In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Ogłoszenia

[Inne] Activity Launcher

2019-08-06 02:42:32
1785 25
Pewnie nie raz nie mogliście pozbyć się myśli, po co XIaomi daje tyle aplikacji które zajmują miejsce i nie są potrzebne.
Teraz jest sposób na wyłączenie ich i zwolnienie miejsca bez żadnego rootowania telefonu.
Metoda sprawdzona na R4P, RN7 oraz Mi9SE i Mi9T.

Z pomocą przychodzi nam program: https://play.google.com/store/apps/details?id=de.szalkowski.activitylauncher&hl=pl

Program jest prosty w obsłudze i nawet dla laika jego używanie nie powinno być skomplikowane.

Po uruchomieniu programu wita nas takie oto okno:

Klikamy na menu będące u góry i wybieramy: Wszystkie aktywności a po chwili pojawi się ekran zliczania zainstalowanych aplikacji

Teraz na liście aplikacji która się pojawiła, szukamy tej o nazwie USTAWIENIA

Po jej wybraniu przewijamy listę funkcji aż dojdziemy do czegoś takiego co nazywa się: ZARZĄDZAJ APLIKACJAMI

Teraz po uruchomieniu jednej z nich, pokaże nam się menadżer aplikacji ale tu będziemy mieli mozliwość wyłączenia wybranej aplikacji która jest preinstalowana, nie działa to z aplikacjami producenta.

Wchodzimy w nazwę aplikacji i z menu wybieramy wyłącz a zostanie ona trwale wyłączona, zniknie nam z listy aplikacji i nie pojawi się nawet po restarcie telefonu.

.

2019-08-06 02:42:32
Favorites18 RateRate

Moderador

przybort | from app

No i super sprawa.
Przydatna wiadomość. I programik. Dzięki Vergi... Nie jeden z nas skorzysta.
2019-08-06 02:58:37

Moderador

Vergiliusz Author |

przybort odpowiada, dnia 2019-08-06 08:58:37
No i super sprawa.
Przydatna wiadomość. I programik. Dzięki Vergi... Nie jeden z nas skorzysta.

Ten program jest pierwszym jaki uruchamiam na nowym telefonie po jego skonfigurowaniu. Szkoda, że nie można wyłączyć aplikacji od Xiaomi ale pewnie ze względu, że są one w jakiś sposób powiązane ze sobą i system przestałby działać stabilnie.
2019-08-06 03:16:13

Moderador

przybort | from app

Vergiliusz
Ten program jest pierwszym jaki uruchamiam na nowym telefonie po jego skonfigurowaniu. Szkoda, że nie można wyłączyć aplikacji od Xiaomi ale pewnie ze względu, że są one w jakiś sposób powiązane ze sobą i system przestałby działać stabilnie.

No właśnie. Może i lepiej. Można po blokować to co nie trzeba i dopiero by był zoooonk. ;-). . . pomocny programik na pewno.
2019-08-06 03:21:45

Moderador

Amsti | from app

Super przydatny post.Na Ciebie zawsze możemy liczyć ;)
2019-08-06 03:58:26

Master Bunny

1697133355 | from app

Super sprawa

2019-08-06 07:13:56

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

Eeelegancko :-)
2019-08-06 08:11:47

Pro Bunny

Przemol35 | from app

Ilość wolnego miejsca zwiększa się o tyle o ile dana aplikacja go używała w pamięci do bieżącego uzytku (dane aplikacji,można je wyczyścić w menadżerze aplikacji) Wyłączenie aplikacji nie powoduje tego że automatycznie zwolni miejsce w telefonie (jeśli sam plik apk zajmował np. 1mb to dalej tyle będzie zajmować) Zysk jest taki że aplikacja jest wyłączona,znika z menadżera aplikacji,pulpitu,nie można jej używać. Odinstalować też jej nie odinstaluje jeśli była preinstalowania. Po resecie telefonu czy wgraniu nowego softu (nie mylić z aktualizacją) aplikacje te powrócą,czynność wyłączenia należy powtórzyć. Inna tego typu aplikacja to QuickShortcutMaker.
2019-08-06 10:05:04

Pro Bunny

AntyHaker | from app

Po 1, blokowanie zbędnego oprogramowania nie wymaga roota. Mało tego, typ sposobem tylko je wyłączacie, a można usunąć na stałe - wystarczy skorzystać z ADB.
Po 2, "Ilość wolnego miejsca zwiększy się w zauważalnym stopniu" jest bujdą :) W ten sposób tylko wyłączysz (o czym wspominam w punkcie 1) systemowe aplikacje, ale wciąż będą leżeć w pamięci...
2019-08-06 10:29:17

Moderador

Vergiliusz Author |

Przemol35 odpowiada, dnia 2019-08-06 16:05:04
Ilość wolnego miejsca zwiększa się o tyle o ile dana aplikacja go używała w pamięci do bieżącego uzytku (dane aplikacji,można je wyczyścić w menadżerze aplikacji) Wyłączenie aplikacji nie powoduje tego że automatycznie zwolni miejsce w telefonie (jeśli sam plik apk zajmował np. 1mb to dalej tyle będzie zajmować) Zysk jest taki że aplikacja jest wyłączona,znika z menadżera aplikacji,pulpitu,nie można jej używać. Odinstalować też jej nie odinstaluje jeśli była preinstalowania. Po resecie telefonu czy wgraniu nowego softu (nie mylić z aktualizacją) aplikacje te powrócą,czynność wyłączenia należy powtórzyć. Inna tego typu aplikacja to QuickShortcutMaker.

Po resecie telefonu --- możesz to rozwinąć? Mam używam i aplikacja jest niedostępna, niewidoczna. APK nie zajmuje tyle miejsca co zainstalowana aplikacja. Wyłączona aplikacja nie pojawia się po resecie telefonu, nie pojawia się też w google sklepie do aktualizacji.
2019-08-06 10:31:13

Moderador

Vergiliusz Author | from app

AntyHaker
Po 1, blokowanie zbędnego oprogramowania nie wymaga roota. Mało tego, typ sposobem tylko je wyłączacie, a można usunąć na stałe - wystarczy skorzystać z ADB.
Po 2, "Ilość wolnego miejsca zwiększy się w zauważalnym stopniu" jest bujdą :) W ten sposób tylko wyłączysz (o czym wspominam w punkcie 1) systemowe aplikacje, ale wciąż będą leżeć w pamięci...

Czemu zatem przed wyłączeniem aplikacji miałem mniej miejsca
2019-08-06 11:22:41
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Vergiliusz

Moderador

• Followers

677

• Threads

177

• Replies

1806