In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Testy i Recenzje

[Recenzja] Mi 10 Pro - recenzja po 3 tygodniach użytkowania

2020-03-21 00:13:03
1478 27
Tegoroczna flagowa seria Mi 10 / Mi 10 Pro od Xiaomi nie ma łatwego wejścia, a wszystko to za sprawą panującego wirusa. Najpierw odwołane MWC, później wprowadzane kolejne restrykcje i utrudnienia związane z poruszaniem się po Europie, w tym również Polsce, aż wreszcie przeniesienie kolejnych event-ów w cyfrowy świat sprawiło, że europejska premiera znacząco się przesunęła. Do tego zmieniające się priorytety wśród społeczeństwa sprawiają, że nawet świetny sprzęt ma ciężko przebić się na rynku. Ja miałam to szczęście, że dostałam się do niewielkiego grona osób, które zostały wybrane przez Xiaomi – tzw. Mi Explorers. Moja kategoria, to Fotograf. Dzięki temu od początku marca mogę testować już Mi 10 Pro, a w rezultacie podzielić się z Wami wrażeniami z jego użytkowania.

Mi 10 Pro wyróżnia przede wszystkim:
  • Najnowszy procesor : Qualcomm® Snapdragon ™ 865
  • Obsługa sieci 5G
  • Aparat 108MP z możliwością nagrania wideo w 8K
  • 10-krotny zoom hybrydowy i podwójny OIS
  • 90 Hz , 6,67 " wyświetlacz DotDisplay z TrueColor
  • Głośniki stereo
  • Szybkie ładowanie przewodowe 50 W i bezprzewodowe 30 W.
  • Bateria o dużej pojemności 4500 mAh (typ)

Model, który trafił w moje ręce jest prototypem, który nie posiada żadnych dodatkowych akcesoriów, ani pudełka, a oprogramowanie może jeszcze zostać zaktualizowane. Dlatego nie podzielę się z Wami tym jak wygląda zawartość opakowania czy kwestie związane z szybkością ładowania z ładowarki dostarczonej w zestawie, bo jej po prostu nie mam. Postaram się jednak przybliżyć możliwości Mi 10 Pro oraz jego parametrów, a wszystko inne zostanie przedstawione już niedługo na polskiej premierze - Aktualnie data premiery online przewidziana jest na 31.03.2020 o godzinie 18:00.
Jak zatem Mi 10 Pro wypada w codziennym użytkowaniu?  Zapraszam do recenzji.

Mi 10 Pro swoją stylistyką przypomina obecny już na rynku Mi Note 10, który zasłynął z tego, że jest pierwszym smartfonem na rynku z matrycą 108 MP. Zatem podobnie jak wspomniany model zyskał stylistykę, która bardzo przypomina konkurencyjny model Huawei P30 Pro. Można by powiedzieć, że jest to minus tej serii, bo naśladuje konkurencję, jednakże z drugiej strony bierze od niej to co najlepsze – delikatnie zakrzywione boki (chociaż tutaj dla niektórych osób może to być minus), minimalne ramki czy bardzo nowoczesny design i kolory. A co najważniejsze nie posiada jeszcze dziwnych wysp z aparatami, które znajdziemy chociażby w nowej serii Samsung Galaxy S20. W rezultacie zatem wychodzi na plus .
Testowany smartfon został wykonany ze szkła Corning® Gorilla® Glass 5 na przodzie i tyle urządzenia oraz metalowych ramek. Na duży plus zasługuje fakt, że wersja, którą otrzymałam do testów posiada matowe szkło, które nie łapie tłustych paluchów. Co więcej tył i przód smartfonu, to zakrzywione szkło 3D. Taki kształt sprawia, że telefon bardzo dobrze leży w dłoni, chociaż momentami mam wrażenie, że jest troszeczkę za śliski. Stąd też dosyć szybko wylądowałby w etui ochronnym, gdybym taki posiadała. Mam tylko nadzieję, że znajdzie się ono w ostatecznym pudełku  

Na tyle obudowy znajdziemy oczywiście aparaty ułożone pionowo po lewej stronie oraz lamę błyskową. Konfiguracja jednakże różni się od starszego brata - Mi Note 10:
Mi 10 Pro
Mi Note 10
  • 108 MP - f/1.69, 1/1.33″, 6μm       (4-in-1 Super Pixels), 8P, 82°, Optyczna stabilizacja obrazu
  • Aparat szerokokątny – 20 MP  - f/2.2, 1.0μm, 6P, 117°
  • Teleobiektyw – 12MP  - f/2.0, 1.4μm, 6P, 2x optyczny zoom,       Autofocus z podwójnym PD
  • Teleobiektyw – 8MP  - f/2.0, 1.0μm, 5P, Obsługuje 10-krotny       zoom hybrydowy, 50-krotny zoom cyfrowy
  • 108 MP - ƒ/1.69, 1/1.33″, 0.8 μm,  7P
  • Aparat szerokokątny – 20 MP - ƒ/2.2,  1/3″, 1.12 μm
  • Teleobiektyw – 12 MP - ƒ/2.0, 1.4  μm
  • Teleobiektyw – 5 MP - ƒ/2.0
  • ƒ/2.4, 1/5", 1,75µm (2 MP)  (dedykowana kamera macro)
Jednakże i tutaj taka ilość aparatów i układ sprawiło, że moduł szerokokątny wypadły dosyć nisko, przez co czasami na zdjęciu pojawiły się moje pace.  
Dodam, że niestety obudowa nie jest wodood**a, a to już jest parametr, który we flagowcu powinien się znaleźć.
Na obudowie telefonu znajdziemy odpowiednio:
  • na spodzie: wysuwana szufladka na kartę Nano-SIM (czy w ostatecznej wersji pojawi się tutaj coś więcej … zobaczymy), gniazdo USB C, mikrofon oraz jeden z głośników stereo.
  • na górnej krawędzi: mikrofon, drugi głośnik stereo oraz podczerwień (Funkcja uniwersalnego pilota do TV. Aplikację Mi Pilot znajdziemy zainstalowaną już w systemie).
  • na lewej krawędzi: brak przycisków
  • na prawej krawędzi: przyciski głośności oraz włącznik/wyłącznik
Oczywiście wszystkie przyciski są wyraźne w dotyku i bardzo dobrze i szybko reagują na wszystkie kliknięcia. Nie znajdziemy tutaj jednak wyjścia mini Jack 3,5mm. Podobnie jak już w wielu flagowych modelach u konkurencji. Tylko czy pojawi się w pudełku odpowiednia przejściówka? To już okaże się niebawem na polskiej premierze. Co więcej w testowym modelu nie znalazłam również miejsca na drugą kartę SIM oraz dodatkową kartę pamięci. Również ta kwestia pozostaje więc tajemnicą.

A jak wypadają głośniki? Tutaj przyznam, że jestem bardzo mile zaskoczona tym, że smartfon otrzymał głośniki stereo, a co więcej system AUDIO zyskał aż 76 punktów w rankingu DXOMARK, co uplasowało telefon na pierwszym miejscu w rankingu (na dzień pisania tej recenzji). I trudno nie zgodzić się z tym wynikiem, gdyż muzyka płynąca z tego telefonu jest niesamowita. Czysta, wyraźna, bez problemu możemy  rozróżnić instrumenty (nawet na głośnej ulicy), a co najważniejsze wystarczająco głośna i nic nie trzeszczy. W sumie czego chcieć więcej w telefonie? Oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy granie w ulubione gry to teraz czysta przyjemność.
Co, do jakości prowadzonych rozmów również nie można mieć zastrzeżeń.
Wymiary Mi 10 Pro, to: 162,58 x 74,80 x 8,96 mm (Mi Note 10 to: 74,2 mm x 157,8 mm x 9,67 mm). Waga, to około 208 g (łącznie z baterią - podobnie jak Mi Note 10). A więc wymiary znowu poszybowały w górę ze względu na duży ekran. Smartfon otrzymał ekran AMOLED o przekątnej 6,67" z TrueColor (rozdzielczość FHD+ 2340x1080, 92,4% screen-to-body ratio, 800nit (HBM) / 1200nit (typ), 100% DCI-P3, TÜV Rheinland i HDR10, Odświeżanie ekranu 90Hz SmoothSync), z aparatem (20 MP - 1/3,4 ”, 0,8 μm, f/2,3, 5P) umieszczonym w okrągłej, małej dziurce w lewym, górnym rogu ekranu. Podobne umieszczenie aparatu znamy już chociażby z takich telefonów jak Samsunggalaxy S10e czy Honor20 Pro. Oczywiście to kwestia gustu czy takie czarne kółeczko się nam podoba czy nie. Nie mniej jeżeli bardzo nam przeszkadza, to możemy ją ukryć w czarnym pasku, który włącza się w opcjach. To co bardzo rzuca się w oczy to bardzo wąskie ramki i zakrzywiony ekran. Co tu dużo mówić ekran wygląda świetnie, a przede wszystkim jest bardzo wyraźny i czytelny. Ponad to kontrast 5 000 000:1 oraz HDR10 zapewnia jeszcze lepsze wrażenie głębokiej czerni oraz bardzo dobre odwzorowanie kolorów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić odwzorowanie barw w ustawieniach na nieco cieplejszy lub zimniejszy wariant. Mamy do dyspozycji również tryb czytania czy zmianę jasnego motywu na ciemny. Zatem na pewno każdy znajdzie swoją ulubioną konfigurację.
Dodam jeszcze, że telefon pomimo sporych rozmiarów bardzo dobrze leży w dłoni, a wszystkie przyciski są w zasięgu kciuka. To do czego mogę się doczepić, to bardzo gładkie plecki, o czym wspominałam już nieco wcześniej.

Oczywiście w Mi 10 Pro nie znajdziemy żadnych przycisków pod ekranem. Co już nikogo nie dziwi, gdyż taki układ jest już po prostu standardem. I podobnie jak już w wielu innych modelach, możemy włączyć obsługę gestami, które znacząco polepszają komfort użytkowania telefonu oraz zwiększają jego obszar roboczy. Oprócz gestów możemy też włączyć standardową dolną belkę z przyciskami. Każdy bez problemu znajdzie swoją ulubioną konfigurację nawigacji.

A co z biometrią? Oczywiście nie zapomniano również o tym. W Mi 10 Pro znajdziemy czytnik linii papilarnych umiejscowiony w ekranie. Jego działaniu nie można nic szczególnego zarzucić.  Odblokowanie telefonu zawsze odbyło się niemalże natychmiastowo. Nie zauważyłam żadnych problemów z jego działaniem, poza sporadycznymi przypadkami, gdy musiałam przyłożyć palec jeszcze raz. Oprócz czytnika linii papilarnych mamy również do dyspozycji oczywiście odblokowanie poprzez skanowanie twarzy. Nie jest ono jednak tak bezpieczne i mniej zalecane.  Jeżeli chodzi o same działanie funkcji odblokowania twarzą, to również tutaj nie mam większych uwag. Standardowo działa wystarczająco szybko, a problemy zaczynają się dopiero przy słabszym oświetleniu.

Testowany smartfon został wyposażony w potężne podzespoły:
  • Najnowszy procesor: Qualcomm® Snapdragon™ 865, procesor graficzny: Kyro™ 585 CPU, Octa-core CPU, up to 2.84 GHz
  • Pamięć: 8GB + 256GB, LPDDR5 RAM, UFS 3.0 storage
  • Zaawansowany system chłodzenia (-LiquidCool 2.0 vapor chamber + 6-stack graphite layer, + graphene with up to 10.5°C CPU)
  • Testowy model nie posiada możliwości rozszerzenia pamięci o kartę micro SD
Procesor Qualcomm® Snapdragon™ 865, to kolejny skok w wydajności smartfonów Xiaomi, który nie tylko wspiera działanie potężnej optyki (tego brakowało w Mi Note 10), ale przede wszystkim rozwijającą się infrastrukturę mobilnej sieci 5G. Tak Mi 10 Pro otrzymał również modem wspierający sieć 5G - Snapdragon X55 przez co rozszerzono też obsługiwane częstotliwości sieci mobilnej. Pełny obsługiwany zakres komunikacji to:
  • GSM: 2/3/5/8
  • WCDMA: 1/2/4/5/8
  • FDD-LTE: 1/2/3/4/5/7/8/20/28/32
  • TDD-LTE: 38/40
  • Sub6G: n1/n3/n7/n28/n77/n78
  • 5G MultiLink (Modem X55)
Może w Polsce sieć 5G nie jest jeszcze tak zaawansowana, ale pamiętajmy, że model ten kierowany jest również na inne rynki, w których można już śmiało korzystać również z takiej infrastruktury. Co więcej fakt, że na rynku pojawiają się kolejne modele obsługujące sieć 5G potwierdza, że zbliżamy się również do tego momentu, kiedy będziemy mogli również korzystać z takich prędkości. A więc telefony już mamy, to teraz czekamy na Was drodzy operatorzy.
Jeśli tak dobry procesor, to dla Ciebie za mało, to dodam, że w testowanym modelu producent zastosował również najnowszą technologię pamięci RAM - LPDDR5 RAM, która pozwala na transmisję danych w prędkości do 6,4 Gb/s, czyli prawie dwa razy szybciej niż najnowsza generacja LPDDR4x. Dodatkowo zmniejsza zużycie energii o nawet 20% w porównaniu z ostatnią generacją.
ProcesorQualcomm® Snapdragon™ 865, to również idealna propozycja dla osób lubiących gry. Wynik AnTuTu tylko to potwierdza – smartfon otrzymał aż 557 207 punktów, co również tutaj uplasowało go na 1 miejscu.
Od siebie dodam, że tego brakowało mi w Mi Note 10, gdzie robienie zdjęć momentami doprowadzało mnie do białej gorączki za sprawą długich zapisów. Aparat Mi 10 Pro za to radzi sobie doskonale. No dobra prawie, bo są chwile, że czasami aplikacja lekko się przytnie podczas zapisu. Objawia się to tym, że po zrobieniu zdjęcia nie można kliknąć w żadną opcję aparatu, ale nie jest to na tyle, żeby przeszkadzało w codziennym użytkowaniu. Nie mniej mam nadzieję, że docelowa konfiguracja lub przyszła aktualizacja poprawi tą niedogodność. Poza tym telefon działa idealnie. Wszystko chodzi płynnie i bez zbędnych zacinek. Aplikacje uruchamiają się szybko i bezbłędnie. Przynajmniej podczas użytkowania z mojego standardowego zestawu aplikacji (FB, Instagram, OneDrive, Poczta itp. ) nie zauważyłam, aby coś się przycinało czy rzucało błędami. Praca na tym telefonie to czysta przyjemność.
Smartfon zarządzany jest oczywiście przez system Android w wersji 10 oraz nakładkę MIUI 11, w której znajdziemy między innymi:
  • Unowocześniony projekt wizualny (zupełnie nowa czcionka, nowe ikonki itp.)
  • Nowa funkcja dynamicznego skalowania czcionek
  • Tryb Dark Mode
  • Nowe dynamiczne efekty dźwiękowe, które przypominają dźwięki otoczenia z natury
  • Usprawnienia dla Always On Display (nowe widżety, teksty, które można wybrać lub napisać, możliwość wyświetlenia anonimowanych elementów)
  • Zmodernizowana strona startowa Game Turbo oraz możliwość wrzucenia skrótu na główny ekran
  • Mi Share – błyskawiczne przesyłanie plików między urządzeniami
  • Tryb ekstremalnego oszczędzania energii
  • Panel informacyjny zyskał nowy design i interfejs użytkownika – po przeciągnięciu w dół wyświetla się więcej skrótów
Oczywiście system działa wystarczająco płynnie i szybko i wygląda jakby trochę ładniej. Chociaż nadal nie jest to czysty android i mam ciągle wrażenie jest zbyt przeładowany. Nie mniej to już kwestia gustu. Po za tym nie zauważyłam większych problemów.

Dla porządku dodam, że smartfon wyposażono oczywiście w takie rozwiązania jak
  • Wi-Fi 6 (2.4G Wi-Fi, 5G Wi-Fi)
  • NFC
  • Podczerwień
  • USB Type-C
  • Nawigacja: A-GPS, BeiDou, Galileo, GLONASS, GPS
  • Bluetooth 5.1
  • Wi-Fi Direct
  • Wi-Fi Aware
Szczególnie NFC ucieszy wielu potencjalnych użytkowników. W codziennym użytkowaniu zarówno Wi-Fi, Bluetooth jak i GPS działają bez zarzutu. Korzystałam z nich niemalże codziennie. Szczególnie z BT podczas przesyłania plików oraz z GPS podczas pieszych wędrówek po mieście czy jazdą samochodem.
Mi 10 Pro wyposażono w baterię 4500 mAh  (Dla przypomnienia Mi Note 10 otrzymał 5260 mAh). I tutaj niestety trochę się zawiodłam. Przy bardzo intensywnym użytkowaniu – mnóstwo zdjęć, włączony WiFi, przesył danych po BT oraz korzystanie z mediów społecznościowych oraz kilku rozmów sprawiało, że przy wyjściu z domu o 9:00, a powrocie koło 16:00 już szukałam ładowarki. Przy dużo mniejszym użytkowaniu ładowarkę szukałam po około 2 dniach. Jedyne co może nas tutaj pocieszyć, to fakt, że w  smartfon został wyposażony w szybkie ładowanie przewodowe 50 W i bezprzewodowe 30 W, które ma zapewnić ładowanie odpowiednio w ciągu 45 minut i 65 minut. Ponad Mi 10 Pro obsługuje  bezprzewodowe ładowanie zwrotne (możemy naładować  np. słuchawki czy zegarek, który obsługuje bezprzewodowe ładownie), a w opakowaniu ma znajdować się ładowarka -  65 W. Z racji, że ten element był u mnie wybrakowany (brak ładowarki producenta) nie jestem wstanie potwierdzić powyższych parametrów. Być może uda się to sprawdzić już po polskiej premierze
I na koniec aparat, które, podobnie jak w  Mi Note 10, budzą najwięcej emocji.  Mi 10 Pro wyposażono w:
Aparat z tyłu (108MP + 20MP + 12MP + 8MP):
  • Główny aparat – 108 MP (f/1.69, 1/1.33 „, 6μm (4-in-1 Super Pixels), 8P, 82°, Optyczna stabilizacja obrazu)
  • Aparat szerokokątny – 20 MP (f/2.2, 1.0μm, 6P, 117°)
  • Teleobiektyw – 12MP (f/2.0, 1.4μm, 6P, 2x optyczny zoom, Autofocus z podwójnym PD)
  • Teleobiektyw – 8MP (f/2.0, 1.0μm, 5P, Obsługuje 10-krotny zoom hybrydowy, 50-krotny zoom cyfrowy)
  • Najważniejsze funkcje: Slow-motion w 960fps, Krótkie wideo, Nagrywanie wideo do 8K i 30 fps, Zdjęcia w trybie automatycznym (macro, szeroki kąt, x2 zoom optyczny, x5 – zoom hybrydowy, do x50 zoom cyfrowy, HDR, AI 2.0, Filtry, Upiększenie, Lampa błyskowa + Latarka, Kadr: Full, 1:1,3:4,9:16, Samowyzwalacz, Rozmycie tła, Siatka, Poziomica, Obiektyw Google, Dokumenty), Tryb 108 MP (Filtry, Samowyzwalacz, Siatka), Portret (Tryb filmowy, Kadr: Full, ,3:4,9:16, Samowyzwalacz, Siatka), Tryb nocny 2.0 (Kadr: Full, ,3:4,9:16, Siatka), Panorama (Siatka), Tryb PRO
Aparat z przodu: 20MP (1/3,4 ”, 0,8 μm, f/2,3, 5P): Najważniejsze funkcje: HDR, selfie portretowe AI, wykrywanie scen AI, Lampa błyskowa, 720p 120fps slow motion video.
Xiaomi jako pierwsza firma produkująca smartfony zastosowała aparat o rozdzielczości 108 MP w Mi Note 10, a teraz znajdziemy go również w Mi 10 Pro, a nieco nowsza generację również w nowej serii Samsung Galaxy S20. Aparat w Mi 10 Pro zarówno pod kątem zdjęć jak i filmów, aktualnie uplasował się na 1 miejscu w rankingu DXOMARK. W przypadku aparatu taki sam wynik otrzymał tylko OppoFind X2 Pro. Nie mniej dzięki 108 MP, aparat w telefonie może robić zdjęcia, które nadawałyby się na billboard o wysokości 4,24 m wysokości. W urządzeniu znajduje się sensor o wielkości 1/1,33” z technologią Super Pixel 4w1, która łączy 4 piksele w 1, co ma zapewnić dobrej jakości zdjęcia nawet w trudnych warunkach oświetleniowych – czyli realnie otrzymamy tutaj zdjęcie w rozdzielczości 27 Mpx. Czteroosiowa stabilizacja obrazu (OIS) ma sprawić, że zdjęcia zawsze będą wyraźne. Brzmi nieźle? Przyznacie, że tak. A jak zdjęcia wypadają w rzeczywistości? Tutaj zapraszam do obszernego oddzielnego wpisu poświęconego tylko zdjęciom z tego modelu: Mi 10 Pro – najciekawsze tryby w aparacie oraz na kilka przykładowych zdjęć poniżej:

I na koniec jeszcze kilka filmów. Telefon pozwala na nagrywanie filmów w rozdzielczości: 8K, 4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@30fps, 1080p@60fps, 720p@30fps. Tak, możemy nagrać filmy w 8K, tylko pytanie jest po co? Niewiele osób korzysta nawet z 4K. tym bardziej, że za bardzo nawet nie ma na czym go wyświetlić, a dwa w momencie jak chcemy nagrać 8K, to wyłącza się super stabilizacja. Zatem otrzymane filmy nie należą również do super płynnych. Za to na dużą pochwałę zasługują filmy Full HD (stabilizacja optyczna robi swoją robotę) oraz Slow-motion w 960fps. Zresztą zobaczcie sami:
Podsumowanie
Xiaomi od zawsze kojarzy nam się z telefonami, które wygrywało dobrą specyfikacją w rozsądnej cenie. Mi 10 Pro sięga już nieco wyżej. Nie znamy jeszcze dokładnej polskiej ceny, ale na pewno nie będzie, to cena poniżej 2,5 tys., do których jesteśmy przyzwyczajeni. Ale po 3 tygodniach z Mi 10 Pro mogę śmiało powiedzieć, że jest to prawdziwy flagowiec i Xiaomi może śmiało konkurować również w wyższej półce cenowej. Miejmy nadzieję, że również tutaj będzie to odpowiednio konkurencyjna cena, która skusi nie jednego fana tej marki. Osobiście przyznam, że bardzo polubiłam się z tym modelem. To chyba tak naprawdę pierwszy Xiaomi, który zrobił na mnie tak duże wrażenie. Szczególnie pod kątem wykonanych zdjęć, płynności działania i świetnym wyglądzie. W sumie czego chcieć więcej? Może tylko jeszcze świetnej ceny, która może zagrozić rywalom.

Podsumujmy jeszcze. Na plus zasługuje przede wszystkim:
  • Najnowszy procesor : Qualcomm® Snapdragon ™ 865
  • Obsługa sieci 5G
  • Ładny wygląd i bardzo dobre wykonanie klasy premium
  • Szybkie i wydajne działanie Android 10 z nakładką MIUI 11.0
  • Dobrze działający czytnik linii papilarnych w ekranie oraz rozpoznawanie twarzy,
  • Duży ekran z małą dziurką na kamerę do selfie – Full HD+
  • 90 Hz , 6,67 " wyświetlacz DotDisplay z TrueColor
  • Duża ilość pamięci wewnętrznej – 256 GB (ale nie znamy jeszcze wszystkich wariantów jakie będą dostępne na rynku polskim)
  • Głośniki stereo
  • Szybkie ładowanie przewodowe 50 W i bezprzewodowe 30 W
  • Bezprzewodowe ładowanie zwrotne
  • W opakowaniu ma znajdować się ładowarka -  65 W
  • USB C
  • NFC
  • Niezły zestaw obiektywów (aż 5), które pozwalają chociażby na robienie zdjęć w szerokim kącie, trybie nocnym, macro itp.
  • Aparat 108MP z możliwością nagrania wideo w 8K
  • Bardzo dobre zdjęcia z matrycy 108 Mpx
  • Bardzo dobre zdjęcia nocne – szczególnie przy iluminacjach świetlnych oraz z matrycy 108 Mpx
  • Możliwość zapisu do RAW
  • Bardzo dobrej jakościowo filmy w 4K (stabilizacja w 4K) i Full HD
  • Świetny slow-motion w 960fps
  • Świetne zdjęcia Macro i to w 20 Mpx (a nie w 2Mpx jak do tej pory)
  • Funkcja pilota
  • Tryb Ciemny
  • Always on Display
  • Face Unlock

Jeżeli miałabym się do czegoś przyczepić, to na pewno do:
  • Brak diody powiadomień
  • Brak dodatkowego slotu na kartę pamięci
  • Brak Dual Sim (ale nie znamy jeszcze pełnej specyfikacji na rynek polski)
  • Obudowa jest śliska
  • Bateria o pojemności 4500 mAh (typ), która przy bardzo dużym użytkowaniu nie starcza nawet na dzień pracy
  • Wystające aparaty (powinny schować się gdy założymy plecki)
  • Tryb nocny troszeczkę przekłamuje kolory – lepsze zdjęcia nocne wychodzą, gdy użyjemy obiektywu 108 Mpx
  • Przy włączonym AI aparat czasami zbyt nasyca kolory (z racji, że to prototyp mam nadzieję, że zostanie to zaktualizowane)
  • Brak trybu nocnego w szerokim kącie
  • Zdjęcia w 108 Mpx zajmują bardzo dużo miejsca – ok 20 - 30 MB
  • Brak stabilizacji w 8K
  • Face Unlock , ale bez kamery podczerwieni – nie jest to zatem najbezpieczniejsze rozwiązanie
  • Zoom optyczny tylko x2
  • Brak wodood**ości
  • RAW tylko w trybie PRO
  • Ciężki – waga to 208 g i duży
  • Brak wyjścia Mini Jack 3,5 mmm

I oczywiście zapraszam do śledzenia mnie na Instagramie, gdzie wrzucam na bieżąco zdjęcia wykonane tym telefonem: https://www.instagram.com/dkisiala/

2020-03-21 00:13:03
Favorites16 RateRate

Mi Sports Team

Amsti | from app

Wooo!!! Recenzja obszerna jak słownik PWN. Kawał dobrej roboty i ile informacji przy okazji. Super, kawał super roboty!!!
2020-03-21 00:44:53

Grand Master Bunny

Febron | from app

Recenzja jest na trzy, jeśli nie pięć wieczorów z rzędu. Pierwszy mam za sobą z oceną sześć na pięć możliwych. Żeby nie szukać w kolejne nocki, temat trafia do ulubionych. :-)
2020-03-21 00:49:32
Ja już się wypowiadałem na jej temat, ale napiszę jeszcze raz.

Obszerna - to fakt.
Ale też kompleksowa.
Konkretna i na temat.
Ja bym chciał więcej "porównań" ale to może gdzie indziej ;)

No i te zdjęcia....
Kurde no, te zdjęcia... łoł
2020-03-21 00:55:25
Elegancko proszę Koleżanki. I to dobrze, że trafi) w Twoje rączki 😀
2020-03-21 01:02:06

Mi Foto Team

Tymczo | from app

Jak zawsze super! 💪
2020-03-21 01:03:51

Mi Fans Team

hardziol | from app

no recenzja pierwsza klasa!  czytam i końca nie widać :D
2020-03-21 01:20:36

Mi Foto Team

dkisiala Author | from app

Amsti
Wooo!!! Recenzja obszerna jak słownik PWN. Kawał dobrej roboty i ile informacji przy okazji. Super, kawał super roboty!!!

Dziękuję 😃
2020-03-21 01:50:09
Diana

Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim. Ansel Adams
Instagram: dkisiala ,  MiFotoTeam

Mi Foto Team

Febron
Recenzja jest na trzy, jeśli nie pięć wieczorów z rzędu. Pierwszy mam za sobą z oceną sześć na pięć możliwych. Żeby nie szukać w kolejne nocki, temat trafia do ulubionych. :-)

W sumie całe 3 tygodnie po trochu 😃 już przestałam liczyć godziny 🤣🤣
2020-03-21 01:51:19
Diana

Mi Foto Team

mini21
Ja już się wypowiadałem na jej temat, ale napiszę jeszcze raz.

Obszerna - to fakt.

Porównania będą już u mnie w serwisie 😃 już w moich rękach jest konkurencyjny model z kamerą 108 Mpx 😁
2020-03-21 01:52:30
Diana

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

Cóż za recenzja wooow , jak dobry serial z kilkoma odcinkami. Kawał bardzo dobrze wykonanej pracy , ląduje w ulubionych 👍
2020-03-21 02:02:05
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

dkisiala

Mi Foto Team

• Followers

246

• Threads

105

• Replies

1876

8807