In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi Tech Team

[Software] Bład wgrania ROMU - nowy telefon zbrickowany.

2020-01-14 07:52:52
2256 24
Witam,

Udało mi się odblokowac bootloader w Redmi 7A, postanowiłem wgrać roma global z MIUI 10 zamiast 11. ADB zainstalowane, Mi Flash ściągniety, więc wziąłem się do roboty. Pierwsza próba zakończona błędem pod tytułem :

3cdb24c59906 :error:"Flash system error"

gdzie ciąg cyfr to moje urządzenie.

Powtórzyłem kilkukrotnie próbe flashowania, ten sam bład za każdym razem.

Po tym zabiegu telefon stanął na ekranie Fastboot, po odpieciu go od komputera i próbie restartu (30sek klawisz power) pojawiało się na chwilkę logo Xiaomi i samoczynnie wchodził w tryb fastboot.

Znalazłem poradę aby spróbowac wejść w fastboot oem edl, wtedy urządzenie w MiFlash będzie widoczne jako COM z numerkiem i spróbować ponownie. Tak więc zrobiłem, odpaliłem konsole w folderze ADB i wprowadziłem komende fastboot oem edl. Wszystko zakończone powodzeniem. Przechodze do MiFlash, widzę że telefon wykrywa jako COM10 więc zadowolony próbuję flashować.. i tu się zaczeło - fastboot na ekranie zgasł i następnie szereg błędów w programie ( tutaj log):
[00:03:06]:10    COM10     4,0129951s     [00:03:06  COM10]:dump:?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?datalog value="ERROR: Only nop and sig tag can be recevied before authentication." //data?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?dataresponse value="NAK" //data

[00:03:21]:10    COM10     19,0089969s     You are not authorized to Download!!!
[00:03:38]:10    COM10     6,6079952s     cannot receive hello packet
[00:04:32]:10    COM10     7,013996s     cannot receive hello packet

Telefon jest brick, nie reaguje na nic. Nie da się go uruchomić.

Jako że posiadam troche doświadczenia w zakresie chociażby wymiany ekranów w poprzednich swoich telefonach, udało mi sie bez problemu otworzyć telefon i wypiąć baterie. Co w tym momencie robić ?

EDIT :

Po odłączeniu baterii i podłączeniu ponownie telefon daje sie uruchomić z widocznym na ekranie Fastbootem, jednak nie ma możliwości wgrania systemu przez MiFlash, cały czas błąd "Flash system error" . Co robić?
2020-01-14 07:52:52
Favorites3 RateRate
No to popłynąłeś i to całą szerokością rzeki - brawo Ty. Skontaktuj się na Mi Community z takim panem  @AntyHaker - magik od Android'a.
2020-01-14 08:42:47
Powered by Xiaomi REDMI 5

Dzięki za info. Gdyby nie ten cholerny MIUI 11 i drenowanie baterii, na pewno na ten moment bym nie był zainteresowany flashowaniem romu i powrotem do starszego miui.
2020-01-14 08:58:09
Masz zablokowany bootloader, więc nie możesz sflashować w Xiaomiflash o czym informuję Ci ten komunikat co podałeś w pierwszym poście.
1. Powiązaujemy konto Xiaomi z telefonem w opcjach programisty.
2. Pobieramy Mi Unlock Tools i włączamy.
3. Telefon wyłączamy i uruchamiamy w trybie fastboot czyli vol- i power.
4. Podłączamy pod PC.

5. Logujemy się na swoim koncie Xiaomi w Mi Unlock Tools i klikamy Unlock, czasem wyrzuci nam komunikat o konieczności zaczekania 72h aż aż do 72 dni :) więc czekamy i po upływie tego czasu odblokowujemy.

6. Dopiero wtedy pobieramy najnowszy Xiaomiflash i włączamy.
7. Telefon wyłączamy i także w tryb fastboot.
8. Klikamy find/refresh i ma nam się pokazać jak Tobie czyli literki i cyfry.
9. Pobieramy rom w formacie tgz i go wypakowywujemy, czasem nawet podwójnie.
10. Wskazujemy ściężkę do wypakowanego romu ale do folderu z nazwą romu.
11. Na dole zaznaczamy clean_all

12. Dajemy Flash
13. Czekamy od 100 czasem do 400s, telefon sam się zrestartuje.
14. Potem czekamy od 5-15minut, napis Mi, Mi z Androidem itp.
15. Po odblokowaniu bootloadera można także wgrać twrp i Xiaomi.eu także.
16. Pamiętaj, że odblokowanie bootloadera oraz flash za pomocą Xiaomiflash usuwa Twoje dane, więc je skopiuj przed na PC i w chmury.

Kolejna sprawa, po co aż tyle przyciskasz ten power? Przyciśnij, tylko do momentu jak zniknie napis fastboot i puść. A nawet lepiej jak wciśniesz vol+ i power lub vol_ i vol+ i power aż do restaru.
Powinno pójść dalej. niby czym miałeś zbrickować telefon, skoro flash nie przeszedł, bo masz zablokowany bootloader, to nawte nie zaczeło flashować.

Jeśli masz bricka i zablokowany bootloader czyli jedyna metoda flashowanie Xiaomiflash w trybie edl czyli widzi telefon jako COM, trzeba też sprawdzić jak wtedy widzi Ci w menadżerze urządzeń windowsa, bo to też ważne, bo są 2 podobne tryby ale tylko w jednym da sie flashować telefon.

Może być też tak, że będziesz potrzebował Autoryzowanego Konta Xiaomi, o które mega trudno, na którym sie logujesz w Xiaomiflash i możesz flashować w edl, bez problemu.
Co dla mnie jest porażką, że Xiaomi to wprowadziło, a jeszcze bardziej, z tym podziałem i brickiem Global/China. Przecież każdy powienien mieć wybór który rom chce, czy China czy Global. A przy zablokowanym bootlaoderze z brickiem zostajemy obecnie z cegłą..

Jeszcze jedna rada to spróbować wgrać normalnie rom ale za pomocą chińską wersją aplikacji Mi PC Suite. Pobierz zwykły rom taki jaki miałeś na telefonie wrzuć w folder odpowiedni programu i włącz telefon w tryb Mi PC Suite taki czarny ekran z telefonem i kabelkiem na ekranie i napisaem z nazwą programu na dole ekranu. Tak powinno dać się wgrać rom i uruchomić telefon.

2020-01-14 12:57:39

Mi Gaming Team

mini21 | from app

quoteurl=home.php?mod=space&uid=1577147172Łukasz/url
Masz zablokowany bootloader, więc nie możesz sflashować w Xiaomiflash o czym informuję Ci ten komunikat co podałeś w pierwszym poście.
1. Powiązaujemy konto Xiaomi z telefonem w opcjach programisty.
2. Pobieramy Mi Unlock Tools i włączamy.
/quote

Napisał że odblokował bootloadera.
Albo coś z tym poszło nie tak...

2020-01-14 14:21:18

Master Bunny

pawelt | from app

Poszło mu z mi flash blokada widać taką opcję wybrał. Tak na marginesie mi też wgranie ponownie globala poszło za 3 razem. Ale robiłem to na raty bo 2 pierwsze próby error czyli najpierw zmieniłem port i wygrywałem bez blokowania i utraty danych. Dopiero jak na tym porcie poszło wgrałem full wypas(w oczekiwaniu na dobre twrp(orange))
2020-01-14 14:54:52
Kiedyś się urodziłem
Kiedyś też pewnie umrę
Ale i tak stawiam na nieśmiertelność
mini21 odpowiada, dnia 2020-01-14 07:21:18
Napisał że odblokował bootloadera.
Albo coś z tym poszło nie tak...

Tak,ale wybrał pewnie clean and lock lub coś takiego lub nie odblokował bootloadera wcale. Albo miał model China i z wgranym globalem i nie zablokowany bootloader i postawnowił wgrać globala i zaznaczył clean and lock.
Innej opcji nie ma. Podczas flashowania nie zbrickowałby tak aby mu sie bootloader zablokował sam z siebie.
Za mało mamy informacji. Jaki to telefon w sensie czy Global Version czy China, kto wgrywał poprzedni rom, jaki miał komunikat podczas odblokowania bootloadera i jak go odblokowywał?
2020-01-14 16:38:42
Już mówię co za wersja.

Redmi 7A z polskiego salonu Orange z MIUI 11.0.13 EEA

Odblokowałem bootloader, programem MiUnlock, bez odblokowania bootloadera MiFlash wywalał błąd "device is locked" po chwili i nic nie ruszał w telefonie.

Telefon na pewno dobrze się odblokował, na ekranie bootowania jest ikonka unlocked, zrobił się hard reset telefon ładnie się włączył. Po włączeniu tylko telefon chciał żeby wprowadzić dane konta xiaomi, tak więc zrobiłem i nie przechodząc dalej konfiguracji w miui 11, grzecznie telefon wyłączyłem i wszedłem w fastboot.

Próbowałem wgrać roma Global 10.2.4.0 i w programie zaznaczone clean all -  to zakończyło się błędem który wyskoczył dopiero po dłuższej chwili flashowania "flash system error" i efekt na telefonie taki że logo fastboot wisi cały czas, po przytrzymaniu przycisku power przez 30 sek telefon się resetuje - mignie ikona MI i na dole widać unlocked i wchodzi samoistnie w tryb FASTBOOT. Nie da sie go normalnie wyłączyć

Następnie po wyszukaniu w necie - wprowadziłem przez opcje FASTBOOT OEM EDL - żeby telefon w MiFlash był widoczny jako COM - tu ekran telefonu zgasł.. program jakby zaczął flashować ale za chwile błąd - cannot receive hello packet . Po tym zabiegu telefon wyglądał na brick... żadnej rekacji na nic. Ale że mam troche doświadczenia w w sprzetwej naprawie telefonow - zdjałem bez problemu klapke i odłączyłem baterie. Po podłączeniu ponownym telefon udaje się włączyć i samoistnie wchodzi w tryb fastboot (czyli sytuacja z pierwszej części postu)
2020-01-14 17:55:45
6280442697 odpowiada, dnia 2020-01-14 10:55:45
Już mówię co za wersja.

Redmi 7A z polskiego salonu Orange z MIUI 11.0.13 EEA

Dobry rom pobrałeś fastboot pod dobry telefon? Próbowałeś innym xiaomiflahem pod innym usb lub lepiej na innym komputerze? Ja bym próbował jeszcze raz przeflashować, skoro nie blokowałeś bootloadera opcją clean and lock tylko clean all.
Inna opcja to próbowałeś tel uruchomić w trybie Mi PC Suite? np vol+ i power lub vol- i vol+ i power oraz przeflashować telefon chińską wersję Mi PC Suite.
2020-01-14 18:27:13
Pobrałem ten :

bootloader odblokowany, poradzono mi abym jeszcze raz przeszedł procedure odblokowania - taki mam komunikat

2020-01-14 18:47:52

To starałeś się wgrać Globala na Global EEA? Zmiana andka też w to wchodziła czy nie?
Zawsze możesz spróbować odblok bootloadera jeszcze raz, jak nie przeflashowało to Twoje dane tam powinny być a skoro wchodzi w fastboot. Nie zaszkodzi.
2020-01-14 18:57:38
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

LukeZarebsky

Rookie Bunny

• Followers

4

• Threads

2

• Replies

11

47