In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Ogólne o MIUI

[MIUI Q&A] Dlaczego ostatnio aplikacje Xiaomi, takie jak Telefon/Wiadomości są zastępowane aplikacjami Google?

2019-09-26 03:36:35
7361 50
Cześć.
Zauważyłem ostatnio niepokojącą rzecz na globalnym MIUI. Zaczęło się od Mi 9CC i Mi 9T Pro. Teraz tak jest w Redmi Note 8 Pro. Chodzi o to, że aplikacje Mi Dialer i Mi Messages od Xiaomi zostały zastąpione aplikacjami od Google. Oczywiście te aplikacje nie są złe - tracimy jednak możliwość nagrywania połączeń i niestety w Always On Display (Zawsze włączony) nie ma ikon powiadomień dla tych aplikacji (takie ikony są tylko dla Mi Dialer i Mi Messages od Xiaomi w Global/Global EEA).
Napisałem e-mail do globalnej pomocy technicznej Xiaomi na ten temat. Niestety, prawdopodobnie nie znają tematu, ponieważ upierają się, że te aplikacje są w oprogramowaniu i proponują aby sformatować/wysłać telefon do serwisu w ramach gwarancji... niestety nie tędy droga, bo po prostu tych aplikacji nie ma w oprogramowaniu. Nie widziałem nigdzie oficjalnego komunikatu (tak jak było w przypadku usunięcia Motywów dla naszego regionu), dlatego jestem ciekaw oficjalnego stanowiska Xiaomi. Może któryś oficjalny tutaj dystrybutor się wypowie/ewentualnie administrator mający "kontakty"?
@Cresden @MI_Bunny

2019-09-26 03:36:35
Favorites2 RateRate

Pro Bunny

AntyHaker | from app

Już o to pytałem - możesz zapomnieć o jakimkolwiek odezwie :)
2019-09-26 08:06:29
Też to zauważyłem, chociażby na filmach niebieskie ikony, a nie takie jak mamy obecnie.
Szkoda byłoby stracić te od Xiaomi bo bardzo przyzwyczaiłem się do nich 😅
2019-09-26 10:54:14
Polecam skontaktować się z kimś z Teamu Miui np na Weibo,Wechat lub QQ. Wtedy będziesz miał odpowiedź. Ewentualnie kogoś z obsługi Global Mi Community. Na Weibo polecam @wangzn2016 a tutaj można napisać PW do naszej Pani Admin :) także ma kontakt z Devami.
Nie robiłbym jednak tragedii, nic dziwnego, skoro wchodzą Globalnie to pewnie ktoś zaczyna się przywalać np z Rodo do aplikacji Xiaomi i zaczynają wprowadzać Googlowskie. W sumie ok, bez znaczenia to tylko 2 modele, kolejna sprawa nie wiadomo czy to tylko testy czy może był jakiś problem z prawem czy z samymi aplikacjami z tymi telefonami. CC seria i tak u nas będzie mało popularna. Czekajcie na Miui 11, zobaczycie co się będzie działo,może wrócą "stare" apki.

No i przecież polecacie Xiaomi.eu i piszecie wszędzie, że jest znacznie lepszy niż Global czy Global EEA. Więc jaki problem, skoro tam macie chińskie apki bo pochodzą z wersji China?
2019-09-26 12:57:47
Invalid floor, the posts have been deleted #4
michalms odpowiada, dnia 2019-09-26 07:15:49
Brak też synchronizacji kontaktów, historii połączeń i wiadomości z chmura Xiaomi, nie można rozmawiać przez telefon w trakcie grania i pewnie są jeszcze inne nie działające funkcje. Jak zobaczyłem tę zmianę w mi9tpro też stwierdziłem, że pewnie problem z tym konkretnym modelem, ale jak już sytuacja się powtarza z RN8pro który raczej niszowym produktem nie będzie to mnie to martwi.

Ale to na innych markach także występuje z tymi aplikacjami czy tylko u Xiaomi.  Może Xiaomi dostosuje te aplikacje.  Ja tam nie płaczę z tego powodu :)
2019-09-26 13:26:56
Invalid floor, the posts have been deleted #6
michalms odpowiada, dnia 2019-09-26 08:03:57
Ja płakać też nie płacze. nie wiem jak z innymi markami. Moim zdaniem też możliwe są dwa rozwiązania, pierwsze to po usunięciu przeszkód których możemy się tylko domyślać przywrócenie aplikacji Xiaomi. Drugie to dostosowanie swoich aplikacji które współpracują z tymi od Googla tak żeby funkcjonalność powróciła. Oby tylko dostosowanie nie było takie jak dostosowanie chmury, gdzie poprostu zniknęła opcja synchronizacji kontaktów i wiadomości. Ja teraz to mam takie wrażenie jakby tę aplikację były doklejone na siłę. brak spójności graficznej, brak spójności konstrukcji interfejsu, brak współpracy z miui i aplikacjami Xiaomi, brak synchronizacji z chmura
Xiaomi.

Zawsze można używać dużo lepszego, szybszego xiaomi.eu, który będzie miał aplikacje Xiaomi, bo robiony jest na China Miui :D
Ja tam nie płaczę bo jadę na China już 4 lata i nie narzekam. A na telefonach na których mam Global i Globale EEA dalej są Apki Xiaomi.Xiaomi.eu jak dla mnie nic nie oferuje prócz zabawy w odblokowanie bootloadera. Jak ktoś chce to się w to bawi i tyle i nie ma problemu z zamianą aplikacji na googlowskie i tyle. Jeśli przyjdzie aktualizacja gdzie zostaną podmienione na Googlowskie, to porostu nie zainstaluje i zostanę na ostatniej aktualizacji z aplikacjami Xiaomi lub wrócę na taką aktualizację. Nic się takiego nie dzieje bo mam telefony z EOL w oficjalnych wydaniach i jakoś żyje :) To tylko telefon.
2019-09-26 14:23:00
Invalid floor, the posts have been deleted #8
Łukasz odpowiada, dnia 2019-09-26 06:57:47
Polecam skontaktować się z kimś z Teamu Miui np na Weibo,Wechat lub QQ. Wtedy będziesz miał odpowiedź. Ewentualnie kogoś z obsługi Global Mi Community. Na Weibo polecam @wangzn2016 a tutaj można napisać PW do naszej Pani Admin :) także ma kontakt z Devami.
Nie robiłbym jednak tragedii, nic dziwnego, skoro wchodzą Globalnie to pewnie ktoś zaczyna się przywalać np z Rodo do aplikacji Xiaomi i zaczynają wprowadzać Googlowskie. W sumie ok, bez znaczenia to tylko 2 modele, kolejna sprawa nie wiadomo czy to tylko testy czy może był jakiś problem z prawem czy z samymi aplikacjami z tymi telefonami. CC seria i tak u nas będzie mało popularna. Czekajcie na Miui 11, zobaczycie co się będzie działo,może wrócą "stare" apki.

Nie do końca tylko 2 modele - dotyczy to wszystkich, które ostatnio się pojawiły - Mi 9CC, Mi 9T Pro, Redmi Note 8 Pro i teraz się dowiedziałem, że wersji globalnej zwykłego Redmi Note 8 (tak, też będzie u nas). Dodatkowo z tego co wiem nie musi to być problem z prawem czy RODO, bo problem dotyczy każdej wersji globalnej - naszej europejskiej, zwykłej a także rosyjskiej. Nie wiem jak z wersją indyjską.
2019-09-26 17:01:55

Semi Pro Bunny

Murio | from app

Tak mało osób ma Mi9t Pro z polskiej dystrybucji, że "problemu nie ma"? ;) Też mam zakup na firmę, więc grzebać nie zamierzam.
2019-09-26 17:06:15
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Karol Stumski

Wizard Bunny

• Followers

69

• Threads

11

• Replies

114

131891