In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Керівництво по установці

[Інструкція] Відкат прошивки – можна чи ні?

2019-03-02 01:44:09
4744 10
Життя чималої кількості Мі-Фанів між оновленнями поділяється на два етапи. Перший – періодично ставити запитання «А коли вийде нова прошивка?». Другий – «Мені обнова не сподобалася, як відкотити назад». Враховуючи критичну масу подібних запитань, модератор глобального форуму MIUI Dweller+ вирішив детально розповісти про відкати прошивок.


Попередження

     На деяких пристроях розробниками запроваджено механізм, який робить неможливим відкат нижче певної (порогової) версії. Тому власникам моделей, починаючи з 2018 року випуску, варто перевірити інформацію, що стосується антивідкату (який найчастіше згадується за оригінальним скороченням ARB, тобто Anti-Rollback) для їх моделей. Перевірити версію ARB поточної прошивки можна за інструкцією, викладеною тутhttps://c.mi.com/thread-1645255-1-0.html
     Варто відзначити, що навіть на пристроях із запровадженим захистом ARB можливий відкат в межах однієї версії ARB. Головне – не перестрибати через порогові версії прошивок і суворо дотримуватися рамок однієї версії ARB.

     Всі інструкції щодо перепрошивки зібрані в одній великій темі «Як прошити MIUI: Stable і Developer ROM - покрокове керівництво» - https://c.mi.com/thread-320231-1-0.html

Найбезпечніший метод відкату

     Не всі версії прошивок однаково вдалі, а нововведення часом настільки радикальні, що деяким користувачам важко їх сприйняти. Тому й виникають ситуації, коли, спробувавши нову прошивку, виникає бажання повернутися на стару знайому, тільки-но покинуту...
     У повсякденному житті, якщо не настав період швидкозмінюваних версій операційної системи (Android) та версій MIUI, відкат на попередню версію не просто можливий, але й простий. Достатньо скачати прошивку для Recovery та провести «оновлення» через меню «три крапки».
     У кожному розділі моделі є відповідна тема – «Прошивки для моделі», в якій представлені актуальні прошивки. Але посилання на попередні версії завжди можна знайти у розділі свого пристрою (за міткою Прошивки).
     З одного боку, все просто. Але з іншого...

     Цей спосіб справді безпечний, проте з міркувань безпеки часто блокується розробниками. На це є свої причини. Якщо відкат пов'язаний з переходом/пониженням версії ОС або MIUI, то це може спричинити порушення стабільності роботи системи аж до фатальних помилок, що зробить систему абсолютно непрацездатною. До цього можуть призвести і збережені дані, і налаштування, які можуть мати різний формат у різних версіях прошивок, а тим більше – в різних версіях ОС або MIUI.
     З даними – все просто. Тепер при будь-якому відкаті телефон скидається до заводських налаштувань, тобто всі користувацькі дані та налаштування знищуються. Тому це варто враховувати та зберігати все цінне на інших носіях або у хмарі.
     Телефон попереджає користувача про це, але не пропонує вибору, як раніше, а просто очищується або повертається в систему. Раджу подумати про збереження та перенесення потрібної інформації заздалегідь, оскільки згадавши про це все під час прошивки, доведеться деякі дії. Зокрема, якщо під час такого попередження перервати встановлення прошивки, то її файл доведеться качати знову, оскільки на цьому етапі архів прошивки вже було перевірено і з нього було зняти підпис, повторно він не придатний для встановлення!
     При кожному оновленні (відкат також можна так назвати, оскільки алгоритм та послідовність дії ідентичні) утиліта оновлення перевіряє пару прошивок «наявна - та, що буде встановлена» на серверах у базі дозволених комбінацій. Якщо розробники з якоїсь причини вирішать, що такий перехід небезпечний і може створити проблеми, то утиліта не отримає дозволу, повідомить вам про це у відповідному повідомленні та зупинить прошивку, так і не почавши її – просто відмовиться прошивати.
     Тобто, перефразовуючи, всі безпечні для переходу комбінації версій прошивок додані у базу. І якщо вашої пари там немає, то і відповідь на запит буде негативною.

     Як вже згадувалося, це буває, насамперед, при зміні версії ОС або MIUI, іноді й при зміні ядра або з інших, не зовсім явних користувачу, причин. Але варто мати на увазі, що якщо розробники таку можливість закрили, то на це у них були свої причини, зокрема, все той же ARB.
     Практично завжди можливий відкат з відкликаних прошивок. Так, хоч і не часто, але таке трапляється, але ж не помиляється тільки той, хто нічого не робить. Як правило, у першу добу після випуску нової прошивки (іноді – до трьох діб) відкритий відкат, так званий режим «Спробувати».

     Виходячи з усього вище викладеного, немає сенсу питати, чи можна відкотитися з такої-то прошивки на таку-то через «три крапки». Простіше спробувати самому й отримати результат. Якщо такий відкат є неприпустимим, то система оновлення вас про це сповістить і нічого не прошиватиме, а тим більше не «оцеглинить».

Перш ніж оновлюватися, не лінуйтеся почитати відгуки тих користувачів, хто вже оновився, скласти своє враження про прошивку, зважити необхідність оновлення та оновлюватися вже свідомо, а не метушитися між розумними та красивими...Коли відкат звичайним методом недоступний

     Але трапляються й більш серйозні ситуації. Зрідка після оновлення трапляються такі накладки, як непрацюючий сенсор, камера або інші апаратні елементи – вкрай рідкісна несумісність з оновленим ядром. Звичайно, це справедливо за умови, коли повторна прошивка та скидання до заводських налаштувань не допомагають.

     От тоді відкат є життєво необхідним, проте стандартний спосіб, як правило, вже недоступний. В таких випадках можливий відкат прошиванням в режимі Fastboot. Проте до цього способу варто звертатися, якщо ви впевнені у своїх діях. Наприклад, цим способом можна дуже просто «оцеглинити» свій телефон, нарвавшись на захист ARB, тому ще раз звертаю увагу на попередження на початку теми.
     Якщо ж ви переконалися у відсутності або ідентичності ARB та з якоїсь з причин чітко вирішили відкотити прошивку, то все теж не так вже й складно. Вам буде потрібно розблокувати завантажувач, оскільки заблокованим він просто не пропускає команди Fastboot, тому прошивка стає неможливою.
     Наведені в прикладах інструкції – не єдині, але цілком доступні для сприйняття, якщо щось лишилося незрозумілим – прочитайте її ще разок, або й парочку. В крайньому разі знайдіть більш зрозумілу персонально для вас інструкцію – тут на форумі, на інших ресурсах, навіть на YouTube.
     І вже з розблокованим завантажувачем прошиваємо телефон в режимі Fastboot за будь-якою з інструкцій – чи наявною на форумі, чи тією, яка вам сподобалася.

     І для вкрай тяжких випадків є ще спосіб – прошивка в режимі EDL. Проте вхід до цього режиму зараз доступний тільки методом тестпойнт з розбиранням смартфона. Xiaomi не рекомендує розбирати телефон самостійно, а для нових смартфонів (починаючи з 2018 року випуску) прошивка в цьому режимі закрита на спеціальниий авторизований акаунт. Тому розглядати цей метод тут не будемо.
     Хоча є невеличкий натяк для тих, хто полюбляє експериментувати з прошиванням своїх смартфонів. Тимчасово відкрито можливість прошивки в режимі EDL без авторизації акаунта, але з розблокованим завантажувачем. Як довго це працюватиме – невідомо, проте зможе сильно полегшити життя тим, хто все ж нарвався на захист ARB та «оцеглинив» свій телефон.

Безтурботного й приємного вам користування своїми улюбленими пристроями!

2019-03-02 01:44:09
Favorites59 RateRate

Master Bunny

NOTE4xBOMB | from Redmi Note 5

#1

дуже корисна інформація! дякую автору! вона може багато приладів спасти від оцеглування !
2019-03-02 07:15:30

Master Bunny

Fribble | from MI 6

#2

Полезная информация,спасибо.
2019-03-02 13:53:11

Pro Bunny

1866804032 Vladimir@56 | from MI MAX 2

#3

нужно оставаться на своей прошивке, и ничего не выдумывать.
2019-03-03 13:09:30

Rookie Bunny

1819580000 | from MI MAX 2

#4

1866804032 Vladimir@56
нужно оставаться на своей прошивке, и ничего не выдумы ...

если бы эта прошивка не глючила было бы супер, а то выпустили а проверить забыли
2019-03-04 15:41:44

Pro Bunny

1866804032 Vladimir@56 | from MI MAX 2

#5

1819580000
если бы эта прошивка не глючила было бы супер, а то вып ...

может быть и так, вы правы.
2019-03-04 15:45:15

Master Bunny

Galaxy68 | from Redmi Note 4

#6

Живи и радуйся своей прошивкой.
2019-03-05 06:12:16

Semi Pro Bunny

Filbert62 | from MI 9

#7

1866804032 Vladimir@56
нужно оставаться на своей прошивке, и ничего не выдумы ...

Согласен) полностью
2019-03-05 12:52:20

Pro Bunny

Зайчик2018 | from Redmi Note 5

#8

Корисно для нас=)
2019-03-05 13:10:12
Invalid floor, the posts have been deleted #9

Semi Pro Bunny

6410233478 | from app

#10

Отлично и доходчиво... написано Нужная инфа
2021-02-10 04:11:40
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Olexa

Mi Comm team

3 Days Check-In
7 Days Check-In
21 Days Check-In
40 Days Check-In
70 Days Check-In
100 Days Check-In
1 Year Check-In
Оглядач
100 Коментарів
1000 Коментарів
100 Тем
250 Тем
500 Тем
1000 Тем
MIUI
25 000 Мі-Фанів
Redmi 5/5 Plus
Telegram
Redmi Note 5
50К
Настоящий Mi фан
Мі Дослідники
Mi A2 Lite
Mi A2
#2КращеНіж1
Mi A2
MIUI 8th Anniversary
З Днем Незалежності України!
Master of Speed
Нас 100К!
Mi Explorer Challenger
Message in a bottle
Новорічне Диво
Throw Back with Mi 2018
Xiaomi Number One In Ukraine
Love is in the air
Mi #1
8 Березня 2019
New Home
10k Mi Fans
Case is OK
20K Mi Fans
20k użytkowników!
Mi Love U & I
Bunny Winner
Make your choice
50K Mi Fans
Mobile Photography Lover
Favorite X-Men
Mi Band History
Photography Challenge
Redmi Note 7 In Space
70K Mi Fans
Challenger
Which X-Men are you?
Зустрічайте Mi 9T!
100K Mi Fans
Happy July
Global Fans
Mi 9 SE
Fortune’s Global 500
Mi Фідбек: Твій відгук важливий!
Global Community
#9РоківMIUI
Для чого ви використовуєте смартфон?
У які ігри ви граєте найбільше?
З Днем Незалежності!
500
better together slogan
Global Community
250K
300K Mi Fans
Results of the year
Режим "Профі"
Q&A
Q&A №2
Q&A №3
MIUI12
TikTok
Mi Flash Live
10 years
Black or White?
First Anniversary
Хелловін 2020
Мі-батл: Епізод 1 – Битва браслетів
Mi FLASH LIVE! Vol. 2
Мі-батл: Епізод 2
Mi-ресурси 2020
Мі-батл: Епізод 3
Мі-батл: Епізод 4

Read moreGet new

Mi Comm APP

Stay updated on Mi Products and MIUI

Copyright©2010-2020 Xiaomi.com, All Rights Reserved
Quick Reply To Top Return to the list