In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Testy i Recenzje

[Recenzja] Yeelight Smart Dimmer Switch - przełącznik ścienny do obsługi oświetlenia

2019-09-16 18:01:28
439 1
Kolejnym urządzeniem dedykowanym do obsługi lamp Yeelight jest przelącznik ścienny - Yeelight Smart Dimmer Switch.

Przełącznik zakupiony na Aliexpres, przyszedł po 2-3 tyg. ale widać po pudełku, że była to bardzo ciężka i wyczerpująca podróż. To co najważniejsze czyli samo urządzenie było nietknięte, a to mi wystarczy. Co ważniejsze jak będziecie zamawiać to zwróćcie uwagę co zamawiacie, gdyż są 2 wersje tego urządzenia, jedna podtynkowa montowana zamiast normalnego przełącznika, a druga bezprzewodowa na baterie do przylepienia w dowolnym miejscu. Ja wybrałem wersję podtynkową.
Przełącznik zrobiony z plastiku, kwadratowy z lekko zaokrąglonym brzegami, kolor biały. Na środku znajduje się duże pokrętło do sterowania lampą, dodatkowo można go naciskać. Z lampami łączy się za pomocą BT. Wymiary przelącznika 86x86x44mm.

Uwaga: aby zamontować przełącznik potrzebna jest nam puszka przyłączeniowa 86x86mm, nie mogłem znaleźć takiej u siebie więc musiałem zamówić ją z Chin gdzie ona jest standardem :)

Jak już mamy zamontowaną puszkę w ścianie możemy przystąpić do podpięcia przełącznika. Najpierw musimy rozmontować przełącznik. Na spodzie urządzenia znajdują się zatrzaski, lekko wpychamy śrubokręt i podważamy jest to potrzebne do tego by można było przykręcić przełącznik do puszki. Pod gniazdo L wpinamy zasilanie, pod L1 wpinamy przewód od lampy. Po przykręceniu, montujemy pokrywkę z pokrętłem. To by było na tyle z prac budowlanych ;)

Na spodzie przełącznika jest dzyndzel do włączenia/wyłączenia przełącznika. Uruchamiamy i powinna zaświecić się lampa. U mnie aby przełącznik sparował się z lampą, musiałem zresetować lampę (5 włączeń i wyłączeń lampy). Po tym jak zacznie migać należy wcisnąć mały przycisk na górze urządzenia. Po chwili lampa połączy się z przełącznikiem. Jeśli wszystko pójdzie dobrze w ustawieniach lampy obok pilota pokaże się dodatkowy przełącznik.

Od tego momentu morzemy sterować lampą. Co możemy robić:
- pojedyńcze naciśnięcie – włączenie/wyłączenie
- obrót – zmiana natężenia światła (mocy świecenia)
- naciśnięcie i obrót – zmiana barwy światła
- podwójne naciśnięcie – zmiana dzień/tryb nocny
- długie naciśnięcie – dostosowanie koloru podświetlenia sufitowego

Co mogę powiedzieć o przełączniku, hmm...jest to przydatny bajer, może w zupełności zastąpić pilota, z tego co zauważyłem to podjaśnianie/ściemnianie czy zmiana barwy głównego światła przebiega bardziej płynnie. Polecam zmianę zwykłego przełącznika na bardziej smart :)

2019-09-16 18:01:28
Favorites RateRate

Mi Test Team

michalms | from app

proste urządzenie a takie użyteczne i wielofunkcyjne.
2019-09-17 06:16:19
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

lukasz234

Master Bunny

• Followers

57

• Threads

40

• Replies

369

5173