In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Чат

[Оффтоп] Чорна п'ятниця: історія виникнення, та невеличке опитування

2017-11-21 10:05:37
3253 73

Чорна п'ятниця наближається, Мі-Фани!!!

Ви ж чули про те, що в Mi Store розпродаж в цю Чорну п'ятницю?
А чи знаєте ви, що таке Чорна п'ятниця?
Якщо, ні, то на ваш розсуд цікавий матеріал від Ben Gilbert з Engadget, де він розповідає про історію цієї події:

Нарешті! Настала та пора року, коли американці знову вишикуються в черги перед головними роздрібними магазинами в абсурдно ранній час в спробі зловити нереально низькі ціни на будь-який вид споживчих благ. Шукаєте пралку/сушилку задешево? Як щодо нового смартфону? Або як щодо нового телевізора для тітоньки Лінди? Можливо їй знадобиться новий телевізор. Чорна п'ятниця, або все частіше дні і тижні, які її оточують, можуть бути вашим шансом знайти найкращу пропозицію. І, можливо, вам навіть не доведеться виходити з дому!

Що це таке?

Почнемо з сучасного визначення: «Чорна п'ятниця» це день, що йде відразу за святом Дня Подяки в США, який припадає на четвертий четвер листопада. Це неофіційний день старту святкового сезону покупок, разом з Санта-Клаусами в торгових центрах та постійно граючою "All I Want For Christmas Is You". Багато роботодавців дають своїм співробітникам вихідний в цей день, оскільки чорна п'ятниця потрапляє між Днем подяки і вихідними. Тільки не в сфері роздрібних продажів, адже для них це дуже важливий день, якщо не найважливіший, і багато рітейлерів відкриваються набагато раніше і мають обмежені за часом знижки, що надаються протягом дня.

І тепер, коли ми з вами розібралися з тим, що відбувається в Чорну п'ятницю і коли це відбувається, прийшов час зрозуміти, що ж все-таки означає ця назва? Є багато неточної інформації про це поняття, тому нижче буде декілька визначень, які точно не відображають сучасне значення виразу «Чорна п'ятниця»:
 • Дані про продажі, які записувалися двома кольорами - червоним (збитки) і чорним (прибуток);
 • Велика афера на фондовому ринку в 1869 (яка насправді відбулася і її також називають Чорною п'ятницею);
 • Працівники, прикидаються хворими після Дня Подяки, щоб мати 4 дні вихідних;
 • Американський ринок рабів ...

На щастя, правда набагато цікавіша.

Термін «Чорна п'ятниця» прийшов до нас з дорожньої поліції Філадельфії в середині ХХ століття. Перед тим, як з'явилися світлофори, саме дорожня поліція регулювала рух. І навіть після появи світлофорів, дорожня поліція необхідна, щоб направляти водіїв в особливо складні моменти. Тут, в Нью-Йорку, дорожня поліція часто керує рухом в годину пік, дивно здіймаючи руки і свистячи в свисток, поки збентежені пішоходи рухаються по місту. Ось так і було в центрі Філадельфії щороку після Дня Подяки.
Кожну «Чорну п'ятницю» нікому з дорожніх поліцейських не дозволено було брати відгул. Загін був поставлений на 12-ти годинну службу і навіть поліцейський оркестр був стягнутий до центру міста. Було так незвично бачити тромбоніста який керує потоком машин.

Це витяг з The Philadelphia Inquirer, написаний журналістом, який давно спеціалізувався на Поліції Філадельфії, Джозефом Барретом. Заголовок статті? «Ця п'ятниця була чорною від потоку машин», і це посилання на термін, який використовувала Поліція Філадельфії, щоб описати день після Дня Подяки. Вони називали його «Чорної п'ятницею», через величезні затори, з якими їм доводилося мати справу, на протязі всього дня, завдяки покупцям, і всю ніч через футбольну гру Армія проти Флоту.

Що є "Чорна П'ятниця" зараз?

Залежить від точки зору. Це кошмар коммерціалізма, втілений в «злиті» рекламні листівки і ролики на YouTube, що показують як покупці бризкають перцевим спреєм в обличчя іншим покупцям? Або це може бути  вдала можливість купити подарунки до свят задешево? А може це просто можливість провести час з тітонькою Ліндою, яка любить торгуватися? В решті-решт ви закінчите в ванні, ліжку і так далі о 6 ранку, будете поїдати Slim Jims на сніданок і будете шукати відповідь на запитання: «А що я взагалі тут роблю?»

Що ми дійсно маємо на увазі, так це те, що чорна п'ятниця змінилася. Інтернет, як завжди, фундаментально змінив концепцію Чорної П'ятниці назавжди. Це був день, коли люди ще й на світ не зазоріло (а іноді і за ніч до цього) шикувалися в черги, щоб стати першими, хто потрапить в магазин, де обмежена кількість товарів по сильно заниженій ціні були виставлені на продаж. Поки це все ще відбувається, роздрібні продажі онлайн стрімко ростуть.

Крім легкості покупки онлайн, відносно традиційного походу в магазин, онлайн-шопінг під час Чорної П'ятниці останнім часом став грою чисел. Дуже часто можна знайти однакові пропозиції в магазині і в мережі - напевно ви швидше придбаєте щось онлайн, поки ще не пізно, ніж підете в реальний магазин і побачите боротьбу на власні очі. Чи насправді в місцевому магазині менше претендентів на ту ж  саму акційну позицію? Чи має це вас хвилювати?

Doorbusters (Ціни, що зносять двері).

Встати в чергу що й чорти навкулачки не билися в Чорну П'ятницю має свої переваги. Коли так багато рітейлерів пропонують однакові знижки в той самий день, багато хто виділяється за допомогою «халявних» пропозицій. Вони не тільки винагороджують людей, що стоять першими в черзі обмеженими за часом / кількістю знижками на найбільш затребувані продукти, але також залучають покупців в конкретний магазин. Це та схема отримання прибутку, за якою працює Walmart: продай деякі товари в збиток, щоб покупці придбали інші товари, поки знаходяться в магазині. «Поки я тут купую тостер з величезною знижкою для мами, я візьму пару шарфів для себе і той телевізор для тітоньки Лінди, а може ще пару сорочок»

Термін «doorbuster», був, за відомостями First Mention, придуманий J.C. Penney в рекламі 1949 року. Він, насправді, не припускав, що термін стане сприйматися буквально, як, на жаль, і сталося в магазині Walmart в Нью-Йорку.
О 4:55, коли поблизу не виявилося жодного офіцера поліції, натовп з більш ніж 2000 чоловік неможливо було стримати. Кулаки вдарили, і плечі натиснули на зсувні скляні двері, які прогнулися під натиском облоги. Від 6 до 10 працівників всередині намагалися чинити опір, але безуспішно. Раптово, як повідомляє поліція і постраждалі, двері розбилися, і галасливий натовп проник всередину в сліпому пориві за святковими подарунками. Один робочий, Jdimytai Damour, 34 років, був кинутий на чорні лінолеумні смуги і задавлений, натовпом, що нахлинула на нього і навколо нього

Так повідомлялося в The New York Times в листопаді 2008.
Концепція «тих, що зносять двері», і жорстокості загалом, як результату Чорної П'ятниці, стала настільки нагальною в останні 20 років, що існує веб-сайт, повністю присвячений відстеженню травм і нещасних випадків, пов'язаних з щорічною подією. Він називається "BlackFridayDeathCount.com".

Що ж мені робити?
Вам можливо варто насолоджуватися залишками святкового столу і дивитися мультики весь день. Ми саме цим і займемося! УРАААА !!!

Якщо вам сподобалося і ви витримали цю статтю, є більш ніж достатньо цікавої інформації по цій темі. Подкаст Stuff You Should Know був присвячений цьому питанню, як і повний статистики сайт Національної Федерації Роздрібної торгівлі. Для того, щоб дізнатися повну історію походження терміна, ви обов'язково повинні прочитати чудову статтю Джозефа Баррета в The Philadelphia Inquirer.

За матеріалами: Engadget
А як ставитеся до Чорної п'ятниці ви?
Чи плануєте брати участь в розпродажах?
Відповідайте на запитання нашого опитування та коментуйте тему.
Кожен, хто залишить свій коментар отримає особливу медаль!


Single Poll thread Total 89 Users Voted This Poll has ended.
 
61.8% (55)
 
38.2% (34)
Submit
2017-11-21 10:05:37
Favorites17 RateRate
50/50, залежить від вартості послуг зуботехніка, потрібно дружині зуби полікувати.... :-)
2017-11-21 10:44:53

Advanced Bunny

Wustrbli N. | from MI MAX

#2

лечение нынче очень дорогое ))
2017-11-21 11:02:19
Просто дайте медальку...
2017-11-21 11:25:02
«DONETSK RULES» ®

Master Bunny

AlAnRu | from Redmi 4

#4

Пока нет денег для этой акции...
2017-11-21 11:29:02
AlAnRu®

Advanced Bunny

Yavmiui | from Mi A1

#5

Спасибо, интересный материал
2017-11-21 11:37:10

Advanced Bunny

Ivan Matvieiev | from Redmi 4

#6

я не прийматиму участі в ЧП, оскільки я братиму участь в ній) принаймні, спробую знайти гідні товарчики з 50%+ знижкою
2017-11-21 11:52:20

Mi Comm team

Ilya Kotlyarov | from Redmi 4X

#7

Спасибо за интересный пост!
2017-11-21 11:54:35

Pro Bunny

kineskop750 | from Redmi Note 4

#8

для інтернет-магазині в є свій відповідник - кібер-понеділок (cyber monday), наступний після чорної п'ятниці
2017-11-21 12:09:11

Advanced Bunny

Юрій | from Redmi 3S

#9

Все впирається в ціну
2017-11-21 12:12:51
цікавий пост
2017-11-21 12:13:03
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Nick Lavrenov

Mi Comm team

 • Followers

  8292

 • Threads

  362

 • Replies

  396

 • Points

  140548

Check-in 3 jours
Check-in 7 jours
Check-in 21 jours
Check-in 40 jours
Check-in 70 jours
Check-in 100 jours
Редактор-експерт
Місія здійсненна
7 років MIUI
10 000 Мі-Фанів
Вбивця смартфонів
Halloween
Halloween
World Records
Black Friday
Оглядач
Хитрий Санта
З Новим роком!
100 Коментарів
100 Тем
250 Тем
Пригадай все
Антивірус MIUI
Справжній серіаломан
25 000 Мі-Фанів
Redmi 5/5 Plus
8 березня
Color Your Planet
З Великоднем!
Mi A2 Lite
Mi A2
#2КращеНіж1
Різдво 2018
Xiaomi Number One In Ukraine
Love is in the air
Mi #1
Favorite X-Men
Which X-Men are you?

Read moreGet new
Copyright©2010-2020 Xiaomi.com, All Rights Reserved
Content Policy
Quick Reply To Top Return to the list