In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Technologia

[Nowości] Xiaomi Temperature and Humidity sensor - czujnik temp. i wilgoci od Xiaomi

2019-06-24 08:22:37
1062 12
Skoro już o ekosystemie Xiaomi zacząłe, należało by w takim wypadku o kolejnym elementem składowym który jest niezastąpiony a wchodzi w skład zestawu startowego który dostępny również na Mi-Home.pl
Mowa tu mianowicie o czujniku temperatury i wilgotności.

Trochę danych:

Dokładność pomiaru temperatury wynosi-0.3-0.3 stopni
Dokładność pomiaru wilgotności wynosi-3-3 procent

Dane techniczne:
Temperatura pracy:-20-60 stopni
Wilgotność podczas pracy: wilgotność względna 0-100

Wymiary i waga:
Waga produktu: 0.085 kg
Waga opakowania: 0.430 kg
Rozmiar produktu (L x b x H): 9.00x9.00x3.00 cm/3.54x3.54x1.18 cali
Rozmiar opakowania (L x b x H): 12.00x12.00x6.00 cm/4.72x4.72x2.36 cali

Czujnik ten nie ma żadnego wyświetlacza ani zbędnych elementów a łączy się z bramką która jest niezbędna do działania poprzez WiFi.

By móc korzystać z czujnika, musimy najpierw w aplikacji Mi Home wejść do wtyczki konfiguracyjnej bramki, wybrać URZĄDZENIE

Teraz wybieramy opcję DODAJ URZĄDZENIE PODRZĘDNE

Pojawi się lista podobna do tej powyżej, a w niej wybieramy urządzenie które chcemy dodać i dalej postępujemy zgodnie z instrukcjami jakie się wyświetlą.

Instrukcje sprowadzają się do naciśnięcia na urządzeniu przycisku przez około 30 sek aż zostanie wykryte i sparowane.

Po spraowaniu, pojawi się ono na liście urządzeń tak jak u mnie.

Teraz możemy wrócić do głównego okna aplikacji Mi Home a czujnik pojawi się nam na liście urządzeń. Mozliwe, że po jego kliknięciu będzie musiał pobrać się i aktywować widget/wtyczka do jego obsługi.

Teraz kiedy już czujnik jest dodany, możemy w niego wejść by ukazały nam się dane pomiary.

Naciskając na opis parametrów uzyskamy coś takiego:

A naciskając na temparaturę otrzymamy wykres temperatury i wilgotności za miniony czas od dziennego po tygodniowy do ok. miesiąca.

Ale to jeszcze nie wszystko, naciskając na głównym ekranie aplikacji czujnika, wchodzimy do jego ustawień a tu dostępnych jest kilka ciekawych rzeczy.

I teraz od góry

Są tu dwie opcje gdzie jedna z nich o nazwie Trend, wyświetli wykres temp. i wilgotności co czym już była mowa a druga pozwoli na wysyłanie powiadomień na pulpit o zbyt wysokiej, niskiej temp i wilgotności.

Automatyzacja z kolei pozwoli na stworzenie scenariusza z czujnikiem temp. jako wywoływaczem działania i np w przypadku gdy mamy wentylator to umożliwi jego właczenie lub wyłącznie.

Można np ustawić sobie scenę w której zbyt wysoka temperatura włącza smart kostkę wcześniej opisaną z podłączonym do niej wentylatorem :-)

Dalej mamy

- zmiana nazwy

- zarządzan lokalizacjami, czyli możemy w Mi Home przypisać kartę do urządzenia

Kolejne w ustawieniach ogólnych to:

- dodaj skrót do ekranu głównego, tu wiadomo co co chodzi

- strefa czasowa

- Informacje zwrotne, czyli raportowanie błędów

Rate

Number of participants 1 Experience +3 Pack Reason

View Rating Log

2019-06-24 08:22:37
Favorites7 RateRate

Master Bunny

Febron | from app

Jeszcze nie ochłonąłem po pierwszej recenzji, a tu dryga i trzecia. Muszę to jednak rozłożyć w czasie, by więcej z nich mieć. :-)
2019-06-24 10:20:30

Moderador

Amsti | from app

Świetna recenzja !!!!
2019-06-24 11:01:23

Moderador

przybort | from app

I znów miła lektura. Super recenzja. Dzięki.
2019-06-24 11:28:19

Mi Test Team

michalms | from app

No jak STOSUNKOWO ciepło to mi się już podoba. ;)
2019-06-24 11:46:35

Master Bunny

lukasz234 | from app

Widzę, że kolega ma sporo rzeczy z ekosystemu. Ja dorobiłem się już kilku czujek temperatury tylko że w wersji kwadratowej aqara :) Teraz do sprawdzenia zostały mi jeszcze czujka zalania i czujnik drgań/przesuniecia, ktore przyszły ostatnio pocztą :D
2019-06-24 14:41:26

Moderador

Vergiliusz Author | from app

lukasz234
Widzę, że kolega ma sporo rzeczy z ekosystemu. Ja dorobiłem się już kilku czujek temperatury tylko że w wersji kwadratowej aqara :) Teraz do sprawdzenia zostały mi jeszcze czujka zalania i czujnik drgań/przesuniecia, ktore przyszły ostatnio pocztą :D

No trochę tego się uzbieralo, kupił bym czujnik otwarcia okna ale nie ma z czym go ustawić. Ooo to proszę o jakiś opis bo czytałem, że ten kwadratowy czujnik temp. ma też barometr.
2019-06-24 14:54:44

Master Bunny

lukasz234 | from app

Vergiliusz
No trochę tego się uzbieralo, kupił bym czujnik otwarcia okna ale nie ma z czym go ustawić. Ooo to proszę o jakiś opis bo czytałem, że ten kwadratowy czujnik temp. ma też barometr.

Wszystko wygląda tak samo jak opisywałeś wcześniej, dodatkowo obok ekranu z temperatura i wilgotnością pojawia się pozycja ciśnienie. Dodatkowo na wykresie zbiorczym pojawia się przycisk ciśnienie i po naciśnięciu pokarze się wykres wahań ciśnienia w czasie dzień, tydzień, miesiąc. Ja z czujki otwarcia okna zrezygnowałem właśnie na rzecz tej czujki przesunięcia, robi w sumie to samo, a zajmuje mniej miejsca i nie trzeba jakoś precyzyjnie montować.
2019-06-24 15:13:28

Master Bunny

arturchris | from app

Miło się czyta.
2019-06-25 04:35:13

Pro Bunny

Kiniek | from app

Po prostu super. Na Ali tylko wchodzić i kupować a recenzje o dokładnym opisie ustrojstwa kolega wszystko napisał. I znów wiadomo co, do czego i na co. Super.
2019-06-25 07:12:45

Master Bunny

raks74 | from app

Znakomita recenzja
2019-06-26 00:38:26
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Vergiliusz

Moderador

• Followers

676

• Threads