In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Testy i Recenzje

[Recenzja] Yeelight JIAOYUE YLXD02YL 650

2019-09-15 13:50:03
1129 7
Dziś mam zamiar opisać kolejną z posiadanych przeze mnie lamp sufitowych. Tym razem będzie to Yeelight JIAOYUE YLXD02YL 650 oraz specjalnie do niej dokupiony przełącznik Yeelight Smart Dimmer Switch.
Lampa Yeelight JIAOYUE YLXD02YL 650 jest to większy i rozbudowany odpowiednik lampy Yeelight JIAOYUE YLXD05YL 480, którą już kilka dni temu opisywałem https://c.mi.com/thread-2450752-1-0.html . Zamówiłem ją ze sklepu Gearbest z wysyłką z polskiego magazynu. Po kilku dniach kurier przyjechał z paczką, jeśli można było to nazwać paczką. Wielkie kwadratowe pudło ponad 72 x 72 x 20cm z uchwytem do łatwiejszego przenoszenia paczki, jednak i tak zaskoczyła mnie jego wielkość :) Lampa przyjechała bardzo dobrze zabezpieczona w kartonowym pudle, jak się okazało po otwarciu w środku było kolejne pudełko, tym razem już to właściwe, wewnątrz lampę dodatkowo zabezpieczono styropianową wkładką i kartonem.


Niestety nie mam swoich zdjęć wewnątrz pudła dlatego posłużę się tymi zamieszczonymi w sieci.


W kartonie znajduje się lampa z odpinaną podstawą, instrukcja obsługi, oczywiście w języku chińskim, kilka kołków i śrub do montażu lampy w suficie, dwa piankowe walce oraz pudełko z pilotem do sterowania lampą.

Lampa składa się z dwóch części tj. podstawki sufitowej mocowanej do sufitu oraz mocowanej do niej klosza (aby zdemontować/założyć klosz z/do podstawy należy przesunąć czerwone klipsy w stronę środka lampy). Podstawa sufitowa wykonana z metalu, mocowana jest na 2 śrubach. Dzięki temu całość jest sztywna i stanowi bardzo dobrą stabilną podstawę do montażu lampy. Na środku podstawy mamy okrągły punkt zasilający całą lampę do którego podłączamy prąd z domowej instalacji.
Górna część klosza (tj. bliżej sufitu) zrobiona jest z grubego tworzywa sztucznego, a w niej wtopiona wkoło taśma LED RGB. Dolna część klosza (tj. tą co widzimy) wykonana jest z trochę cieńszego mlecznego ale równie sztywnego materiału przepuszczającego światło. Całość szczelnie zamknięta, dobrze spasowana, wytrzymała, nic nie trzeszczy, jednak ze względu na swój rozmiar znacznie cięższa ok. 6kg od mniejszego odpowiednika.
Nie mogłem nigdzie odszukać czy lampa posiada tak jak mniejszy odpowiednik certyfikat IP50, czyli czy jest odporna na kurz, owady i wszystko co mogłoby się dostać niepożądanego do środka lampy, jednak wydaje mi się że tak skoro wszystko szczelnie poskręcane.

Montaż jest bardzo prosty. Przeciągamy przewody przez wycięcie w podstawie, przykładamy do sufitu, zaznaczamy miejsca gdzie będziemy mocować wkręty, wiercimy i mocujemy wkrętami lampę do sufitu, podpinamy prąd. Przed montażem klosza musimy zrobić jeszcze jedną rzecz, otóż na części bliżej sufitu są zaznaczone 2 kółka, w tych miejscach należy przykleić piankowe walce, są to dystanse aby lampa jednakowo odstawała od sufitu i dodatkowo zapewniała jej stabilność. Następnie przykładamy do podstawki, dociskamy, powinno kliknąć i gotowe, jeśli nie to trzeba odciągnąć czerwone łapki pomanewrować trochę i w końcu zaskoczy. Przez większe gabaryty i wagę lampa jest trochę nieporęczna i ciężko nią z łatwością manewrować jak mniejszym odpowiednikiem. W tym momencie możemy się już cieszyć z nowej lampy :D


Następnie możemy przystąpić do uruchomienia lampy. Standardowo mamy tu dwie drogi postępowania albo traktować lampę jak zwykłą lampę albo zastosować smart funkcje :)
Przechodzimy do aplikacji Xiaomi Home i tam po włączeniu lampy powinna się ona sama pokazać jako nowy sprzęt gotowy do podłączenia. Jeśli nie to przez + szukamy naszej lampy w dziale oświetlenie i ręcznie dodajemy.


Jeżeli wszystko przebiegnie pomyślnie to naszym oczom na ekranie ukaże się plansza na której mamy do wyboru dwie zakładki Main Light i Ambilight. Pierwsza z nich odpowiada za ustawienia lampy głównej i tu standardowo przesuwając palcem w prawo lub w lewo sterujemy barwą światła od białego zimnego po biały ciepły, zakres barw to 2700K - 6000K. Lampa główna świeci tylko w kolorze białym i jego barwach. Przesuwając palcem w pionie góra lub dół sterujemy jasnością lampy.
Druga zakładka odpowiada za ustawienia podświetlenia sufitowego. Przesuwając palcem w prawo lub w lewo sterujemy kolorem podświetlenia, mamy do dyspozycji LEDy RGB dostarczające ponoć 16 milionów kolorów. Szczerze mówiąc to ciężko ustawić jedną konkretną barwę, którą chcesz a co dopiero pozostałe 16 milionów :D  Przesuwając palcem w pionie góra lub dół sterujemy jasnością podświetlenia.


Widoczne na dole przyciski od lewej to włącznik i wyłącznik światła, Słońce/Biała i Księżyc służą do przełączania się pomiędzy trybami lampy tj. Słońce/Biała - standardowe ustawienia, Księżyc - tryb nocny (po włączeniu trybu lampa prawie całkowicie przygasa, możemy dodatkowo jeszcze ją odrobinę ściemnić, rozjaśnić) oraz ulubione możesz ustawić sobie barwę i jasność jaką chcesz, dzięki temu szybko i prosto wrócisz do ulubionego czy najczęściej używanego schematu, który można wybrać z listy.
W zakładce Ambilight zamiast Księżyca jest Barwa (ikona tęczy), przycisk Biała zmienia podświetlenie na białe i przesuwając praw/lewo ustawiamy barwy dla światła białego. Przycisk Barwa zmienia podświetlenie na wybrany przez nas kolor i przesuwając prawo/lewo ustawiamy kolor.
Dodatkowo na górze znajduje się przycisk ... w nim znajdziemy różne dodatkowe ustawienia lampy.
Mamy tu:

Timer - ustawiamy po jakim czasie wyłączy się lampa,
Harmonogramy - ustawiamy tu kiedy i o jakiej godzinie ma uruchomić/wyłączyć się lampa,
Światło nocne - ustawiamy w jakich godzinach ma być uruchomiony tryb nocny lampy,
Mi Band - uruchamianie lampy po wykryciu Mi Band w zasięgu lampy,
Domyślny stan - każdorazowo jak włączysz lampę to uruchomi się w takim samym ustawieniu jak wcześniej zapisałeś.
Pilot zdalnego sterowania i przełącznik - widzimy tu jakie urządzenia są podpięte do sterowania lampy,
Ambilight Settings - ustawiamy tu czy chcemy aby razem z lampą główną uruchomiało się podświetlenie.
Bramka BLE - widzimy tu jakie i ile jest podpiętych urządzeń BT, które znajdują sie w zasięgu lampy.

Standardowo mamy możliwość zmiany nazwy, lokalizacji, aktualizowania oprogramowania czy też udostępnienia lampy innym np. rodzinie. A że jest to urządzenie smart i wchodzi w skład ekosystemu Xiaomi to w dziale automatyzacja, lampę możemy połączyć z wszelkiego rodzaju urządzeniami z tego ekosystemu, np. czujnik ruchu, otwarcia drzwi by wywołać określoną przez nas akcję. Całość jest w języku polskim więc raczej nie powinno być problemów z odnalezieniem interesujących nas ustawień.

W zestawie znajdziemy też pilot do sterowania lampą. Opis tego małego cuda znajdziecie tu: https://c.mi.com/thread-2458877-1-0.html
Oświetleniem możemy sterować również poprzez przełącznik ścienny - Yeelight Smart Dimmer Switch, opis znajdziecie tu: https://c.mi.com/thread-2458885-1-0.html

Garść informacji technicznych:
- zasilanie - 220-240V
- moc - 50W
- jasność - 3500lm
- zakres barw - 2700K-6000K
- podświetleni sufitowe RGB - 16 milionów kolorów
- sugerowana wielkość pomieszczenia 15-20m2
- waga - 6,5 kg
- wymiary - 65.00 x 65.00 x 14.70 cm
- potrzebne połączenie WiFi
- wbudowana bramka BLE
- działa z Alexa i Google Home

Podsumowując jeśli potrzebujesz lampy z podświetleniem sufitowym, które mogłoby zastąpić np. małą lampkę nocną to urządzenie jest jak najbardziej dla Ciebie. Główne światło jest bardzo jasne, spokojnie oświetli duży pokój nawet powyżej zalecanych 20m2. Do tego mamy możliwość wyboru koloru podświetlenia, codziennie możesz mieć inny :) Sporo funkcji, możemy połączyć z ekosystemem Xiaomi i rozbudować opcje automatyki w naszym smart domu. Ja jestem jak najbardziej zadowolony i każdemu polecam.


To by było na tyle. Jeśli to czytałeś do końca to gratuluję wytrwałości by czytać moje wypociny ;)
2019-09-15 13:50:03
Favorites1 RateRate

Master Bunny

Febron | from app

#1

Przeczytałem, czy doczytałem właśnie. Ufff. Jeśli ktoś włoży tyle wysiłku w opisanie czegoś, można patrząc na obszerność materiału to pominąć. Dałem się wciągnąć w pułapkę:-).Wtedy trzeba dotrwać do końca. Przyznam, że wcale nie było to uciążliwe. Świetny opis. Niczego nie żałuję.
2019-09-15 14:44:01

Master Bunny

lukasz234 Author | from app

#2

Febron
Przeczytałem, czy doczytałem właśnie. Ufff. Jeśli ktoś włoży tyle wysiłku w opisanie czegoś, można patrząc na obszerność materiału to pominąć. Dałem się wciągnąć w pułapkę:-).Wtedy trzeba dotrwać do końca. Przyznam, że wcale nie było to uciążliwe. Świetny opis.

Dzięki, przyznam że chwile przy tym mi zeszło. Zbierałem się do opisu już jakiś czas ale jakoś nie miałem natchnienia ;)
2019-09-15 14:48:36

Moderador

Vergiliusz | from app

#3

Bardzo dobry i szczegółowy opis
2019-09-16 00:01:49

Mi Test Team

michalms | from app

#4

jak zwykle stanąłeś na wysokości zadania. Nie wiem czy przy tak szczegółowych opisach nie powinieneś skupiać się na jednym urządzeniu, no chyba że w zestawie jest tak jak tu lampa i pilot. chociaż pilota też w sumie można opisać oddzielnie a w artykule o lampie dać info że w zestawie i link, bo pilot i przełącznik pasują też do innych lamp i w ich opisach też mógłbyś wrzucić linki. w każdym razie dobra robota. jedna uwaga, wrzucaj tego typu posty do piaskownica - testy i recenzje.
2019-09-16 01:43:59

Master Bunny

lukasz234 Author | from app

#5

michalms
jak zwykle stanąłeś na wysokości zadania. Nie wiem czy przy tak szczegółowych opisach nie powinieneś skupiać się na jednym urządzeniu, no chyba że w zestawie jest tak jak tu lampa i pilot. chociaż pilota też w sumie można opisać oddzielnie a w artykule o lampie dać info że w zestawie i link, bo pilot i przełącznik pasują też do innych lamp i w ich opisach też mógłbyś wrzucić linki. w każdym razie dobra robota. jedna uwaga, wrzucaj tego typu posty do piaskownica - testy i recenzje.

W sumie masz rację, każde urządzenie może działać osobno. Chyba że dorobię dodatkowo jeszcze po temacie o pilocie i przełączniku, będzie przejrzyściej. Może znajdzie się ktoś co ma władzę sprawczą i przerzuci tematy do właściwego działu ;)
2019-09-16 01:52:07

Mi Test Team

michalms | from app

#6

lukasz234
W sumie masz rację, każde urządzenie może działać osobno. Chyba że dorobię dodatkowo jeszcze po temacie o pilocie i przełączniku, będzie przejrzyściej. Może znajdzie się ktoś co ma władzę sprawczą i przerzuci tematy do właściwego działu ;)

możesz przeedytowac ten temat i przekleić część o przełączniku i część o pilocie do dwóch oddzielnych postów. a do tego wrzucić wtedy linki i do poprzednich o lampach też dołożyć linki. robię listę wątków do przeniesienia do testy i recenzje także Twoje też tam będą i zostaną przeniesione.
2019-09-16 02:22:57

Master Bunny

lukasz234 Author | from app

#7

michalms
możesz przeedytowac ten temat i przekleić część o przełączniku i część o pilocie do dwóch oddzielnych postów. a do tego wrzucić wtedy linki i do poprzednich o lampach też dołożyć linki. robię listę wątków do przeniesienia do testy i recenzje także Twoje też tam będą i zostaną przeniesione.

Ok, dzięki.
2019-09-16 02:27:12
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

lukasz234

Master Bunny

 • Followers

  57

 • Threads

  40

 • Replies

  369

 • Points

  5173

Check-in 3 jours
Check-in 7 jours
Check-in 21 jours
Check-in 40 jours
Check-in 70 jours
Check-in 100 jours
20k użytkowników!
Fortune 500!
Mission 1
Mission 2
Mission 3
Mission 4
Mission 5
9 lat MIUI
Mrrrroczne Halloween
50k fanów w Polsce!
Happy New Year 2020!
OdpowiedzMi1
OdpowiedzMi2
DXOMark

Read moreGet new
Copyright©2010-2020 Xiaomi.com, All Rights Reserved
Content Policy
Quick Reply To Top Return to the list