In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Inne urządzenia

[Recenzja] Mi Fit - aplikacja do inteligentnych gadżetów

2019-06-26 03:02:47
21023 54
O Mi Fit tylko wspomniałam opisując opaskę Mi Band 3. Teraz mam zamiar przedstawić tę aplikację.
Można ją zainstalować i korzystać z niej bez posiadania opaski, smartwatcha czy inteligentnych butów od Xiaomi, ale z np. opaską jest to znacznie łatwiejsze. Chociażby liczenie kroków.

Urządzenie jest połączyć niezwykle prosto. Wystarczy uruchomić Bluetooth, przez który dane będą synchronizowane. Na początku wystarczy sparować przez Bluetooth.
Używając urządzenie nawet bez połączenia z aplikacją w telefonie nie musimy się martwić, że nasze dane przepadną, bo po włączeniu Bluetooth i połączeniu dane się zsynchronizują.

Na początku na stronie głównej widzimy cztery zakładki. Status to zakładka ogólna, gdzie możemy zobaczyć liczbę przebytych kroków i dystans, tętno, dane z naszego snu.
Spacer, bieganie czy jazda na rowerze to opcje, które możemy uruchomić. Przez lokalizację z GPS otrzymamy dokładniejsze dane naszej aktywności.

Po wejściu w daną zakładkę można zobaczyć swoją mapę, kliknąć GO i ruszać.

Po kliknięciu w dane na zakładce głównej możemy zobaczyć je dokładniej.
Jest tam ilość naszych kroków (i ile jeszcze brakuje do wcześniej ustalonego przez nas celu), dodatkowe aktywności np. rower czy bieg, który można rozpocząć rejestrować przez opaskę oraz spalone kalorie w danym czasie.
Podoba mi się porównanie do produktu żywnościowego spalonych kalorii.

Jeśli chodzi o rejestrację snu, nie jest zbyt rzeczywista. Na zdjęciu widoczne jest, że miałam głęboki sen na początku, ale wtedy nawet nie spałam...
Opaska rejestruje dane na temat snu na podstawie tętna, a moje najwidoczniej było podobne do snu.
Tutaj mały minus, ale to przecież nie jest najpotrzebniejsza funkcja. Myślę, że bardziej w formie ciekawostki dla każdego z nas.

Wszystko można zobaczyć jeszcze dokładniej, z podziałem na godziny.
Opaska dosyć dobrze rozpoznaje rodzaj chodu czy biegu.

A tutaj również ciekawe porównanie do zaoszczędzonego paliwa. Jest też szczegółowy opis aktywności w dniu.

Idziemy dalej.

Jak widać, można dodawać (prawdopodobnie) dowolną liczbę urządzeń Xiaomi, które będą uczestniczyć i rejestrować nasze aktywności.

Ustaw cele polega na ustawieniu docelowej masy ciała lub docelowej liczby kroków dziennie.

Wchodzimy w ustawienia naszego urządzenia. U mnie to opaska Xiaomi Mi Band 3, ALE MOŻE BYĆ TO JAKIEJKOLWIEK INNE URZĄDZENIE XIAOMI DO TEGO CELU. Jest tam dużo funkcji, które możemy uruchomić lub wyłączyć. Chyba wszystko jasne.

Aplikacja Mi Fit jest bardzo czytelna. Już od pierwszej styczności z aplikacją nie miałam większych wątpliwości co do posługiwania się nią.

Jest tu też opcja wykrywania opaski, która wibruje po włączeniu opcji. Jednak jest warunek - urządzenia muszą być wtedy połączone przez Bluetooth.
Na opasce jest również opcja "znajdź urządzenie", gdzie telefon wydaje dźwięk. Bardzo pomocne, szczególnie dla zapominalskich.

To wszystko. Mam nadzieję. Dziękuję.
Jeżeli masz jakieś pytania śmiało zadawaj w komentarzach lub wiadomości prywatnej. Jeśli są jakieś błędy to pisz, bo nie chcę wprowadzać innych w błąd.

Masz aplikację Mi Fit?
2019-06-26 03:02:47
Favorites29 RateRate

Mi Tech Team

Vergiliusz | from app

No i to jest opis
2019-06-26 03:38:46
Invalid floor, the posts have been deleted #2

Mi Sports Team

Amsti | from app

Super opis brawo!!!
2019-06-26 19:43:54

Master Bunny

Sławek tbg | from app

Wcześniejsza aplikacja była chyba lepsza. W tej denerwuje mnie brak ilości przebytych kilometrów i średnich dziennych kroków od początku używania opaski. Na głównym ekranie nie pokazuje wartości wagi, a to już śmieszne. Co ciekawe gdy zamienię kolejność z tętnem pokazuje wagę, ale tętna już nie. W historii ciężko sprawdzić dany dzień, przeskakuje jak chce. Jeszcze wiele do poprawy.
2019-06-26 21:44:35

Moderator

styliana Author | from app

michalms
Z doświadczenia wiem, że o ile można dodać więcej opasek do konta to obsługiwana będzie tylko jedna, wybrana w aplikacji. w sumie to nawet logiczne, ale pytanie co jeśli posiada ktoś zegarek i opaskę, czy np kroki będą sumowane jak nosi na zmianę? A już dość naturalne jest posiadanie kilku par butów. czy wtedy można je wszystkie obsługiwać jedną aplikacja?

Wydaje mi się, że tak, ale trzeba połączyć się przez Bluetooth. Co do sumowania, nie mam pojęcia.
2019-06-26 23:46:46

Moderator

styliana Author | from app

Sławek tbg
Wcześniejsza aplikacja była chyba lepsza. W tej denerwuje mnie brak ilości przebytych kilometrów i średnich dziennych kroków od początku używania opaski. Na głównym ekranie nie pokazuje wartości wagi, a to już śmieszne. Co ciekawe gdy zamienię kolejność z tętnem pokazuje wagę, ale tętna już nie. W historii ciężko sprawdzić dany dzień, przeskakuje jak chce. Jeszcze wiele do poprawy.

W sklepie Google Play opinie co do aplikacji są stosunkowo niskie. Może Xiaomi weźmie się i poprawi błędy.
2019-06-26 23:48:37

Master Bunny

arturchris | from app

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ na 10
2019-06-27 15:25:47

Advanced Bunny

Langusta73 | from mobile

michalms
Z doświadczenia wiem, że o ile można dodać więcej opasek do konta to obsługiwana będzie tylko jedna, wybrana w aplikacji. w sumie to nawet logiczne, ale pytanie co jeśli posiada ktoś zegarek i opaskę, czy np kroki będą sumowane jak nosi na zmianę? A już dość naturalne jest posiadanie kilku par butów. czy wtedy można je wszystkie obsługiwać jedną aplikacja?

Ja używałem w telefonie aplikacji Mykronoz ZeFit3z dedykowanym zegarkiem. Niestety nie czytał mi wyników z drugiego urządzenia. Być może podobnie będzie i tutaj.
2019-06-27 15:57:44

Advanced Bunny

MaxVanBoom | from app

Świetny opis, kupiłem Mi Band 3 i nie ukrywam, że jestem bardzo zadowolony, efektem ubocznym jest sytuacja iżczęsto zdarza się, że zapominam zegarka
2019-06-27 16:57:25

Advanced Bunny

1669133229 | from app

W tym ekosystemie Xiaomi (i w aplikacji MiFit) brakuje mi tylko ciśnieniomierza.
2019-06-27 17:32:48
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

styliana

Moderator

• Followers

798

• Threads

56

• Replies

688

4674