Merhaba Mi Fanları,
Ekran altı parmak izi son iki yıldır piyasada,ancak büyük bir uyarı vardı; panelin yapısı nedeniyle bir LCD ekranda ekran altı parmak izini kullanamazsınız.
Bugün Redmi marka yöneticisi Lu Weibing, şirketinin bir LCD'nin altında bir FP tarayıcı uygulamayı başarıyla başardığını duyurdu ve hatta bir Redmi Note 8 Pro prototipi üzerinde nasıl çalıştığını gösterdi .LCD'lerle ilgili en büyük sorun, optik parmak izi sensörüne müdahale eden arka ışık modülüydü. Bununla birlikte, Redmi'nin Ar-Ge departmanı bu sorunun üstesinden gelmeyi başardı ve şimdi bu özelliği kitlesel üretkenliğe itmeye çalışıyor.
2019'da, Çin'li telefon üreticileri bir LCD panelin altına bir sensörün nasıl yerleştirileceğini anladı ve Redmi, onu bir cihazda tanıtacak ilk akıllı telefon üreticisi gibi görünüyor. Weibing, tarayıcının parmağı “görmesini” sağlayan kızılötesi yüksek geçirgenlikli film malzemesinin yenilikçi kullanımı ile sorunun üstesinden geldiğini ortaya koydu.
Teknolojiye sahip ilk cihazın hangi cihaz olacağına dair bir bilgi bulunmamakla beraber bu teknoloji muhtemelen 12 Mart'ta Tanıtılacak Redmi Note 9 veya tanıtılması beklenen Redmi K30 Pro için çok fazla gelir , ancak 2020'de diğer Redmi telefonlarında da görmemiz mümkün gibi görünüyor.
Kaynak:GSMarena