In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi Band

[Recenzja] Mi band 4 - Pierwsze wrażenia

2019-07-26 20:02:41
7460 67
Hej Fani MI.

Wczoraj w moje ręce wpadła nowa opaska od Xiaomi, Mi band 4. Zobaczcie jak się prezentuje.

Opaska zapakowana jest w pudełko, które posiadacze poprzedniej wersji opaski mogą już kojarzyć. W środku opakowania znajduje się kable ładujący, instrukcja obsługi i najważniejszy element, czyli opaska.

Część główna, czyli “pastylka” jest minimalnie większa od swojej poprzedniczki. Jednak jeśli macie już kupione opaski w swoim ulubionym kolorze do Mi banda 3, decydując się na nową wersję, nie musicie ponownie kupować nowych opasek, Mi band 4 jest kompatybilny ze starymi opaskami.

Opaska prezentuje się naprawdę dobrze. Kolorowy wyświetlacz zapewnia czytelność nawet w pełnym świetle. Tarcze zegarka można w prosty sposób zmienić za pośrednictwem aplikacji Mi Fit wybierając jedną z wielu dostępnych skórek. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Ładowarka, w porównaniu do poprzedniej wersji, uległa zmianie. Teraz możemy mieć pewność, że Mi band nie wypnie się przypadkowo i nie przestanie ładować, ponieważ ładowarka posiada specjalnie zatrzaski trzymające pastylkę na swoim miejscu.

Nowa wersja opaski daję też nowe możliwości. Teraz za pomocą opaski można bez problemu sterować muzyką z telefonu i zarządzać budzikami w opasce.

Ponadto możemy wybrać nowe sporty, których nie oferowała poprzedniczka, między innymi jazda na rowerze i pływanie.

Gdy opaska wykryje że jest zdjęta zablokuje się. Aby ją odblokować trzeba podać wcześniej ustalony, czterocyfrowy pin. Dzięki temu nikt niepożądany nie będzie mieć dostępu do naszych powiadomień.

Co sądzicie o nowej opasce? Podoba wam się? Podzielcie się swoją opinią w komentarzu.

Opaska będzie dostępna w polskiej sprzedaży już od 1 sierpnia.
2019-07-26 20:02:41
Favorites21 RateRate

Moderator

Vergiliusz | from app

Wolałbym żeby zamiast kompatybilności z bransoletką, dali kompatybilność z ładowarką którą bardzo łatwo gdzieś posiać. Jeżeli zaś chodzi o samo urzadzenie to sprawia wrażenie lepiej wykonanego a ekran jest faktycznie dużo czytelniejszy.
2019-07-26 20:33:22

Mi Sports Team

Amsti | from app

Jest super szkoda że nie ma GPS .Jednak i tak chce ją kupić ,bo brak GPS jej nie przekreśla .Jest zgrabna .A jak ja zakupie będę mógł ocenić jak z jej funkcjonalnością ;)
2019-07-26 20:51:49

Banned

michalms | from app

Mnie też wpadła w ręce, a może nawet trafniej byłoby powiedzieć wylądowała na ręce ;) nowa opaska Mi Smart Band 4 bo tak naprawdę brzmi jej "pudełkowa" nazwa. Minusem może być sposób ładowania, ale mi nie tyle przeszkadza nowy typ ładowarki co ładowarka jako taka wogole. Jeśli miałbym to poprawić, to na którejś z bocznych krawędzi umieścił bym port USB C. w sumie telefony z tym portem są wodoszczelne, a dodatkowo przed wodą i zabrudzeniami portu w pastylce chroniłaby nałożona na nią opaska. Rozwiązanie byłoby znacznie bardziej uniwersalne i pozwalałoby na doładowanie praktycznie wszędzie. no i na codzień a tym bardziej na wyjazd nie trzeba by było prac wielu ładowarek. Co do skórek to w Mi fit jest całkiem sporo, ale do gustu bardziej mi przemawiają trzy domyślne zainstalowane w opasce. można też pobrać skórki z aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=dev.rokitskiy.miband_watchface
opaska ma jeszcze trochę bym powiedział, małych niedociągnięć, ale myślę, że to "przypadłości wieku dziecięcego" o kolejne aktualizacje poprawia te drobne niedociągnięcia. Dużym minusem, który też ma niedługo zniknąć jest brak języka polskiego. do obsługi samej opaski wogole nie jest potrzebny, ale wyświetlane powiadomienia stają się czasem wręcz nie czytelne przez brak polskich liter niestety zastępowany spacja lub krzaczkami.
2019-07-26 21:36:51

Moderator

Vergiliusz | from app

Być może to wczesna wersja firmware ale przy połączeniu z Mi Fit zauważyłem duże zużycie baterii w telefonie. Oby to szybko poprawili
2019-07-26 23:14:13

Banned

michalms | from app

Vergiliusz
Być może to wczesna wersja firmware ale przy połączeniu z Mi Fit zauważyłem duże zużycie baterii w telefonie. Oby to szybko poprawili

duże to mało powiedziane. stawiałem na wzrost o 20%, ale nie wiem czy prędzej nie jest to 30%
2019-07-27 00:12:10

Master Bunny

arturchris | from app

Brakuje mi funkcji "anti lost". Często zdarza mi się zapomnieć zabrać telefon z samochodu, a tak by było powiadomienie o rozstaniu :)
2019-07-27 01:53:52

Banned

michalms | from app

arturchris
Brakuje mi funkcji "anti lost". Często zdarza mi się zapomnieć zabrać telefon z samochodu, a tak by było powiadomienie o rozstaniu :)

Mi też. Mam taką w zetime i działa super. zegarek powiadamia o oddaleniu się od telefonu i telefon też powiadamia o oddaleniu się od zegarka, co może jest mniej oczywista funkcja, ale ja np jak mam jechać autem dłużej niż godzinę to zdejmuje zegarek, jakoś mi przeszkadza. Tu jest tylko funkcja poszukiwania telefonu, po odpaleniu wyje jak szalony i ciekawa funkcja zdalnego wyłączenia dźwięków w telefonie.
2019-07-27 03:34:10

Rookie Bunny

Kostek25 | from app

Opaska jest naprawdę świetna mam ją już dwa dni i jestem zadowolony. Nie stety nie miałem wcześniejszych opasek ale widziałem je na oczy. Mi Smart Band 4 daje wiele możliwości, które reszta nie ma
2019-07-27 21:08:32

Rookie Bunny

6223945306 | from app

,moja jest w drodze do paczkomatu
2019-07-29 22:52:02

Semi Pro Bunny

blue_1 | from app

Jestem szczęliwą posiadaczką Mi BAND 4 od dziś:) Trochę zabawy z ustawieniami i póki co tęstuję ją na ręce. Wyraźny wyświetlacz-chodzi mi o odczyt na zewnątrz gdy świeci słońce.
Potestuję i zobaczymy co z dokładnością mierzenia. Na razie minusem jest brak j.polskiego, ale obiło mi się o uszy, że wkrótce ma się to zmienić podczas najbliższych aktualizacji.
2019-07-31 20:01:31
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Damles

Banned

• Followers

12056

• Threads

18

• Replies

197

3335