In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Testy i Recenzje

[Recenzja] Odkurzacz Roborock nie gęś Polski język też zna

2019-10-11 07:01:16
4574 21

Ten kto ma odkurzacz Xiaomi, wie o tym, że odkurzacz ten potrafi komunikować się z nami w razie rozpoczęcia pracy, zakończenia czy jak uderzy o jakąś przeszkodę.
Niestety wszystkie komunikaty są albo po Angielsku albo w jednej z odmian chińskiego ( mandaryński, kantonski itp) ale....nie mówi to to po Polsku.

Już w zeszłym roku zdolni developerzy opracowali metodę na wgranie firmware z paczką językową ale jak dla mnie to zbyt poważna ingerencja w oprogramowanie.

Instrukcja znajduje się pod linkiem:

https://miboy.pl/2018/04/08/xiaomi-vacuum-wersja-1-i-2-jezyk-polski-jako-komendy-glosowe-i-strefy/

Jest również aplikacja która umożliwa nam wgranie a także sterowanie odkurzaczem ale jest płatna i to nie mało bo 4,5 EUR. Opisana jest w linku powyżej w jednym materiale.

Ale jest też darmowa bez inwazyjna metoda a wygląda w skrócie ona tak:

1. Pobieramy i instalujemy XVacuum_Firmware.apk jak tylko telefon połączy się z odkurzaczem, token będzie odczytany automatycznie.

2. Resetujemy WiFi w odkurzaczu.
3. W telefonie wchodzimy w Ustawienia/WiFi i kliknięciem w nazwę naszego odkurzacza łączymy się z nim.
4. Uruchamiamy aplikacje XVacuum_Firmware.
5. Po udanym połączeniu z odkurzaczem wystarczy wybrać FLASH SOUND i wybrać, któryś z gotowych lektorów dostępnych TU   ( nie dotykamy FLASH FIRMWARE)

6. Po zakończeniu robot już mówi po polsku i wystarczy ponownie go dodać w Mihome.

2019-10-11 07:01:16
Favorites6 RateRate

Mi Test Team

michalms | from app

Twój już mówi? jakim głosem? wiem że dostępne są różne.
2019-10-11 07:16:59

Moderador

Vergiliusz Author |

michalms odpowiada, dnia 2019-10-11 13:16:59
Twój już mówi? jakim głosem? wiem że dostępne są różne.

Dostępnych jest 5 języków ale nie mogę się zdecydować :-P
2019-10-11 07:25:23

Mi Test Team

michalms | from app

Vergiliusz
Dostępnych jest 5 języków ale nie mogę się zdecydować :-P

może Mi Bunny Ci coś nagra? ;)
2019-10-11 07:44:53

Master Bunny

StukiPuki | from app

...przyda mi się ten artykuł 😉 więc dodaję go do ulubionych...
Wielkie dzięki za tego posta 🙃😉
2019-10-11 08:42:40

Mi Tech Team

Never ExisT | from app

Tomasz Knapik xD
2019-10-11 10:41:28

Moderador

Vergiliusz Author | from app

W końcu wybrałem Martę i całkiem fajnie to brzmi ale szkoda ze czasem słychać:  głos dzięki miuipolska czy pobrano. Dobrze, ze nie za każdym razem
2019-10-11 13:03:49

Moderador

Amsti | from app

Przydało by się, by odkurzacz posiadał AI i mógłbyś go np.nauczyc mówić po Polsku.Znajac Polskie reali.Szybko by podlapal parę standardowych,osiedlowych tekstów .Na widok przeszkody informował by: Masz jakiś ..... Problem? :D
2019-10-11 13:13:01

Moderador

Amsti
Przydało by się, by odkurzacz posiadał AI i mógłbyś go np.nauczyc mówić po Polsku.Znajac Polskie reali.Szybko by podlapal parę standardowych,osiedlowych tekstów .Na widok przeszkody informował by: Masz jakiś ..... Problem? :D

Tak, a jakbym stanął mu na drodze to by mi powiedział : spie*****j tu się pracuje :-) to na dłuższą metę mogłoby być niebezpieczne
2019-10-11 13:43:44

Master Bunny

arturchris | from app

A jest głos Hołowczyca? 😉 "na rondzie pierwszy zjazd" 😁
2019-10-12 15:45:56

Moderador

arturchris
A jest głos Hołowczyca? 😉 "na rondzie pierwszy zjazd" 😁

Nie ma ale kto wie, może coś takiego zrobią na miuipolska.pl
2019-10-13 03:21:51
please sign in to reply.