In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Testy i Recenzje

[Recenzja] Mi A3 to ewolucja znanej i sprawdzonej serii urządzeń Xiaomi.

2019-08-27 12:50:41
2276 43

Jak to powiedział jeden ze słynniejszych Polaków...Nadejszła wiekopomna chwyla...” i czas napisać coś o otrzymanym na testy od Xiaomi Polska telefonie a mianowicie Mi A3.

Ponieważ jest to mój pierwszy kontakt z telefonem na czystym Androidzie, chwilę mi zajęło zanim postanowiłem coś na jego temat napisać.

Ktoś by mógł pomyśleć iż marketing w sprawie Mi A3 jest na wyrost przekoloryzowany ale to nie prawda, ten telefon jest niesamowity.

Zwrócić należy uwagę iż jest to ewolucja znanej linii Mi A, nie jest to rewolucja ale ewolucja czyli usprawnienia, poprawki itp. Trzeba mieć to na uwadze oceniając ten model telefonu a samo Xiaomi wyraźnie to podkreśla.

Po pierwsze jego wygląd, jest maleńki jak na współczesne telefony, jest bardzo dobrze wykonany elementy aluminium i szkła idealnie komponują sięze sobą. Sam aparat nie wystaje tak jak u poprzedników a jest ledwo co widoczny, oczywiście pod względem schowania aparatu najlepiej wyszedł Mi 9T ale wróćmy do Mi A3.

Według mnie pod względem wyglądu nowemu dziecku Xiaomi, najbliżej jest starszemu bratu Mi9SE, oba są małe przy czym Mi A3 ma bardziej wypukłe plecki przez co lepiej leży w dłoni, ma mniej „kanciastych”krawędzi.

Ja otrzymałem do testó wersję grafitową ale wersja niebieska i biała lub perłowa robią najlepsze wizualne wrażenia o czym pisałem w recenzji z premiery tego modelu.

Porównanie do modelu Mi9SE

Co mnie ucieszyło to to iż telefon ten ma tradycyjne złącze słuchawkowe oraz port podczerwieni, co prawda do jego obsługi trzeba doinstalować aplikację ale nie stanowi to problemu.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.duokan.phone.remotecontroller

Zaskoczył mnie wtym telefonie aparat, faktycznie zgodnie z obietnicami Xiaomi, robi on bardzo dobre zdjęcia co przedstawiam poniżej.

Tu z kolei zdjęcie w słabym oświetleniu

A ty w trybie nocnym

Niestety nie udało mi się znaleźć stabilnej wersji aplikacji Gcam dla tego urządzenia.

Bateria w tym telefonie jest nie zniszczalna, niezależnie od tego czy pracujemy w trybie oszczędzania czy z pełną wydajnością to wystarcza ona na co najmniej dwa dni, naprawdę 2 dni z dużym obciążeniem telefonu. Myślałem że nie może być lepiej niż w RN7 a potem w Mi9T aleten telefon pod względem czasu pracy na baterii jest najlepszy.

Poniżej dwa zrzuty z włączonym oszczędzaniem baterii jak i bez niego, a swoją drogą, telefon ten nawet przy bardzo aktywnym wykorzystaniu ma można by rzec” nie wyczerpalną” baterię.

Niestety nie posiadam ładowarki QC ale na zwykłej widać iż w momencie kiedy bateria jest naładowana a telefon nadal podpięty do zasilacza to pobiera on tylko tyle by podładować telefon jeżeli z niego korzystamy.

Ładowanie

Zakończone ładowanie

Należy pochwalić Xiaomi za to iż w odróżnieniu od poprzedniego modelu tu dali slot na kartę SD i mamy tym sposobem slot hybrydowy. To duży plus bo w połączeniu z wbudowaną pamięcią mamy nie ograniczone możliwości na przechowywanie danych itp.

Jeżeli chodzi o czytnik w ekranie to normą jest chyba to iż działa on wolniej od tego wbudowanego w plecki telefonu ale muszę zauważyć iż tutaj szybkość reakcji jest faktycznie na plus, działa on nieco szybciej niż w poprzednich modelach, chociaż tak jak i w poprzednikach tak i tu wystarczy mieć mokry palec a czytnik działa gorzej lub w ogóle telefonu nie można odblokować.

Rewelacyjne jest z kolei odblokowanie ekranu twarzą, działa ono bardzo szybko i sprawnie, wystarczy nacisnąć coś by ekran był aktywny a w chwilę później mamy odblokowany ekran i pełny dostęp do urządzenia.

Pomimo tego iż mamy tu Amoled, nie ma ten telefon zainstalowanego AoD. Chcąc z tego skorzystać powinniśmy doinstalować sobie właśćiwą aplikację lub darować ją sobie ponieważ mamy tu diodę powiadomień.

Nie wiem czy można tu mówić o minusach, jedynym jaki zauważyłem to częste zawieszanie się lub  zamykanie aplikacji Mi Community.

Minusy:

-słaba rozdzielczość ekranu chociaż jak dla mnie nie jest to problemem
-szukałem ich więcej ale szczerze to trudno je znaleźć

Plusami mogą być natomiast:

-irda
-jack 3,5 mm
-duża bateria
-zgrabna obudowa
-dobry a nawet bardzo dobry aparat
- dioda powiadomień

Sprzęt otrzymałem dzięki uprzejmości Xiaomi Polska i Mi Community

2019-08-27 12:50:41
Favorites23 RateRate

Pro Bunny

tomek777 | from app

Super to przedstawiłeś. Pytałem Cię na pw, ale teraz to napewno wybiorę ten model.
2019-08-27 13:02:06

Moderador

Vergiliusz Author |

tomek777 odpowiada, dnia 2019-08-27 19:02:06
Super to przedstawiłeś. Pytałem Cię na pw, ale teraz to napewno wybiorę ten model.

Mogę polecić go z pełną odpowiedzialnością, co prawda kilka rzeczy trzeba doinstalować ale czas działania na baterii i to jakie on robi zdjęcia wynagradzają kilka minut dodatkowej roboty przy konfiguracji pod siebie.
2019-08-27 13:08:46

Mi Test Team

michalms | from app

Vergiliusz
Mogę polecić go z pełną odpowiedzialnością, co prawda kilka rzeczy trzeba doinstalować ale czas działania na baterii i to jakie on robi zdjęcia wynagradzają kilka minut dodatkowej roboty przy konfiguracji pod siebie.

Poza tym właśnie taka jest idea androida w wersji One. Czysty system. Osobiscie byłbym zadowolony jakby każda wersja systemu czy Miui była czysta. Dużo łatwiej doinstalować to czego potrzebujemy, niż wyrzucić to co nam nie potrzebne a zainstalowane i zablokowane przed skasowanie w prosty sposób.
2019-08-27 13:31:27

Advanced Bunny

kravietz81 | from app

Cześć.
Myślę o zakupie jakiegoś telefonu dla żony. Z grubsza po recenzji wygląda, że mogę go rozważać.
Dzięki za info.
P.S. Jak bym chciał przetestować telefon i zrecenzować to kogo uprzejmie o tym poinformować?
2019-08-27 13:45:00
Czyli tani i dobry średniak z czystym androidem, świetnym aparatem i baterią bez końca ;-) do tego zgrabny i poręczny.
2019-08-27 13:45:07

Moderador

Vergiliusz Author | from app

Lucas_Islander
Czyli tani i dobry średniak z czystym androidem, świetnym aparatem i baterią bez końca ;-) do tego zgrabny i poręczny.

Tak, od kilku dni porostu gram na nim i prawie że nie ubywa baterii. To jest dla mnie nowość bo przecież ekran jest włączony przez ten czas
2019-08-27 13:55:05

Advanced Bunny

Rafal Piotr | from app

michalms
Poza tym właśnie taka jest idea androida w wersji Go. Czysty system. Osobiscie byłbym zadowolony jakby każda wersja systemu czy Miui była czysta. Dużo łatwiej doinstalować to czego potrzebujemy, niż wyrzucić to co nam nie potrzebne a zainstalowane i zablokowane przed skasowanie w prosty sposób.

Android w wersji Go jest na urządzeniach budżetowych, tu jest Android One
2019-08-27 13:58:32

Moderador

michalms
Poza tym właśnie taka jest idea androida w wersji Go. Czysty system. Osobiscie byłbym zadowolony jakby każda wersja systemu czy Miui była czysta. Dużo łatwiej doinstalować to czego potrzebujemy, niż wyrzucić to co nam nie potrzebne a zainstalowane i zablokowane przed skasowanie w prosty sposób.

Tylko ze znajdą się takie osoby które chciałyby czysty system ale nic nie doinstalowywac bo aplikacje w sklepie Google są różnej jakości. Ja coraz bardziej przekonuje się do golca, ponoć nowe miui ma mieć możliwość usunięcia tego co nie chcemy a może to właśnie miui 10 miało to mieć...hmmmm
2019-08-27 13:58:54

Moderador

Lucas_Islander

Powiedziałem bym że nawet bardzo dobry.
2019-08-27 14:02:53

Mi Test Team

michalms | from app

Rafal Piotr
Android w wersji Go jest na urządzeniach budżetowych, tu jest Android One

masz rację. mój błąd, a mam w domu mi a1 ;)
2019-08-27 14:28:16
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Vergiliusz

Moderador

• Followers

739

• Threads

186

• Replies

1841

10009