In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi

[Recenzja] Mi Drone Mini / Mi Tu Drone

2019-08-06 09:36:53
1336 20
Trudno jest opisać to urządzenie ponieważ jest to coś innego niz telefon czy pozostałe urządzenia z ekosystemu Mi.
Już po otwarciu pudełka naszym oczom ukazuje sie maleństwo które wygląda niepozornie. To tylko takie wrażenie które po pierwszym uruchomieniu ulega zmianie...to mały demon.

Zaraz po wyjęciu drona z pudełka musimy zmontować go a dokładnie mam tu na myśli to iż trzeba załozyć osłonki i śmigła które są w parach. Dwa śmigła mają czerwone kropki i musza być zamontowane na silniczkach z takimi samymi oznaczeniami. Śmigła dociska się aż poczuje się takie delikatne "kilik"

Montaż osłonek nie powinine stanowić problemu ale trzeba sprawdzić po zmontowaniu całości czy są one na właściwych miejscach i nie zawadzają o nie śmigła.

Skoro mamy to już za sobą, pora na omówienie kwestii sterowania i softu.

Urządzenie włączamy przyciskiem który znajduje się z boku na korpusie urządzenia. Zapali się pomarańczowa dioda na spodzie.

Pobieramy i instalujemy aplikację ze sklepu google: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fimi.app&hl=pl

Teraz uruchamiamy aplikację a ona prosi nas o włączenie GPS

Nie da się tego pominąć i trzeba włączyć GPS a po tym wracamy do aplikacji która uruchamia sie przy pierwszym razie z kreatorem pokazującym co i jak robić. Pominę to i przejdę do kolejnego krotku którym jest prośba o włączenie WiFi w telefonie.

Teraz wyświetli nam się komunikat z przyciskiem "Connect now"

kiedy go wybierzemy pojawi nam się nazwa sieci jaką utworzył dron i możliwość połączenia się z nią.

Kiedy już dron połączy się z telefonem, uzyskamy dostęp do podglądu Live a przyciski odpowiedzialne za start i lądowanie będą aktywne.

Sama aplikacja jak na możliwości drona jest rozbudowana i zapewnia dużo opcji konfiguracji o czym mowa jest tutaj: https://c.mi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2346208&page=1&extra=#pid11532357

Samo sterowanie dronem nie jest trudne nawet dla laika ale ze względu na masę urządzonka trzeba uważać na podmuchy wiatru, czasem wiatr potrafi porwać urządzenie szczególnie jeżeli wzlecimy nim zbyt wysoko a może polecieć na wysokość ok. 25m. Sam się przekonałem iż łatwo jest stracić kontrolę na urządzeniem, na szczęście udało mi się wymusić lądowanie i szybko znalazłem drona.

Przelot dronem jest tutaj, filmik troszkę przyspieszony ale ...
https://drive.google.com/file/d/1-0-frRk9VdKwYcZ4VGMNDjivVoXfc0vY/view?usp=drivesdk

Bardzo fajną i przydatną rzeczą szczególnie dla osób zaczynających przygodę z dronem jest czujnik ultradźwiękowy umieszczony centralnie na spodzie drona. Dzięki temu czujnikowi dron nie opadnie zbyt nisko i utrzymuje stałą wysokość podczas przelotu, nie rozbijecie go schodząc jak najniżej bo sam odbije do góry.

Konstrukcja drona jest niesamowicie wytrzymała, to co przeszedł ten dron  z  jego odpowiednika cenowego z zagranicznych sklepów wysyłkowych zrobiło by miazgę i masę płaczu. Ten dron jest niezniszczalny i jedyne co może Wam się przytrafić to: odpięty zatrzask zabezpieczenia śmigła, śmigło które wyskoczy, wypięta od upadku bateria.  

Nie wiem czy można tu pisać o jakiś minusach zważywszy na cenę i zaawansowaną technologię jaka tu została użyta, trzeba pamiętać, że nie jest to pełno wymiarowy dron z masą opcji jak śledzenie, GPS czy podobne ale w tej cenie jest to rewelacja.

Rewelacja tym bardziej, że można go sparować z padem od X-Boxa, niestety nie chciał tego samego powtórzyć z padem od PS4.
https://c.mi.com/thread-2342687-1-0.html?thumbup=1

Sam pad który jest dedykowany do obsługi tego drona jest bardzo podobny do wyżej wymienionego pada i dlatgo nie ma problemu z połączeniem, chociaż w przeciwieństwie od oryginału, w przypadku padu X-Boxa trzeba go parować za każdym razem gdy włączymy drona.
Czas lotu jest zadowalający tym bardziej, że mamy do czynienia z mniejszą wersją profesjonalnych urządzeń. Wątpię czy udałoby się znaleźć równie zaawansowane urządzenie w tej cenie z tymi rozwiązaniami technologicznymi o dłuższym czasie pracy na baterii.

https://c.mi.com/thread-2337339-1-1.html

Jeżeli chodzi o zdjęcia które można zrobić za pomocą drona, może nie są one najwyższej jakości ale nie ma też co im zarzucić, wszystko zależy od światła w momencie robienia zdjęcia.

Zdjęcia na zewnątrz zrobione Dronem

Niestety jakość zdjęć spada wraz z jakością oświetlenia ale nie ma się co dziwić, tu jest naprawdę prosta kamerka zamontowana.

A tak wygląda nagranie:

https://drive.google.com/open?id=1ygJgJZKonF9mx9Mq-PzCsWeQC2y9LlDc

https://drive.google.com/open?id=1H97W6SodwlqZM17Ze_ZtEjJ4ECW4ROJR

Co tu dodać więcej to chyba tyle..i naprawdę latając uważajcie na nawet drobny podmuch wiatru.

Ahaaa warto dodać iż na ali jest masa dodatków, od piankowej walizki po pady, baterie z ładowarką bo bateria jest wymienna o czym nie napisałem a także śmigła i osłonki.

P.S     :-D
Dron nie nadaje się do podnoszenia różnych rzeczy, zbyt szybko startuje i szarpie uwiązaną do niego rzeczą przez co zaraz spada. Dron nie uniesie kartki papieru dlatego, że śmigła wytwarzają taki ciąg iż kartka sciąga drona na dół.

Sprzęt użyczony dzięki uprzejmości Xiaomi Polska i Mi Community.

2019-08-06 09:36:53
Favorites13 RateRate

Moderador

Amsti | from app

Super ! Znowu extra opis ;)
2019-08-06 10:03:57

Master Bunny

Febron | from app

Wrzuć może Vergi ze dwie foty plenerowe. Filmik wydaje się bardzo przyzwoity. Recenzja idzie do ulubionych, by bez tasiemcowych przewijań móc ją odnaleźć. Dzięki.

2019-08-06 10:33:34

Moderador

Vergiliusz Author |

Febron odpowiada, dnia 2019-08-06 16:33:34
Wrzuć może Vergi ze dwie foty plenerowe. Filmik wydaje się bardzo przyzwoity. Recenzja idzie do ulubionych, by bez tasiemcowych przewijań móc ją odnaleźć. Dzięki.

Jutro z rana przed pracą kiedy będzie mniej ludzi i samochodów na parkingu postaram się coś jeszcze raz nagrać i zrobić nim parę fotek.
2019-08-06 10:35:10

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

Bardzo dobry opis :-)
2019-08-06 12:57:25

Moderador

Vergiliusz Author |

Febron odpowiada, dnia 2019-08-06 16:33:34

Dodane zdjęcia i nagranie
2019-08-07 03:12:37

Master Bunny

Febron | from app

Vergiliusz
Dodane zdjęcia i nagranie

Jak na marniutką kamerkę nie wygląda to najgorzej.
2019-08-07 04:39:45
a sprawdzałeś może taki uniwersalny pad do androida?
2019-08-07 14:32:20
Sony J5 > Ericsson R320S > Nokia 7650 > Nokia n70 > Nokia N90 > LG Viewty > LG G

Moderador

Vergiliusz Author | from app

wrblakagrafh
a sprawdzałeś może taki uniwersalny pad do androida?

Niestety nie mam do niego dostępu
2019-08-07 14:41:28

Master Bunny

1697133355 | from app

Super opis.
2019-08-07 18:06:17

Moderador

Vergiliusz Author | from app

Febron
Jak na marniutką kamerkę nie wygląda to najgorzej.

No tak, pisałem ze prosta kamerka i żeby zbyt wiele od niej nie oczekiwać ale założę się że jest o wiele wiele lepsza niż w odpowiednikach z Ali czy GB
2019-08-08 00:03:08
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Vergiliusz

Moderador

• Followers

682

• Threads

177

• Replies

1810

9869