In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Redmi

[Pytania i odpowiedzi] O połowę wolniejsze wifi niż na komputerze

2019-12-19 20:34:49
1895 10
Mam internet 100 Mb/s, na telefonie jest tylko 50, jest jakieś ograniczenie co do wifi? Telefon to redmi 7
2019-12-19 20:34:49
Favorites RateRate
Ehhhhh jaki router? Wiele osób myli prędkość działania Internetu z przepustowością w sieci Wi-Fi. Przepustowość połączenia internetowego to stała prędkość, którą otrzymujemy od naszego operatora – np. 50 Mbit – i płacimy za nią miesięczną opłatę abonamentową. Przepustowość sieci Wi-Fi to z kolei prędkość, z jaką dane są wymieniane wewnątrz naszej sieci (między komputerami i routerem) i jest ona niezależna od tego, jakie mamy połączenie internetowe. Na tę prędkość ma wpływ jedynie zagęszczenie innych sieci w pobliżu, a także rodzaj routera i typ sieci (802.11g / 802.11n).

Transfery wewnątrz sieci Wi-Fi mają jednak wpływ zarówno na lokalne przesyłanie plików między naszymi komputerami podłączonymi do sieci, jak również na prędkość pobierania plików z Internetu. Dlaczego? Nawet jeśli nasz operator udostępnia nam pełne 50 Mbps i taką prędkość osiągamy przy podłączeniu się kablem do modemu, to może się zdarzyć, że przy połączeniu bezprzewodowym nagle transfer nie będzie przekraczał 15-20 Mbps. Dzieje się tak dlatego, że nasza sieć jest zbyt wolna i nie jest w stanie obsłużyć całej przepustowości udostępnionej przez operatora – działa jak „wąskie gardło” pomiędzy komputerami a połączeniem internetowym. Powodem może być stara architektura sieci (802.11g), złe umiejscowienie routera i urządzeń, zakłócenia, a także zbyt duża ilość innych sieci w pobliżu (np. od sąsiadów w bloku).
2019-12-19 21:18:26
Regulamin wrzucania zdjęć:
https://c.mi.com/thread-1601469-1-0.html

Semi Pro Bunny

Mogilexx Author | from app

Oba urządzenia sa połączone przez wifi
2019-12-19 21:20:24

Master Bunny

pawelt | from app

Nie ma to znaczenia zawsze internet wifi będzie słabszy niż przy sztywnym połączeniu z siecią. Niestety sygnał WiFi będzie stratny a niestety na komórce jeszcze bardziej bo modem w kompie ma o wiele lepsze parametry i antenę.
2019-12-19 21:53:05
Kiedyś się urodziłem
Kiedyś też pewnie umrę
Ale i tak stawiam na nieśmiertelność
Aż z ciekawości sprawdziłem u siebie...mam internet 300 ,na kompie i telefonie to samo mniej więcej pokazuje...oczywiście na wi-fi wisi laptop,telewizor,trzy telefony :
2019-12-20 00:13:50

Semi Pro Bunny

Wiking Mi9Tpro
Aż z ciekawości sprawdziłem u siebie...mam internet 300 ,na kompie i telefonie to samo mniej więcej pokazuje...oczywiście na wi-fi wisi laptop,telewizor,trzy telefony :

Czyli ograniczeniem jest model telefonu, redmi 7 nie ogarnie więcej niż 50 Mb
2019-12-20 00:19:42
Być może...ja w zasadzie nigdy większej wagi nie przywiązywałem do tego. Żeby pooglądać film czy obejrzeć coś na you tube nie trzeba takich prędkości...a ściągać coś na telefon ??  Co by to musiało być i w jakich ilościach...
2019-12-20 00:33:04
Wiking Mi9Tpro odpowiada, dnia 2019-12-19 17:33:04
Być może...ja w zasadzie nigdy większej wagi nie przywiązywałem do tego. Żeby pooglądać film czy obejrzeć coś na you tube nie trzeba takich prędkości...a ściągać coś na telefon ??  Co by to musiało być i w jakich ilościach...

Wszystko zależy od uzytkownika. ściągam spore ilości danych na telefon i Wi-Fi musi działać szybko. W lokalnej sieci mam lekko wolniej niż łącze internetowe, ale takie prędkości pozwalają pobierać i wysyłać dane z telefonu dość wygodnie, bez zbędnego czekania.

2019-12-20 03:34:20
Nie lubię nadgryzionych jabłek

Advanced Bunny

1785979293 | from app

Mogilexx
Oba urządzenia sa połączone przez wifi

Ja mam wfi na smartfonie ok. 360 a na pc ok. 1 GB...
2019-12-20 08:15:40
Na Redmi 7 więcej niż 60Mb/s nie pójdzie. Słaba karta sieciowa, taka jak we wszystkich telefonach, w tej półce cenowej. Ale tragedii nie ma w codziennym korzystaniu, chyba że ktoś ciągnie i wysyła dziesiątki GB na godzinę.

Większym problemem jest wifi w standardzie 2,4GHz. Jak włączysz bluetooth, to prędkość spada do 10-20Mb/s, a ping rośnie z 20ms do ~200+ms. I opóźnienia pingu są już widoczne w streamingu jak chcesz przewinąć itp. ;/
2019-12-21 22:27:42

Semi Pro Bunny

Faktycznie przy włączonym bluetooth jest wolniejsze wifi
2019-12-21 22:38:20
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Mogilexx

Semi Pro Bunny

• Followers

42

• Threads