In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Inne

[Inne] Ho, Ho, Ho - lista prezentów

2019-12-20 06:20:37
3830 24
Święta już w przyszłym tygodniu. Nie wiem jak wam, ale mi brakuje jeszcze paru prezentów pod choinkę, zresztą jak mówi mój syn, nie przejmuj się, że kupiłeś już wszystkie prezenty dla nas, jak zobaczysz coś fajnego to jeszcze pod choinką się zmieści i co tu dużo polemizować, ma rację ;)

Nasz Mi-kołaj ma na swojej liście jeszcze parę pozycji do odhaczenia, a przeglądając sklepy internetowe Xiaomi pomyślałem, że podzielę się z wami moimi spostrzeżeniami co do prezentów, które mógłbym kupić.

Zanim jednak napiszę co i komu mógłbym podarować, to chciałem zwrócić uwagę, że cały czas możemy liczyć na gratisy, choć w niektórych sklepach już nie są dostępne (sklepy internetowe i stacjonarne mają oddzielne zapasy).

Kupując telefon w cenie od 799 zł możemy liczyć na świąteczną czapkę i szalik. Jeśli kupimy coś z ekosystemu za 299 to czeka na nas MI BUNNY renifer. Dodatkowo jutro (w sobotę) do każdego zamówienie bez względu na jego wartość dostaniemy bombkę lub audio booka gratis. Paczki z prezentami uzupełniane są o świąteczne naklejki. Trzeba jednak pamiętać, że ilość gratisów jest ograniczona i że to, że nie ma ich w którymś sklepie nie oznacza, że nie są nadal dostępne w innym.

Warto też wspomnieć,  że zakupy powyżej 500 złotych premiowane są bonem na kolejne zakupy o wartości 50 złotych. (nie jestem niestety pewien czy również w skepach stacjonarnych i jakie są warunki wykorzystania bonu)

Oczywiście marzeniem większości Mi-maniaków jest nowy i najlepiej najnowszy telefon. Najświeższą pozycją na liście jest MI NOTE 10 PRO.

Wersja Pro tego telefonu jest droższa zaledwie o 200 złotych od wersji standardowej, jednak ta różnica w cenie jest jak najbardziej usprawiedliwiona. Warto dołożyć. Telefon zadowoli przede wszystkim osoby robiące dużo zdjęć, dla maniaka gier i wydajności lepszą pozycją będzie model MI 9T PRO.

Ten wydajny telefon z serii MI dostępny jest w cenie 1999 złotych. Dodatkowow okresie świąt Mi-home dokłada do niego kartę podarunkową na kolejne zakupy o wartości 300 złotych.

Przeglądając telefony trafiłem na jeszcze kilka ciekawych pozycji. Bardziej kompaktowym i dobrym telefonem jest MI 9 LITE w świątecznej cenie 1299 zł (rabat 200 zł).A osoby które wolą telefony z czystym androidem powinny zwrócić uwagę na MI A3 w cenie świątecznej już za 799 zł (rabat 300 zł)

MI 9 LITE

MI A3

Warto również zwrócić uwagę na modele Redmi. w optymalnych wersjach pamięciowych możemy kupić Redmi Note 8 Pro za 1099 zł. Telefon charakteryzuje się dobrą wydajnością, bardzo dobrym aparatem, dużą baterią, sam z niego korzystam i polecam. Bardzo dobrym telefonem jest równiesz godny następca popularnego Redmi Note 7, model Redmi Note 8T. Telefon ten poza wieloma mniejszymi ulepszeniami w stosunku do poprzednika dostał więcej obiektywów, szybkie ładowanie i wreszcie NFC umożliwiające płatności dotykowe. Telefon jest dostępny w światecznej promocji i wszystkie wersję są tańsze o 100 złotych. Moim zdaniem najrozsądniejsza jest ta za 799 zł. Kolejnym dość ciekawym modelem dla osób mniej wymagających jest Redmi 8. Telefon ma wszystko co potrzeba na codzień. Koszt to 599 złotych.

Redmi Note 8 PRO

Redmi Note 8T

Redmi 8

Wszystkie wspomniane przeze mnie telefony dostępne są w kilku wersjach pamięciowych (co wpływa na cenę) jak i różnych wersjach kolorystycznych.

Osobiście w te święta bliższe mi są akcesoria i produkty ekosystemu Xiaomi. Zdążyłem wyposażyć już całą rodzinę w telefony Xiaomi i w większości są to modele z tego roku, dlatego mój Mi-kołaj nie ma na liście telefonu, ale za to ma sporo innnych produktów.
Te najdroższe służą do przemieszczania się. Ucieszą zarówno dzieci, jak mogąsłużyć również do dojazdów do pracy, czy poruszaniu się po większych obszarach w ramach pracy. Moje dzieci szaleją za Ninebot. Wersja pro to wydatek 2999 złotych, ninebot w wersji S plus kosztuje 1899. Bogaty Mi-kołaj może zainteresować się też hulajnogami. Najlepsza w wersji pro kosztuje 2199 złotych, ale bardzo ciekawa jest wersja tańsza, którą w cenie świątecznej można nabyć za 1399 złotych (rabat 300 złotych).

Na mojej liście znalazły się też prezenty dla dzieci. Oczywiście chyba jednym z obecnie bardziej porządanych jest opaska sportowa MI SMART BAND 4 (149 zł), do której dodatkowo można dokupić kolorowe paski, ostatnio niestety ciągle nie dostępne. W tej samej cenie kupimy solidny głośnik bluetooth.

Zdecydowanie dzieci będą również zadowolone z selfie stick. Oprócz standardowego za 49 zł dostępny jest również dużo ciekawszy z możliwości rozłożenia roczką i stworzenia mini statywu (99 zł).

Ja na swojej liście mam jeszcze klocki. Ciężarówka za 99 zł, klocki typu LEGO technic. Myślę, że syn będzie zadowolony.

Z myślą o dzieciach przejrzałem również akcesoria. Bardzo fajna jest mysz, która pozwala na połączenie z dwoma komputerami na raz (blotooth + wifi). W cenie 89 złotych nie znajdziemy odpowiednika wykonanego z tak dobrej jakości materiałów u konkurencji. Dostępna jest również w wersji złotej.

Kolejnym prezentem, który może się przydać każdemu bez względu na wiek są PowerBanki. Tutaj po cichu sklep wprowadził nowość. PewerBank z funkcją ładowania bezprzewodowego. Cena 199 złotych. Urządzenia z tradycyjnym ładowaniem można już kupić od 99 złotych w Xiaomi, w zależności od pojemności i szybkości ładowania.
Żeby nie było tak różowo, to Mi-kołaj przewidział też prezent, który mógłbym w przypadku wielu dzieci uznać za technologiczną rózgę. Ja mam takie dwie, cena to 159 zł.

Należy jednak zaznaczyć, że w przypadku, gdyby ten prezent miał trafić do młodszych dzieci to dobrze dokupić od razu końcówki w rozmiarze mini (3 sztuki - 59zł)
Jak już jesteśmy przy prezentach 'łazienkowych' to warto zwrócić uwagę na maszynkę do golenia (179 zł), suszarkę do włosów (199 zł) i wagę w nowszej wersji (69zł). Produkty te wyglądają bardzo dobrze, są solidnie wykonane z dobrych materiałów i wysoko oceniane przez użytkowników.

W ekosystemie Xiaomi nie brakuje sprzetu do użytku domowego. Ostatnio u mnie w domu pojawił się czajnik, który udało mi się kupić w promocji na otwarciu nowego sklepu w Warszawie. Bardzo wygodne rozwiązanie. Jest duża szansa, że kupimy kolejny na prezent dla rodziny. Cena 199 zł)

Ze sprzętów użytku domowego na prezent, nadają się również odkurzacze. Xiaomi w swojej ofercie u nas ma odkurzasz ręczny, który zdecydowanie sprawdzi się w mniejszych mieszkaniach z dziećmi, w których zazwyczaj jest więcej rzeczy na podłodze, więcej zakamarków. Do tego jest on dostępny w światecznej cenie 799 złotych (300 zł rabatu). Ale jeśli macie mieszkanie, w którym większość rzeczy jest pochowana, to dużo wygodniejszym rozwiązaniem będzie autonomiczny robot sprzątający. Na święta i w tym wypadku cena została obniżona i można go kupić za 1099 zł (rabat 200 zł).

Jeśli jeszcze nie macie, to warto pod choinką znaleźć miejsce na filtr powietrza. Jakość powietrza w polsce z roku na rok jest gorsza, sam korzystam ze starszej wersji filtra i muszę powiedzieć, że różnica jest wręcz namacalna widoczna w postaci mniejszej ilości kurzu zbierającego się na komodach w kolorze ciemnej czekolady. Pozycja w zależności od miejsca zamieszkania powoli obowiązkowa.

Na mojej liście znalazło się jeszcze kilka przedmiotów. Po pierwsze pomyśleliśmy o prezencie dla dziadka, który za elektorniką nie przepada i cały czas korzysta z tradycyjnej nokii (jest chyba jedyną osobą w najbliższej rodzinie, która jeszcze nie ma telefonu Xiaomi). Nasz dziadek ma dwie charakterystyczne cechy. Po pierwsze dużo jeździ autem, więc dość naturalnym pomysłem jest zakup automatycznej pompki (179 zł). Dba on o swój samochód i często robi nam wykłady o ciśnieniu w oponach. Drugą charakterystyczną rzeczą jest termos. Jest z nim wszędzie, w podróży, w biurze. Nawet jak przyjeżdża do nas w odwiedziny ma go ze sobą i z niego wlewa herbatę do kubka. Nie, nie boi się że ktoś czycha na jego życie ;), poprostu herbata, którą robi babcia jest najlepsza na świecie :). Xiaomi ma fajny termos w ofercie (89 zł).

Jeśli chodzi o mnie to pozostała mi jeszcze tylko jedna osoba. Cięzko mi było znaleźć coś odpowiedniego czego nie ma. W związku z dużą ilością podróży, również takich bardziej na dziko, jakiś namiot na przykład, ostatecznie dobrym pomysłem okazała się przenośna kuchenka (299 zł).

Na koniec mam jeszczę jedną propozycję. Bądźmy ekologiczni. Prezenty pakujemy w kolorowy papier, torby prezentowe, ozdobne pudełka. W większości wypadków ten papier jest jedno razowego użytku i trafia do kosza. Opakowania nie są też tanie. Papier może nie jest aż tak drogi, ale torebki to już wydatek kilkunastu złotych, a czasem nawet więcej, ozdobne kartony są jeszcze droższe. Ostatnio zainspirowała mnie Mi Bunny (dziękuję) i doszedłem do wniosku, że opakowanie może być ładne, kolorowe i bardzo przydatne już po wypakowaniu prezentu. Mało tego może być częścią tego prezentu. W cenie 39 zł znajdziemy aż 4 kolory takiego opakowania w sklepie. Ja planuję że część prezentów właśnie tak przekażę, może pomyślę o kokardce na wierzchu.

To chyba wszystko co mi się rzuciło w oczy. Zwróćcie mi w komentarzach uwagę co pominąłem, uzupełnię listę.
Tymczasem czas na zakupy bo święta coraz bliżej. Zegar wciąż ,tyka, :)
Tik Tak Tik Tak Tik ...

Rate

Number of participants 3 Experience +41 Pack Reason

View Rating Log

2019-12-20 06:20:37
Favorites22 RateRate

Mi Test Team

michalms Author | from app

moja lista jest jeszcze dużo dużo dłuższa i będę ją dziś kontynuował. niestety utrudnienia z wprowadzeniem tekstu i zdjęć do mi community tak wydłużyły proces, że nie zdążyłem przed innymi obowiązkami. ale mam tekst, zdjęcia, zrobiłem przegląd asortymentu. także zapraszam jeszcze raz jak już będzie aktualizacja.
2019-12-20 07:08:31

Master Bunny

StukiPuki | from app

Dobrze się czytało 😉 - dzięki 👊
2019-12-20 07:31:06

Grand Master Bunny

Amsti | from app

Ciekawy wątek, dzięki :). Fajnie się czyta, aż człowiek wyobraża siebie odpakowywania świątecznych prezentów :D. Ja z całej listy którą udostepniłeś , posiadam mi band 4 i Mi Selfie stick :D.
2019-12-20 07:33:57

Mi Tech Team

Łukasz | from app

Promocje fajne, ale już lekko za późno na wysyłkę :-)  
2019-12-20 08:11:49

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

Bardzo przydatny wątek dla kogoś kto ma jeszcze wątpliwości co , komu 😉 Dzięki za info Michale 👍
2019-12-20 08:21:33
Ha.....Materiał sponsorowany.....wiedziałem...:D :D :D
2019-12-20 08:24:26

Mi Test Team

michalms Author | from app

Vergiliusz
Ha.....Materiał sponsorowany.....wiedziałem...:D :D :D

Ja się tak nie bawię. Miałeś nie pisać, że mi płacisz ;)
2019-12-20 08:30:03

Semi Pro Bunny

$alvador | from app

👍
2019-12-20 08:56:22
michalms odpowiada, dnia 2019-12-20 14:30:03
Ja się tak nie bawię. Miałeś nie pisać, że mi płacisz ;)

Aaaaaaa racja, zapomniałem że płacę za wpis i dzielimy się zyskami :D o kurcze, o tym też miałem nie pisać i nie mówić.
2019-12-20 09:13:09

Moderador

styliana | from app

Ładnie pokazałeś co Xiaomi ma do zaoferowania :)
2019-12-20 09:44:47
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

michalms

Mi Test Team

Check-in 3 jours
Check-in 7 jours
Check-in 21 jours
Check-in 40 jours
Check-in 70 jours
Check-in 100 jours
Newbie Member