In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Nowości

[Ogłoszenie] Xiaomi zbiera dane z Twojego smartfona

2020-05-01 19:13:21
1249 49
https://www.gsmmaniak.pl/1138138/xiaomi-szpiegowanie/
Jeżeli się to potwierdzi, to żegnaj Xiaomi
2020-05-01 19:13:21
Favorites3 RateRate

Semi Pro Bunny

markos95 Author | from app

Xiaomi ma poważny problem. Sprawdź, czy dotyczy też Twojego smartfona!

Fot. Xiaomi

reklama tp1
Xiaomi może mieć poważny problem. Forbes dotarł do dowodów, które wyraźnie wskazują, że producent zbierał i przesyłał dane z przeglądarek i aplikacji na smartfonach Redmi i Xiaomi. Co na to producent?
Serwis Forbes donosi, że Xiaomi – bez zgody i wyraźnego powiadomienia użytkownika – zbiera dane z jego smartfona i wysyła je na serwery. Co na to Xiaomi i jak wyjaśnia swoje działania?
Xiaomi zbiera dane z Twojego smartfona
Precedens dotyczy modelu Redmi Note 8. Smartfon zbierał całą masę danych na temat tego, co użytkownik robi w sieci, jaka jest historia przeglądania i jakie są jego zwyczaje korzystania z urządzenia. Takie informacje wysyłano później na serwery innego chińskiego giganta, czyli Alibaby.
Smartfon miał też skrzętnie zapisywać dane nie tylko z Google Chrome, ale także rzekomo bardziej bezpiecznej przeglądarki DuckDuckGo. Nie miał też problemów z obejściem trybu incognito. Jeśli chcesz zobaczyć, jak to wygląda w praktyce, to możesz to zrobić na poniższym wideo.
Forbes donosi, że ekspert od spraw cyberbezpieczeństwa, który zajął się sprawą ma znacznie więcej zastrzeżeń co do smartfonów z MIUI. Smarfon zbierał dane o otwieranych folderach, przewijanych ekranach, pasku powiadomień i ustawieniach. Takie informacje były następnie wysyłane na serwery w Rosji i Singapurze.
Xiaomi twierdzi, że informacje były kodowane. To prawda, ale algorytm używany to szyfrowania danych to base64, którego złamanie zajmuje ułamki sekund. Takie dane zdecydowanie nie były bezpieczne.
Które aplikacje to potencjalne zagrożenie?
Oprogramowanie od Xiaomi, które można zainstalować na każdym smartfonie, również nie jest krystalicznie czyste. Przeglądarka Mi Browser oraz Mint zbierały wszystkie informacje na temat akcji użytkownika w sieci i dostarczały je na serwery. Do czego służą? Na to pytanie odpowiedzi będziemy oczekiwać w przyszłości.
Eksperci byli zgodni co do jednego – oprogramowanie Xiaomi jest znacznie bardziej agresywne w zbieraniu informacji o sposobie korzystania z urządzenia, niż robi to Google i Apple. A to już  jest mocno niepokojące. Nie chcę tu snuć daleko idących wniosków, ale pytanie nasuwa się samo: czy tanimi smartfonami przehandlowaliśmy swoją prywatność?
Idźmy dalej. Przetestowany smartfon zbierał i wysyłał dane z odtwarzacza muzyki. Można to próbować usprawiedliwić dopasowaniem proponowanych utworów do gustu użytkownika, ale takie dane mogłyby być przechowywane lokalnie. Kiedy Ty słuchałeś muzyki, Xiaomi słuchało Ciebie.
Problem z bezpieczeństwem został przetestowany również na takich modelach, jak Xiaomi Mi 10, Xiaomi Mi Mix 3 czy 
2020-05-01 19:31:32

Semi Pro Bunny

Mogilexx | from app

Być może tym komentarzem zniszczę twoje życie.... każdy producent zbiera informacje z telefonu
2020-05-01 19:34:07
Invalid floor, the posts have been deleted #3

Semi Pro Bunny

Co na to Xiaomi?

Xiaomi obecnie zaprzecza wszystkim oskarżeniom. O postępie w tej sprawie będziemy informować na bieżąco.

Poniżej wyjątki z oficjalnego oświadczenia, które wydało Xiaomi w odpowiedzi na doniesienia Forbes’a:

„Xiaomi ściśle przestrzega lokalnych zasad i praw dotyczących bezpieczeństwa danych użytkowników”.

Przekonani? Cóż, ja też nie do końca. Producent otwarcie przyznaje, że dane były zbierane i przesyłane, ale w celu tak zwanej „analityki behawioralnej”.

Jeśli takie oskarżenia się potwierdzą, to w najbliższej przyszłości producenta może czekać los podobny do Huawei – brak usług Google byłby potężnym ciosem dla producenta, któremu właśnie udało się dobić do pierwszej ligi.

2020-05-01 19:37:39

Semi Pro Bunny

Powyższe teksty, to publikacja Kon rada Bartnika w portalu gsmmaniak.pl z 01.05.2020
2020-05-01 19:41:51

Semi Pro Bunny

Mogilexx
Być może tym komentarzem zniszczę twoje życie.... każdy producent zbiera informacje z telefonu

Nie, nie zniszczysz.
Zdaję sobie sprawę ze skali inwigilacji, ale to co być może robi Xiaomi jest niepokojące.
Nigdzie wcześniej nie informowali, że zbierają informacje i wysyłają na ruskie i chińskie serwery
2020-05-01 19:48:06
markos95 odpowiada, dnia 2020-05-01 13:48:06
Nie, nie zniszczysz.
Zdaję sobie sprawę ze skali inwigilacji, ale to co być może robi Xiaomi jest niepokojące.
Nigdzie wcześniej nie informowali, że zbierają informacje i wysyłają na ruskie i chińskie serwery

Ogólnie to wszystkie firmy jak Google, Facebook (jesli ktos ma), Huawei czy Iphone ;d zbieraja dane swoich uzytkownikow, czy chcesz czy nie :) Temat dotyczy tutaj aplikacji Browser od Xiaomi. Rozwiazanie? Nie korzystac z tej aplikacji i ja odinstalowac :) aplikacja Mint? Mozna uniewaznic jej autoryzacje w aplikacjach i po sprawie :)
2020-05-01 20:06:25

Advanced Bunny

1834127367 | from app

Jak ktoś nie ma nic do ukrycia, nie robi nic nielegalnego albo nie pracuje w sektorze rządowym albo wywiadzie to może mieć te rewelacje gdzieś.
2020-05-01 20:08:02

Master Bunny

Aleksandrawu | from app

markos95
Nie, nie zniszczysz.

Jeżeli serio xiaomi zbierało i wysyłało na serwery informacje o tym co robi użytkownik to oczywiście jest to niefajne i nie należy tego pochwalać, ale niestety większość producentów tak robi, tylko nie zawsze wychodzi to na światło dzienne.
2020-05-01 20:09:08

Mi Sports Team

RuraSzczecin | from app

Jeżeli nie chcesz żeby ktokolwiek Cię szpiegował, zapisywał dane i Twoje poczynania... To natychmiast pozbądź się wszelkich sprzętów elektronicznych! Ale to natychmiast! I zostań pustelnikiem, gdzieś w głębi głuszy.... A to jak szpieguje gugle, czy inny faple to można napisać o tym księgę wielkości 4ro tomowej encyklopedii.... Następny z rewelacjami szpiegowskimi....
2020-05-01 20:18:12
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

markos95

Semi Pro Bunny

• Followers

8

• Threads

3

• Replies

34

1471