In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi Explorers 2020

[Misja] Misja 3 - Działanie w ternie z Redmi Note 9 Pro

2020-05-27 05:13:40
441 14
Cześć!
Za każdym razem kiedy wybierałem się z Redmi Note 9 Pro na zdjęcia, kierowałem się do lasu lub na łąki.
To tam lubię spędzać czas. Podglądam zwierzęta, cieszę się przyrodą i aktywnie działam w terenie.

Siłą rzeczy, RN9P musiał podążać za mną, a nawet pomagał dotrzeć i to niezależnie od warunków pogodowych.

Postawiłem sobie za cel sprawdzenie ile z aparatu fotograficznego RN9P można wyciągnąć. Widzieliście w poprzednim wpisie jak sobie radzi w różnych warunkach. Moim zdaniem daje radę. Algorytmy tak współpracują z optyką, że praktycznie w każdych warunkach wychodzą, jeżeli niebardzo dobre czy dobre, to przynajmniej poprawne zdjęcia. Oczywiście dużo zależy od użytkownika, jego wiedzy, znajomości funkcji telefonu oraz efektu jaki chce osiągnąć.

Zdjęcie może wyjść takie:

Albo takie:

Wszystko zależy którą funkcję aparatu wybierzemy, czy „pobawimy się” ręcznym ustawieniem parametrów czy działamy w automacie. W opcji „Pro” aparatu, w zależności od tego jak bardzo chcemy być kreatywni, mamy możliwość zmiany ustawień:
·      Pomiar światła – punktowy, średnio ważony, centralny.
·      Rozdzielenia punktu ostrzenia od punktu pomiaru światła.
·      Balans bieli – zdefiniowane nastawy (słońce, chmury, świetlówka, żarówka), ale co bardziej praktyczne – regulację barwy światła w kelwinach.
·      Autofocus – tryb automatyczny lub ręczne nastawianie ostrości.
·      Czas wyzwolenia migawki – od 1/4000 s do 30s
·      Czułość matrycy – 0d 100 do 3200 ISO
·      Korekta ekspozycji – EV.
·      Wybór obiektywu – standard, szeroki kąt, makro.
·      Możliwość nałożenia filtrów w trakcie robienia zdjęć.
To cała paleta możliwości do kreatywnej fotografii. Mix tych ustawień może dać bardzo ciekawe efekt. Nawet fotografując w automacie, skorzystanie z funkcji rozdziału punktu ostrości od punktu pomiaru, diametralnie może zmienić końcowy wygląd zdjęcia.

W praktyce, działa to jak na nagraniu - Funkcja Pro

To, czym mnie kupił Redmi Note 9Pro, to tryb macro i nagrywanie filmów w opcji „Pro”

Ślimakom poświęciłem sporo czasu, bawiąc się z ustawieniami kręconych filmów.
Jeden z przykładowych filmików -  Ślimak
Następny był żuk. Zwróćcie uwagę na szczegóły, widać każdy włosek.

A tu filmik z żukiem w roli głównej - Żuk

Funkcją która pozwala na uzyskanie takich szczegółów w trybie makro, to możliwość manualnego ustawienia ostrości. Dość łatwo udało mi się go wyostrzyć, do momentu kiedy nie postanowił się oddalić. Przy bardzo ruchliwym obiekcie, jak na poniższym nagraniu, pozostaje nam autofocus, ciężko jest nadążyć za modelem który nie chce współpracować.
Manulane ostrzenie - Mrówka

Jak do tej pory miałem półtora dnia słonecznego na próby zaparatem. Pozostałe dni albo padało albo niebo było „stalowe”. Przy takiej pogodzie, las jest ciemny , łąki „płaskie”, trudno o ciekawe zdjęcia.

Mimo wszystko, zdjęcia są poprawne. Nie sądzę aby przytakiej pogodzie udało się uzyskać coś więcej.

Wracamy do lasu i zdjęć robionych przy lepszych warunkach.

Kilka ujęć nakręconych w różnych warunkach.

Podsumowując te kilka dni użytkowania aparatu, uważam, że ma duży potencjał. Jest to narzędzie o sporych możliwościach. Za każdym razem kiedy wychodziłem z nim na zdjęcia, odkrywałem coś nowego. Na początku skupiłem się na podstawowym aparacie oraz aparacie 64MP. Jednak to co dostarczyło najwięcej zabawy był tryb Pro z makro. Nie wiem jak oni to zrobili. Jakość zdjęć, ilość szczegółów którą widzimy, czy możliwość ostrzenia z kilku centymetrów, sprawia, że świat mikro stoi przed nami otworem. Moje zadanie to była fotografia, nie mogłem się jednak oprzeć kręceniu filmików. Jest to kolejne pozytywne zaskoczenie z użytkowania RN9P.

Dla tych których nie bardzo interesują leśne wędrówki, taplanie się w błocie i walka z komarami. A chcieliby mieć aparat do codziennej fotografii, kręcenia domowego video. Mogę zapewnić, że po tym co zobaczyłem, jakie zdjęcia udało mi się zrobić - RN9P spełni oczekiwania. Dla mniej zaawansowanych użytkowników, na początek tryby automatyczne w zupełności wystarczą. Z czasem, można pokusić o bardziej kreatywne podejście i większą ingerencję w ustawienia. W większości przypadków aparat nas wyręczy, chyba, żektoś jest takim zapaleńcem jak ja, i będzie go męczył zdjęciami o 4 ranoJ

PS. Ponieważ uważam, że zdjęcia nabierają wartości jak są na papierze. Wydrukowałem na próbę kilka sztuk. Jest co zawiesić na tablicę. Będzie to miłe wspomnienie testowania telefonu.

2020-05-27 05:13:40
Favorites5 RateRate

Pro Bunny

RoninSan | from app

Rzetelnie i dokładnie. Miło się czyta 👍 Zdjęcia - jak to pisza - "awesome" 👌
2020-05-27 06:02:34

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

Bardzo fajnie napisane i pokazane co potrafi ten aparat w lesie. Ślimak i żuk spisali się na medal  , owocnych wędrówek pozostaje życzyć! A grzybki trafiły się już jakieś? To już tak po za tematyką ;-).
2020-05-27 11:35:27

Banned

michalms | from app

Wpadłem na taki pomysł, że każdemu z mi Explorers zadam pytanie, lub poproszę o sprawdzenie czegoś, a prędzej i to i to. Unax na moją prośbę porównał rn8pro i rn9pro w grach. Jak widać na zdjęciach korzystasz z telefonu na różne sposoby. zarówno fotografia jak i filmy czy nawigacja mocno obciążają baterie. Jak ja oceniasz? Ile czasu wytrzymuje po naładowaniu do pełna i ile w tym czasie i mniej więcej jak z telefonu korzystasz?
2020-05-27 14:30:56
RoninSan odpowiada, dnia 2020-05-27 00:02:34
Rzetelnie i dokładnie. Miło się czyta 👍 Zdjęcia - jak to pisza - "awesome" 👌

Dziękuję! Chciałem aby to zdjęcia opowiedziały o tym telefonie. Każdy sam może ocenić. Ważne, żeby zobaczyć pełne pliki na dysku. Jest różnica w tym co na stronie a oryginały.
2020-05-27 14:44:07
Łukasz 14 odpowiada, dnia 2020-05-27 05:35:27
Bardzo fajnie napisane i pokazane co potrafi ten aparat w lesie. Ślimak i żuk spisali się na medal  , owocnych wędrówek pozostaje życzyć! A grzybki trafiły się już jakieś? To już tak po za tematyką ;-).

Dziękuję! Grzyby znalazłem wczoraj, niestety nie jadalne:)
2020-05-27 14:45:12
michalms odpowiada, dnia 2020-05-27 08:30:56
Wpadłem na taki pomysł, że każdemu z mi Explorers zadam pytanie, lub poproszę o sprawdzenie czegoś, a prędzej i to i to. Unax na moją prośbę porównał rn8pro i rn9pro w grach. Jak widać na zdjęciach korzystasz z telefonu na różne sposoby. zarówno fotografia jak i filmy czy nawigacja mocno obciążają baterie. Jak ja oceniasz? Ile czasu wytrzymuje po naładowaniu do pełna i ile w tym czasie i mniej więcej jak z telefonu korzystasz?

Na nawigacji jechałem może 25 minut, więc nie odczułem spadku na baterii. W piątek telefon naładowałem do 100%, temperatura o 4.00 rano była w okolicach zera. W lesie byłem ok 4h, non stop wybudzając telefon, robiąc zdjęcia i filmy. Bateria zeszła do 64%. Przy tak intensywnym użytkowaniu, uważam, że to bardzo dobry wynik.
2020-05-27 14:48:57
Super zdjęcia, super opisane poszczególne opcje :) Miło się patrzy na takie obrazki, widać, że mocno przyłożyłeś się do do testów :)
Miłego dnia!
2020-05-27 20:11:32
Unax Recenzje odpowiada, dnia 2020-05-27 14:11:32
Super zdjęcia, super opisane poszczególne opcje :) Miło się patrzy na takie obrazki, widać, że mocno przyłożyłeś się do do testów :)
Miłego dnia!

Dziękuję!
Przede wszystkim to się nie wyspałem, codziennie 3 rano pobudka:)))
Co do testu, nie mam takiego doświadczenia ja Ty, u ciebie pełen profesjonalizm.
PS. dzięki, że wspomniałeś o mnie w swoim ostatnim wpisie.

Miłego dnia!
2020-05-27 20:18:13
Invalid floor, the posts have been deleted #9

Semi Pro Bunny

Unax Recenzje | from app

Marcin Nadolski
Dziękuję!
Przede wszystkim to się nie wyspałem, codziennie 3 rano pobudka:)))
Co do testu, nie mam takiego doświadczenia ja Ty, u ciebie pełen profesjonalizm.

Oj tak! Ostatnie (ponad) 7 dni, to ograniczanie snu do minimum, ale się opłaciło 😉
Dziękuję za miłe słowa! Jak już wymieniamy tak uprzejmości, to odbiję piłeczkę - ja podziwiam jakość Twoich prac. Pełen profesjonalizm. Te obrazki cieszą oko. Ja w tym aspekcie... no nie znam się. Co tu dużo mówić. Także, świetna robota. Działały dalej i widzimy się w ostatniej misji.
Miłego dnia! 😉
2020-05-27 20:28:57
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Marcin Nadolski

Advanced Bunny

• Followers

9

• Threads

5

• Replies

35