In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Inne urządzenia

[Ogłoszenie] #ŁączynasXiaomi Xiaomi dzwonek inteligentny / elektroniczny wizjer "Judasz

2019-09-06 00:05:42
2575 32
W nawiązaniu do niedawno przeprowadzonej ankiety, chciałem przedstawić propozycję rozwiązań jakie w swojej ofercie ma Xiaomi a związane są one z podglądem osób pukających do naszych drzwi. Być może rozwiązania te będą wprowadzone na naszym rynku.
Xiaomi przynajmniej u nas nie mówi o nich głosno a sądzę, że cieszyły by się one sporym zainteresowaniem. W portfolio tej firmy są dwa rozwiązania różniące się od siebie rozwiązaniem jak i ostatecznie ceną.

Pierwszym z rozwiązań jest Xiaomi Camera Bell.

Jest to dość proste rozwiązanie biorąc pod uwagę inną wersję którą opiszę później.
Camera Bell to nic jak kamerka z czujnikiem ruchu i opcją podczerwieni przyczepiania na drzwiach.Opcjonalnie w skład zestawu może wchodzić głośnik ale nie jest to konieczne szczególnie jeżeli macie już bramkę Xiaomi Gateway.

Ale po kolei.
Kamerkę montujemy za pomocą taśmy lub wkrętów na drzwiach wejściowych.
Samo urządzenie jest na tyle cienkie, iż pomimo użycia baterii AA nie powinno zbytnio odstawać od drzwi.Kamerka zasilana jest  5 bateriami AA które powinny zapewnić działanie urządzenia przez około 6 miesięcy.
Sama zasada urządzenia wydaje się być dość prosta, ktoś znajdzie się w zasięgu około 3m od kamerki której kąt widzenia to 105 *, ta za pomocą wbudowanego czujnika ruchu zaczyna nagrywać i wysyła na telefon powiadomienie o osobie przy drzwiach. Działa to nawet w nocy jak i w sytuacji gdy ktoś naciśnie przycisk dzonka.

Kiedy odbieramy wiadomość, mamy podgląda na żywo z telefonu.  Mało tego, kamerka przy połączeniu z WiFi, wysyła te zdjęcia również na chmurę i to może pomóc w zidentyfikowaniu danego delikwenta jeżeli już wcześniej u nas był i znamy go. Wszystko to dzięki wspieraniu funkcji Face ID.
Drugim rozwiązaniem już bardziej zaawansowanym jest Xiaomi Mija Loock Smart Cat Eye.
Tutaj również mamy kamerkę z przyciskiem ale ta montowana jest już w miejsce tradycyjnego " Judasza" w drzwiach.Tutaj w skład zestawu wchodzi tablet 7" któryposiada 4GB pamięci wewnętrznej na nagrania a  jest montowany za pomocą śrub z drugiej strony drzwi wejściowych. W przypadku tego rozwiązania mamy praktycznie wyeliminowaną możliwość kradzieży kamerki.

Oczko kamerki w otworze "Judasza" i uchwyt tabletu wewnątrz, montowane są za pomocą tych samych śrub co dodatkowo zabezpiecza przed amatorem cudzej własności.

Zestawy różnią się od siebie co widać na screenach nie tylko konstrukcją ale i zasadą działania oraz funkcjonalnością, bowiem w tym zestawie mamy kamerkę o takiej samej rozdzielczości ale już o  większym kącie patrzenia bo aż 166*.Wbrew możliwym obawom wymiary wcale nie są takie duże:W tym zestawie nie potrzebujemy już baterii bowiem całość zasilana jest z wbudowanego w tablet akumulatora o pojemności 8400mAh co zapewnia około 2 miesięcy działania.  Ponadto zestaw współpracuje z zamkiem XIaomi Sherlock który jest cudem technologicznym sam w sobie, co prawda u nas zakup takiego zamka wiąże się ze sporym wydatkiem ale opcja odblokowania drzwi odciskiem palca brzmi kusząco i futurystycznie.

Tak jak w poprzedniku tutaj wybudzenie się urządzenia następuje w momencie gdy ktoś stanie w zasięgu czujnika ruchu czyli około 3m. podobnie do sytuacji w której ktoś do nas przyjdzie i naciśnie przycisk na Xiaomi Mijia Loock Smart Cat Eye to rozpocznie się nagrywanie obrazu i otrzymamy powiadomienie na smartfona. Lecz to nie wszystko, jeżeli posiadamy jeden z inteligentnych zamków do drzwi to dzięki nowemu " Judaszowi" zamek sam się otworzy. Wszystko dzięki systemowi AI w który wyposażony jest nowy wizjer, rozpozna twarz i wyśle sygnał do zamka aby otworzył drzwi. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie bo co jeżeli AI Face się pomyli i uzna sąsiada podobnego do mnie i wpuści go do mieszkania.


Jak widać na zdjęciach poniżej, widoczność w nocy jest dość dobra a i kąt widzenia wydaje się odpowiadać deklarowanemu:
A na drzwiach wygląda to tak:

Oba rozwiązania pomimo ich zaawansowania technologicznego działają we współpracy z AI Face Xiaomi, a więc jeżeli robiliśmy komuś zdjęcie i to zdjęcie wrzuciliśmy w chmurę z opcją rozpoznania twarzy i otagowania takiej osoby, to w momencie kiedy zjawi się ona pod naszymi drzwiami, dostaniemy powiadomienie o tym kto to jest.Oba urządzenia obsługują komunikację dwustronną oraz możliwość podłączenia co najmniej 4 klientów do urządzenia, oznacza to iż powiadomienie dostają 4 osoby.

To jest dość dobre rozwiązanie mimo wszystko z zastrzeżeniem jak pisałem wcześniej, że system nie pomyli mnie z sąsiadem. Wiemy kto przyszedł, wiemy kto kręcił się pod drzwiami i szukał..no tylko ta osoba wiedziała by czego u nas szukała.

Mam nadzeję iż wkrótce takie rozwiązanie pojawi się w oficjalnej dystrybucji bo w mojej ocenie jest niezwykle przydatne, oczywiście o tym które z nich wybierzemy będzie decydowała cena ale sądzę iż warto ponieść wydatek celem dodatkowej pomocy w zabezpieczeniu się.

Moje obawy budzą tylko warunki pracy urządzeń według producenta temperatura otoczenia to od 0* do plus 45* i są to warunki dla pracy na drzwiach mieszkań bo ciężko jest takie urządzenie które kosztuje nie mało wystawić na zewnątrz drzwi domku jedno rodzinnego.2019-09-06 00:05:42
Favorites10 RateRate

Moderador

Amsti | from app

#1

Świetna recenzja 😊
2019-09-06 00:57:15

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

#2

Super opisane i bardzo ułatwiający życie gadżet ;-)
2019-09-06 01:22:55

Mi Sports Team

Arni7713 | from app

#3

super urządzenia i super recenzja 😁
2019-09-06 01:25:23

Master Bunny

lukasz234 | from app

#4

Zastanawiam się nad zakupem pierwszego rozwiązania. Z drugim miałbym problem żeby zamontować a i cena na chwilę obecną nie zachęca do zakupu ;)
2019-09-06 02:02:52

Moderador

Vergiliusz Author |

#5

lukasz234 odpowiada, dnia 2019-09-06 08:02:52
Zastanawiam się nad zakupem pierwszego rozwiązania. Z drugim miałbym problem żeby zamontować a i cena na chwilę obecną nie zachęca do zakupu ;)

Mnie kusi to drugie rozwiązanie, dużo praktyczniejsze bo podgląd na żywo, ale pierwsze też nie jest złe. Fajnie, że Xiaomi to wymyśliło.
2019-09-06 02:05:11

Moderador

Vergiliusz Author |

#6

Łukasz 14 odpowiada, dnia 2019-09-06 07:22:55
Super opisane i bardzo ułatwiający życie gadżet ;-)

Ja poważnie zastanawiam się nad jednym z nich. Funkcjonalność przemawia za drugim a budżet za pierwszym.  
2019-09-06 02:08:50

Master Bunny

lukasz234 | from app

#7

Vergiliusz
Mnie kusi to drugie rozwiązanie, dużo praktyczniejsze bo podgląd na żywo, ale pierwsze też nie jest złe. Fajnie, że Xiaomi to wymyśliło.

Jest jeszcze jedno rozwiązanie, można kupić samą kamerkę z pierwszego wariantu i podpiąć pod monitor xiaomi. Gdzieś widziałem że tak można zrobić, chyba nawet mam już dodany sprzęt do poczekalni na następne zakupy ;) Muszę sprawdzić jak się nazywa to cudo.
2019-09-06 02:09:57

Rookie Bunny

Trackerx | from app

#8

gites ponysl to jak najbardziej
2019-09-06 02:21:23

Moderador

Vergiliusz Author |

#9

lukasz234 odpowiada, dnia 2019-09-06 08:09:57
Jest jeszcze jedno rozwiązanie, można kupić samą kamerkę z pierwszego wariantu i podpiąć pod monitor xiaomi. Gdzieś widziałem że tak można zrobić, chyba nawet mam już dodany sprzęt do poczekalni na następne zakupy ;) Muszę sprawdzić jak się nazywa to cudo.

Ooo to podeślij proszę link jak znajdziesz.
2019-09-06 02:22:17

Pro Bunny

Robcik | from app

#10

Fajny gadżet i świetna recenzja ;-)
2019-09-06 02:27:35
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Vergiliusz

Moderador

 • Followers

  961

 • Threads

  203

 • Replies

  1955

 • Points

  10448

Check-in 3 jours
Check-in 7 jours
Check-in 21 jours
Throw Back with Mi 2018
Wymyślamy ksywkę
Wielkanoc z Mi
20k użytkowników!
Złoty Mi Band
Mi 9T
Fortune 500!
Mission 1
Mission 2
Mission 3
Mission 4
Mission 5
9 lat MIUI
Redmi Note 8
Fotozagadka
Otwarcie Sklepu w Galerii Mokotów
Happy New Year 2020!
OdpowiedzMi1

Read moreGet new
Copyright©2010-2020 Xiaomi.com, All Rights Reserved
Content Policy
Quick Reply To Top Return to the list