In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Technologia

[Dyskusja] XIAOMI MI POWER SMART STRIP

2019-04-01 06:00:49
574 15
Nie wiem czemu ale Xiaomi jakoś nie chwali się za bardzo jednym ze swoich produktów a jest on bardzo przydatny i funkcjonalny. Korzystam z tego urządzenia już od ponad dwóch lat i po tym czasie mogę śmiało stwierdzić że ma on tylko dwie wady. Jedna to brak możliwości sterowania każdym z gniazdek oddzielnie ( ponoć jakaś konkurencja to wspiera) drugą wadą jest oprogramowanie, niestety nadal po Chińsku i wylicza tylko Chińskie stawki za zużycie prądu. Ale po kolei bo przeszedłem do podsumowania a jest tu o czym pisać.
Samo urządzenie wygląda tak i jest bardzo smukłe, eleganckie i pasuje według mnie do każdego umeblowania/wystroju mieszkania.
[attach]4064972[/attach]
Urządzenie wymaga niestety przejściówki na europejskie gniazdka ale to jedyny problem jeżeli tak to można nazwać. Wykrywane jest przez Mi Home bez porblemu i po wgraniu odpowiedniej wtyczki daje dostęp do wielu przydatnych opcji. Oczywiście będzie działało jako zwykła listwa bez dogrywania aplikacji czy wtyczek ale jako zwykła listwa.

Wtyczka do Mi Home oferuje takie możliwości jak:
- włączanie/ wyłączanie telefonem
- ustawienie czasu kiedy listwa ma być włączona i wyłączona
- ustawienie timera a w nim czasu po którym urządzenie ma się wyłączyć
- statystyki zużycia prądu i niestety stawki w Juanach za zużyty prąd zależnie od regionu Chin w którym jesteśmy

2019-04-01 06:00:49
Favorites8 RateRate

Mi Tech Team

Łukasz | from app

Super. Dzięki za opis.
2019-04-01 06:31:09
Użycie przejściówek dyskwalifikuje dla mnie takie rozwiązania. Gdzie w tym estetyka ?
2019-04-01 08:34:15

Moderador

Vergiliusz Author |

Fluoresceina odpowiada, dnia 2019-04-01 14:34:15
Użycie przejściówek dyskwalifikuje dla mnie takie rozwiązania. Gdzie w tym estetyka ?

Przejściówek do czego? Potrzebna jest tylko jedna żeby podpiąć listwę do źródła prądu. To wszystko.
2019-04-01 08:40:26

Mi Test Team

michalms | from app

Vergiliusz
Przejściówek do czego? Potrzebna jest tylko jedna żeby podpiąć listwę do źródła prądu. T ...

Z obrazka przynajmniej na pierwszy rzut oka wynika, że gniazda w samym urządzeniu też są chińskie, czy to tylko tak na obrazku?
2019-04-01 08:48:37

Moderador

Vergiliusz Author |

michalms odpowiada, dnia 2019-04-01 14:48:37
Z obrazka przynajmniej na pierwszy rzut oka wynika, że gniazda w samym urządzeniu też są chiń ...

Gniadka że jeżeli można to tak nazwać są dual. Chińskie i EU.  Przyjrzyj się, można tu normalnie bez przejściówek podpiąć dowolne urządzenie.
6 gniazdek EU
lub 3 gniazdka EU
3 gniazdka Chińskie
Zależnie od ich obsadzenia
2019-04-01 08:59:41

Mi Test Team

michalms | from app

Vergiliusz
Gniadka że jeżeli można to tak nazwać są dual. Chińskie i EU.  Przyjrzyj się, można tu nor ...

tak podejrzewałem trochę.
2019-04-01 09:03:16
Mam taką w domu, ale tę kupioną w Mi Store, więc jest na europejskie wtyczki. W każdym razie - sztos rzecz. Nie muszę już ładowarek przy łożku trzymać, wystarczą mi tylko kable USB :D
2019-04-01 09:14:01

Mi Test Team

michalms | from app

Cresden
Mam taką w domu, ale tę kupioną w Mi Store, więc jest na europejskie wtyczki. W każdym razie -  ...

szkoda że nie można oddzielnie gniazdkami sterować. to byłoby super. rozumiem że harmonogram pracy na całej listwie się ustawia. Cresden a jak już podłączysz kabel bezpośrednio do USB na listwie to jaki standard ładowania, coś szybciej?
2019-04-01 09:17:32

Mi Tech Team

pawelt | from app

Pamiętaj że stawkę możesz wpisać polską. Będzie się różnić tylko oznaczeniem waluty. Wystarczy wpisać stawkę z rachunku. Przynajmniej przybliżone będzie widoczne zużycie.
2019-04-01 10:15:08

Master Bunny

Marcin_Koronowo | from app

Cresden
Mam taką w domu, ale tę kupioną w Mi Store, więc jest na europejskie wtyczki. W każdym razie -  ...

A mógłbyś napisać orientacyjną cenę za tą listwę w wersji EU ?¿?
2019-04-01 12:11:38