In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Technologia

[Dyskusja] Mi WiFi App Xiaomi Router

2019-12-23 06:34:56
698 6
Skoro padło kilka słów o routerach Xiaomi..................................................https://c.mi.com/thread-2747434-1-0.html
............warto też rzucić kilka kolejnych o dedykowanej aplikacji do ich obsługi.

Aplikację można ze sklepu play:

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji, proszeni będziemy o podanie loginu i hasła do konta Xiaomi lub o jego założenie w przypadku braku takiego konta.

Kiedy przejdziemy przez okno logowania do aplikacji, pojawi się kolejne z konfiguracją wstępną routera.

Na dole okna będą dostępne zakładki. Mi WiFI / STORAGE / PLUG-INS / SETTINGS

Po tych krokach uzyskamy dostęp do aplikacji która w oknie  Mi WiFi przywita nas listą podpiętych urządzeń oraz opisem tego jaki to rodzaj połączenia ( wifi/lan)

STORAGE do tego okna uzyskamy dostęp wówczas gdy mamy podpiętego pendrive. Jest tu widok katalogu głównego uprzednio sformatowanego pendrive oraz podział na podkategorie takie jak: TDDownload ( klient torrent i nie tylko), Share, Documents, Photos, Videos, Music

PLUG-INS tu mamy różnorakie wtyczki które możemy dodawać i usuwać z pamięci routera. Możemy pobrać dowolnego klienta torrent, możemy ustawić automatyczną kopię danych z wybranego urządzenia na pendrive, możemy przyspieszyć pobieranie, możemy ustawić sobie kolejkę QoS, włączanie wyłączanie routera, kiedy ma być wyłączone wif a nawet ustawić automatyczne pobieranie nowego firmware.

SETTINGS to główne ustawienia routera. Tu możemy go zdalnie wyłączyć, zrestartować, uzyskać podstawowe informacje o jego konfiguracji itp.

Aplikacja jest rozbudowana ale na tyle przejrzysta iż korzystanie z niej nie jest nazbyt utrudnione.

2019-12-23 06:34:56
Favorites1 RateRate

Grand Master Bunny

Amsti | from app

Dziękuję za info. Te informacje na pewno się przydadzą :)
2019-12-23 08:47:48

Mi Tech Team

pawelt | from app

Wersja China już jest przebudowana i ma całkiem inny wygląd. Zapewne gdzieś w połowie następnego roku trafi do GP.
2019-12-23 08:54:19

Moderador

Vergiliusz Author |

pawelt odpowiada, dnia 2019-12-23 14:54:19
Wersja China już jest przebudowana i ma całkiem inny wygląd. Zapewne gdzieś w połowie następnego roku trafi do GP.

Dbają o aplikację, nie powiem ale obsługi modemów do tej pory nie dodali chociaż sprzętowo nie było by z tym problemu.
2019-12-23 08:56:50

Mi Tech Team

pawelt | from app

Tak na marginesie w xiaomi home (Mihome) też widać nasze routery
2019-12-23 09:03:29

Master Bunny

StukiPuki | from app

Dzięki za info 👊 - przyda się na pewno 😏 - ląduje w Ulubionych 😉
2019-12-23 19:01:51

Advanced Bunny

Darecki | from app

szukałem jakiejś alternatywy dla routera od UPC ,dzięki za info 😉👊