In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Inne urządzenia

[Recenzja] Bramka Mi Gateway

2019-03-26 08:04:16
1632 3
Coraz popularniejsze w naszym kraju są rozwiązania inteligentnego domy, również rozwiązania Xiaomi. Ten producent ma całkiem ciekawy pakiet startowy ale urządzenia można zakupić też pojedynczo. Minusem jest jedna istotna rzecz, urządzenia zakupione z Chin bez zaznaczenia że są w wersji globalnej, nie będą wykrywane przez aplikację Smart Home jeżeli ustawimy serwer na EU i odwrotnie, jezeli mamy urządzenia globalne a ustawimy serwer na Chiny. Problem może być jeszcze innej natury ale z czymś takim się zetknąłem.

zdjęcie z serwisu: https://www.czajna.pl/elektronik ... ctional-gateway-v2/

Wracając do tematu, Bramka jest naprawdę wielofunkcyjnym urządzeniem, oferuje bowiem kontrolę nad czujnikami temperatury, czujnikami otwarcia np. okien, czujnik ruchu, czujnik zalania, wstrząsów oraz oferuje radio internetowe a wersja druga posiada czujnik oświetlenia i przy właściwym ustawieniu serwera sama zapala lub gasi światło o ile to również ma komponenty ze smart home Xiaomi ( mowa tu o zarówkach, lampach, switchach).

W moim przypadku bramka służy do nadzoru nad czujnikami temperatury, switchami obsługującymi dzwonek do drzwi oraz zarówkę Yeelight. Całkiem miłym dodatkiem jest funkcja radia interetowego ale żeby możliwe było dodanie stacji Polskich trzeba zmienić DNS w routerze.

Wszystko na temat konfiguracji radia w bramce ale nie tylko opisane jest tutaj: https://miuipolska.pl/forum/topi ... diowymi-mi-radiotk/


Urządzenie obsługuje również oczyszczacz powietrza w ten sposób iż w przypadku gdy mamy czujniki otwarcia okien to gdy okno jest otwarte, bramka wysyła sygnał do oczyszczacza by ten wyłączył sie.

Bramka obsługuje masę przeróżnych scenariuszy działania które możemy sami tworzyć, możemy np majac w posiadaniu switch i mi plug sterować za pomocą switcha właczaniem i wyłaczaniem danego podłączonego urządzenia np. lampki nocnej.

Oczywiście prócz sterowania za pomocą switcha istnieje możliwość sterowania praktycznie każdym urządzeniem ( poza przełąnikami które można tylko przypisać do scenariusza) za pomocą wtyczek w aplikacji Mi Home.
Wszystko o Mi Home i możliwych scenariuszach jest z kolei tutaj:
https://xiaomifans.pl/forum/7-mi-home/2019-03-26 08:04:16
Favorites2 RateRate

Mi Tech Team

Łukasz | from app

#1

Powiedz mi czy taka bramka ma zastosowanie z Termometrem pokojowym Mijia z BT, Kamerką IP ChuangMI 720p oraz z czajnikiem Mi Kettle Mijia BT?
Jakby coś, mogę liczyć na pomoc w konfiguracji?
2019-03-26 08:35:11

Moderador

Vergiliusz Author |

#2

Łukasz odpowiada, dnia 2019-03-26 13:35:11
Powiedz mi czy taka bramka ma zastosowanie z Termometrem pokojowym Mijia z BT, Kamerką IP ChuangMI  ...

Bez problemu, czajnik będzie działał bez problemu, szkoda że nie włacza sam gotowania ale nie można mieć wszystkiego. U mnie wygląda to tak:
2019-03-26 09:07:11
Łukasz odpowiada, dnia 2019-03-26 13:35:11
Powiedz mi czy taka bramka ma zastosowanie z Termometrem pokojowym Mijia z BT, Kamerką IP ChuangMI  ...

Jeśli chodzi ci o ten termometr z bluetooth (ten okrągły z wyświetlaczem) to on będzie działał po warunkiem ze masz urządzenie z bramą BLE np. Lampka YeeLight.
2019-03-27 07:38:44
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Vergiliusz

Moderador

 • Followers

  689

 • Threads

  179

 • Replies

  1819

 • Points

  9908

Check-in 3 jours
Check-in 7 jours
Check-in 21 jours
Throw Back with Mi 2018
Wymyślamy ksywkę
Wielkanoc z Mi
20k użytkowników!
Złoty Mi Band
Mi 9T
Fortune 500!
Mission 1
Mission 2
Mission 3
Mission 4
Mission 5
9 lat MIUI
Redmi Note 8
Fotozagadka
Otwarcie Sklepu w Galerii Mokotów
Happy New Year 2020!
OdpowiedzMi1

Read moreGet new
Copyright©2010-2020 Xiaomi.com, All Rights Reserved
Content Policy
Quick Reply To Top Return to the list