In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Porady i wskazówki

[Tutorial] Sposób na przegrzewający się telefon

2020-05-18 03:26:09
934 13
Witajcie,

Sporo osób ma problem z przegrzewaniem smartfona. Oto mały poradnik który może coś wniesie do poprawy sytuacji.

Im częściej korzystasz ze smartfona, tym bardziej prawdopodobne jest, że urządzenie stopniowo się nagrzewa. Faktem jest, że nie można uniknąć nagrzewania się smartfona. Ale jeśli twój smartfon się przegrzewa, musisz wziąć to pod uwagę poważnie. Przegrzanie smartfona z pewnością wpłynie na wydajność smartfona i uszkodzi jego elementy. Oczywiście można uniknąć przegrzania smartfona, rozumiejąc, co powoduje przegrzanie.

Dlaczego smartfony się nagrzewają?

Pamiętasz swoją fizykę w szkole średniej? Ruch wytwarza ciepło! Twój smartfon musi fizycznie przenosić rzeczy do pracy, więc generuje ciepło. Ilość ciepła wytwarzanego przez smartfon jest proporcjonalna do ilości energii elektrycznej poruszającej się wokół urządzenia. Jeśli grasz w grę o wysokiej intensywności, która ma ogromne wymagania procesorowe, SoC ogrzewa się i wytwarza ciepło. Tak więc rozgrzewanie jest normalne, ale przegrzewanie jest problemem.

Przegrzanie smartfonów to problem!

SoC są dobrze zoptymalizowane do obsługi wysokich temperatur, które są stosowane w smartfonach, a przegrzanie staje się problemem tylko w rzadkich przypadkach. Gdy smartfon osiągnie potencjalnie szkodliwą temperaturę, SoC zmniejszy prędkość procesora, co spowolni prędkość roboczą, ponieważ jest to jedna z oznak przegrzania. W przypadku ciężkich scenariuszy zostanie wyświetlone ostrzeżenie, które uniemożliwi korzystanie z zestawu słuchawkowego do momentu ostygnięcia.

Przyczyny częstego przegrzania

W przypadku częstego przegrzania smartfona może to być spowodowane mnóstwem możliwych do rozwiązania przyczyn, a większość z nich będzie związana z przeciążeniem sprzętu. Najszybszym sposobem na przegrzanie telefonu jest zbyt długie użytkowanie karty graficznej. Innym powodem może być użycie wymagających aplikacji, ponieważ to samo obciąży procesor. Inne powody to wielozadaniowość, użycie widżetów, dodatkowe funkcje, łączność itp., Ponieważ wymagają one mocy obliczeniowej, która nagrzeje akumulator.

Zewnętrzne czynniki przegrzania

Przegrzanie smartfona nie ogranicza się do korzystania z samego urządzenia. Czasami nawet czynniki zewnętrzne, takie jak wystawienie urządzenia na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez długi czas, mogą doprowadzić do przegrzania.

Teraz kilka wskazówek, jak uniknąć przegrzania!

1. Unikaj przegrzania baterii

Najgorsze jest wystawienie telefonu na działanie ciepła, gdy jest on w pełni naładowany. Dlatego źle jest ładować go do 100 procent. Stresujesz akumulator, regularnie ładując go do 100 procent. Nawet rozładowanie ma wpływ na żywotność baterii, więc nigdy nie pozwól, aby spadła do zera procent. Idealne jest, aby ładować go w przedziale od 20 do 80 procent. Jedynym problemem jest to, że będziesz musiał zwiększyć cykle ładowania.

2. Unikaj ładowarek i baterii innych firm

Niektóre ładowarki i akumulatory innych firm ogrzewają smartfon i wpływają na jego funkcjonalność. Ładowarki o różnej mocy mogą powodować nieoczekiwane nagrzewanie się smartfonów. Upewnij się, że używasz zalecanych akcesoriów i baterii w swoim smartfonie. Więcej instrukcji znajduje się w instrukcji obsługi.

3. Nie zwiększaj jasności

Zwiększenie jasności ekranu w telefonie wpłynie na baterię. To doda dodatkowe obciążenie. Zamiast zwiększać jasność, użyj ekranu olśnienia. Taki ekran umożliwia korzystanie ze smartfona nawet w świetle słonecznym, bez względu na to, jak jasne jest.

4. Ustaw urządzenie na twardej powierzchni

Wielu użytkowników smartfonów podczas ładowania trzyma smartfony na łóżku lub kanapie. Takie powierzchnie mogą pochłaniać ciepło i wychwytywać ciepło emitowane ze słuchawki i jeszcze bardziej ogrzewać smartfon. Spróbuj ustawić urządzenie na twardej powierzchni, takiej jak stół, podłoga lub inne.

5. Zdejmij obudowę

Futerały i pokrowce na smartfony są fajne. Zapewniają dodatkową ochronę i zapewniają bezpieczeństwo urządzenia. Ale trzymanie smartfona w pokrowcach blokuje ciepło emitowane z urządzenia. Zdjęcie takiej osłony pomoże w niektórych przypadkach ograniczyć przegrzanie.

6. Zapobiegaj lub zarządzaj przegrzaniem SoC

Możesz zapobiec przegrzaniu SoC lub zarządzać nim, przestając grać w wymagające gry i oglądać filmy przez dłuższy czas, ponieważ takie czynności będą wymagały dużej mocy procesora.

7. WiFi
Możliwe, że smartfon się przegrzewa z powodu nadmiernego korzystania z Wi-Fi. W szczególności użytkownicy Androida są podatni na aplikacje działające w tle i korzystające z zasobów, takich jak procesor i Wi-Fi lub mobilny Internet. Jeśli aplikacje mogą działać w ten sposób, rzeczy mogą się nagrzewać.

2020-05-18 03:26:09
Favorites12 RateRate

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

Bardzo przydatny poradnik , ląduje w ulubionych 👍
2020-05-18 04:18:30
Widzę kopia z Globala.
Miałem tam napisać, ale skoro pojawiła się kopia u nas to niech będzie...

Niektóre z tych porad są albo mało realne, albo trochę naiwne.

Czyli mamy mieć jasność ekranu ustawioną na 1% żeby tel się nie przegrzewał?
A może to producenci coś robią nie tak?
Może źle zaprojektowali odprowadzanie ciepła....

Zdejmowanie obudowy przy każdym ładowaniu to też lekka przesada.
Po miesiącu będziemy mieli już porysowaną obudowę od takiego ściągania.
Oczywiście, wiadomo, że ciepło gdzieś uciekać musi, ale takie miejsca są zazwyczaj odsłonięte, więc tu znów jest kwestia odpowiedniego odprowadzania ciepła.

A co to jest SoC?
Ja wiem że tak było w originale, ale nie ma nigdzie wytłumaczone co to znaczy.
I tu znów - nie graj w gry bo telefon się przegrzewa.
TO NA CO ten SMARTfon skoro można tylko dzwonić i sms'ować bo inaczej zacznie się przegrzewać?

Wifi i przegrzewanie się?
Hmmm... póki co nie spotkałem się z takim problemem.
2020-05-18 04:53:03

Rookie Bunny

AlukarD992 | from app

Też mam problem z tym ale teraz będzie łatwiej
2020-05-18 05:15:57

Mi Sports Team

gopi1 Author | from mobile

mini21
Widzę kopia z Globala.
Miałem tam napisać, ale skoro pojawiła się kopia u nas to niech będzie...

Tak wstawiłem w oryginale żeby czegoś nie pominąć. Oczywiście  to co piszesz to masz rację. Natomiast jest wytłumaczone że grzanie się telefonu przy ładowaniu to normalna rzecz, a takie pytania były i będą. Poza tym podstawy aby nie zostawiać telefonu na całą noc pod ładowaniem, czy wystawiać na słońce np. na plaży. Niby banał ale jednak nie dla wszystkich...
2020-05-18 06:30:57
To po co te wszystkie funkcje i możliwości smarta. Grać w mniej wydajne gry? (nie zagram bo mi się telefon nagrzeje?)  ograniczyć wi-fi, a to ze zdejmowaniem etui to już w ogóle jest hit. Dochodzi do tego że do ładowania smarta trzeba podchodzić jak do rytuału. Z najważniejszych oczywistych rzeczy nie wystawiać smarta na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, nie rozładowywać do zera i nie trzymać go podpiętego do ładowarki po osiągnięciu 100%. Szybkie ładowanie jest oczywiście wygodne ale jeżeli nie mamy "ciśnienia" aby szybko podładować smarta użyjmy ładowarki o mniejszym prądzie np 2A czyli 10W. A tak wogóle smartfon jest dla nas a nie my dla smartfona.
PS. jeżeli będę tak zachwycony za jakiś czas moim RN8Pro to po prostu oddam do serwisu na wymianę baterii.
Obsługującym Xiaomi (autoryzowanym) serwisem jest:
http://www.ccsonline.pl/index.php
Zadzwoniłem, Pani poprosiła o IMEI telefonu potwierdziła że jest weryfikacja na naprawę urządzenia:
Koszty przy zleceniu wymiany płatnej: 50 zł bateria, 66 zł wymiana, 18 koszt odesłania po naprawie (wysyłka do nich jest na ich koszt) - ŁĄCZNIE 134 ZŁ.
2020-05-18 06:33:44
Artur - RN8Pro 6/64GB Pearl White - Android 10 - MIUI 11

Master Bunny

Febron | from app

ArcziPila
To po co te wszystkie funkcje i możliwości smarta. Grać w mniej wydajne gry? (nie zagram bo mi się telefon nagrzeje?)  ograniczyć wi-fi, a to ze zdejmowaniem etui to już w ogóle jest hit. Dochodzi do tego że do ładowania smarta trzeba podchodzić jak do rytuału. Z najważniejszych oczywistych rzeczy nie wystawiać smarta na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, nie rozładowywać do zera i nie trzymać go podpiętego do ładowarki po osiągnięciu 100%. Szybkie ładowanie jest oczywiście wygodne ale jeżeli nie mamy "ciśnienia" aby szybko podładować smarta użyjmy ładowarki o mniejszym prądzie np 2A czyli 10W. A tak wogóle smartfon jest dla nas a nie my dla smartfona.
PS. jeżeli będę tak zachwycony za jakiś czas moim RN8Pro to po prostu oddam do serwisu na wymianę baterii.
Obsługującym Xiaomi (autoryzowanym) serwisem jest:

Mnie się już nie chce pisać na ten temat, bo robiłem to wielokrotnie. Bardzo fajnie to upisałeś trafiając w sedno.
2020-05-18 07:07:14

Semi Pro Bunny

Pan K | from app

2020-05-18 12:58:22

Master Bunny

adzu | from app

dobre rady ale nie zawsze jestem w stanie się do nich zastosować
2020-05-18 13:41:49
dzieki za pościk! :)
2020-05-18 15:14:57

Master Bunny

arturchris | from app