In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Inne urządzenia

[Recenzja] Xiaomi Mi Smart Scale v1 vs Xiaomi Mi Smart Scale v2 - różnice

2019-06-23 15:12:58
3871 14
Waga jaka jest każdy wie, Xiaomi poszło jednak krok dalej i stworzyło intelignetną wagę, już pierwsza wersja wagi okazała sie udanym produktem na tyle iż  waga doczekała się swojej drugiej wersji.
Postaram się opisać obie wersje wagi Xiami Mi Smart Scale.

Jak widać na zdjęciach, wagi różnią się od siebie. Waga po lewej to pierwsza wersja i wykonana ona jest ze szkła i plastyku, waga po prawej to sam plastyk.
Waga po lewej to tafla szkła pod którą znajduje się platykowy korpus, w drugiej wersji postanowiono zrezgygnować ze szklanych elementów.

Waga w pierwszej wersji ma według mnie ładniejszy wyświetlacz ( to tylko moje osobiste odczucia ) który uaktywnia sie po wejściu na wagę, są to diody które ukryte w obudowie wyświetlają punkciki tworzące daną wartość, w drugiej wersji jest to tak samo ukryty wyświetlacz bardziej przypominający klasyczny. W obu przypadkach wynik wyświetlany jest jeszcze przez chwilę po zejściu z wagi.

Wynik pomiaru pokazywany jest w czasie rzeczywistym w aplikacji MiFit.

Wagi wykonane są bardzo solidnie, nic nie trzeczy nie ugina się, nie ma śladów pęknięć, nie wykrusza się na rogach czy brzegach nawet jeżeli waga o coś uderzy.

To wszystko świadczy o naprawdę solidnym wykonaniu obu urządzeń.

Waga Mi Smart Scale v1 jak i Xiaomi Mi Smart Scale v2 zasilana jest czterema bateriami AAA, do baterii dostaniem się po odwróceniu urządzenia i zdjęciu zaślepki,  urządzenia nie są prądożerne.
A teraz spójrzmy na obie wagi od spodu:

Wyglądają bardzo podobnie, przy czym w pierwszej wersji wagi, w szufladce na baterie jest jeszcze przełącznik od ustawienia tego w jakich wartościach ma być wyświetlany pomiar kg/funty.

Stopki obu wag bardzo dobrze zabezpieczają przed poślizgiem nawet na mokrych kafelkach tak więc może stanąć na wadze bez obaw, że odjedzie ona nam spod nóg a w najgorszym razie odjedzie razem z jedną nogą co byloby nie fajne.

Obie wagi łączą się z aplikacją MiFit i w niej wyświetlają wyniki, tutaj też widać różnicę pomiędzy nimi. Nowsza z wag wspiera analizę ciała czyli potocznie BMI.

By dodać wagę do aplikacji MiFit, musimy ją uruchomić i przejść do zakładki Profil a tam wybieramy dodaj urządzenie

Następnie wybieramy jakie urządzenie chcemy dodać

Teraz pozostało tylko wejść na wagę by została dodana.

Wyniki w aplikacji są wyświetlane bardzo przejrzyście, teraz wystarczy wejść na nią przy uruchomionej aplikacji by pojawił się na ekranie pomiar

Po zmierzeniu wagi zapisze się on w następującej postaci

Mamy tu informację o tym jak się prezentuje nasza waga w odniesieniu do ostatniego pomiaru.
A po przejściu do głównej strony wyniki wyglądają następująco

Można by bardziej rozpisać się o funkcjach aplikacji i jakie ona daje mozliwości ale miało to być porównanie dwóch wersji.
Warto wspomnieć tylko to, że różnicę między wagami widać w samej aplikacji bowiem w przypadku drugiej wersji wagi w aplikacji mamy wspomniane BMI

Rate

Number of participants 1 Experience +3 Pack Reason

View Rating Log

2019-06-23 15:12:58
Favorites12 RateRate

Moderador

przybort | from app

No i super. Czekamy na recenzję. :) Będziemy się ważyć. ;)
2019-06-23 16:22:10

Moderador

Amsti | from app

Czekamy ;)
2019-06-23 17:13:00

Mi Test Team

michalms | from app

Brakuje tylko zdania na podsumowanie. W testach nie ucierpiały żadne zwierzęta, a suma przewazonych w ramach testów przedmiotów i istot przekroczyła 2375,34 kg ;)
2019-06-24 05:23:25

Moderador

przybort | from app

No ciekawa propozycja. I również recenzja. Super to przedstawiłeś. Dzięki.
2019-06-24 11:54:38

Master Bunny

Febron | from app

Na którą bym  wszedł i tak pokaże mi 97,5.Nie masz tam na podorędziu takich bardziej przyjaznych? :-D
2019-06-24 11:56:52

Moderador

Vergiliusz Author | from app

Niestety, czasem sam wolę nie wchodzić. Dlatego baterie nadal trzymają :-D
2019-06-24 13:25:51

Master Bunny

Febron | from app

Vergiliusz
Niestety, czasem sam wolę nie wchodzić. Dlatego baterie nadal trzymają :-D

Myślę, że w moim przypadku siadłyby po kilkunastu razach. Zwyczajowo, kolejna świetna recenzja.
2019-06-24 13:38:24

Master Bunny

arturchris | from app

Recenzje coraz dłuższe i lepsze. Super! Czekamy na inteligentne buty.
2019-06-24 16:07:19

Pro Bunny

baron73 | from app

ciekawy opis produktu super
2019-06-24 18:37:56

Pro Bunny

Kiniek | from app

Bardzo dobra recenzja. Lubię i doceniam jak Ktoś, coś kupił i opisuje wady i zalety danego urządzenia, niż spisane z netu. Właśnie taką wagę chce moja Połówka. Teraz wiadomo co i z czym. Pozdrawiam.
2019-06-25 07:08:06
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Vergiliusz

Moderador

• Followers

733

• Threads

182

• Replies

1839

9983