In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Fotografia

Pro Bunny

PIEREK | from app

popieram kupujmy u nas a nie na Ali
2020-03-19 16:36:38
A ja szczerze mówiąc nie wiem czemu ten wątek ma służyć....
Serio.

Powiedzmy sobie szczerze - gdyby ceny były PODOBNE (bo nie mówię identyczne) jak na Ali to jasne, czemu nie, mogę kupić w PL.
Ale przy różnicach rzędu 30% no sorry, ale to nie jest bogaty naród który ze względów patriotycznych będzie płacił więcej.

Zresztą nie musimy szukać tak daleko - nawet na PL rynku różnice potrafią sięgać 5-10%.
Nie wspomnę już o dostępności produktów - pomijając tel. polski rynek (ten oficjalny) jest dużo uboższy niż Ali, Bangood czy Gearbest.

2020-03-19 17:53:52

Pro Bunny

Simon__1982 | from app

Popieram takie działania
2020-03-20 01:07:57

Moderador

Vergiliusz Author |

mini21 odpowiada, dnia 2020-03-19 22:53:52
A ja szczerze mówiąc nie wiem czemu ten wątek ma służyć....
Serio.

Tu chodzi o to, że sklepy te mają swoje stacjonarne odpowiedniki, niestety ze względu na wirusa są zamknięte a mało osób nadal wie iż sklepy te mają swoje odpowiedniki internetowe.
Ludzie są bez pracy bo sprzedaż spadła.

ZAMIAST PATRZEĆ NA CZUBEK SWOJEGO NOSA, może warto pomyśleć też o innych.

JASNE LEPIEJ KUPIĆ NA ALI I CZEKAĆ MIESIĄC ALBO DWA niż kupić na miejscu i mieć z głowy. Polak musi być cebulakiem, prawda??
2020-03-20 03:51:02

Master Bunny

mini21 | from app

Tak, póki Polak zarabia ile zarabia.
Kogo stać niech płaci więcej - nikt nikomu nie broni.
No i Polski rynek - to byłby gdyby Xiaomi było Polską marką.
A tak to wspieramy pplskkego dystrybutora który i tak ściąga to z zagranicy.
Idąc tym tokiem myślenia...
To może zamknijmy supermarkety, hipermarkety bo to wszystko zagraniczne rynki a róbmy zakupy tylko w polskich, małych sklepach... (w sumie tak miało być z niedzielami).
A inne sklepy które sprzedają produkty z oficjalnej dystrybucji to są gorsze że nie zostały wymienione?
No i na pewno nikt nie wie że salony Xiaomi mają swoje sklepy internetowe...
W obecnych czasach jest raczej odwrotnie - sklepy internetowe mają swoje salony.
Jak Cię stać to kupuj gdzie chcesz, nikt nikomu nie broni.
Odczuwam jakąś "prywatę".
2020-03-20 04:03:06

Master Bunny

Sławek tbg | from app

Zawsze popieram takie inicjatywy.
2020-03-20 04:50:16
mini21 odpowiada, dnia 2020-03-20 09:03:06

bardziej chodzi o to, że nadchodzi kryzys i zamiast dać zarobić bezpośrednio chińczykom, którym biznes się kręci na prawo i lewo ;d to mozna dac zarobic Polskim dystrybutorom, żeby jednak mieli pracę a nie ją stracili z powodu braku sprzedaży, zakupów..kto chce niech kupuje, nikt nikomu niczego nie narzuca :)
2020-03-20 04:58:33

Moderador

Vergiliusz Author |

mini21 odpowiada, dnia 2020-03-20 09:03:06

A nie, wcale nie bo nie chodzi gospodarkę ani przemysł a rynek.

rynek lokalny, ekon. ogół transakcji kupna–sprzedaży, zawieranych na terenie np. określonej gminy, miasta itp.
https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/rynek-lokalny;3970471.html
2020-03-20 05:17:41
Invalid floor, the posts have been deleted #19

Mi Tech Team

Łukasz | from app

Vergiliusz
Tu chodzi o to, że sklepy te mają swoje stacjonarne odpowiedniki, niestety ze względu na wirusa są zamknięte a mało osób nadal wie iż sklepy te mają swoje odpowiedniki internetowe.
Ludzie są bez pracy bo sprzedaż spadła.

Czemu cebulakiem? A ktos mysli o nas? Czemu mam wspierac sklepy? Czu akurat te a nie kogos z allegro lub markety? Jakos takie sklepy sie nie przejmują czy kowalski ma teraz za co zyc, czy moze tez stracil prace, czy moze zostal wyslalny na przymusowe wolne czy to bez wyplat czy z wyplatami 50-80% tego co normalne zarabia.
Takze nie rozumiem czemu ktos kto kupuje na ali nawet teraz jest gorszy o wyzywany od cebulakow w stosunku do tych co kupuja w PL, nie widzie tak jak mini21 sensu istnienia takiego tematu.
Mamy ciezki czas, wiec dla mnie taka reklama sklepow z 1 posta takze jest nie na miejscu.
Oceniasz ludzi a nie znasz ich sytuacji finansowej ani sprzed kryzysu ani teraz w kryzysie.
Nie podoba mi sie to ze ktos wyzywa ludzi od cebulakow, bo kupuja gdzies gdzie uznaja ze tam ich stac kupic a w PL nie.
Sam mam rozlatujacy sie juz telefon i moze tak byc ze padnie w niedlugim czasie i jak mam wybrac nawet telefon ktory u nas bedzie kosztowal 1tys a w Chinach 400-600zł to wybiore ten z Chin, bo na ta chwile na taki mnie stac. I nie widze w tym nic zlego, mam zasilac kieszen kogos w PL, aby samemu przymierac glodem? Slabe troche nazywanie ludzi cebulakami tym bardziej robi to moderator.
Znasz sytuacje ludzi? Czemu oceniasz i wrzucasz wszystkich do jednego wora?
2020-03-20 07:31:24
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Vergiliusz

Moderador

Check-in 3 jours
Check-in 7 jours
Check-in 21 jours
Throw Back with Mi 2018
Wymyślamy ksywkę
Wielkanoc z Mi
20k użytkowników!