In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Porady i wskazówki

[Wskazówki] Wskazówka uruchomienia VoLTE w sieci Play [testowane na Mi 8]

2019-06-02 01:14:43
28004 57
Nie jestem pewien, czy już ktoś o tym nie pisał. Jeżeli tak to mea culpa i usunę wątek :-) Porada dotyczy oczywiście tylko tych osób, którym tej usługi nie udało się jeszcze uruchomić, a sprawdzana była na dwóch urządzeniach Mi 8 w sieci Play i w obydwu przypadkach zadziałała :-) Gdyby komuś udało się to także na innym smartfonie Xiaomi lub u innego operatora, to liczę na to, że da info o tym w komentarzu :-)

Wpierw należy się upewnić, że mamy wyłączony tzw. "carrier check" (jak to jest po naszemu, to nie wiem). Robimy to z poziomu dialera wpisując kody:
1) *#*#86583#*#* dla VoLTE
2) *#*#869434#*#* dla VoWIFI
Jeżeli po wpisaniu kodu pierwszego pojawi się dole powiadomienie z napisem "VoLTE carrier check was disabled" lub w przypadku kodu drugiego z napisem "VoWIFI carrier check was disabled" to dobrze. Jeżeli natomiast zamiast "disabled" będzie "enabled", to wpisujemy kod ponownie, bo to oznaczało, że już wcześniej miałeś to wyłączone, a teraz włączyłeś z powrotem :-)

Ostatnim etapem jest wpisanie do dialera kodu *#*#4636#*#*, który przenosi nas do ustawień "Testowanie", a interesuje nas tam tylko "Informacje o telefonie 1" które to wybieramy, przesuwamy kawałek w dól, gdzie bedą suwaki, które należy włączyć tak, jak na załączonym zrzucie ekranu :-)

Od tej pory powinno działać VoLTE :-) Można to sprawdzić w tym samym miejscu wybierając "Więcej" na samym dole, a potem "Stan usług IMS".
Dodatkowo nie zaszkodzi sprawdzić, czy w ustawieniach "Karty SIM i sieci komórkowych", po wybraniu naszej karty, mamy włączony przełącznik od VoLTE.

Powodzenia :-)

UPDATE:
1) Co do VoWIFI jednak nie mam pewności, że zadziała, bo okazuje się, że w "Stan usługi IMS" widnieje jednak jako: Niedostępna.
P.S. Usługę Wi-Fi Calling w Play uruchamia się SMS'em o treści START wysyłanym na darmowy numer 282.
2) Pisałem wcześniej, że nie zadziałało mi to na mojej Mi 9. Jak się okazało nie miało prawa zadziałać, bo Play NEXT, to nie to samo jednak co "zwykłe" Play i nie oferuje póki co ani VoLTE, ani VoWIFI :-)

2019-06-02 01:14:43
Favorites41 RateRate

Rookie Bunny

Alex91_ | from app

VoLTE działa,  potwierdzam, niestety, VoWiFi nie bardzo, pomimo przełącznika -  stan usług IMS pokazuje, że VoWiFi niedostępne.
jest coś co mogę zrobić by to poprawić?
2019-06-02 01:41:03

Master Bunny

gUM0L Author |

Alex91_ odpowiada, dnia 2019-06-01 19:41:03
VoLTE działa,  potwierdzam, niestety, VoWiFi nie bardzo, pomimo przełącznika -  stan usług IMS pokazuje, że VoWiFi niedostępne.
jest coś co mogę zrobić by to poprawić?

Jeżeli chodzi o mnie, to moja wiedza aktualnie dalej nie sięga :-/
2019-06-02 01:48:26
gUM0L - Mi 9 owner

I am kind of 'delayed', but I'm also kind of amazing ^.^

Rookie Bunny

Alex91_ | from app

gUM0L
Jeżeli chodzi o mnie, to moja wiedza aktualnie dalej nie sięga :-/

No nic to, w takim razie trzeba czekać, aż szanowny Play raczy ruszyć z usługą dostępną dla wszystkich :) Super, że przynajmniej Tobie się udało
2019-06-02 01:49:56

Pro Bunny

Adam70 | from app

Na MI 8 LITE obie opcję się pojawiły, jednak przy połączeniu VoLte przełącza się na H. WIFI nie reaguje.
2019-06-02 02:08:23

Master Bunny

gUM0L Author |

Alex91_ odpowiada, dnia 2019-06-01 19:49:56
No nic to, w takim razie trzeba czekać, aż szanowny Play raczy ruszyć z usługą dostępną dla wszystkich :) Super, że przynajmniej Tobie się udało

Zrobilem maly update watku, bo jednak dzieki Tobie okazalo sie, ze i na tych dwoch Mi 8 widnieje VoWIFI jako Niedostepna. Wiec poki co tylko VoLTE zadzialalo.
2019-06-02 02:08:50
gUM0L - Mi 9 owner

Advanced Bunny

IreneuszK | from app

Na moim Mi 8 lite (Play, abo) od początku było tak:
2019-06-02 03:44:42

Mi Tech Team

Łukasz | from app

Niestety nie działa na każdym telefonie Xiaomi.
2019-06-02 03:49:08

Mi Tech Team

Łukasz | from app

ps. źle podałeś to, że interesuje nas tylko jedna tam karta sim numer 1, bo jak ktoś ma kartę sim pod numer slot 2 to numer 1 będzie bezużyteczne, tak samo jak będzie 2 karty sim :-)
2019-06-02 04:05:19

Master Bunny

gUM0L Author | from app

Łukasz
ps. źle podałeś to, że interesuje nas tylko jedna tam karta sim numer 1, bo jak ktoś ma kartę sim pod numer slot 2 to numer 1 będzie bezużyteczne, tak samo jak będzie 2 karty sim :-)

Nie pomyślałem o tym :-) Później to dopiszę, że zależy od ilości kart i tego, że Informacje o telefonie 1 są od karty SIM nuner 1 i analogicznie 2 od SIM 2 :-)
2019-06-02 04:32:40
gUM0L - Mi 9 owner

Mi Tech Team

Łukasz | from app

Szkoda, że ja nie mam dostępnych tych opcji co wy :-(
2019-06-02 04:44:11
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

gUM0L

Master Bunny

• Followers