий: можна переглянути календар на весь місяць, на поточний тиждень і навіть події впродовж одного дня. Іншими словами, це справжній органайзер! Головне – не забути налаштувати повідомлення, щоб не пропустити нічого важливого.


Нотатки

Ще один прекрасний органайзер та нотатник – додаток Нотатки.


За його допомогою ви можете записати (щоб не забути) свою геніальну думку текстом або ж у вигляді голосового файла, скласти список необхідних покупок, занотувати заплановану подію та отримати про неї своєчасне нагадування. А для зручності фон нотаток можна налаштовувати на свій смак.Мабуть, на цьому все. Ми спеціально не відкривали весь функціонал додатків «з коробки», щоб ви змогли самі довідатися про них щось нове і були приємно здивовані своїм знахідкам.

Тому сміливо вперед! На вас чекає чимало сюрпризів у програмах, які були спеціально розроблені для зручності користування вашим новим телефоном Xiaomi відразу після його першого включення.2020-05-28 17:23:19
Favorites31 RateRate

Grand Master Bunny

Змея | from Redmi 3S

#1

Спасибо за обзор. Познавательно. . . 📚
2020-05-28 19:34:22
Humor does not obey fate,great thoughts-often the most smiling…

Super moderator

dimychman Author | from MI 9T Pro

#2

Змея
Спасибо за обзор. Познавательно. . . 📚

Дякую за Ваш відгук
2020-05-28 19:41:59

Master Bunny

Genrix12 | from Mi 9T

#3

Правильно телефон купят и потом расказуй им што зачем.
2020-05-28 23:56:31

Master Bunny

bezik | from app

#4

Агонь)
2020-05-29 01:30:07

Master Bunny

musigorek | from MI MAX 3

#5

прикольно.
2020-05-29 01:54:33

Advanced Bunny

6277495451 | from MI 9

#6

Корисний і цікавий огляд Мі-додатків. Дякую.
2020-05-29 02:03:38

Semi Pro Bunny

Dark90 | from Mi 9 Lite

#7

починаючи з 10.0.1 версії mi браузера це кусок Гі... ще й з великої букви до того він був майже ідеальним користувався кожний день поки не добавили такої каші що Яндекс відихає. 1 як вони редагуються? їх навіть видалити неможливо. 2. навіщо мені в мобільному браузері ігри Карл ігри? і ще кучу мусуру від фейсбука слава що можна відключити.
Надіюсь на лояльність модераторів і  бан за це не получу.
2020-05-29 03:02:45

Master Bunny

wolf4ok | from Mi 9T

#8

Очень полезно, можно давать ссылочку новичкам.
2020-05-29 03:45:53
Invalid floor, the posts have been deleted #9

Master Bunny

Bac | from Mi 9T

#10

Genrix12
Правильно телефон купят и потом расказуй им што зачем.

дякую! дуже корисно!
2020-05-29 05:05:11
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

dimychman

Super moderator

3 Days Check-In
7 Days Check-In
21 Days Check-In
40 Days Check-In
70 Days Check-In
100 Days Check-In
Newbie Member
100 Коментарів
1000 Коментарів
100 Тем
250 Тем
500 Тем
25 000 Мі-Фанів
Telegram
50К
Throw Back with Mi 2018
Make your choice
Which X-Men are you?
Зустрічайте Mi 9T!
Fortune’s Global 500
Mi Фідбек: Твій відгук важливий!
#9РоківMIUI
У які ігри ви граєте найбільше?
З Днем Незалежності!
better together with friends
250K
Режим "Профі"
TikTok
Mi Flash Live

Read moreGet new

Mi Comm APP

Stay updated on Mi Products and MIUI

Copyright©2010-2020 Xiaomi.com, All Rights Reserved
Content Policy
Quick Reply To Top Return to the list