In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Inne

[Recenzja] Ceiling light - lampa sufitowa smart

2018-12-09 14:28:52
867 3
Lampa jeszcze nie jest dostępna na naszym rynku musiałem więc zakupić ją z Chińskiego sklepu ( udało się jednak z dostawą z Polskiego magazynu). Lampa jest zapakowana w schludny biały kartonik przywodzący na myśl opakowania telefonów takich jak Redmi 4x. Lampa składa się z 2 zasadniczych elementów, podstawy oraz klosza.

Nigdy nie miałem do czynienia z prostszym montażem lampy sufitowej. Podstawę przykręcamy na dołączone wkręty, podpinamy dwa przewody do szybkozłączek i podstawa zamontowana! Teraz wystarczy już tylko wkliknać klosz i już możemy korzystać z lampy!! Na kloszu nie ma żadnych logotypów, całość jest wykonana z ładnego tworzywa.

Lampę możemy włączać i wyłączać standardowym włącznikiem ale gdy będzie za jego pomocą wyłączona nie użyjemy dołączonego pilota!! Tak więc najlepiej aby włącznik ścienny pozostawić w pozycji włączonej a lampą operować za pomocą pilota i smartfona.

A skoro już mowa o pilocie, jest zgrabny i leciutki, zasilany pojedyncza płaska baterią która jest dołączona do zestawu.

Pilot oferuje praktycznie wszystkie potrzebne na co dzień funkcje. Za jego pomocą możemy: włączyć lampę, wyłączyć, zmieniać tryby z standardowego na światło księżyca, zmieniać natężenie światła oraz jego barwę.Całość działa bardzo sprawnie i bez opóźnień.

Jeżeli chodzi o połączenie z aplikacją mi home to droga przez mękę. Na sam początek radzę zmienić region na Chiny ( lub ich okolicę) a dopiero wtedy próbować wytrwale połączyć się z lampą, na jednym telefonie udało mi się po kilku próbach, na drugim dopiero po kilkunastu. Myślę że to wina braku wsparcia w naszym regionie.

Gdy już nasza wytrwałość zostanie  nagrodzona sparowaniem z apka otwiera się przed nami szereg możliwości takich jak: automatyzacja działania lampy, jeżeli posiadamy mi band możemy zaprogramować lampę by włączała się gdy zbliżymy się do domu, możemy korzystać z ulubionych ustawień lamy, sterować lampa za pomocą telefonu.

Lampa z powodzeniem jest w stanie oświetlić pokój o wielkości 23m2. Regulacja natężenia światła jest spora od ledwo widocznego podświetlenie do bardzo jasnego.

W ciągu kilku miesięcy użytkowanie nie napotkałem żadnych problemów ( poza tymi z połączeniem z aplikacją), tak więc z czystym sercem mogę polecić ten produkt.
Jeżeli interesuje was jakaś konkretną funkcjonalność lub chcieli byście żebym przygotował jakieś dodatkowe materiały piszcie w komentarzach. Powoli kończą mi się gadżety ze stajni Xiaomi więc póki nie przybędą nowe z chęcią zaspokoje waszą ciekawość co do tych które już opisałem ;-)
2018-12-09 14:28:52
Favorites7 RateRate
Trochę poprawiłem formatowanie Twojego posta, by był bardziej przejrzysty :) Wrzucę później temat na stronę główną!
2018-12-10 06:22:11

Master Bunny

NinjaMi Author | from app

Cresden
Trochę poprawiłem formatowanie Twojego posta, by był bardziej przejrzysty :) Wrzucę później te ...

Dzięki za podpowiedź, będę zwracał na to uwagę przy następnych postach! wieczorem sprawdzę pozostałe wpisy pod tym kątem:-)
2018-12-10 07:32:31

Master Bunny

arturchris | from app

Bardzo fajnie opisane.
2018-12-11 07:52:57
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

NinjaMi

Master Bunny

• Followers

48

• Threads