In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Porady i wskazówki

[Tutorial] Co to jest Mi Cloud? Mały poradnik

2020-01-17 02:13:33
6568 31
Witam wszystkich!

Tak jak w tytule, chciałbym zrobić mały poradnik dla osób początkujących, które chcą się dowiedzieć jak działa i co to jest Mi Cloud w naszym smartfonie Xiaomi.

Mi Cloud to platforma dostarczana przez smartfony Xiaomi. Jest to świetny sposób na synchronizację danych na wielu urządzeniach i tworzenie kopii zapasowych ważnych informacji w chmurze. Umożliwia dostęp do zdjęć, kontaktów, dzienników połączeń, wiadomości i innych elementów z dowolnego miejsca na świecie. Po zarejestrowaniu się w Mi Cloud otrzymasz 5 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej. Dzięki nowej aplikacji  MI Cloud użytkownicy MIUI mogą łatwo zarządzać i organizować swoją bibliotekę zdjęć. Użytkownicy mogą przesyłać i pobierać obrazy z Mi Cloud na swoje laptopy lub komputery PC.

Samą synchronizację w telefonie, możemy ustawić w taki sposób, aby tworzyła automatyczne połączenie z naszą chmurą, jeśli będziemy w zasięgu Wi-Fi lub możemy ręcznie ją wymusić poprzez dane komórkowe. Przeważnie telefon prosi nas o zgaszenie ekranu i podłączenie do ładowarki, ponieważ tworzenie kopii zapasowej moze potrwać trochę czasu.

Chcąc zrobić kopie zapasową naszego urzadzenia, musimy zalogować sie na nasze konto Xiaomi. Następnie wchodzimy w Ustawienia i znajdujemy zakładkę Konto Xiaomi, logujemy się i już możemy przystąpić do tworzenia naszej kopii zapasowej.

Po stworzeniu kopii mamy w chmurze Xiaomi zapisane wszystkie nasze dane, kontakty, zdjęcia, ustawienia systemu oraz ustawienia naszego ekranu głównego, jeśli mamy włączoną tę opcję.

Dodam, że jeśli chcemy przywrocic nasza kopię zapasową, np. po przywróceniu ustawień fabrycznych to robimy tak samo jak z tworzeniem kopii, czyli logujemy się do konta Xiaomi, wchodzimy do naszego konta, znajdujemy opcje Kopia ekranu głównego i na dole będzie opcja Przywracanie elementów z chmury". Następnie zaznaczamy naszą kopię i czekamy, az sie wszystko przywróci.

Mi Cloud z opcją "Find Device".

W naszym smartfonie oraz koncie Xiaomi na którym jesteśmy zalogowani mamy opcje Znajdź urządzenie, dzięki której możemy znaleźć zagubione lub skradzione urządzenie. Osobiście polecam każdemu być zalogowanym na koncie z włączona tą opcją, ponieważ mamy większe szanse na odnalezienie naszego telefonu.

A więc po utracie naszego telefonu, gdy nie wiemy co zrobić pierw najlepiej zgłosić kradzież lub zgubienie telefonu do odpowiedniej instytucji. Po zrobieniu tego możemy wejść na stronę Mi Cloud z poziomu komputera i za pomocą przeglądarki sprawdzić, czy nasze urządzenie ma aktywną lokalizację. Jeżeli ma to mamy szanse na odnalezienie telefonu i sprawdzenie historii lokalizacji.

Jak widać na zdjeciu musimy, zalogować sie na nasze konto czyli te, które było na smartfonie, później znajdujemy ikonę mapy Google i sprawdzamy, czy pokaże nam ostatnią lokalizację.

Po chwili zobaczysz przybliżoną lokalizację urządzenia i aktualny czas na mapie. Co więcej, możesz sprawdzić historię swojego urządzenia, klikając „Historia”.

Jeżeli nie znajduje nam lokalizacji i myślimy, ze jesteśmy bezradni to możemy zrobić następujące kroki. Zdalne dzwonienie urządzenia.
Na stronie Znajdź urządzenie kliknij przycisk Hałas. Pojawi się informacja i ponownie kliknij Hałas.
Spowoduje to, że Twój telefon będzie alarmował z maksymalną głośnością. Klawisz głośności nie będzie działać, tylko odblokowanie ekranu zatrzyma hałas. Jeśli słyszysz ten hałas, oznacza to, że Twój telefon jest blisko Ciebie.

Zdalnie włącz tryb zagubienia.
Jeśli zgubiłeś telefon komórkowy, lepiej zgłoś zgubienie karty SIM swojemu operatorowi, w przeciwnym razie możesz stracić swoje konto.
Po włączeniu trybu utraconego urządzenie zostanie zablokowane, gdy będzie w trybie online, i odblokowane dopiero po wpisaniu prawidłowego hasła do konta MI, a użytkownik zostanie powiadomiony o wymianie karty SIM w urządzeniu. Zużywa pewne dane do zlokalizowania urządzenia, a MI Cloud próbuje używać krótkich wiadomości, gdy urządzenie jest w trybie offline, aby je zlokalizować, co może wiązać się z dodatkowymi opłatami od operatora.

Wyczyść dane z urządzenia.
Aby zapobiec wyciekom danych osobowych, chmura MI pozwala na wyczyszczenie danych z urządzenia.

Ta operacja usunie wszystkie dane, takie jak kontakty, zdjęcia i wiadomości e-mail w telefonie, a także kartę SD, spowoduje to również zatrzymanie synchronizacji między telefonem a MI Cloud, a tym samym utratę własności telefonu.

Rate

Number of participants 3 Experience +26 Pack Reason

View Rating Log

2020-01-17 02:13:33
Favorites48 RateRate

Master Bunny

StukiPuki | from app

No i kolejny super 🦸‍♀️poscik 👊 ... ląduje w Ulubionych 😉 ... Dzięki 👍
2020-01-17 02:41:06
Po raz kolejny - super artykuł!
2020-01-17 02:55:33

Mi Fans Team

hardziol Author | from app

StukiPuki
No i kolejny super 🦸‍♀️poscik 👊 ... ląduje w Ulubionych 😉 ... Dzięki 👍

dzięki wielkie! 👊👊
2020-01-17 03:02:05

Master Bunny

Febron | from app

Przyda się na pewno.
2020-01-17 03:05:55

Mi Sports Team

Amsti | from app

Kawał dobrej roboty Hardi ;)
2020-01-17 03:09:55

Moderator

przybort | from app

Super sprawa takie wiadomości... Dzięki. Pomocny temat.!
2020-01-17 03:15:53

Rookie Bunny

Muody | from app

fajna sprawa 😉
2020-01-17 04:37:42

Semi Pro Bunny

Robert1985 | from app

Dzięki
2020-01-17 04:41:31

Master Bunny

pawelt | from app

Takie małe uzupełnienie to wszystko co robisz na pc można też zrobić z komórki. Jak dostęp do zdjęć sms kontaktów a nawet szukania innych telefonów xiaomi zarejestrowanych na naszym koncie.
2020-01-17 05:23:27
Kiedyś się urodziłem
Kiedyś też pewnie umrę
Ale i tak stawiam na nieśmiertelność

Semi Pro Bunny

Mariusz | from app

super temat
2020-01-17 05:25:12
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

hardziol

Mi Fans Team