In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Technologia

[Nowości] Xiaomi mijia Smart Voice, to kombajn nie tylko zegarek.

2019-05-06 09:40:24
1974 35

Zegarek działa i jest widoczny również w Mi Home ustawionym na region Polski, ja opisze swoje przygody z modem więc u Was tak nie musi to wyglądać.

Mogę już co nieco napisać ale większość funkcji jest dla mnie jeszcze obca w tym zegrarku, trzeba przetłumaczyć sobie opisy z Chińskiego.
Zegarek w każdym miejscu gdzie by się go nie postawiło wygląda elegancko, wpasowuj się w każdy wystrój mieszkania/domu.
A teraz coś o zegarku, aplikacja Mi Home bardzo szybko go wykrywa i widoczny jest niezależnie od tego jaki region mamy wybrany w aplikacji.
Mam zonka bo trudno mi tu będzie wyjaśnić od czego zależy czas wyświetlany na ekranie, dlaczego?
Otóż przy pierwszej próbie na zmodowanej aplikacji gdzie mam region na CHiny ustawiony, zegarek odmierzał czas Chiński ( sprawdziłem u wujka google jaki jest aktualnie czas w Chinach i to się sprawdziło) ale zmieniłem region na Polski i już czas się zmienił na nasz, swojski :P
Jednak zegarek po chwili zgubił WiFi i za żadne skarby nie chciał ponownie się połączyć z siecią.
No cóż reset ale trzeba długo przytrzymać przycisk resetu, ponad 5 sek. pominę inne problemy z konfiguracją bo kilka ich było i do czasu dłuższego resetu zegarek potrafił gubić sieć.
Dopiero po tym procesie nie dość że wyświetlił poprawnie czas po zalogowaniu do sieci ( pomimo że w modowanej aplikacji nadal miałem region na CHiny) to nie gubił więcej sieci WiFi. Po prawidłowej konfiguracji z ekranu znika migający symbol sieci WiFi a w górnej części podświetlany przycisk zmienia kolor z pomarańczowego na biały.

A teraz mogę opisać wrażenia bo wieczornych bojach z konfiguracją.
Musimy postarać się o jakiś adapter do gniazdka bo zasilacz ma bolce do Chińskiego gniazdka, na pocieszenie dodam że kabel zasilający jest dość długi i dzięki temu możemy łatwiej znaleźć miejsce gdzie miałby znaleźć się zegarek.Na górze zegarka znajduje się podświetlany przycisk który jest wielofunkcyjny bowiem można nim wyłączyć mikrofon żeby Alexa nas nie podsłuchiwała ale też służy on do wyłączania budzika. Podświetlanie które można wyłączyć zmienia się też w zależności od tego czy zegarek jest wpięty do WiFi czy nie, jezeli jest wpięty to swieci on na biało a jeżeli nie to na pomarańczowo.

Po wejściu do widgetu zegarka w Mi Home ukazuje się nam takie o to okno.

Jest tu:

- budzik ( wiadomo o co w tym chodzi, można ustawić jednorazową pobudkę, codziennie, w dni robocze poza świętami, indywidualne ustawnia)

- przypominacz

- czasomierz/stoper

- no i całkiem ciekawa i rozbudowana część która w moim tłumaczeniu to: drzemka/medytacja

To daje nam 30 minut relakacyjnych dźwięków od padającego deszczu po szum morza i dźwięk ogniska albo kominka.

A teraz przejdźmy do ustawień zegarka, jest ich sporo i mogę o niektórych zapomnieć.

Travel settings u nas nie działą więc można to pominąć.

Default ringtone  to dźwięk budzika i przypomnień
Top button indicator, czy guzik na górze urządzenia ma być podświetlany czy nie.
24-hour clock dispaly, to jest przydatne bowiem domyślnie zegarek wyświetla czas 12 godzinny tzn 1-12 AM i PM
Night mode i to jest rewelacja, dobrze że to tym pomyśleli. Jeżeli macie zegarek gdzies przy łóżku a ekran za jasno Wam świeci i to przeszkadza to tu możecie ustawić sobie w jakich godzinach ekran ma być wyłączony.
Kolejne to głośność budzika
Ostatnia rzecz, Nearby wake-up zgodnie z opisem, jeżeli macie dwa takie same budziki w sieci reagujące na głos, to budził Was będzie ten najbliżej Was który wykrył głos.

A teraz ciekawostka, jeżeli wejdziecie sobie do tej ostatniej opcji oznaczonej iloną BT

To urządzenie wykryje Wam wszystkie urządzenia BT w sieci, jest to bramka BT mesh. Mi wykryło czujnik roślin po BT i pokazuje jaki jest zasięg sygnału nawet.

No i na sam koniec, czemu to jest kombajn? Bo jeszcze oferuje te same funkcje które daje nam bramka GATEWAY Xiaomi, sterowanie wszystkimi urządzeniami wpiętymi do sieci

Jeżeli coś pominąłem to pytajcie a sprawdzę możliwości zegarka. Tylko nie karzcie go ponownie resetować, u mnie to była droga przez mękę :D :P

2019-05-06 09:40:24
Favorites12 RateRate

Mi Test Team

michalms | from app

kolejny zakup ;)?
2019-05-06 10:56:04

Moderador

Vergiliusz Author | from app

michalms
kolejny zakup ;)?

Haha tak, w drodze i w tym tygodniu mam nadzieję dotrze
2019-05-06 11:25:15

Master Bunny

Febron | from app

Jak Ty się w tym wszystkim nie pogubisz? Napisz koniecznie gdy dotrze
2019-05-06 12:39:17

Moderador

Febron

Oczywiście napiszę, trochę nalogowcem się zrobiłem. Mam tylko nadzieję że zaktualizowali soft bo po zakupie obejrzałem recenzje i gościu mówił w niej że synchronizuje się tylko z serwerem czasu w Chinach
2019-05-06 12:55:53

Moderador

Febron

Ważne że kobita jeszcze nie gania bo póki co Jej te rzeczy też podchodzą :-)
2019-05-06 12:56:32

Master Bunny

Febron | from app

Vergiliusz
Oczywiście napiszę, trochę nalogowcem się zrobiłem. Mam tylko nadzieję że zaktualizowali so ...

Są gorsze nałogi. Ten wydaje się sympatyczny i niegroźny. . Obyś tylko nie musiał emigrować tak daleko, ze szkodą dla tego forum:-D
2019-05-06 13:04:57

Mi Tech Team

Łukasz | from app

Obsługuje to inny język niż chiński? Niestety 99% urządzeń AI od Xiaomi nawet nie obsługuje angielskiego, przynajmniej głosowych komend i powiadomień, a często nawet menu
2019-05-06 13:33:14

Moderador

Łukasz
Obsługuje to inny język niż chiński? Niestety 99% urządzeń AI od Xiaomi nawet nie obsługuje a ...

Przekonam się jak przyjedzie. Jutro albo w środę, wiem ze w planach jest rozwój urządzenia ale zobaczymy czy nie przucą nagle.
2019-05-06 14:04:33

Mi Tech Team

Łukasz | from app

Vergiliusz
Przekonam się jak przyjedzie. Jutro albo w środę, wiem ze w planach jest rozwój urządzenia al ...

Wiele urządzeń mam ochotę kupić np lusterko Xiaomi do auta ale obsługa tylko Chińskiego :-( już angielski byłby ok, Polskiego nie wymagam :-)
2019-05-06 15:16:26

Moderador

Łukasz
Wiele urządzeń mam ochotę kupić np lusterko Xiaomi do auta ale obsługa tylko Chińskiego :-(  ...

To jest na mojej liście w przyszłości :-P tzn takie lusterko ew oczyszczacz powietrza do samochodu żeby tak się nie kurzylo
2019-05-06 15:49:42
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Vergiliusz

Moderador

• Followers

739

• Threads

186

• Replies

1844

10018