In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Nowości

[Nowe produkty] Porównanie nawilżaczy powietrza Xiaomi.

2020-05-20 20:38:16
832 9
Nadchodzi lato a latem powietrze staje się jeszcze bardziej suche, szczególnie w mieszkaniach. Znam ten ból bo u mnie kurz jest zapanbrat, można ścierać i ścierać a wszystko szybko wysycha. Sam zastanawiam się nad oczyszczaczem ale mi wystarczy prosty mechaniczny, nie musi być sterowany z aplikacji ponieważ podłączę go sobie do inteligentnej kostki, kostka bedzie zarządzana w aplikacji Mi Home w parze z czujnikiem temperatury i wilgotności i taki to domowym sposobem uzyskam automat :D ale do rzeczy....

Nasze zdrowie potrzebuje świeżego, wilgotnego powietrza. Jak to osiągnąć? Rozwiązaniem jest zastosowanie nowoczesnego nawilżacza powietrza. Urządzenia te pozwalają kontrolować mikroklimat w domu.

Najpopularniejsze są nawilżacze ultradźwiękowe, decydując się na nawilżacz trzeba mieć świadomość tego na jakiej powierzchni będzie on działał i jaką ma mieć pojemność zbiornika. Innymi słowy, pojemność zbiornika wody ma wpływ na to na jakiej powierzchni metrów kwadratowych będzie mógł on spełnić swoje zadanie. Wiśienką na torcie w niektórych modelach jest możliwość dodania olejków aromatyzujących.

W przypadku małych pomieszczeń odpowiednie jest urządzenie, które pozwala utrzymać pożądaną wilgotność w pomieszczeniu o powierzchni do 25 m².

Opcją budżetową jest ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Xiaomi Deerma 5L. Deerma 5L to niskie zużycie energii elektrycznej (tylko 25 W na godzinę).

Droższymi urządzeniami są Smartmi Zhimi  i  Xiaomi Smartmi . Nadają się do pomieszczeń o powierzchni do 36 metrów. Oba urządzenia są wyposażone w inteligentne systemy kontroli wilgotności i mogą być sterowane za pomocą smartfona.
Dobra opcja dla osób dbających o maksymalny komfort.

Każdy nawilżacz powietrza jest wyposażony w zbiornik na wodę. Bez tej części urządzenie nie byłoby w stanie rozpylać wody, zwiększając poziom wilgotności w pomieszczeniu (tj. W celu spełnienia swojej bezpośredniej funkcji).

Czas działania nawilżacza zależy od objętości zbiornika i poziomu przepływu wody. Nawilżacz powietrza Deerma jest wyposażony w 5-litrowy zbiornik. W przypadku urządzenia budżetowego taką pojemność uważa się za całkiem dobrą. Przy prędkości przepływu 270 ml / godzinę jedno „tankowanie” wystarcza na 17 godzin pracy. Oznacza to, że rano możesz wlać wodę do zbiornika co wystarczy na pracę urządzenia do wieczora a nawet gdybyśmy nie dopilnowali urządzenia to na szczęście wspomniane posiadają system automatycznego wyłączenia się w przypadku gdy wody zabraknie.

Pojemność zbiornika Deerma DEM-F628 jest nieco mniejsza - 3,5 litra, a pojemność nawilżacza powietrza Smartmi Zhimi wynosi 2–4 litry. Jednak ze względu na ekonomiczne zużycie wody o tej objętości wystarcza na 16 godzin ciągłej pracy.

Deerma DEM-F628

Niezwykle prosta obsługa: wystarczy napełnić nawilżacz wodą i włączyć go.

Istnieje system oczyszczania cieczy  dzięki wbudowanej lapmpie UV, która niszczy wszystkie drobnoustroje chorobotwórcze (można wylewać wodę bezpośrednio z kranu).

Możliwe jest dodanie aromatu lub olejku eterycznego w celu zapobiegania przeziębieniom

Nawilżacz powietrza Smartmi Zhimi

Łatwość użycia: można dodawać wodę bez wyjmowania zbiornika z podstawy i bez wyłączania urządzenia z sieci.

Lampa ultrafioletowa sterylizuje każdą kroplę wody przed opryskiwaniem, zabijając 98,8% bakterii.

Inteligentny system kontroluje poziom wilgotności w domu i automatycznie wyłącza urządzenie po osiągnięciu optymalnej wydajności.

Zdalne sterowanie za pomocą smartfona (za pośrednictwem aplikacji MIJIA).

Nawilżacz czystego powietrza Xiaomi Smartmi Pure

Wygodne użytkowanie: aby napełnić wodę, nie trzeba podnosić pokrywki.

Możesz kontrolować nawilżacz i regulować jego parametry działania za pomocą smartfona z dowolnego miejsca na świecie, w którym jest Wi-Fi.

Urządzenie jest wyposażone w inteligentny czujnik do kontrolowania poziomu wilgotności w pomieszczeniu.

Duży promień rozpylania (0,8-1,2 m) pozwala cieszyć się uczuciem miękkiej mgły, nasycając skórę wilgocią + zapobiegając pojawianiu się kałuż w pobliżu urządzenia.

Bakteriobójcza lampa UV Stanley skutecznie zabija szkodliwe mikroorganizmy w powietrzu.

Urządzenie wyłącza się automatycznie, jeśli zbiornik jest pusty.

Jeśli naszym celem jest znalezienie nawilżacza do małego mieszkania o optymalnym stosunku ceny do jakości, najlepiej nadaje się nawilżacz powietrza Deerma 5L. Cecha modelu: możliwość dodawania aromatów.

Do dużego mieszkania lepiej jednak kupić nawilżacz powietrza Smartmi Zhimi lub nawilżacz powietrza wyparny Xiaomi Smartmi Pure. Oba modele są dobre, ponieważ można nimi sterować za pomocą smartfona. Wiedzą również, jak automatycznie dostosować pracę w oparciu o aktualny poziom wilgotności. Bardziej zaawansowana jest modyfikacja Xiaomi Smartmi Pure Evaporative Air Humidifier. Jego główna „sztuczka”: duży promień rozpylania, który tworzy efekt miękkiej mgły w domu.

2020-05-20 20:38:16
Favorites9 RateRate
Jakiś czas temu rozważałem zakup nawilżacza.
Niekoniecznie jednego z tych, gdyż w zasadzie chciałem tylko do małego pokoju.
Zacząłem trochę szukać i natknąłem się na kilka dość ... interesujących wątków o tym, że nawilżacze powietrza są NIEBEZPIECZNE dla naszego zdrowia.

No i jakby się nad tym głębiej zastanowić - to tak trochę jest.

Dla zainteresowanych proponuje przeczytać artykuł:
Czy nawilżacze powietrza są szkodliwe?
https://lifeplanet.pl/blog/czy-nawilzacze-powietrza-sa-szkodliwe

2020-05-20 21:56:13

Mi Tech Team

Vergiliusz Author |

mini21 odpowiada, dnia 2020-05-20 15:56:13
Jakiś czas temu rozważałem zakup nawilżacza.
Niekoniecznie jednego z tych, gdyż w zasadzie chciałem tylko do małego pokoju.
Zacząłem trochę szukać i natknąłem się na kilka dość ... interesujących wątków o tym, że nawilżacze powietrza są NIEBEZPIECZNE dla naszego zdrowia.

Ciekawy artykuł, ale czy to odnosi się również do urządzeń które mają lampę UV? No i co jeżeli użyje wody z filta która nie ma tylu minerałów czy też teoretcznie wapienia.
2020-05-20 22:33:15
Nie wiem jak to jest z lampą UV.
Czy ona rzeczywiście zabija 100% badziewia które znajduje się wodzie.
Nie wszystkie nawilżacze zresztą takowy mają.

Z tą wodą filtrowaną to też różnie bywa.
Niby miała usuwać kamień itp a mój czajnik elektryczny po tygodniu musi być od nowa czyszczony octem bo zaczyna "buczeć".

2020-05-20 22:38:46

Mi Tech Team

Vergiliusz Author |

mini21 odpowiada, dnia 2020-05-20 16:38:46
Nie wiem jak to jest z lampą UV.
Czy ona rzeczywiście zabija 100% badziewia które znajduje się wodzie.
Nie wszystkie nawilżacze zresztą takowy mają.

No to dobrze że ten artykuł wkleiłeś bo to ciekawa rzecz dla chcących dokonać zakupu. O tym głośno się nie mówi bo sprzedaży takiej by nie było.
Na szczęście u mnie z filtrem Xiaomi nie ma takiego problemu a straszyli przez filtrem z odwróconą osmozą, że zły dla zdrowia, że niebezpieczny.
Kamienia w czajniku nie mam a rośliny w domu odżyły.
2020-05-20 22:46:01
Nice thread
2020-05-22 01:15:21

Pro Bunny

Simon__1982 | from app

Ciekawy wątek
2020-05-22 04:33:41

Pro Bunny

SKUTER71 | from app

👍
2020-05-22 06:21:28

Advanced Bunny

luki05 | from app

nie wiem
2020-05-23 20:23:11

Pro Bunny

1544779540 | from app

Bardzo ciekawe porównanie. Dziękuję :-).
2020-05-24 01:03:31
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Vergiliusz

Mi Tech Team

3 Days Check-In
7 Days Check-In
21 Days Check-In
Throw Back with Mi 2018
Wymyślamy ksywkę
Wielkanoc z Mi
20k użytkowników!