In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Redmi

[Dyskusja] Xiaiomi 6A, wasze opinie

2019-05-23 19:17:15
415 12
Podzielcie się swoimi opiniami na temat modelu Xiaiomi 6A
2019-05-23 19:17:15
Favorites RateRate

Mi Tech Team

Łukasz | from app

No jakie opinie, przecież to w dobrej cenie ale szrot. Nic za taką cene i tak nie dostaniesz dobrego. Po to po powstają takie telefony, gdzie główne zadanie to net, fb, sms,mms, dzwonienie i czasem jakaś na szybko fota, kto nie przywiązuje wagi do jakości. Po to powstał GO, 4/6A, Redmi 3-7 etc.
2019-05-23 19:48:13
Dokładnie, to telefon, dla osób, które ni wymagają niczego od niego. Ma dzwonić i można pisać smsy. Ewentualnie coś dodatkowo i na tym możliwości się kończą.
2019-05-23 23:24:43
Nie lubię nadgryzionych jabłek

Semi Pro Bunny

1820427786 Author | from app

Raczej się nie zgodzę. Telefon bije na głowę niektóre produkty np. Samsunga droższe o kilkaset złotych, nie wspominając o tym że mało który producent na bieżąco aktualizuje Androida. Do robienia zdjęć używam lustrzanki bo żaden telefon nie służy do robienia zdjęć którymi można się zachwycać, do grania używam konsoli bo nie ma czegoś takiego jak telefon gamingowy, płacić zawsze będę  (chociaż by ze względów bezpieczeństwa) kartą kredytową, nie bardzo wiem jakie inne funkcje mógłby spełniać telefon a których nie posiada ten. Wiadomo że 10 razy droższy Samsung czy Apple ma te 2GB RAMu więcej czy czytnik linii papilarnych ale czy to sprawia że tamte produkty służą do czegoś innego niż telefonowania, wysyłania SMS-ÓW,  maili, przeglądania internetu i słuchania muzyki ????? Do czego takiego spektakularnego użytkownik Samsunga 9 wykorzystuje swój telefon czego ja nie mogę na swoim?????. Jedyne czego mi brakuje w porównaniu do wcześniej posiadanego 5A to portu Irda, a za różnicę w cenie w porównaniu do najnowszego iPhona kupiłem konsole PlayStation 3 do grania i używaną lustrzankę do robienia zdjęć o których jakikolwiek telefon na świecie może tylko pomarzyć
2019-05-24 01:01:36

Grand Master Bunny

Febron | from app

Zaprezentowałeś bardzo rozsądny pogląd dotyczący telefonu jako takiego. Z biegiem czasu, wszyscy zapomnieliśmy trochę do czego tak naprawdę winien służyć . Głównie do tego o czym piszesz. Piszą o tym również Łukasz i sp4ubw. Wszyscy macie rację. Ty wyraziłeś opinię o telefonie,oni bardziej o smartfonie i o tym czego można, czy powinno się od niego oczekiwać. Wszyscy macie rację. Dołączę i swoją. Jeśli Ci wystarcza, to pewnie jest właściwym wyborem. Wielu z nas woli mieć wiele funkcjonalności w kupie, inni nie. Jeśli nie przywiązujesz do tego ostatniego szczególnej wagi, na pewno masz rację. Mój telefon to już dziadek, ale póki działa jak powinien, dopóty nie zamierzam go zmieniać. R4x
2019-05-24 01:38:41

Mi Tech Team

Łukasz | from app

quoteurl=home.php?mod=space&uid=18204277861820427786/url
Raczej się nie zgodzę. Telefon bije na głowę niektóre produkty np. Samsunga droższe o kilkaset złotych, nie wspominając o tym że mało który producent na bieżąco aktualizuje Androida. Do robienia zdjęć używam lustrzanki bo żaden telefon nie służy do robienia zdjęć którymi można się zachwycać, do grania używam konsoli bo nie ma czegoś takiego jak telefon gamingowy, płacić zawsze będę  (chociaż by ze względów bezpieczeństwa) kartą kredytową, nie bardzo wiem jakie inne funkcje mógłby spełniać telefon a których nie posiada ten. Wiadomo że 10 razy droższy Samsung czy Apple ma te 2GB RAMu więcej czy czytnik linii papilarnych ale czy to sprawia że tamte produkty służą do czegoś innego niż telefonowania, wysyłania SMS-ÓW,  maili, przeglądania internetu i słuchania muzyki ????? Do czego takiego spektakularnego użytkownik Samsunga 9 wykorzystuje swój telefon czego ja nie mogę na swoim?????. Jedyne czego mi brakuje w porównaniu do wcześniej posiadanego 5A to portu Irda, a za różnicę w cenie w porównaniu do najnowszego iPhona kupiłem konsole PlayStation 3 do grania i używaną lustrzankę do robienia zdjęć o których jakikolwiek telefon na świecie może tylko pomarzyć/quote

No zgadza się, ale tu kto pisał o Samsungu? Napisałem, że to jeden z lepszych telefonów w takiej cenie, ale za słaby dla tych co wymagają więcej od telefonu a i niezbyt wyróżnia się od innych chińczyków. Zgadzam się z @sp4ubw
2019-05-24 02:08:26
1820427786 odpowiada, dnia 2019-05-23 19:01:36
Raczej się nie zgodzę. Telefon bije na głowę niektóre produkty np. Samsunga droższe o kilkaset złotych, nie wspominając o tym że mało który producent na bieżąco aktualizuje Androida. Do robienia zdjęć używam lustrzanki bo żaden telefon nie służy do robienia zdjęć którymi można się zachwycać, do grania używam konsoli bo nie ma czegoś takiego jak telefon gamingowy, płacić zawsze będę  (chociaż by ze względów bezpieczeństwa) kartą kredytową, nie bardzo wiem jakie inne funkcje mógłby spełniać telefon a których nie posiada ten. Wiadomo że 10 razy droższy Samsung czy Apple ma te 2GB RAMu więcej czy czytnik linii papilarnych ale czy to sprawia że tamte produkty służą do czegoś innego niż telefonowania, wysyłania SMS-ÓW,  maili, przeglądania internetu i słuchania muzyki ????? Do czego takiego spektakularnego użytkownik Samsunga 9 wykorzystuje swój telefon czego ja nie mogę na swoim?????. Jedyne czego mi brakuje w porównaniu do wcześniej posiadanego 5A to portu Irda, a za różnicę w cenie w porównaniu do najnowszego iPhona kupiłem konsole PlayStation 3 do grania i używaną lustrzankę do robienia zdjęć o których jakikolwiek telefon na świecie może tylko pomarzyć

Tym telefonem nie zrobisz wielu rzeczy, które zrobisz innymi.

Chociażby właśnie gry. Nie zagrasz w wymagające tytuły bo nie da się, gdyż gra nie uruchomi się lub będzie działać tak, że ochota na grę przejdzie.

Sam napisałeś nie ma portu IR, więc nie wykorzystasz telefonu jako uniwersalnego pilota, który może się przydać w najmniej oczekiwanym momencie.

Nie posiada czytnika palców, więc nie doświadczysz wygody podczas używania wielu funkcji aby skrócić czas potrzebny do ich włączenia/realizacji.

Posiada znikomą ilość pamięci operacyjnej, więc zapomnij o wielozadaniowości i sensownym robieniu czegoś podczas na przykład ściągania pliku lub grania czy otwierania kilku stron jednocześnie w przeglądarce.

Posiada 16GB pamięci na pliki z czego dostępne jest nie więcej niż 9GB, więc zainstalowanie większej ilości aplikacji nie będzie możliwe z braku miejsca. Ba, zainstalowanie kilkunastu graniczy z cudem. Obecnie aplikacje mają spore rozmiary. Trzeba też dodać, że zainstalowanie wymagających gier nie będzie też możliwe z racji braku miejsca.

Procesor i pamięci są bardzo wolne, więc uruchamianie niektórych aplikacji trwa kilkanaście sekund, a w przypadku szybszego telefonu, będzie to czas poniżej sekundy. To męka, a nie korzystanie z telefonu.

Nie posiada szybkiego ładowania, więc można zapomnieć o doładowaniu rozładowanego telefonu w 15 minut tak, żeby móc korzystać przez wiele godzin.

Głośnik multimediów pozostawia wiele do życzenia - po prostu coś tam słychać. Nie da się nawet słuchać filmu jak się go ogląda z telefonu bo zakres tonalny jest kiepski. Umiejscowienie go z tyłu daje efekt tłumienia jak telefon leży w normalnej pozycji. Droższe modele mają na dolnej ramce i nie jest dźwięk tłumiony.

Jakość rozmów jest co najwyżej akceptowalna - dłuższa rozmowa nie jest komfortowa i bardziej męczy niż słychać. W przypadku rozmów po godzinę lub dłużej nie jest to fajna sprawa. Też zakres tonalny jest mizerny słuchawki oraz jakość samej.

Złącze do danych i ładowania to ciągle micro USB - niewygodne i szybo się zużywają kable. USB-C bije je na głowę w ergonomii i możliwościach.

Wyświetlacz - LCD z małą rozdzielczością. Obraz widać, ale do ideału mu daleko. Oglądanie filmu w nocy jak są paski  czarne to mordęga bo świecą i dają po oczach.

Brak NFC - nie można płacić telefonem, nie można używać tagów NFC, nie otworzy się automatycznie ładowarka samochodowa, etc.

Brak ładowania indukcyjnego - w komplecie z mało funkcjonalnym mikro USB i wolną ładowarką - nie zachwyca.

Bardzo średnio o ile nie jeszcze słabszy moduł aparatu. Ok, można nosić lustrzankę, tylko mając lepszy model często można jej nie zabierać. Zdjęcia z nowych modeli są bardzo przyzwoite i jakością przy nikłej ilości światła potrafią zaskoczyć. To samo dotyczy kilku przełączalnych ogniskowych. W tym modelu nie ma nic takiego i tłumaczenie 'bo używam lustrzanki' niewiele daje. Tez używam, ale fajnie mieć przy sobie w kieszeni coś czym da się zrobić cokolwiek niż nie mieć nic (czyt. mieć ten model).

Przeciętny GPS - droższe modele mają lepsze moduły i lepszą dokładność ustalania pozycji oraz większą czułość odbiorników co daje niesamowitą przewagę w ciężkich warunkach widoczności satelit. Większa ilość obsługiwanych częstotliwości, większa liczba obsługiwanych systemów lokalizacyjnych, to daje pewność działania. W tym modelu po prostu działa.

Słuchanie muzyki - sam to zaznaczyłeś - otóż brak DACa dodatkowego, czy chociażby brak obsługi AptX powodują, że coś słychać, ale z lepszych modeli słychać lepiej.

Procesor MTK = szybki koniec wsparcia, gdy inne modele z normalnymi procesorami te wsparcie ciągle będą miały. Ten procesor to też mniejsza kompatybilność z wieloma aplikacjami, czyli proszenie się o kłopoty na własne życzenie. Po prostu nagle coś nie będzie chciało się zainstalować, lub uruchomić z racji procesora. Czego praktycznie nie ma na Qualcommach.

Podstawowe funkcje takie jak pisanie SMSów - z racji wolnego procesora pisanie szybkie na klawiaturze nie jest możliwe w tym modelu. Po prostu czekasz na reakcje zamiast pisać dalej. Szybsze modele dają tę wygodę i brak zdenerwowania podczas pisania.

Tak to wygląda i można się nie zgadzać, tyle, że to fakty i ciężko coś inaczej napisać o tym modelu. Po prostu jest on dla osób niewymagających. Kompletnie nie nadaje się dla kogoś kto chce w ciągu minuty sprawdzić FB, odpisać na wiadomości na messengerze, sprawdzić instagram, odpisać, w międzyczasie włączyć plik, który akurat się dokończył ściągać. Po prostu nie nadaje się do szybkiego i wygodnego korzystania. Ewentualnie inne porównanie, nie da się go użyć jadąc aby szybko zmienić trasę czy wyszukać podczas nawigacji czegoś bo zanim to nastąpi to dawno przejedziemy zjazd lub obiekt.

2019-05-24 02:34:48

Grand Master Bunny

Febron | from app

quoteurl=home.php?mod=space&uid=1604934220sp4ubw/url

Chociażby właśnie gry. Nie zagrasz w wymagające tytuły bo nie da się, gdyż gra nie uruchomi się lub będzie działać tak, że ochota na grę przejdzie.
/quote

KO.Nigdy już nie kupię żadnego smartfona. Zawsze może i pewnie jest od niego lepszy. Czuję się skopany, sponiewierany, odarty ze wszystkich racji. Dałeś czadu, ale trudno odmówić Ci właśnie tej ostatniej-D
2019-05-24 02:58:01

Semi Pro Bunny

1820427786 Author | from app

sp4ubw

No sorry jeżeli kupujesz telefon za 4tys. zł aby grać w najnowsze gry albo pracować wielowątkowo to chyba niczego nie rozumiem. Nie ma takiej gry na telefon w którą nie  mógł bym zagrać przy 2GB ramu i 4 rdzeniowym procesorze, po za tym o jakim graniu mówimy w prawdziwe gry gra się na konsoli ewentualnie PC z dobrą kartą graficzną. O jakiej wielowątkowej pracy mowa? Na żadnym telefonie nie odpalisz profesjonalnego pakietu graficznego a jeżeli używasz 6 cali do obróbki grafiki a przy tym jednocześnie edytujesz Worda, Exela, wysyłając przy tym maile w międzyczasie przeglądając 4 strony internetowe to pomyliłeś urządzenia, niestety nigdy żaden telefon nie będzie posiadał procesora I7 ani 15 calowego wyświetlacza który umożliwia przyjemną pracę przy takich zastosowaniach. Może cię to zdziwi ale do grania zawsze będą służyły konsole do pracy biurowej laptopy lub PC, do robienia dobrej jakości zdjęć lustrzanki a do oglądania filmów telewizory, nie wiem co może być przyjemnego w oglądaniu świetnego filmu na max 6 calach i nie chodzi tu nawet o technologię ale zyski koncernów. A jeżeli próbujesz mnie przekonać że warto wydać 4 tys. więcej po to aby szybciej załadowała się Zuma deluxe to sorki. P. S. jakość rozmów HD w 6A nie powoduje bulu uszu nawet przy godzinnej rozmowie. Proponuję abyś skoro było cię stać na flagowca Samsunga wydał jeszcze te 500zł i porównał czy żeczywiście tak wiele tracisz. A 128 GB pamięci na karcie pamięci w zupełności wystarczy mi na dane trzymane w telefonie a jak doliczyć do tego chmurę 1TB to aż nadto
2019-05-24 03:47:19
1820427786 odpowiada, dnia 2019-05-23 21:47:19
No sorry jeżeli kupujesz telefon za 4tys. zł aby grać w najnowsze gry albo pracować wielowątkowo to chyba niczego nie rozumiem. Nie ma takiej gry na telefon w którą nie  mógł bym zagrać przy 2GB ramu i 4 rdzeniowym procesorze, po za tym o jakim graniu mówimy w prawdziwe gry gra się na konsoli ewentualnie PC z dobrą kartą graficzną. O jakiej wielowątkowej pracy mowa? Na żadnym telefonie nie odpalisz profesjonalnego pakietu graficznego a jeżeli używasz 6 cali do obróbki grafiki a przy tym jednocześnie edytujesz Worda, Exela, wysyłając przy tym maile w międzyczasie przeglądając 4 strony internetowe to pomyliłeś urządzenia, niestety nigdy żaden telefon nie będzie posiadał procesora I7 ani 15 calowego wyświetlacza który umożliwia przyjemną pracę przy takich zastosowaniach. Może cię to zdziwi ale do grania zawsze będą służyły konsole do pracy biurowej laptopy lub PC, do robienia dobrej jakości zdjęć lustrzanki a do oglądania filmów telewizory, nie wiem co może być przyjemnego w oglądaniu świetnego filmu na max 6 calach i nie chodzi tu nawet o technologię ale zyski koncernów. A jeżeli próbujesz mnie przekonać że warto wydać 4 tys. więcej po to aby szybciej załadowała się Zuma deluxe to sorki. P. S. jakość rozmów HD w 6A nie powoduje bulu uszu nawet przy godzinnej rozmowie. Proponuję abyś skoro było cię stać na flagowca Samsunga wydał jeszcze te 500zł i porównał czy żeczywiście tak wiele tracisz. A 128 GB pamięci na karcie pamięci w zupełności wystarczy mi na dane trzymane w telefonie a jak doliczyć do tego chmurę 1TB to aż nadto

Widzę, że Ty nie utworzyłeś wątku po to aby usłyszeć fakty, lecz po to, żeby ludzie napisali, że Redmi 6A to wspaniały model. Bo jak inaczej wytłumaczyć Twoje odpowiedzi?

Niestety, jest jaki jest i tego nic nie zmieni.

Nie próbuję Cię też do niczego przekonywać. Nazwałeś temat wpisu jak nazwałeś i zachęciłeś do opinii więc wyraziłem swoją. Nie jest to przekonywaniem Ciebie do czegokolwiek, a jedynie konkretną opinią o tym modelu.

Traktujesz to co piszą inni bardzo personalnie i masz takie argumenty Spróbuj wyzbyć się patrzenia przez pryzmat tego modelu z racji jego posiadania i otwórz się na prawdę. Zrób to bez atakowania osób, które zupełnie bezinteresownie i obiektywnie wyrażają opinie, o które prosiłeś.

I bez złośliwości, używaj słownika pisząc. :)
2019-05-24 03:57:52

Mi Tech Team

Łukasz | from app

1820427786

Sory ale mam telefon 4/64 od Xiaomi i ma mocniejszy procek i lepsza grafę i nawet tu Miui potrafi zmulic, a co dopiero gry. Nie uwierzę, że komfortowo przy 2/16 można korzystać w pełni z Miui i gier. Zresztą mam 2 telefony Xiaomi właśnie 2/16 i jest tragedia. Do sms, mms, pogadać przez telefon, olx, fb, messenger i czasem jakąś fote z informacją zrobić to ok. Do komfortowej pracy i czegoś więcej nie. Prosto i na temat, nie mam nic do dodania, bo poprzednik wypunktował to idealnie. Argument za argumentem.
Jak napisałem, za taką cenę to dobry telefon i tylko tyle, szału nie ma. Przecież poprzednik też nie napisał nic o takim Mi8/9 bo i po co? Przecież wiadomo, że nawet porównywać nie ma sensu.
1. Jak kogoś nie stać to nie kupi.
2. Jak kogoś stać ale nie wykorzysta tego co ma Mi9 a wystarczy mu Redmi 6A to wiadomo, że nie będzie brał Mi9
2019-05-24 06:31:02
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

1820427786

Semi Pro Bunny

• Followers

32

• Threads

1

• Replies

4

1171