In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Testy i Recenzje

[Recenzja] Yeelight Remote Control - pilot do sterowania oświetleniem

2019-09-16 17:47:25
762 4
Dziś opiszę urządzenie dedykowane do obsługi lamp Yeelight, jest to pilot do sterowania oświetleniem - Yeelight Remote Control.

Pilot zrobiony z plastiku o podłużnym, zaokrąglonym na końcach kształcie, kolor biały. Z lampami łączy się za pomocą BT. Jest on mały, poręczny, dobrze leży w dłoni. Dzięki niewielkim rozmiarom, tylko 122x38x9mm jest bardzo lekki. Według zapewnień producenta bateria ma wystarczyć na 12 miesięcy używania pilota, sporo jak na jedną baterię CR2032. Wszędzie ładnie się prezentuje ;)

To małe cudo posiada kilka przycisków z przypisanymi funkcjami:
- ON, OFF - włącznik, wyłącznik światła,
- Słoneczko - zmiana barwy światła,
- M - włączamy/wyłączamy tryb nocny,
- przycisk +/- - sterujemy jasnością lampy.

Aby sparować z lampą musimy najpierw zresetować lampę 5 włączeń i wyłączeń z 2 sekundami przerwy po każdym włączeniu/wyłączeniu, jeśli wszystko dobrze zrobimy lampa zacznie migać. Gdy skończy migać mamy 1 minutę na dokonanie parowania z pilotem. Jeśli mamy nowy pilot to wyjmujemy tasiemkę spod pokrywy baterii lub jak chcemy sparować ponownie już wcześniej używany pilot baterię z pilota i wkładamy ponownie. Następnie wciskamy naraz przyciski OFF i M, puszczamy i powinna migać pomarańczowa lampka. Czekamy chwilę, aż lampa zamigota, to znak że wszystko się udało i powinno działać. Jeśli z jakiegoś powodu nie zadziała to powtórzyć wszystko jeszcze raz, ma działać :)

2019-09-16 17:47:25
Favorites RateRate

Mi Test Team

michalms | from app

fajnie byłoby zweryfikować czy z żarówkami i innym oświetleniem też działa.
2019-09-17 06:17:09

Master Bunny

lukasz234 Author | from app

michalms
fajnie byłoby zweryfikować czy z żarówkami i innym oświetleniem też działa.

Pilot działa z wszystkimi lampami sufitowymi Yeelight, z opisu pilota wynik że obsługuje również lampkę nocna Yeelight. Co do żarówek, póki co nie posiadam takich więc nie mogę sprawdzić. Z tego co wyczytałem pilot komunikuje się z lampami po BT, a żarówki łączą sie tylko przez WiFi. Czyli tu będzie problem z połączeniem.
2019-09-17 06:42:19
Mam pytania w sprawie pilota Yeelight Remote Control
1. Jak sparować, żeby 1 pilotem mozna właczać /wyłaczać?zmieniaćkilka lamp naraz?
2. Jak potem odsparować, żeby jednym pilotem uruchamiać tylko 1 lampę a nie kilka?
2019-12-28 10:32:07

Master Bunny

lukasz234 Author | from app

4169504979
Mam pytania w sprawie pilota Yeelight Remote Control
1. Jak sparować, żeby 1 pilotem mozna właczać /wyłaczać?zmieniaćkilka lamp naraz?
2. Jak potem odsparować, żeby jednym pilotem uruchamiać tylko 1 lampę a nie kilka?

Na pierwsze pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć bo nie próbowałem tego, ale prawdopodobnie jeden pilot jedna lampa. Ewentualnie zresetować lampy i próbować je sparować z pilotem. A żeby odparować to robisz reset lampy - włącz, pauza 1-2s wyłącz, pauza...i od nowa i tak 5 razy, jeśli się uda lampa znacznie migać raz ciemniej raz jaśniej. Jest tylko taka metoda. Pilot  nie ma pamięci on wysyła tylko sygnał, a lampa która z nim się sparuje jest odbiornikiem.
2019-12-28 10:42:59
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

lukasz234

Master Bunny

• Followers

57

• Threads

40

• Replies

369

5173