In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Porady i wskazówki

[Tutorial] Oficjalna aplikacja Mi Mover. Krótki opis :)

2020-01-25 00:32:09
11497 31
Cześć wszystkim!

Chciałbym wam przedstawić mały poradnik na temat aplikacji Mi Mover od Xiaomi. Jest ona dość podobna do aplikacji Share Me (Mi Drop), ale różnią się małymi szczegółami. Aplikacja Mi Mover używa nowego urządzenia jako „WiFi Hotspot ”. Nie wykorzystuje ona danych mobilnych ani internetu Wi-Fi do przenoszenia zawartości. Łączy się bezpośrednio ze starym telefonem z Androidem przez WiFi i przesyła dane z prędkością 6 MB / s lub większą, w zależności od prędkości sieci. A więc na naszym smartfonie włączamy „Hotspot” i za pomocą połączenia między smartfonami możemy przesyłać takie dane jak:

- Kontakty
- Wiadomości SMS
- Zdjęcia
- Muzyka
- Filmy
- Dokumenty
- Zainstalowane aplikacje (tylko APK, brak danych aplikacji)
- Inne różne dane w naszym smartfonie

Cały proces przenoszenia danych zajmuje około 30 minut (pół godziny), w zależności od wielkości zawartości, czyli może też to potrwać o wiele krócej lub dłużej. Otrzymasz również opcję migracji zawartości karty SD, jeśli ją posiadasz. Jeśli jednak nowy telefon nie ma zainstalowanej karty SD, usuń zaznaczenie tej opcji. Połączenie Wi-Fi wykorzystuje szyfrowanie, które gwarantuje, że proces przesyłania zawartości nie zostanie sfałszowany.

Aby rozpocząć proces przenoszenia danych, wykonujemy czynności takie jak:

- Pobierz i zainstaluj aplikację Mi Mover na obu urządzeniach.
- Uruchom aplikację na obu urządzeniach.
- Na urządzeniu wysyłającym w aplikacji Mi Mover naciśnij „Jestem nadawca”, a urządzeniu odbierającym musimy zaznaczyć „Jestem odbiorcą".
- Alternatywnie wygeneruj kod QR na nowym urządzeniu i zeskanuj go za pomocą starego urządzenia. Kod QR zawiera szczegóły bezpośredniego połączenia między smartfonami.
- Na starym urządzeniu otwórz „Mi Mover ”. Na następnej stronie dotknij „Start”
- Poczekaj na połączenie między urządzeniami.
- Po ustanowieniu połączenia Wi-Fi wybierz „Elementy do przesłania ”. Domyślnie „Karta SD ”nie jest zaznaczona, a „System” i „Aplikacje” są zaznaczone.
- Dotknij strzałki na aplikacje do sprawdzenia i zaznacz aplikacje, które chcesz przenieść. Stan aplikacji nie jest przenoszony.
- Poczekaj na zakończenie procesu synchronizacji. Czas zależy od wielkości przesyłanych danych.

Cały proces jest dość przyjazny dla użytkownika. Jeśli postępujesz zgodnie z krokami, proces transferu powinien zakończyć się bez problemów, a jego czas jest zależny od wielkości przesyłania danych.

2020-01-25 00:32:09
Favorites44 RateRate
Super...im więcej możliwości tym lepiej. Dla każdego co kto woli. Podoba mi się pomysł takiej apki 👍😀
2020-01-25 01:01:57

Grand Master Bunny

Febron | from app

Czy skutecznie zastąpi apkę Xender, której używam, a która z każdą aktualizacją staje się coraz bardziej irytująca? Czy jest dedykowana wyłącznie do urządzeń Xiaomi?. Proszę, podaj link do pobrania, bo w sklepie o tej kokretnej nazwie niczego nie znalazłem.
2020-01-25 02:07:36

Mi Fans Team

hardziol Author |

quotesize=2url=forum.php?mod=redirect&goto=findpost&pid=13861655&ptid=2835035color=#999999Febron odpowiada, dnia 2020-01-24 19:07:36/color/url/size
Czy skutecznie zastąpi apkę Xender, której używam, a która z każdą aktualizacją staje się coraz bardziej irytująca? Czy jest dedykowana wyłącznie do urządzeń Xiaomi?. Proszę, podaj link do pobrania, bo w sklepie o tej kokretnej nazwie niczego nie znalazłem./quote
https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/mi-mover/ najlepiej pobrac z apk mirror :) ale wydaje mi sie, ze powinna skutecznie zastapic :) z tego co widzialem to wysyłano tez z innych urzadzen na xiaomi i odwrotnie ;p
2020-01-25 02:09:56

Grand Master Bunny

Febron | from app

hardziol
https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/mi-mover/ najlepiej pobrac z apk mirror :) ale wydaje mi sie, ze powinna skutecznie zastapic :)

Dzięki za szybką odpowiedź. Postaram się sprawdzić.
2020-01-25 02:17:34

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

Dzięki za kolejny konkretny opis 👍 , z całą pewnością przyda się , ląduje w ulubionych 😉
2020-01-25 02:51:09

Advanced Bunny

VENOMEQ | from app

Ooo i to jest ciekawe
2020-01-25 02:52:00

Mi Fans Team

hardziol Author |

Łukasz 14 odpowiada, dnia 2020-01-24 19:51:09
Dzięki za kolejny konkretny opis 👍 , z całą pewnością przyda się , ląduje w ulubionych 😉

Dziekówa! prosze bardzo :P   
2020-01-25 03:10:25
Dosyć ciekawa. Dzięki bardzo:)
2020-01-25 03:24:46

Semi Pro Bunny

kacskrz | from app

Ostatnio ten interfejs zostaje powoli zastąpiony przez nową apke która ma robić to samo, jest ona w sklepie Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.miui.huanji
Sprawdzałem ja ostatnio, robi w większości to samo co stara.
2020-01-25 05:23:40
Kacper Skrzypek.
tłumacz Xiaomi.eu, MiuiPro. zakręcony na punkcie Mi :)
miuipolska.pl

Mi Fans Team

hardziol Author | from app

kacskrz
Ostatnio ten interfejs zostaje powoli zastąpiony przez nową apke która ma robić to samo, jest ona w sklepie Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.miui.huanji
Sprawdzałem ja ostatnio, robi w większości to samo co stara.

możliwe, że jest to nawet to ale ręki nie dam sobie uciąć :p ale jest też dość podobna.
2020-01-25 05:33:00
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

hardziol

Mi Fans Team

3 Days Check-In
7 Days Check-In
21 Days Check-In
20k użytkowników!
Mi Love U & I
Challenger
Którym bohaterem jesteś?