In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Technologia

[Nowości] Xiaomi Yeelight RGB Bed Side Lamp.

2019-06-18 06:08:13
5640 26
Witajcie Fani Mi. Chciałbym Wam przedstawić z pewnością znane już urządzenie z eko systemu Xiaomi a mianowicie Yeelight RGB Bed Side Lamp, inaczej mówiąc, lampkę nocną od Xiaomi.
Urządzenie nie jest tanie nawet wtedy kiedy ktoś chce je nabyć z Chin ale mi udało się je złapać na wyprzedaży Rossman i nie żałuję.

Troche danych technicznych i jedziemy z wrażeniami.

Specyfikacja Mi Bedside Lamp (dane ze strony mi-home.pl)
  • Wyświetlanie jednego z 16 milionów kolorów
  • Regulacja zakresu temperatury światła oraz jasności
  • Zakres regulacji temperatury 1700K-6500K
  • Dotykowy system regulacji
  • Oświetlenie LED OSRAM
  • System regulacji - jasność, zmiana koloru, opóźnienie wyłączenia, włączenia
  • Moc 10W
  • Zasilanie dołączonym zasilaczem 12V, 1A
  • Żywotność 20000 h
  • Kompatybilność ze smartfonami iOS 8.0 lub nowszymi, Android 4.4 lub nowszymi, z zainstalowaną aplikacją Mi Home do obsługi
  • Obsługa WiFi oraz Bluetooth 4.2

Urządzenie jest rewelacyjne jeżeli chodzi o jego jakość wykonania i działanie. Jeżeli kupicie je z krajowej dystrybucji nie musicie martwić się o żadne przejściówki, zasilacz jest z końcówką EU.

Podłączamy lampkę i uruchamiamy ją przyciskiem jaki znajduje się na jej górze, włączamy aplikację mi home i parujemy urządzenia. Po sparowaniu lampka pojawi się w aplikacji.

Sama aplikacja jest bardzo podobna do tej od sterowania żarówką RGB, jeżeli ktoś ją ma to wie o co chodzi.
Mamy tutaj włącz/wyłącz

Wybór barwy światła

I tu jest pole do popisu bo po wejściu w opcję " biała" pojawi się nam jasny ekran a u góry suwak za pomocą którego możemy dobrać zależnie od preferencji to czy ma to być biały zimny czy ciepły kolor.

Nastepny to przycisk

I umożliwa on wybranie koloru świecenia lampki oraz jasności danego koloru

Ostatni

włącza nam losową zmianę koloru

Oczywiście w prawym górnym rogu dostępne są inne opcje systemowe:

I teraz tu jest coś fajnego dla posiadaczy opasek Mi Band bowiem po wejściu w opcję: USTAWIENIA URZĄDZENIA mamy możliwość dodania do obsługi lampki opaski.

Po sparowaniu, opaska wykrywa kiedy zasnęliśmy i wysyła sygnał do lampki by ta wyłaczyła się.

- Harmonogram wiadomo, ustawiamy tu w jakich godzinach i w jakich dniach lampka ma się włączać i wyłączać
- Automatyzacja, tutaj możemy ustawić scenę która posłuży do włączenia lub wyłączenia lampki. Ja mam np. Podłączony czujnik roślin i dzięki modowi od Rezmusa z  xiaomifans.pl ustawioną wartość światła po spadku której lampka włącza się.
- Możemy udstępnić lapmkę innym osobom.

No i przechodzimy do zakładki Ustawienia Ogólne:

Fajna rzecz, że lampka tak jak wcześniej opisany przeze mnie zegarek, służy jako bramka BLE więc można do niej podłączyć dowolne urządzenie z BT.
Można ustawić scenariusz z dowolnym urządzeniem od Xiaomi na BT ale nie tylko bo równiez z włącznikami światła itp. Wszystko zalezy od Was no i od ograniczeń posiadanego sprzętu.

Jeżeli chodzi o samo urządzenie to jest ono w kształcie tuby, górna część wykonana jest z "mlecznego" pleksy a podstawa w dwóch wersjach złotej lub srebrnej wykonana jest z plastyku.

Na górze urządzenia jak już pisałem, jest włącznik ale to nie jedyny przycisk, jest tu też nieco mniejszy przycisk służący do zmiany koloru.

A teraz najlepsze co najbardziej mnie jara w tej lampce.

W połowie górnej części obudowy, tu gdzie są przyciski włączania i zmiany barwy koloru jest coś jeszcze. Czujnik dotykowy służący do ustawienia jasności świecenia lampki. Przesuwacie palcem przy krawędzi tuby patrząc od góry na lampkę i bez telefonu zmieniacie jasność.
Fajne?? FAJNE :-)

2019-06-18 06:08:13
Favorites22 RateRate

Master Bunny

Febron | from app

Bardzo fajny opis. Rzeczywiście jest bajer.
2019-06-18 06:49:30

Mi Test Team

michalms | from app

Fajne zestawienie z opaska. Jeśli jest możliwość ustawienia światła tak, żeby można było przy nim czytać, to jak się komuś przysnie z książką w ręku sama zgaśnie. U mnie syn lubi zasypiać przy świetle i ma mi band. A powiedz światło po zaśnięciu tak poprostu gaśnie, czy się wygasza, np w ciągu 2-3 minut zmniejszając jasność do wyłączenia? Jak ktoś śpi w opasce i się obudzi czy lampka się włączy?
2019-06-18 06:58:24

Moderador

Amsti | from app

Super opis!!! A ta lampka to super sprawa szczególnie dla takich jak ja....oglądam coś w TV wieczorem i usypiam :)
2019-06-18 07:36:42

Moderador

przybort | from app

No to już niezła lampka. Wypasiona. Super opis. Bardzo konkretny.
2019-06-18 07:42:50

Mi Test Team

michalms | from app

w niektórych mniejszych miastach w Rossmann jeszcze są produkty Xiaomi, ceny już są na poziomie 30% tego co w autoryzowanym sklepie. wyprzedaże wyprzedaży. Ta lampka pewnie już poniżej 100 jak ktoś ma szczęście i trafi.
2019-06-18 08:26:57

Rookie Bunny

zalef | from app

dodalbym że były dwie wersje tej lampy więc warto zwrócić na to uwagę. mam V2 i jestem zachwycony, uzywam aplikacji yeelight bo mam jeszcze żarówkę z tym zgraną. Działa też z google home więc można sterować głosem za pomocą asystenta Google.
2019-06-18 09:07:53

Master Bunny

arturchris | from app

Super opis, prosimy o więcej :-D
2019-06-18 09:36:03

Moderador

Vergiliusz Author |

arturchris odpowiada, dnia 2019-06-18 15:36:03
Super opis, prosimy o więcej :-D

Jak się trafi coś nowego to na pewno pojawi się :D chyba, że zrobię opis elektrycznego wkrętaka ale na baterie.
2019-06-18 09:40:57

Master Bunny

Febron | from app

Vergiliusz
Jak się trafi coś nowego to na pewno pojawi się :D chyba, że zrobię opis elektrycznego wkrętaka ale na baterie.

Rób opis wszystkiego sensownego, co wpadnie Ci w ręce, bo robisz to dobrze.
2019-06-18 09:59:45

Advanced Bunny

KrisW74 | from app

super. więcej takich rzeczy
2019-06-18 14:51:09
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Vergiliusz

Moderador

• Followers

739

• Threads