In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Чат

[Оффтоп] [Бомбить] Про припинення розповсюдження MIUI Beta

2019-06-24 15:00:59
3098 30
Вітаю, Мі-Фани!

Ідея авторської колонки, в якій я матиму можливість поділитися власними роздумами щодо злободенних питань, виникла в мене давно. Проте брак часу (останній випуск Мі ТВ-гіда побачив світ минулого року) та зміна ситуації на ринку смартфонів постійно вносить корективи до плану випуску першої статті з серії. І ось нещодавно наш з вами улюблений бренд надав шикарний привід для того, щоб врешті відродити ідею авторської колонки. Тому зустрічайте першу (та сподіваюсь не останню) статтю із серії «Бомбить»

Дисклаймер (Застереження). Попри мою поточну посаду, статті з рубрики «Бомбить» не несуть в собі спроби виправдання тих або інших дій виробника/партнера/продавця. Дана серія статей є виключно спробою розібратися в суті проблеми та її значущості у властивій для мене саркастичній манері. Текст, якщо не вказано інше, є виключно авторською думкою, яка сформувалася під впливом життєвого досвіду та даних, отриманих з відкритих джерел (всі посилання збережені). Автор ні в якому разі не нав’язує власну думку та відкритий до конструктивної критики. Тому прошу зберігати спокій та дотримуватись правил форуму, навіть якщо у вас «Бомбить».

Світ вже ніколи не буде колишнім. Те, за що так любили (або ненавиділи, в залежності від вашого особистого досвіду) прошивки MIUI, скоро стане історією. Від 1 липня 2019 припиняється випуск глобальних бета-прошивок MIUI.
Кожна тема або стаття з цього приводу миттєво збирає натовп невдоволених фанатів або хейтерів бренду. В чому ж причина такого хайпу? Чому те, що було направлено на задоволення більшості користувачів, призвело до абсолютно зворотного ефекту? Сьогодні спробуємо розібратись в цьому.

Що думають з цього приводу користувачі?

Не буду наводити конкретних прикладів висловлювань, тим паче, що сенс деяких із них може бути зрозумілим хіба що їх авторам (ви зможете почитати їх в коментарях до будь-якої теми, присвяченої припиненню глобального бета-тесту, наприклад тут і тут), але глобально всі претензії можливо звести до наступних категорій:
  • Тепер немає можливості раніше за всіх отримати нові функції/новий модем/нові цифри в додатку Оновлення.
  • Тепер оновлення прошивок доведеться чекати дуже довго - по місяцю-два, а то і півроку.
  • Бета-прошивки були більш стабільними (!?!?!?) ніж ті, що «Ви» називаєте «стабільними», адже на стабільній прошивці і досі присутній баг «Х», а на беті його виправили.
  • Я був закритим бета-тестером, а тепер «я нікому не потрібен»/«про мене/мої відгуки забули».
  • Я щасливий/нещасний власник Redmi 5 / Redmi 5A і досі сиджу на Android 7.1 в 2019 році, бета була єдиним шансом отримати хоча б Android 8.1, а тепер і його нема.

Якщо перелік не повний, ви завжди можете доповнити його коментарями в зазначених вище темах, або ще й тут (це був сарказм, краще не треба).

Що з цього приводу думаю я?

Як користувач MIUI з часів MIUI V3, коли першого смартфону бренду ще не існувало, я повністю підтримую рішення компанії зосередитися на випуску глобальних стабільних прошивок і вважаю це важливим етапом в розвитку компанії та прошивки MIUI.
Чому? Назову декілька важливих позицій:

1. Бета-прошивка MIUI не є основним способом випробування нових функцій, вона є здебільшого засобом для тестування програмного забезпечення та надання пропозицій досвідченими користувачами. © Розробники MIUI
Україномовна Вікіпедія наводить два визначення бета-тестування:
а) інтенсивне використання майже готової версії продукту (як правило, програмного або апаратного забезпечення) з метою виявлення максимального числа помилок в його роботі для їх подальшого усунення перед остаточним виходом (релізом) продукту на ринок, до масового споживача.
б) бета-тестування може використовуватися як частина стратегії просування продукту на ринок (наприклад, безкоштовна роздача бета-версій дозволяє залучити увагу споживачів до остаточної дорогої версії продукту), а також для одержання попередніх відгуків про неї від широкого кола майбутніх користувачів.

І хоча значення Бета-прошивок для просування MIUI та самої Xiaomi є колосальним - прошивка отримала статус «культової», вона розповсюдилася далеко за межі Китаю та породила безліч Фан-ресурсів. Зараз можна абсолютно справедливо стверджувати, що компанія «вийшла з тіні» свого першого продукту. А тому бета-тестування все менше лишалося засобом просування, все більше стаючи засобом «полірування» програмного продукту. І за визначенням тих самих розробників, з «поліруванням» виникало все більше проблем. Чому - в наступному пункті.

2. Давайте зізнаємося - ми не вміємо робити баг-репорти.

Скарга в коментарі під випадковою темою в Ком’юніті не є звітом про баг. Гнівний коментар в фейсбуці під будь-яким постом офіційної спільноти не є звітом про баг. Твіт з позначками офіційних акаунтів Xiaomi не є звітом про баг. Ваше повідомлення в дірект інстаграму не є звітом про баг.

Як би прикро нам не було, але відлов багів в MIUI відбувається так само, як і в будь-якому іншому програмному продукті: через спеціальну форму у додатку «Відгук». І тільки так! Як би нам не хотілося, щоб розробники постійно читали наши твіти та коментарі, або, в крайньому разі, моніторили 4PDA та XDA-Developers в пошуках нових багів та рішень від спільноти, - цього не буде. В 2017, коли я відвідав офіс розробників MIUI, технічна підтримка глобальних ринків зізналася, що через додаток «Відгук» кожного дня ОДНИМ співробітником обробляється більше сотні баг-репортів. Кожен з них потрібно перекласти, зрозуміти його сутність та в деяких випадках - забезпечити зворотній зв’язок. І це ще половина біди!

Переглядаючи свою власну тему про використання додатку «Відгук», я побачив, що власноруч порушив всі постулати якісного баг-репортингу. Докладніше прочитати про те, що є якісним баг-репортом можна тут. Порівняйте ті баг-репорти, які відправляли ви, з тим, як це описано у статті. Та подумайте над тим, що навіть якщо ви досвідчений QA-тестер, чи всі, хто використовував Бета-прошивку, були такими ж самими досвідченими як ви? Це підводить нас до наступної позиції

3. Відкритий бета-тест з часом створює більше проблем, ніж їх вирішує.
У 2010 році компанія була невеличким стартапом з єдиним продуктом - кастомною прошивкою MIUI для HTC Nexus One. Тоді Лей Цзюнь ВЛАСНОРУЧ опитував 1000 попередньо відібраних учасників з технічних та спеціальних форумів. На це витрачалось 80% часу від його роботи над MIUI! Лише 100 з них стали «інвесторами мрії». Як бачите, це був жорсткий і клопіткий відбір.

Минулого року MIUI було встановлено на більш ніж 190 мільйонах пристроїв, зараз ця цифра ще більша. Кількість версій прошивок з моменту публікації відповідної теми також зросло. Тепер, окрім китайської та звичайної глобальної, існують окремі прошивки для Європи, Росії та Індії… Та всього 200 баг-репортів, які може обробити один співробітник відділу Технічної підтримки MIUI. І більшість з цих людей не особливо заморочуються з їх написанням…

Таким чином рано чи пізно щось мало піти під ніж. І бета-прошивки виглядають найбільш зваженим вибором, тому що…

4. MIUI перестала бути оболонкою для гіків.
Аудиторія компанії вже давно не ентузіасти, які встановлюють кастомну прошивку на свій Galaxy S та готові щотижня чекати на фанатський переклад нової щотижневої прошивки від Kojan (саме так з MIUI познайомився я у 2011). Серед людей, які зараз використовують смартфони та прошивку від Xiaomi, є наші батьки, діти, бабусі та дідусі, поважні бізнесмени, модні інфлюенсери та просто звичайні користувачі. Причому чимало з них навіть не знають про можливість встановлення бета-прошивки (мабуть, це саме для них приховали пункти меню з розширеними варіантами прошивки смартфону). Цим людям не потрібні найпершими нові функції, вони просто хочуть, щоб телефон працював. А, можливо, вони, як і я сам одного разу, усвідомлюють, що в них немає часу на боротьбу з багами, їх репродукцію, або перепрошивку смартфону - навіть просто перезавантажити смартфон неможливо, бо ризикуєш прогавити важливий дзвінок. Все, чого потребує «звичайний» користувач, - це стабільна робота всіх заявлених можливостей. І це підводить нас до наступного пункту

5. Стабільні прошивки мають бути стабільними…
Каламбур. Але тільки серед фанів Xiaomi можна зустріти людей, які стверджують про те, що бета-прошивки - стабільніші за стабільні. Звісно, що досвід користувачів може відрізнятися в залежності від конкретної моделі смартфону, версії прошивки, конкретного періоду часу, «вдачі» користувача та його прискіпливості. Я й сам грішив «порадами» спробувати бету, бо там є нові виправлення, новий модем, нові цікаві фічі (а також нові баги, куди ж без них).

Але нове - не завжди означає краще стабільне. В цьому неодноразово переконувалися власники Mi A1 при переході на Android Oreo та все ще стикаються власники Redmi 5 Plus (остання бета для якого вийшла ще в 2018 роки, а розробники ніяк не можуть вирішити критичні проблеми). А цікаве явище Бета-Стабільних прошивок (або, як їх коректно називають, частковим розгортанням або вибіркової розсилкою прошивок) взагалі може завести неосвідченого користувача в глухий кут.

Здається, і самі розробники це розуміють, адже однією з основних обіцянок при згортанні бета-програми є зосередження на розробці саме СТАБІЛЬНИХ прошивок. А отже - менше багів та більше ймовірності того, що часткове розгортання прошивки - це лише спосіб зменшення навантаження на сервери компанії, а не бета-версія стабільної прошивки. Головне не намагатися наздогнати темпи розгортання щотижневих бета-прошивок.

6. … хоча й не дуже частими.

Темпи розгортання нових версій Android - привід для гордості компанії, адже вона є однією з найшвидших. І малоймовірно, що це зміниться з відмовою від бета-прошивок. Але шалений темп підготовки прошивок, який існував до цього, точно потрібно було уповільнити. Лише подивіться, як оновлюються певні версії прошивок MIUI:

• Закрита Альфа - кожного дня
  • Закрита бета - раз на 3 дні
  • Публічна бета - щотижня.

Зазначу, що останні 2 версії мають представляти собою майже фінальний варіант прошивки (як ми вже знаємо з визначення бета-тесту). Таким чином, прибираючи необхідність 2 рази на тиждень видавати результати своєї роботи на публіку, розробники матимуть більше часу на ВНУТРІШНЄ тестування прошивки та додавання справді нових функцій без ризику для стабільності прошивки. А отже, сподіватимемося, що пусті чейнджлоги залишаться в минулому разом з бета-прошивками.

Звісно, все це лише ідеальний варіант розвитку подій і, крім зазначених мною причин, завжди можуть бути причини внутрішні та менш очевидні.

Але...

Хоча «більшість звичайних користувачів» може й не помітити, що щось сталося, але мені так само прикро, що епоха MIUI як прошивки для ентузіастів закінчується. Я співчуваю всім бета-тестерам, котрі відчайдушно ризикували та встановлювали закриту або відкриту бету на свій пристрій (а особливо тим, хто робив це на основному пристрої - ви справжні відчайдухи!). Тим, хто намагався своїм відгуком зробити прошивку кращою для кожного. Тим, кого почули розробники та кого все ще не чують. Я встиг побувати в ролі кожного з вас та розумію ваши почуття з приводу такої резонансної події…
В будь-якому випадку: все, що робиться - робиться на краще. Рішення ухвалено, а нам залишиться лише жити з його наслідками та сподіватись, що воно принесе бажаний результат.

Нагадую, що в коментарях вітається конструктивна критика та дискусія.
Тим, хто бажає висловити свої образи на адресу адміністрації ресурсу, модераторам та розробникам прошивок, нагадую про модерацію ресурсу.
Висловлюйте свої думки! Але з повагою до інших та грамотно.

І в якості бонусу - маленьке опитування.
Давайте дізнаємося, для чого ви насправді використовували MIUI Beta

P.s. Якщо вам «зайшов» новий формат авторських статей, буду радий почути від вас нові «наболілі» теми для обговорення в коментарях.
Single Poll thread Total 139 Users Voted This Poll has ended.

28.78% (40)

11.51% (16)

12.23% (17)

47.48% (66)
Submit

Rate

Number of participants 2 Experience +35 Pack Reason

View Rating Log

2019-06-24 15:00:59
Favorites19 RateRate

Master Bunny

Yarroslav | from MI MAX 2

бета прошивками не користуюсь , лише глобальні стабільні. Але за багаторічний досвід я явно бачу що спочатку прошивки ставали більш якісні. Але останній час якість прошивок   котиться кудись в прірву . Мені здається що основна причина в тому що компанія випускає якусь жахливу кількість однотипних пристроїв (для яких потрібні свої прошивки), а наприклад лінійку mi max котра немає аналогів в асортименті згортає.
2019-06-24 15:26:57

Pro Bunny

maksdroider | from Redmi Note 4

На моєму redmi note 4 уже не було ні стабільних, ні бета оновлень. За цей час я багато прошивав телефон на різні прошивки, але завжди повертався на MIUI. Буду очікувати, що з припиненням випуску бета оновлень Xiaomi нарешті зможе випустити стабільне оновлення MIUI. А якщо вони зразу випустять оновлення MIUI 11, яке буде десь в кінці, то за цей час я вже зовсім куплю новий смартфон. Доречі треба було додати один із варіантів опитування «Я так і не дочекався оновлення»
2019-06-24 15:40:01
4 рік на Стабільній прошивці. Мені головне безпроблемна,стабільна робота пристрою. Наявність якоїсь нової фішки в першу чергу зовсім не цікавить
2019-06-24 15:46:43

Pro Bunny

TwiSteRiK | from Redmi Note 7

Боже, Ник, такие лонгриды... жесть. тяжело дочитать не отвлекаясь, но... по теме.
стабилка, хотя, я чаще на PE сижу.
2019-06-24 15:52:43

Master Bunny

@hd48915 | from app

Отличная статья, продолжайте писать в том же духе. Что касается самой темы, пользуюсь только стабильными  прошивками со времён MIUI 7, т.к. являюсь обычным пользователем, которому важна именно стабильность работы устройства, 100% прогнозируемость и надёжность. Звучит уныло и консервативно, но для многих важна именно нормальная работа без багов, а не новые фичи каждую неделю. Честно говоря, согласен с камрадом из комментария #1, качество прошивок в последнее время не радует. Это действительно глупо, когда очередное обновление заставляет перелопачивать форумы, в поисках рецепта исправления нововведений. Поддерживаю решение компании о сосредоточении на стабильных прошивках...если они действительно будут стабильными.
2019-06-24 16:20:18

Master Bunny

Crouni | from Redmi 4X

Автору спасибо, статья - зачот! Предпочитаю стабильные версии, хотя написал немало багрепортов пользуясь ними. Поддерживаю инициативу переноса усилий с бета версий на стабильные. Есть надежда, что это принесёт НАМ более стабильные СТАБИЛЬНЫЕ версии MIUI.
2019-06-24 16:42:54

Master Bunny

mr.Alex | from Redmi Note 7

всю жизнь сидел на бэта прошивках на разных телефонах (3, 3s, 4, 4pro, 4x, 5, not 5, 7, not 7. последним два уже на стабильной) с одной стороны приятно первыми получить новые плюшки но из за того что баги были всегда то на еженедельно этот баг например нашел костыль на исправление и через неделю его убрали и добавилось новый баг. и опять перечитыванш кучю форумов шукая решение проблем. на стабильной тоже есть баги но опять таки можно найти костыль и исправить и спокойно пользоваться до следующего обновления а оно бывало раз в пару месяцев или как в последнее время чють ли не раз в пол года. так что поддерживаю закрытие бэта прошивок и переброс всех ресурсов на разработку и исправление стабильной. все акт лучше когда 1000 китайцев пилит прошивку чем 500 там и 500 там образно говоря.
2019-06-24 17:03:38

Grand Master Bunny

Змея | from Redmi 3S

Хорошая статья. Пользуюсь прошивкой от локализаторов (кастом), основана на китайских бетках. Так что, я за бета прошивки.
2019-06-24 19:35:49
Humor does not obey fate,great thoughts-often the most smiling…

Beta Team-Global

Fribble | from Mi 9 SE

Автору спасибо.Отличная статья.По поводу отчётов на глобальных бета прошивках,у меня впечатление что они вообще глобальные отчёты не читают,ничего не исправляют из написанного.Пишем же на англ языке чтобы понятно им было,но баги что были раньше так и продолжают быть в прошивках.
2019-06-24 23:50:23

Beta Team-Global

Fribble | from Mi 9 SE

Чувствую что после закрытия бета ветки глобальной они потеряют много пользователей.Я Сяоми беру в первую очередь из-за бета прошивок а уже потом из-за цены и начинки.А сейчас сидеть на глобалке ну вообще нет желания.На ромоделов тоже не очень хочется.Когда появятся костомы,перейду на них.
2019-06-25 01:47:44
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Nick Lavrenov

Mi Comm team

• Followers

7978

• Threads

354

• Replies

392

140374