In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Nowości

[Inne] Xiaomi Flory Sensor - czujnik roślin [update]

2019-04-04 07:48:23
1069 16
To prawda że Xiaomi stara się być wszędzie w każdym aspekcie życia, od elektorniki użytkowej do łyżeczek, nozy, talerzy po rolki papieru toaletowego.
W tym przypadku będzie mowa o czujniku...no własnie, chyba dobrym określnieme będzie: czujnik wrozstu roślin?
Czujnik to dość małe urządzenie z dwiema sondami zakończonymi bazą w której jest bateryjka i moduł BT oraz czujnik światła.
Czujnik wsadzamy do doniczki i po zdjęciu plomby z bateryjki rozpoczynami parowanie z Mi Home, samo parowanie jest szybkie i nie ma o czym się rozpisywać. Wygląda podobnie jak w przypadku wielu innych komponentów, po sparowaniu pojawia się na liście urządzeń:

Kiedy wejdziemy w moduł czujnika roślin, musimy wybrać z listy roślinę jaką chcemy monitorować. Dostępna baza jest przeolbrzymia i mimo że większość zakładek w module jest po mandaryńsku ( nie ma języka Chińskiego ) to opisy roślin są po angielsku przy czym podane są ich fachowe nazwy.
Wybieramy sobie roślinke i tyle.
Pojawia nam się informacja o tym w jakich warunkach jest przechowywana:

Urządzonko daje nam podgląd do informacji o tym czy roślina nie ma za mokro lub sucho, czy ma dobre nasłonecznienie oraz czy odpowiada mu temperatura.
Ahaa zdalny podgląd nie jest możliwy a tylko w pobliżu urzadzenia podobnie to się ma jak do sytuacji z czajnikiem.
[UPDATE]

Mały update.

Okazuje się, że czujnik ten może służyć nie tylko do monitorowania roślin ale też być czujnikiem oświetlenia.

Uruchamiamy Xiaomi Home albo Mi Home zależnie od posiadanej wersji i przechodzimy do zakładki AUTOMATYZACJA.

Nstępnie klikamy czy wciskamy plusik w prawym górnym rogu

I teraz z urządzeń wybieramy to które dla nas w tej scenie ma być czujnikiem światła, ja napisałem o czujniku roślin, wybieramy więc go z listy urządzeń:

I teraz wybieramy warunek, zależnie od czego czujnik roślin ma wysłać, ja ustawiłem opcję odpowiadającą za niską jakość oświetlenia

Tutaj teraz wybieramy luxy poniżej których czujnik ma zapalić światło:

Domyślnie skala luxów zaczyna sie od 1000 luxów ale w modzie jaki posiadam Rezmus poprawił mi to i skala zaczyna sie od 50 luxów

Po wybraniu tych ustawień wbieramy co ma dalej się dziać, załóżmy, że ma się właczyć żarówka. Wybieramy ją więc z listy jak wcześniej wybieraliśmy czujnik bo po zatwierdzeniu ilości luxów do tej listy będziemy cofnięci.

No i tutaj wybieramy sobie co ma się teraz dziać, czy ma być tylko włączona czy wyłączona czy zwiększona jasność albo może zmniejszona.
Pozostałe opcje są już identyczne jak z ustawianiem sceny dla konkretnego urządzenia.
Mamy już prawie skończoną scenę, mamy czujnik jako wywoływacz, urządzenie które na wywołanie reaguje w konkretny sposób a możemy ustawić sobie jeszcze opóżnienie.

2019-04-04 07:48:23
Favorites9 RateRate

Mi Tech Team

Łukasz | from app

A masz może doniczkę Xiaomi?
2019-04-04 12:12:19
Łukasz odpowiada, dnia 2019-04-04 18:12:19
A masz może doniczkę Xiaomi?

ja mam! chcesz coś wiedzieć - śmiało pytaj
2019-04-04 12:42:13

Moderador

Vergiliusz Author | from app

XiaomiFanboy
ja mam! chcesz coś wiedzieć - śmiało pytaj

I jak się sprawdza? Bardziej rozbudowana czy to samo ale w innej oprawie?
2019-04-04 12:51:55
Czyli brak opcji przypomnienia o podlaniu w przypadku spadku wilgotności ?
2019-04-04 12:56:45

Moderador

Vergiliusz Author | from app

Fluoresceina
Czyli brak opcji przypomnienia o podlaniu w przypadku spadku wilgotności ?

Tego jeszcze nie wiem bo mam id wczoraj i nadal testuje
2019-04-04 13:44:06

Master Bunny

lukasz234 | from app

Czujnik posiadam juz 1,5 roku i sprawuje sie idealnie. Polecam zainstalować program Flower Care od xiaomi, wcześniej tylko tak można bylo czujnik połączyć z telefonem. Tam elegancko większość danych po polsku, czasem brak tłumaczenia opisu roślin. Czujnik zbiera informacje o natężeniu światła, wilgotności, oraz o żyzności gleby. Dane te można przeglądać w zestawieniu dziennym, tygodniowym i miesięcznym. Co do pytania czy wysyła komunikaty o tym żeby podlać kwiatki, do tej pory takiego nie otrzymałem oraz nie ma czegoś takiego w opcjach :)
2019-04-04 14:40:20

Advanced Bunny

Blaszak | from app

Zdalny dostęp jest możliwy jedynie z lampką Bedside lub innym urządzeniem robiącym za bluetooth gateway.
2019-04-04 17:32:06
Pozdrawiam

Moderador

Vergiliusz Author |

1615980631 odpowiada, dnia 2019-04-04 20:40:20
Czujnik posiadam juz 1,5 roku i sprawuje sie idealnie. Polecam zainstalować program Flower Care od  ...

Flower Care od xiaomi, aplikacja jest taka sama jak wtyczka do Mi Home ale najważniejsze że jest po Polsku większość. Dzięki za nazwę programu.
2019-04-05 03:09:03

Master Bunny

lukasz234 | from app

Początkowo program był tylko po angielsku, a od czasu do czasu z lekką domieszką chińskich znaczków. Od tamtej pory wygląd i język zmienił się całkowicie ale funkcje pozostały te same :) Jedyny minus jaki ma oprogramowanie to to że trzeba znać fachową nazwę rośliny, chyba że ma ktoś czas i po zdjęciach roślin spróbuje rozpoznać co ma w domu :D
2019-04-05 04:20:22

Moderador

Vergiliusz Author |

1615980631 odpowiada, dnia 2019-04-05 10:20:22
Początkowo program był tylko po angielsku, a od czasu do czasu z lekką domieszką chińskich znac ...

Do rozpoznawania roślin na podstawie zrobionych zdjęć dobra jest aplikacja: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fws.plantsnap2
radzi sobie całkiem nieźle.
2019-04-05 04:24:46
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Vergiliusz

Moderador

• Followers

697

• Threads

179

• Replies

1823