In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Technologia

[Nowości] Xiaomi inwestuje w Hypower Electronics, producenta układów do szybkiego ładowania

2020-03-13 11:20:10
371 3

Xiaomi Changjiang Industrial Investment Fund zainwestował w chińskiego producenta szybkich ładowarek o nazwie Hypower Microelectronics. Fundusz inwestycyjny został początkowo wspólnie utworzony przez Xiaomi w 2017 roku i od tego czasu strategicznie inwestuje na wielu różnych frontach.

Firma Hypower Microelectronics Co Ltd została założona w marcu 2018 r., A jej działalność gospodarcza koncentruje się głównie na obwodach i sprzedaży hurtowej układów scalonych. Firma jest reprezentowana przez Wanga Qianga, który jest również właścicielem 36,71 procent udziałów w Hypower. A teraz Xiaomi również zainwestowało w firmę i zabezpieczyło również 9,92 procent udziałów.

Według publicznych raportów danych Hypower opracowuje obecnie układy scalone, ze szczególnym naciskiem na zmniejszenie całkowitego zasilania, a jednocześnie zwiększenie jego wydajności. W ostatnim czasie Xiaomi zainwestował znaczne środki w dziedzinie mikroelektroniki i mikroukładów, co widać po ostatniej inwestycji.

Na tym jednak się nie kończy, ponieważ Xiaomi Changjiang Industrial Investment Fund właśnie zainwestował w spółkę półprzewodnikową o nazwie Senscomm również w zeszłym miesiącu. Firma wykorzystała fundusze na opracowanie i masową produkcję różnych nowych produktów AIoT zgodnych ze standardem Wi-Fi 6. Ta inwestycja jest również zgodna z inicjatywą chińskiego rządu (uwaga: lokalny rząd miał również udział w funduszu inwestycyjnym), aby zachęcić lokalne firmy do opracowania zastrzeżonych podstawowych technologii i produktów, takich jak chipy.

2020-03-13 11:20:10
Favorites1 RateRate

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

Dzięki za info 👍
2020-03-13 15:17:22

Master Bunny

Dejmon | from app

dzięki za informacje 👍
2020-03-13 15:21:42

Pro Bunny

MartiniPOL | from app