In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Testy i Recenzje

[Recenzja] Xiaomi / Amazfit GTR - wrażenia po tygodniu użytkowania. AKTUALIZACJA

2019-10-10 07:31:16
2478 8
Kiedy zobaczyłem pierwsze zapowiedzi Huami Amazfit GTR nakręciłem się na niego jak blachara na BMW M5 ze spojlerem stojące pod płotem sołtysa :-D
Co prawda miałem już Amazfit Stratos któremu nic nie można było zarzucić ale trafił on z nieznanych przyczyn na listę EOL i to tyle jeżeli chodzi o rozwój jego oprogramowania i aktualizacje....szkoda wielka.

O jednym i drugim zegarku/smartwatchu trochę już pisałem wcześniej:

https://c.mi.com/thread-2496515-1-0.html

Teraz przyszedł czas napisać coś więcej o GTR po tygodniu użytkowania.

Tydzień użytkownia to może niewiele ale już mogę napisać co mi się podoba, co nie a z czym się pogodziłem wybierając ten model.

W porównaniu do Stratosa, ma on tylko 16MB RAM i 64MB a to wynika z tego iż nie ma tu żadnej wersji Androida a autorski system Huami. Nie ma tutaj też WiFi ale przyznam, że mając Stratosa nigdy nie zniego nie korzystałem, poprostu WiFi było wiec żadna strata dla mnie jak go nie ma. Teoretycznie jest NFC ale tylko to które sprawdza się w Chinach...może któryś dev jeżeli zainsteresuje się tym zegarkiem odblokuje możliwość uzytecznego wykorzystania go.

Nie ma co narzekać na konfigurację bowiem konkurencja ma podobne rozwiązania w podobnej cenie a mowa tu o firmie Hu***i tej do której pretensje ma Trump :P Co ciekawe, znane firmy poza tą z logo jabłka, rezygnują z Android Wear w tańszych urządzeniach a zastępują własnymi systemami operacyjnymi.

No dobrze, ale co mogę powiedzieć o Amazfit GTR?

Na pierwszy rzut oka jest REWELACYJNY, smukły z bardzo elegancką kopertą ( a mamy tu aż trzy do wyboru dla wersji 47 mm bo jest stalowa, aluminiowa i tytanowa)  która pasuje bardziej do stroju wieczorowego niż do sportowego. Ekran Amoled robi piorunujące wrażenie już z pierwszym uruchomieniem zegarka. Obraz jest ostry, czytelny no i te kolory.

Skoro Amoled to i tryb AoD, jest oczywiście ale jego włączenie wpływa na skrócenie czasu pracy baterii..ponoć, ja póki co tego nie zaobserwowałem.

Co mi się nie podoba?

Zauważyłem coś dziwnego co może być winą wieku dziecięcego i błędu w sofcie, mianowicie zegarek mierzy tętno nawet wtedy kiedy nie mamy go na ręku. Problem ten pojawia się kiedy diody czujnika są zbliżone do paska lub wtedy gdy zdejmiemy zegarek i położymy go np bokiem w nocy czy innym ciemnym pomieszczeniu. Na szczeście ta funkcjonalność nie jest zazwyczaj uruchamiana nader często więc nie drenuje baterii.

Drugim niedociągnieciem jest póki co słabo działający GPS, dla mnie nie ma to specjalnego znaczenia bo rzadko kiedy z niego korzystam ale...

Niebieską linią zaznaczyłem jak powinna wyglądać trasa a pomarańczową zaznaczone jest przez GPS zegarka. Jak widać GPS troszkę się gubi i nieco brak mu dokładności.

Fajną rzeczą natomiast jest możliwość zmiany tarczy zegarka i to nie tylko na te które są dostarczane przez producenta ale i ze źródeł trzecich.

Chcąc wgrać daną tarczę naciskamy na nią i wybieramy synchronizuj żeby tarcza była wgrana na zegarku. WAŻNE! Zegarek musi być w zasięgu BT.

Chcąc wgrać inną tarczę bo żadna z tych dostarczonych przez producenta nie pasuje, możemy wejść na stronę:

https://amazfitwatchfaces.com/

Tu wybrać nasz zegarek z listy dostępnychi pobrać tarczę w formie pliku *.bin i podmienić go w folderze aplikacji Amazfit nadając mu nazwę pliku z tarczą który jest tam domyślnie lub zainstalować sobie mobilną wersję aplikacji stąd:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.amazfitwatchfaces.st&hl=pl

Teraz wystarczy uruchomić aplikację, wybrać zegarek i tarczę a następnie postąpić według instrukcji, trzeba uruchomić Amazfit app w niej wybrać tarczę ale nie synchronizować jej tylko pozostawić na tym etapie a w apliakcji AW wybrać download. Tarcza producenta zostanie zastąpiona tą alternatywną

Ogólnie,  jestem zadowolony pomimo kilku niedoróbek które mam nadzieję będą usunięte w kolejnych aktualizacjach.
Czekam cierpliwie na kolejną aktualizację i mam nadzieję poprawki.

Niestety okazuje się po miesiącu użytkowania iż zegarki te słabo radzą sobie z GPS, wątpliwe jest by jakaś aktualizacja programowa rozwiązała ten problem. Jeżeli macie w planach kupno tego zegarka z zamiarem korzystania z niego w trakcie ćwiczeń czy innej aktywności sportowej to lepiej wstrzymajcie się z zakupem.

2019-10-10 07:31:16
Favorites6 RateRate

Mi Test Team

michalms | from app

z ta mapka z GPS to od razu widać, że kolega jakieś płyny wyskokowe spożył przed spacerem, a teraz na zegarek się zgania, nieładnie ;)
2019-10-10 10:52:51

Rookie Bunny

Mi3ntki | from app

Jest jakiś "zegarek" od Xiaomi który ma polski język bez angażowania w oprogramowanie?
2019-10-10 11:23:45

Moderador

Vergiliusz Author | from app

michalms
z ta mapka z GPS to od razu widać, że kolega jakieś płyny wyskokowe spożył przed spacerem, a teraz na zegarek się zgania, nieładnie ;)

Na kogoś trzeba a że zegarek najbliżej...
2019-10-10 11:25:34

Moderador

Vergiliusz Author | from app

Mi3ntki
Jest jakiś "zegarek" od Xiaomi który ma polski język bez angażowania w oprogramowanie?

Są ale nie najnowsze, wiem, że stratos ma, bip również ale które jeszcze to możesz sprawdzić chyba na xiaomifans.pl
2019-10-10 11:26:37

Grand Master Bunny

Amsti | from app

No zegarek kozak, każdy na jego widok może się poczuć jak blachara :D ,ten tekst mnie rozwalił ;)
2019-10-10 12:58:25

Moderador

przybort | from app

No to jest zegarek właśnie dla mnie... Prawdziwy męski sikor. :-)
2019-10-10 14:58:44

Grand Master Bunny

Amsti | from app

Męski a zarazem nowoczesny ;)
2019-10-10 18:11:17

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

Bardzo dobry opis 👍
2019-10-11 03:14:00
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Vergiliusz