In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Porady i wskazówki

[Tutorial] Przesyłanie zdjęć, plików, przeglądanie zawartości telefonu na komputerze bez kabla.

2020-02-17 04:47:54
1505 28
Poradnik dla początkujących, łatwo i bez kabla na przykładzie Windows 10. Systemowy Menedżer plików ma wbudowaną funkcję bezprzewodowej komunikacji z komputerem (przez serwer FTP). Wystarczy że nasz komputer i telefon są zalogowane do tej samej sieci WiFi i już możemy przeglądać zawartość pamięci telefonu, kopiować zdjęcia, wideo i wszystkie inne pliki pomiędzy telefonem i komputerem.

W telefonie uruchamiamy Menedżera plików, klikamy w trzy kreseczki (potocznie zwane hamburgerem) na górze po lewej, po rozwinięciu menu w FTP. Następnie w Ustawienia i konfigurujemy ustawienia jak na załączonym obrazku:
Wracamy przyciskiem wstecz i klikamy pole Uruchom.
Wyświetli nam się ekran z adresem ftp, który trzeba wpisać w Menedżerze plików w komputerze.

Otwieramy menedżera plików w komputerze (mój komputer).
Klikamy w dolny pusty obszar prawym klawiszem myszki, następnie w "Dodaj lokalizację sieciową".

Wyświetli się ekran kreatora dodawania lokalizacji sieciowej, na którym klikamy "Dalej".
Wyświetli się ekran wyboru "Gdzie chcesz utworzyć tę lokalizację sieciową" na którym klikamy "Dalej".
Następny ekran to 'Określ lokalizację swojej witryny sieci Web" i tu musimy wpisać adres ftp wyświetlony na ekranie telefonu.
Po wpisaniu adresu klikamy "Dalej" i na następnym ekranie zaznaczamy opcję "Zaloguj anonimowo", klikamy "Dalej".
Otworzy się ekran "Jak chcesz nazwać tę lokalizację?", wpisujemy swoją nazwę np telefonu, klikamy "Dalej".
Otworzy się ekran "Kończenie pracy Kreatora dodawania lokalizacji sieciowej" i po zaznaczeniu pola "Otworz tę lokalizację sieciową" i kliknięciu "Zakończ" zobaczymy pliki w pamięci naszego telefonu.
Skrót do naszego telefonu będzie widoczny w eksploratorze plików komputera i będzie działał zawsze po wcześniejszym  uruchomieniu ftp w Menedżerze plików na telefonie.

Rate

Number of participants 1 Experience +15 Pack Reason

View Rating Log

2020-02-17 04:47:54
Favorites46 RateRate

Master Bunny

JacoL7513 | from app

Łapka w górę za ciekawy poradnik. 👍👍👍 A nawet trzy 😁
2020-02-17 05:17:41

Mi Fans Team

hardziol | from app

fajny poradnik :) działa to coś na zasadzie ShareMe(Mi Drops) gdzie też możemy się tak podłączyć bezprzewodowo z komputerem :)) Dzięki za temat! :)
2020-02-17 05:30:17

Master Bunny

DinoMi Author | from app

hardziol
fajny poradnik :) działa to coś na zasadzie ShareMe(Mi Drops) gdzie też możemy się tak podłączyć bezprzewodowo z komputerem :)) Dzięki za temat! :)

Tak to to samo, tylko z innej strony. Chciałem to zrobić lepiej, przygotowałem się, dużo więcej zrzutów poglądowych zrobiłem. Niestety już przy próbie wklejenia czwartego obrazka funkcjonalność forum odmówiła współpracy. Dokończyłem opisowo, mam nadzieję że będzie zrozumiale. Niestety z powodu ograniczeń i złego działania trzeba mieć dużo samozaparcia i czasu przy publikowaniu treści na tym forum.
2020-02-17 06:02:49

Master Bunny

Dejmon | from app

dzięki za info 👍
2020-02-17 06:11:20

Moderator

przybort | from app

Dzięki... Bardzo przydatny artykuł. Bardzo ciekawy temat poruszyłeś i przedstawiłeś.
2020-02-17 06:15:13

Mi Sports Team

MiChauYolo | from app

super !!!
2020-02-17 07:16:57

Semi Pro Bunny

AleksanderB | from app

Ekstra
2020-02-17 07:35:02

Mi Sports Team

Amsti | from app

Super poradnik :). Dzięki za info.
2020-02-17 12:08:44

Master Bunny

Rav72 | from app

👍
2020-02-17 13:47:38

Master Bunny

Wiking Mi9Tpro | from app

Dobrze ogarnięty temat...super 😀👍...Ale czy nie można tego ogarnąć za pomocą apki ,,Mój Telefon'' w windzie 10 ?? Pytam bo mieli ogarnąć pracę z plikami , a od jakiegoś czasu nie używam więc nie siedzę w temacie...potem sprawdzę... Dzięki 👍😀
2020-02-17 14:31:01
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

DinoMi

Master Bunny

• Followers

21

• Threads

2

• Replies

1803

6091