In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Ogólne o MIUI

[Recenzje MIUI] Świąteczny Mi Prezent od Xiaomi Polska - Mi Yeelight Smart Color Bulb

2019-12-28 03:41:51
5412 42
Świąteczny Mi Prezent od Xiaomi Polska - Mi Yeelight Smart Color Bulb
czyli jak Mi Home osołodziło święta

Mi Community Polska oraz Xiaomi Polska a właściwie to Mi Bunny nasza Kochana Adminka postanowiła osłodzić mi święta :)
Byłem bardzo zaskoczony jak dowiedziałem się o paczce bardzo mile zaskoczony i dziękuję Mi_Bunny - Buziaczki.

(zdjęcie zapożyczone od jednego z użytkowników Mi Community Polska, mam nadzięję że Mi_Bunny nie będzie zła i że mogę dać to na publikację :) )

Paczka przyszła do mnie 24 grudnia 2019. Odebrana została 26 grudnia wieczorem, jak wróciłem od Rodziny ze Świąt na których pojadłem i popiłem :) a tu nagle kolejne moje kochane słodkości oraz coś więcej.
Tym więcej były także: Buziaczki od Mi Bunny kod do Audioteka, Choineczka, Czapka - "Nie ma MI bez Ciebie", Mi Bunny - przypinka, Mi LED Smart Color Bulb model MJDP02YL oraz moje kochane Słodkośći!

Artykuły spożywcze i cukieraski:
- Czekoladki mleczne o smaku Latte Macchiato - uwielbiam kawę jak i kawowe słodycze oraz kokosowe. Już posmakowane :)
- Miękki Nugat z orzechami
- Chałwa
- Marcepan
- Migdały w białej czekoladzie - kocham białą czekoladę i lubię migdały.
- Oliwki królewskie
- Ciasteczka

Paczuszka pięknie zapakowana a w środku elegancko ułożone.
Nie widać tutaj złotych gwiazek, którymi był posypany ten prezencik. Niesety spadły na dół paczki. Tasiemka z kokardką klasa sama w sobie :)

Czapusia będzie noszona z dumą :) a kod z Audioteki, to może pomyślę nad konkursem i ktoś dostanie go w prezencie :)
Proporczyk cudny, muszę go przypiąć do kurtki, lub wbije sobie go w kokpit w aucie.
Choineczka już jest na odpowiednim miejscu czyli koło Mitu - Mi króliczka

Strefa łakomczuszka

Mi Yeeliht Smart Color Bulb
czyli dalsza część tematu to mini recenzja tejże smart żarówki od Xiaomi.

Opakowanie

Opakowanie ładne schludne, białe z całą gamą opisów, naklejka polskiego dystrybutora oraz o współpracy z google Assistant czy też z Alexa (dodatkowo współpracuje jeszcze z jednym serwisem - prawdopodbnie chiński)
Co mnie zdziwiło brak opisów w języku polskim jest angielski, chiński i włoski.
W środku żarówka i instrukcja obsługi.
Instrukcja obsługi w wielu językach w tym PL. Jakość instrukcji obsługi oceniam na bardzo słabym poziomie. Tak naprawdę dowiemy się więcej z aplikacji Mi Home etc.

Dane producenta i opis.

Producent chwali się temperaturą barw 1700K oraz 6500K, paletą barw w ilości 16 milionów kolorów. Producent w reklamówkach chwali się działaniem na 11 lat 10W - 800 Lumentów 9W - 600 Lumenów. Oczywiście najaważniejsze jest to że żarówka jest smart i wspópracuje z aplikacją Mi Home za pomocą Wifi, można ja włącza wyłączać oraz zmieniać wszelakie ustawienia. Obsługa np za pomocą głosu przez aplikację Google Assistant.
Wsparcie IOS, Android 4.4 i nowsze.

Mi LED Smart Bulb - White and Color

Model: MJDP02YL
Typ oprawki: E27
Moc znamionowa: 10W
Jasność: 800 Lumenów
Temperatura barw koloru  - zakres: 1700K-6500K (płynna regulacja)
Obsługiwane typy połączenia WIFI: Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n 2,4GHz (nie obsługuje 5GHz jak wiele urządzeń smart Xiaomi np moja kamera IP)
Reszta danych :
Zasilanie znamionowe: 220-240V ~ 50/60Hz 0,08A
Odpowiednik żarówki tradycyjnej o mocy: 60W
Wymiary żarówki: L120mm, Fi55mm
Okres eksploatacyjny: około 25 000 godzin
Czas rozgrzewania/startu: 0,5s
On/Off: 12500 cykli
Temperatura eksploatacyjna: -10 do +40 C
Wilgotność robocza: 0% - 85% wilgotnośći względnej.
Klasa energetyczna: A+
Posiada CE
Importer i dystrybutor: Ingram Micro sp.zo.o.
Data produkcji: 12.2018
Wyprodukowano w Chinach.
Prezent od naszego Xiaomi Polska.

Współpraca z Mi Home, Google Asisstant, Alexa.

Cechy produktu:

Regulowana jasność.
Wiele kolorów do wyboru w tym mix kolorów oraz autmatyczna zmiana kolorów.
Regulowana płynnie temperatura barwowa.
Cztery tryby świecenia.
Oświetlenie nocne.
Wyłącznik czasowy.
Możliwość połączenia na hasło.
Opóźnienie włączenia.
Sterowanie mobilne za pomocą smartfona lub tableta poprzez Wifi/Dane mobilne. Brak  lokalizacji, czyli sterujemy z całego świata.
Aktualizacja oprogramowania/firmware przez aplikację Mi Home.
Sterowanie za pomocą głosu potrzebna zewnętrzna aplikacja, gdyż Mi Ai nadal nie obsługuje ani angielskiego ani polskiego.

Instalacja i użytkowanie.

1. Wkręcamy żarówkę i włączamy zasilanie.
2. Przy instalowaniu żarówki upewniamy się czy na pewno zasilanie jest wyłączone, żarówki tej nie można używać z lampami ze ściemniaczami, nie można używać w wilgotnym środowisku ani w wąskich i słabo wentylowanych kloszach.
3. Pobieramy aplikację Mi Home - dostępna w Google Play, Apple Store jak i APPStore (Xiaomi). Na opakowaniu i w instrukcji obsługi dostępny jest także kod QR do pobrania tej aplikacji oraz instrukcji jak połączyc Mi Home np. z Google Assistant do sterowania głosem.
4. Uruchamiamy Mi Home.
5. W górnym prawym rogu mamy znak "+" klikamy w niego.
6. Możemy dodać autmatycznie lub ręcznie.
7. Wpisujemy hasło do naszego wifi.
8. Teraz po prostu klikamy dalej i dalej :) nadajemy nazwę naszej żarówce lub zostawiamy domyślną.
9. Możemy także ustawić hasło do żarówki czyli bez znajomości hasła nikt nie dostanie się do konfiguracji jak i obsługi naszego urządzenia w tym wypadku żarówki.
10. Żarówka jest zgodna w aplikacj Mi Home z skrótami na pulpit oraz z szybkimi przełącznikami czyli bez wchodzenia w całe menu żarówki można ją włączyć lub wylączyć ustawić janość i  temperaturę koloru od zimnego po bardzo ciepły.
11. W panelu żarówki mamy:
- włącz/wyłącz
- kolor biały ( regulacja po ekranie góra - dół (przesuwając palcem) ustawiamy jasność chyba od 10% do 99% już nie pamiętam dokładnie a lewo - prawo barwę.
- w kolorze mamy podobnie plus jeszcze wybieramy kolor lub mix
- flow (pływanie?) tu mamy fajny panel w którym żarówka automatycznie zmienia paletę kolorów oraz ustawiamy prędkość przejscia itp.
- ulubione - tutaj mam gotowe scenariusze lub możemy sami sobie skomponować i zapisać takowe.
Z gotowych mamy :
Wschód słońca
Zachód słońca
Film
Urodziny
Randka
Romatyczna kolacja
Płomień świeczki
Flash

Dodatkowo w górnym prawym rogu mamy kółeczko z 3 kropkami gdzie mamy ustawienia:
- Czasomierz
- Harmonogram
- Domyślny stan
- Nazwa urządzenia
- Manadżer lokalizacji
- Automatyzacja
- Aktulizacja firmware ( pamiętajmy, że podczas aktualizacji, nie wolno wyłączać ani telefonu aplikacji wifi czy zasilania żarówki)
- Dodatkowe ustawienia :
- Informacje o sieci
- Zabezpieczenia
- Feedback
- Dodanie skrótu na pulpit

Ja połączyć z Google Asisstant?

1. Pobieramy i instalujemy tą aplikację do pobrania z Google Play a często już w Miui zainstalowana.
2. Górny prawy rróg wybieramy swój profil
3. Zakładka Assistant
4. Home Control
5. Klikamy w "+"
6. Szukamy aplikacji Mi Home z listy setek aplikacji.
7. Logujemy potem do swojego konta Xiaomi.
8. Wybieramy urządzenie czyli w tym wypadku Żarówka wsparcie ma np Kamera IP od Xiaomi  i kilka innych urządzeń.
9. Potem dalej dalej i tak dalej :)
10. Uruchamiamy po konfigracji Google Assistant i mówimy "włącz żarowkę" itp
11. Można także zmieniać kolor i sterować jasnością żarówki.

Jak przwyrócić ustawienia fabryczne żarówki?

Za pomocą włącznika światła włączyć i wyłączyć żarówkę 5 razy ( włączenie przez 2 sekundy i włączenie przez 2 sekundy).
Żarówka wyświetli  wirujący wielokolorowy efekt i automatycznie zresetuje się i po 5 sekundach zacznie emitować białe światło. Oznacza to przwyrócenie do ustawień fabrycznych.

Inne funkcje

Żarówka ma masę konfiguracji i autmatyzacji których jeszcze nie wypróbowałem a i ciężko to wszystko opisać. Lepiej odkrywać to samemu lub poszukać poradniki lub gotowe schematy autmatyzacji.

Minusy

Jakie minusy ktoś zapyta. Ma jakieś? Według mojego skromnego zdania ma. Moim zdaniem żarówka ma za mało lumenów czyli według mnie jest za słaba do wszelakich zastosowań, ale to tylko i wyłącznie moje zdanie.
Coś jeszcze dla mnie było minusem ale wyleciłało mi z głowy :)

Wrażenia i opinia.

Hmm wrażenia jak najbardziej pozytywne, fajna zabawka jak i przydatne urządzenie. Na pewno na plus dla leniuchów można włączyć lub wyłączyć ją z łóżka czy kanapy. Można ustawić kolor i jasność i zrobić klimat np przy oglądniu filmu czy np romantycznej kolacji.
Można także sterować światłem z innego miejsca w kraju. Czyli możemy włączać i wyłączać oświetlenie.
Super dla mnie jest sterowanie głosem, chociaż u mnie coś poszło nie tak, bo włączyć i inne zmienne bez problemu mogłem zmieniać. Wyłączenie za pomocą głosu w jęzku polskim u mnie nie działa a w angielskim już tak..
Dla mnie dużym minusem jest natomiast rejonizacja smart urządzeń Xiaomi w Mi Home.
99% urządzeń kupowałem w Chinach i to wersje China nie Global.
Tą żarówkę mam w wersji Global/EU i nie widziało mi tej żarówki w regiona Chiny, natommiast po przełączeniu na region Polska bez zarzutu, praktycznie od "strzała" mi ją wykryło. Natomiast inne urządzenia poznikały, część urządźeń dodałem, ale część nie dało rady - nie widzi.
To mnie trochę irytuje zarówno obecnie w dziedzinie smartfonów Xiaomi jak i urządzeń smart.
Idealne urządzenie na prezent czy do zastosowań dmowych czy dla dzieci.
Szrzecze polecam i dziękuję jeszcze raz za tą żarówkę jak (PS. Liczyłem na telefon Mi 9 Lite lub Mi 9 SE :) ) i za resztę prezentów i artykułów spożywczych.
Buziaki Pozdrawiam całą załogę Mi Community Polska Administrację pracowników Xiaomi Polska oraz pracowników Mi Home oraz innych sklepów Xiaomi.

Galeria Mi LED SMART Bulb

2019-12-28 03:41:51
Favorites11 RateRate

Rookie Bunny

Basiunia | from app

super gest o xiaomi
2019-12-28 04:59:20

Mi Tech Team

Łukasz Author | from app

Basiunia
super gest o xiaomi

Zgadzam się z tym.
2019-12-28 05:01:14

Mi Fans Team

hardziol | from app

o panie przewijam na telefonie post bez końca :D gratuluje! :))
2019-12-28 05:03:52

Master Bunny

StukiPuki | from app

Mamy taką samą narzutę 😉👊
2019-12-28 05:05:20

Mi Tech Team

Łukasz Author | from app

hardziol
o panie przewijam na telefonie post bez końca :D gratuluje! :))

Hehe dzięki a i tak nie jest tak długie jak planowałem :-)
2019-12-28 05:06:15

Mi Tech Team

Łukasz Author | from app

StukiPuki
Mamy taką samą narzutę 😉👊

Haha Ik.. :-)  ale moja już sprana mocno, Twoja widać dobry stan hehe
2019-12-28 05:06:51

Master Bunny

StukiPuki | from app

A tak na marginesie baaaaaaaaaaardzo długi post 👊 fajny 👍 bo z instrukcją obsługi...
paczucha zacna - sprawiła mi tzn nam wiele radość ☺️...jak czytałeś w moim poście została mi tylko z niej: żaróweczka bombonierka i kodzik 😁 ... swojej żaróweczki jeszcze nie rozpakowałem - zastanawiam się czy będzie działała z Philips Hue 🤔 - jutro to sprawdzę 😏
2019-12-28 05:23:38

Advanced Bunny

VENOMEQ | from app

Fajne są takie akcję 😃
2019-12-28 06:28:25

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

Kozak prezent, i dzięki za szczegółowy opis 👍
2019-12-28 07:52:45
Aleś się rozpisał :D
Brakuje jeszcze opisu smaku poszczególnych produktów spożywczych :D

Ale co trzeba przyznać - paczka zacna.
Wielkie podziękowania dla Mi_Bunny bo w moim przypadku był to najciekawszy prezent minionych świąt.
2019-12-28 08:17:11
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Łukasz

Mi Tech Team

• Followers

445

• Threads

161

• Replies

5477

47970