In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Technologia

[Nowości] Xiaomi/Huami GTR jak to wygląda

2019-10-03 07:46:58
1158 7
Za namową Michams postanowiłem Wam przybliżyć wygląd nowego smartwatcha. Jak już pisałem wcześniej: https://c.mi.com/thread-2494409-1-1.html Xiaomi stara się wypełnić swoimi produktami każdą niszę na rynku i czasem korzysta z doświadczenia innych wchodzących w skład koncernu firm.

Tym razem mowa tu o Huami GTR a dla porównania różnic wrzucę zdjęcia Stratosa.

Największą różnicą jest to iż Stratos oparty jest na zmodyfikowanym Androidzie, można tu zainstalować większość aplikacji które mamy na telefonie w tym nawet kalendarz google. Instalacji takich aplikacji przeznaczonych na Androida można dokonać za pomocą aplikacji APKINSTALLER która łączy się przez ADB z zgerakiem.

Jeżeli zaś chodzi o GTR to tu sytuacja wygląda inaczej, zegarek ten działa na zamkniętym własnym systemie Huami podobnie jak BIP czy Verge o których nie wspomniałem wcześniej.
Co nam to daje? Daje to mniejsze zapotrzebowanie na pamięć przy równie wydajnym procesorze, szybsze uruchamianie zegarka niż tego opartego na Androidzie ale brak własnych modyfikacji czy możliwości łatwej instalacji tarczy lub aplikacji zewnętrznych.

Jak wyglądają oba zegarki..

GTR

STRATOS

Różnice widoczne są już na pierwszy rzut oka, na upartego można by pomyśleć iż GTR to Stratos z plastykową nakładką od których roi się na Ali. Jednak gdy odwrócimy oba zegarki ujrzymy prawidzwe różnice.

W GTR przeprojektowano plecy ( znowu ) piny ładowania są tylko dwa, ale za to zastosowano inny czujnik tętna.

Stratos jest klejony i jego rozbieranie to prawdziwa próba woli i cierpliwości, GTR jak widać po powiększeniu zdjęcia rozbieralny bo skręcany czterema śrubami.

Co jeszcze...Stratos ma trzy przyciski funkcyjne, GTR tylko dwa. Czemu Stratos miał aż trzy przyciski? Ano dlatego, że jeden z nich można było przypisać do uruchomienia jednej z funkcji przez jego dłuższe przytrzymanie. Zależnie od tego co sobie ustawiliśmy przez dłuższe przytrzymanie mogliśmy wywołać menu treningu lub pomiaru tętna bez zbędnego wchodzenia w menu. Środkowy przycisk służył do zatwierdzania danego wyboru oraz do uruchamiania menu jeżeli nie chceiliśmy dotykać ekranu. Power to power i w obu modelach służy do tego samego.

A jak to wygląda w GTR? Tutaj mamy dwa przyciski z czego jeden to Power a drugi to przycisk funkcyjny ( przepraszam, że nie opiszę dokładnie ich działania ale nie mam instrukcji przy sobie teraz) którego podwójne szybkie wciśnięcie wywołuje menu treningów.

A jak wygląda menu, tu też są róznice i to duże. Trzeba się chwilę oswoić z nowym zegarkiem ale nie jest to uciążliwe ani trudne.

Ekran główny, trzeba jednak pamiętać iż w GTR mamy AmoLed i dodano tu tryb Aod więc mamy jakby dwa ekrany startowe.

Tryb AoD w przypadku modelu GTR może wyświetlać tarczę analogową jak na screenie lub cyfrową.

Co dalej, samo menu w obu modelach różni się od siebie chociaż Huami starało się by nie odbiegało ono od utartych schematów które zapoczątkowane zostały przez model Pace.

Na pomarańczowo zaznaczyłem jaki gest paluchem musimy wykonać by wywołać menu

GTR

STRATOS

Obsługa jest bardzo podobna więc przesiadka przyjdzie z łatwością.

A jako bonus zdjęcie wersji 42 mm w kolorze Rose Gold

2019-10-03 07:46:58
Favorites3 RateRate

Semi Pro Bunny

Grzesław | from app

A jest szansa na zdjęcie obu obok siebie? Tak aby porównać ich wielkość? Właśnie się zastanawiam nad kupnem jednego z nich. Stratos widziałem na żywo, a GTR niestety tylko na zdjęciach.
2019-10-03 11:47:35

Moderador

Vergiliusz Author | from app

Grzesław
A jest szansa na zdjęcie obu obok siebie? Tak aby porównać ich wielkość? Właśnie się zastanawiam nad kupnem jednego z nich. Stratos widziałem na żywo, a GTR niestety tylko na zdjęciach.

Jutro po południu wrzucę jednego na drugim
2019-10-03 12:23:46

Moderador

Vergiliusz Author |

Grzesław odpowiada, dnia 2019-10-03 17:47:35

Jeżeli chodzi o średnicę to wydaje mi się, że mają podobną ale w przypadku grubości to GTR jest ciut cieńszy
2019-10-04 05:26:09

Semi Pro Bunny

Grzesław | from app

Vergiliusz
Jeżeli chodzi o średnicę to wydaje mi się, że mają podobną ale w przypadku grubości to GTR jest ciut cieńszy

Dzięki za fotki. To chyba jednak zostanie Stratos. Jakoś bardziej mi się podoba :-).
2019-10-04 11:45:30

Moderador

Grzesław
Dzięki za fotki. To chyba jednak zostanie Stratos. Jakoś bardziej mi się podoba :-).

Stratos jest bardziej sportowym zegarkiem, ma więcej funkcji no i możliwość instalowania aplikacji ale niestety jest już EOL i wątpię żeby były jakieś nowe aktualizacje
2019-10-04 11:52:06
Jak to dobrze, że to forum istnieje :)

Coś mnie naszło (sam nie wiem czemu bo sportowca to we mnie nie ma za grosz) na nowego "sikora" i myślę właśnie o czymś takim...

Jako że rękę mam wielką, a mój obecny zegarek ma jedynie  49 mm średnicy - szukam czegoś zbliżonego wielkościowo (o wagę raczej trudno, bo ten mój może robić za młotek i waży jakieś 110 gram) do CASIO EFR-538.

Zdecydowanie wolę bardziej "casualowy" wygląd aniżeli sportowy więc tu chyba wszystko przemawia za wersją GTR.
Boję się tylko, że pasek będzie dla mnie za mały.
Czy jest szansa na zmierzenie długości całego zegarka (paski + zegarek) abym mógł sprawdzić czy wejdzie mi w ogóle na rękę?

I jak wygląda kwestia wymiany pasków?
Bardzo to uciążliwe?

O ile budowa GTR bardziej mi się podoba, o tyle znowu pasek w Stratosie wygląda lepiej (lepszej jakości, z fakturą).

Czy w tych zegarkach jest język polski?
Do obsługi stosuje się Mi Fit czy jest jakaś zew. aplikacja?
(sorry za ogrom pytań, ale jestem w temacie zielony jak szczypiorek).

Mamy zaraz 11.11 i może dało by radę coś upolować (oczywiście nie w PL, bo u nas black friday, cyber monday to takie mydlenie oczu), ale muszę się jeszcze dowiedzieć, czy produkty w Chinach czymś się nie różnią (braki językowe, czy jakieś inne różnice).

Z góry dziękuję za pomoc.
2019-11-09 06:03:51

Moderador

mini21
Jak to dobrze, że to forum istnieje :)

Coś mnie naszło (sam nie wiem czemu bo sportowca to we mnie nie ma za grosz) na nowego "sikora" i myślę właśnie o czymś takim...

Trzymaj się z daleko od tego zegarka. Ma problem sprzętowy z GPS i dowiedziałem się o tym za późno. Długo łapie fixa, potrafi pokazywać błędną lokalizację albo wykreslic Twoją ścieżkę obok faktycznego toru trasy lub nawet 5-10 m dalej. Niby coś poprawiają ale z pewnych źródeł wiem ze to kwestia sprzętowa nie programowa. Nie wiem czy coś z tym zrobią. Wgrałem wersję 1.3.5.08 której oficjalnie nie ma i sprawdzę
2019-11-09 09:06:51
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Vergiliusz

Moderador

• Followers

697

• Threads

179

• Replies

1823

9920