In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Ogólne o MIUI

Czyli co, żaden administrator się nie wypowie na ten temat?
2019-10-01 02:38:55

Rookie Bunny

6243114458 | from app

Mam ten sam problem i żałuję kupna Xiaomi. To jest jakaś porażka i kompromitacja suportu global. dopłaciłem do wersji PRO a mam gorzej niż ci co mają Mi 9T.  Allways o display nie pokazuje powiadomień o SMS i połączeniu. Suport global rżnie głupa. Żenada , ostrzegajcie innych przed kupnem mi 9t pro
2019-10-01 03:08:06
Karol Stumski odpowiada, dnia 2019-09-30 20:38:55
Czyli co, żaden administrator się nie wypowie na ten temat?

Administrator jest tylko jeden i w tej chwili nie ma nic do powiedzenia na ten temat.
Wszelkie decyzje softowe i hardware'owe są podejmowane przez zespół inżynierski w HQ i nikt nie tłumaczy nam powodu swoich decyzji. Najwyraźniej są przesłanki, aby tego typu zmiana była dokonywana - może to kwestia umów wewnętrznych, praw lokalnych, a może jeszcze czegoś - nie będziemy w tej chwili gdybać na ten temat. Najwyraźniej jest to w tej chwili najbardziej pożądane rozwiązanie.
2019-10-01 04:12:51
Szukajcie, a znajdziecie... :)
Mi_Bunny odpowiada, dnia 2019-09-30 22:12:51
Administrator jest tylko jeden i w tej chwili nie ma nic do powiedzenia na ten temat.
Wszelkie decyzje softowe i hardware'owe są podejmowane przez zespół inżynierski w HQ i nikt nie tłumaczy nam powodu swoich decyzji. Najwyraźniej są przesłanki, aby tego typu zmiana była dokonywana - może to kwestia umów wewnętrznych, praw lokalnych, a może jeszcze czegoś - nie będziemy w tej chwili gdybać na ten temat. Najwyraźniej jest to w tej chwili najbardziej pożądane rozwiązanie.

Oczywiście w pełni rozumiem - ale jako administrator na pewno masz jakieś kontakty z osobami za to odpowiedzialnymi. Na pewno Twoje zgłoszenie jest wart więcej, niż moje gdy zgłoszę przez aplikację "Opinie". W przypadku Motywów mieliśmy oficjalne ogłoszenie, że dla regionów typu Polska nie będą dostępne, a tutaj niestety nie wiadomo dlaczego jest taka sytuacja.
2019-10-01 04:19:02
Karol Stumski odpowiada, dnia 2019-09-30 22:19:02
Oczywiście w pełni rozumiem - ale jako administrator na pewno masz jakieś kontakty z osobami za to odpowiedzialnymi. Na pewno Twoje zgłoszenie jest wart więcej, niż moje gdy zgłoszę przez aplikację "Opinie". W przypadku Motywów mieliśmy oficjalne ogłoszenie, że dla regionów typu Polska nie będą dostępne, a tutaj niestety nie wiadomo dlaczego jest taka sytuacja.

zgłosiłem już 3 razy przez "opinie" i zero odzewu
2019-10-01 05:00:04
czy takie olewactwo i nieprofesjonalizm oraz brak realnych narzędzi na zgłaszanie i udoskonalanie to stała praktyka Xiaomi? Bo to mój pierwszy telefon od tej "marki"
2019-10-03 01:16:14
tomekNeRa odpowiada, dnia 2019-10-02 19:16:14
czy takie olewactwo i nieprofesjonalizm oraz brak realnych narzędzi na zgłaszanie i udoskonalanie to stała praktyka Xiaomi? Bo to mój pierwszy telefon od tej "marki"

Nie bardzo rozumiem, jakiego odzewu oczekujesz? To nie jest bug, błąd, który uniemożliwia Ci działanie - to jest stały element oprogramowania, który działa zgodnie z założeniami. Chyba nie oczekujesz, żeby programiści z innego kontynentu tłumaczyli się każdemu użytkownikowi ze swojej pracy? Naprawdę nie rozumiem, na co liczycie... To tak, jakbyście pisali na support pytania, dlaczego logotyp jest w kolorze pomarańczowym i obrażali się, bo designerzy nie mają czasu ani potrzeby tłumaczyć się milionom użytkowników z decyzji, jakie zostały podjęte dawno temu, na spotkaniach managerskich...
2019-10-03 19:20:24
Szukajcie, a znajdziecie... :)

Wizard Bunny

Karol Stumski Author | from Redmi K20

Mi_Bunny
Nie bardzo rozumiem, jakiego odzewu oczekujesz? To nie jest bug, błąd, który uniemożliwia Ci działanie - to jest stały element oprogramowania, który działa zgodnie z założeniami. Chyba nie oczekujesz, żeby programiści z innego kontynentu tłumaczyli się każdemu użytkownikowi ze swojej pracy? Naprawdę nie rozumiem, na co liczycie... To tak, jakbyście pisali na support pytania, dlaczego logotyp jest w kolorze pomarańczowym i obrażali się, bo designerzy nie mają czasu ani potrzeby tłumaczyć się milionom użytkowników z decyzji, jakie zostały podjęte dawno temu, na spotkaniach managerskich...

Tylko ja mam wrażenie, że nie wiesz o co chodzi, ew. nie przejmujesz się bo na razie problem Cię nie dotyczy. Tu chodzi o część nakładki MIUI, która była od zawsze! Nie mając Dialera i SMS od Xiaomi, tracimy możliwość nagrywania rozmów, synchronizacji wiadomości z Mi Cloud, nie działają powiadomienia na Always on Display i pewnie są jeszcze inne rzeczy. Do tego aplikacje te są niespójne z całą resztą interfejsu, wyglądają jakby ktoś zainstalował tzw. syfMIUI. Wiesz, jestem użytkownikiem MIUI jeszcze z czasów gdy była ona tylko Custom ROM'em i robiło się ją dla różnych urządzeń. Dziwnie jest tak nagle stracić część funkcjonalności po tylu latach - bez żadnej zapowiedzi. Tym bardziej, że indyjska oraz chińska wersja te aplikacje mają. Póki co w Polsce dotyczy to dwóch modeli, ale jeśli kolejne nowe modele tych aplikacji nie będzie miało, to na pewno więcej użytkowników będzie zdenerwowanych, bo to jednak stała część interfejsu, która jest widoczna na pierwszy rzut oka. Jedynie nowi użytkownicy nie będą się przejmować, bo nie będą wiedzieć, że przez nieoryginalne aplikacje nie działają im powiadomienia. Nie można udawać, że problemu nie ma, tym bardziej, że to wygląda jakbyście nie wiedzieli o co chodzi - pisałem też na globalnym Mi Community oraz do supportu. Piszę o tym, bo jeśli developerzy usuwają aplikacje i dają jakieś zastępstwo, to powinni to zrobić dobrze, a nie na odwal - czyli dorobić odpowiednie ikonki dla Always on Display, może jakoś podstosować Mi Cloud by można synchronizować dane z aplikacji od Google. Mi osobiście to nie przeszkadza, bo korzystam z Xiaomi.eu. Miałem nadzieję, że właśnie administrator polskiej części społeczności będzie miał jakąś "moc" by zwrócić uwagę na ten poważny problem. Oczywiście zgłaszam to przez aplikację "Opinie", tylko z doświadczenia wiem, że za dużo to nie daje - byłem kiedyś alpha i beta testerem, to już tam było ciężko zgłosić błąd (choć w końcu po jakimś czasie i dostaniu wielu potwierdzeń na szczęście było to naprawiane), to śmiem wątpić, że zgłoszenia przez feedback coś dają. Domyślam się, że np. dialer mógł zostać usunięty przez restrykcje unijne o nagrywaniu rozmów. no ale w takim przypadku my użytkownicy powinniśmy zostać o tym powiadomieni i dostać dobrze działający zamiennik. Mam nadzieję, że te aplikacje Google to tymczasowe rozwiązanie i nie będzie tak jak w przypadku Motywów, które miały wrócić dla naszego regionu a jak zostały usunięte, tak nadal ich nie ma.
2019-10-03 20:40:58
Mi_Bunny odpowiada, dnia 2019-10-03 13:20:24

Pokazałeś swoją ignorancję...
Posłuchaj koleżko. Dawno nie przeczytałem tak idiotycznej odpowiedzi... to ta o logotypie.
No właśnie widzę że nie za bardzo rozumiesz więc ci wytłumaczę. Zepsuli Always on display w tym telefonie...
Nie oczekuję tłumaczeń tylko naprawy! Oczekuję naprawy błędu który im zgłosiłem.  W dodatku  podałem przyczynę dlaczego błąd występuje...
Gdyby od razu napisali "nie naprawimy tego i co nam zrobisz, mamy gdzieś błędy" To bym oddał póki mogłem go oddać a tak to już za późno.
Telefon w specyfikacji ma napisane, że posiada powiadomienia AOD ale to nie działa przez usunięcie aplikacji SMS i Dialera. W takim razie telefon ten jest oszustwem xiaomi.
Dlaczego narzekam? Bo na emailu odpisują boty jakimiś szablonami niezwiązanymi ze sprawą proponują np. kontakt z google i inne idiotyzmy. A poprzez opinie nie ma żadnej reakcji.
Walisz takimi słabymi porównaniami więc ja też. A jak NFC lub aparat nie będzie prawidłowo działać to też napiszesz że przecież dzwonić możesz?
Ten telefon ma diodę powiadomień w mega słabym miejscu więc powinni naprawić AOD bo w tym momencie ten telefon jest niepełnosprawny.
2019-10-10 22:22:59
Mi_Bunny odpowiada, dnia 2019-10-03 13:20:24

Chcę informację czy błąd AODz SMS i nieodebranymi połączeniami zostanie kiedyś naprawiony? Mam czekać na aktualizację czy wgrać zmodyfikowanego softa?
2019-10-10 22:28:27
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Karol Stumski

Wizard Bunny

• Followers

65

• Threads

11

• Replies

118

131903